Dodaj do ulubionych

Co to za człowiek?!

16.10.19, 20:17
Osoba starsza, na emeryturze, zawsze chce być w centrum uwagi. Mega chora w jej własnych oczach, powiesz że ci duszno, jej też- strasznie, powiesz że cię boli mały palec u nogi, ją też - tylko duży, strasznie boli od rana, chodzić nie może... Jest wypadek komunikacyjny, ginie człowiek, ona się martwi jak dojedzie na czas, straszny pech...Mówi głośno w komunikacji, ogląda przesłane jej filmiki na FB na cały regulator w towarzystwie itp. To tylko brak kultury czy choroba psychiczna? Czy jest na sali psychiatra😉?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Co to za człowiek?! 16.10.19, 22:42
      Ja znam taką osobę, tylko jeszcze długo jej do emerytury. Tak ma, nasila się w trudnych okresach, w stresie. Cholernie uciążliwe, na szczęście ma jeszcze trochę zalet, choć częstych relacji unikam.
    • pulcino3 Re: Co to za człowiek?! 17.10.19, 08:31
      Jesuuu, to moj facet! 😁
      Trochę mu jeszcze do emerytury brakuje, ale może faktycznie warto już zacząć szukać psychiatry.
      A ja to na śródziemnomorski charakter zwalałam 😎
      Rozumiem twój ból. 😘

--
      -------------------------------------------------------------
      Pewnych rzeczy się nie mówi, to sprawa dobrego tonu.
    • 1matka-polka Re: Co to za człowiek?! 17.10.19, 08:43
      Po pierwsze musisz odroznic choroby psychiczne od zaburzen osobowosci. I tych drugich wcale nie ma zbyt wiele, tutaj najbardziej pasuje narcyzm ale to nie znaczy, ze dana osoba jest jednorodnie narcystyczna, tylko pewnie mozna u niej zaobretwowac rowniez zachowania z gatunku borderline, histronizmu, psychopatii (ma wywalone, ze wlasnie ktos zginal)...te zaburzenia wystepuja zazwyczaj w pakiecie, tylko rozny jest udzial danej cechy. Jeden jest bardziej narcyz drugi bardziej border. O ile na narcyzie mozesz polegac, jesli macie wspolny cel, o tyle border moze sie np. rozchorowac w kazdej chwili i pogrzebac efekty paromiesiecznej pracy.

--
      W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
      Fryderyk Nietzsche

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka