Dodaj do ulubionych

Problem z glodem

16.10.19, 22:37
Jak w temacie. Jestem na diecie od 1 maja. Najpierw jadłam wg tego co dietetyczka zalecila. Teraz jem po swojemu ale trzymam się zasad. Jem tak aby mieć minimum 14 godzin przerwy. Ale mam chyba jakiś problem zdrowotny. Wczoraj na przykład zjadłam rano ok 8 kanapkę z pastą z makreli. Ok 12 dwa gołąbki. Potem do 22 byłam z synem w szpitalu. Wróciłam to nie jadłam bo za późno. Dziś pojechałam do pracy. Ok 9 wypiłam kawę taka parzona bez cukru no nie slodze. Ok 10 zaczelam się trzasc jakbym była zmerwicowana i było mi słabo. Zjadłam kanapkę i przeszło ale dopiero ok 20 minut po tym jak zjadłam. Co to może być? Przecież wczoraj zjadłam w miarę normalnie A dziś tylko godzinę później. Poradzicie proszę.
Obserwuj wątek
    • korag100 Re: Problem z glodem 16.10.19, 22:51
     Dziś zjadłam bułkę razowa z szynką sałata, ogórkiem i pomidorem. Ok 10 to było. Potem ok 14 krokieta z kapustą i grzybami. I ok 17 plasterek drobiowej szynki. I jest ok.
      • jehanette Re: Problem z glodem 17.10.19, 09:07
       W wielu źródłach czytalam, ze zbyt dluga przerwa jest niezdrowa dla kobiet, chodzi o hormony. Np. Damian Parol, dietetyk.i trener personalny o tym pisal. Na zdrowy rozum jak sie zje kolacje ok 18-19 i potem sniadanie 6-7 to juz sie ma 12 godzin... niejedzenie od 12 do 10 nastepnego dnia to jakas masakra...

       --
       Error 404
     • korag100 Re: Problem z glodem 16.10.19, 22:59
      Wszędzie jest napisane, że dieta to 80 procent sukcesu. Nie mam kiedy ćwiczyć. Pracuje średnio 10 godzin, ogarniam dom, zwierzęta. Sobotę pracuje od 7 do 21. Jestem tak padnięta że nie mam siły. Wyjeżdżam 3 razy w tygodniu do klienta ( księgowość) o 7.00 wracam ok 16. W jedną stronę 50 km. Potem pracuje w domu, sprzątam. Ok 20 idę zamknąć sklep i rozliczyć dzień. Jestem właścicielem. Pomagam synowi w lekcjach. W sobotę pracuje w sklepie sama A w niedzielę sprzątam piore i pracuje. Idę spać po 24.
       • snakelilith Re: Problem z glodem 17.10.19, 20:23
        jehanette napisała:

        > Przy takim trybie życia glodzenie sie to glupi pomysl... znajdz madrzejsza diet
        > etyczke
        >

        Nie, to nie jest głupi pomysł i dietetyczka prawdopodobnie też nie jest winna. Autorka wątki pisze przecież, że je teraz po swojemu, nie trzyma się już zaleceń dietetyczki. Oprócz 14 godzinnej przerwy i tak jest w porządku, bo IF, czyli Intermittent Fasting jest bardzo dobrym i zdrowym sposobem odżywiania się. Pod jednym warunkiem, że je się wystarczająco kalorii. IF nie jest bowiem głodówką. Nie chodzi o wygłodzenie organizmu, a o dłuższe fazy niskiej insuliny, w których możliwe staje się korzystanie z rezerw tłuszczowych. Ale jak ktoś je za mało, to odczuwa tego konsekwencje. Swoją drogą, gdy jadła co 3 godziny, ale w sumie w ciągu dnia dużo poniżej swojego zapotrzebowania, to też mogłaby dostać takich problemów. Nie da się za długo żyć na mocno negatywnym bilansie engergetycznym, kiedyś organizm zaczyna się gwałtownie bronić.
        • jehanette Re: Problem z glodem 18.10.19, 10:18
         Przecież właśnie to napisałam, wieczny deficyt = głodzenie się. Bez względu na sposób odżywiania, wydaje mi się głupim pomysłem by nie zjeść posiłku wieczorem, a następnego dnia pić kawę na pusty żołądek jeśli się było do 22 w szpitalu z dzieckiem - ergo poza domem, pewnie w stresie. Wygląda to tak jakby Korag trzymała się na siłę pewnych zasad, bez zrozumienia dlaczego to robi i bez umięjętności dostosowania się do sytuacji...

         --
         Error 404
      • eukaliptusy Re: Problem z glodem 18.10.19, 05:58
       korag100 napisała:
       > Pracuje średnio 10 godzin, ogarniam dom, zwierzęta. Sobotę pracuje od 7 do 21.
       > Jestem tak padnięta że nie mam siły. Wyjeżdżam 3 razy w tygodniu do klienta (
       > księgowość) o 7.00 wracam ok 16. W jedną stronę 50 km. Potem pracuje w domu, sp
       > rzątam. Ok 20 idę zamknąć sklep i rozliczyć dzień. Jestem właścicielem. Pomagam
       > synowi w lekcjach. W sobotę pracuje w sklepie sama A w niedzielę sprzątam pio
       > re i pracuje. Idę spać po 24.


       Przy takim trybie życia możesz schudnąć i 100 kg w dwa dni, a do szczęścia ani trochę się nie przybliżysz.

       Co robisz razem z dzieckiem dla przyjemności? Kiedy masz czas na budowanie więzi z innymi ludźmi? Kiedy dbasz o siebie i o innych emocjonalnie, a nie tylko materialnie?
       • chatgris01 Re: Problem z glodem 17.10.19, 14:08
        Jedzenie pomiędzy głównymi posiłkami to zuo. Nawet tylko jabłka.
        (wygląda, że sfrancuziałam tongue_out )

        BTW, kocham jeść, ale jakbym miała się babrać z pięcioma posiłkami dziennie, to by mi się całkiem odechciało, serio. Rozumiem, że ktoś może mieć inaczej, ale nie namawiajcie na to innych, bo ogólnie to nie jest dobre ani dla zdrowia, ani dla metabolizmu dorosłego człowieka (wierzę, że Wam akurat służy, ale najwyraźniej jesteście wyjątkami potwierdzającymi regułę).

        --
        http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
        • jehanette Re: Problem z glodem 17.10.19, 15:47
         Ja nikogo nie namawiam, zareagowałam tylko dlatego że napisałaś tak kategorycznie. A właśnie każdy je jak jej/mu służy i jak pasuje do trybu życia.

         --
         Error 404
        • pelissa81 Re: Problem z glodem 17.10.19, 21:53
         ja jem 4-5
         10 - sniadanie
         13 - obiad
         17 - podwieczorek
         20- kolacja

         I uważam, że wyregulowanie stałości posiłków to dla mnie była podstawa - oczywiście dopasowuję się do sytuacji np. wlasnie wrócilam z zajęć i zjadlam kolację. Ale co do zasady staram się pilnować by nie czuć głodu 0 nie spada cukier, nie jem między tymi godzinami i życie jest prostsze, nie mam żadnych okienek jedzeniowych. Możliwe, że u każdego co innego się sprawdzi.

         • snakelilith Re: Problem z glodem 17.10.19, 22:06
          Jeżeli wcześniej jadłaś praktycznie bez przerwy, to redukcja do 4-5 stałych posiłków jest dla ciebie na pewno wyregulowaniem odżywiania. Ale ty jesteś, jak napisałaś, po operacji bariatrycznej i prawdopodobnie nie możesz zjeść większych porcji, więc 4-5 mniejsze posiłki są konieczne, by upchnąć w nich odpowiednią ilość kalorii. Dla osób z normalnym żołądkiem 3 większe posiłki są wystarczające, a nasze zapasy cukru wystarczą swobodnie na kilkanaście godzin przerwy. Oczywiście, indywidualne upodobania też grają rolę, ale zasadniczo ludzie z tendencją do tycia nie powinni jeść za często, bo to sprzyja hyperinsulinemii i nakręca apetyt.
        • jehanette Re: Problem z glodem 18.10.19, 14:32
         Myślę nad tymi 2-3 posiłkami i czemu mi to nie pasuje... może dlatego że mam zapotrzebowanie, średnia wyliczona na podstawie różnych kalkulatorów, ok 2500 kcal/dzień. Czyli przy 3 posiłkach musiałabym na jeden jeść ok 800 kcal. O ile to nie jest Pavlova z bitą śmietaną wink to ciężko mi tyle zjeść na raz w zbilansowanym posiłku, bez nadmiaru cukru i tłuszczów podbijających kalorykę przy małej objętości posiłku. O wiele bardziej wolę mieć śniadanie i kolację po ok 500-600 kcal, obiad do 600 kcal a resztę w drugim śniadaniu i przekąsce...

         --
         Error 404
         • snakelilith Re: Problem z glodem 18.10.19, 17:07
          jehanette napisała:

          > Myślę nad tymi 2-3 posiłkami i czemu mi to nie pasuje... może dlatego że mam za
          > potrzebowanie, średnia wyliczona na podstawie różnych kalkulatorów, ok 2500 kca
          > l/dzień. Czyli przy 3 posiłkach musiałabym na jeden jeść ok 800 kcal.

          To łatwiejsze niż myślisz. Akurat 800kcal to drobnostka. Ja mam zapotrzebowanie kaloryczne gdzieś w okolicach 2300kcal, prawdopodobnie nawet większe, bo należę do ludzi z raczej rozrzutnym metabolizmem i od lat nie jem częściej niż 2-3 posiłki dziennie. Zwykle tylko 2. Nie ze wględów dietetycznych, a dlatego, że jest mi tak wygodniej. Ponieważ trzymam wagę, więc przypuszczam, że w dwóch posiłkach jem odpowiednią ilość kalorii. Ale ja lubię najeść się do syta i lubię pełny talerz. Nie jem więc jednej kanapki, a 4-5. Nie jednego ziemnaczka a 5, zjem też na raz porcję z 150gr suchego makaronu z sosem, warzywami i mięsem albo parmezanem. I to nie muszą być kaloryczne składniki, choć nie wiem, dlaczego należy ich unikać? Kalorie przecież sycą na dłużej i mam wtedy spokój 6-8 godzin. I dlaczego posiłek ma mieć twoim zdaniem małą objętość? Przcież uczucie sytości jest przyjemne i daje poczucie, że niczego sobie nie odmawiamy. Częste jedzenie wymaga za to dyscypliny i pilnowania się, bo szybciutko wychodzimy poza nasze przewidziane 500kcal i suma przestaje się zgadzać. Porządnego obiadu z małym deserem dla szczęścia duszy w 500-600 kcal w żadnym wypadku nie zmieścisz. Dla mnie takie jedzenie na raty 4-5 razy dziennie, to drażnienie żołądka i kubków smakowych, i co nawet ważniejsze, niepotrzebna stymulacja insuliny.
          • snakelilith Re: Problem z glodem 18.10.19, 17:22
           I jeszcze jedno jehanette, bo moje wypowiedzi na tym forum bywają nadinterpretowane, nie zmuszam cię do zmiany twojego sposobu odżywiania. Jeżeli dla ciebie 4-5 funkcjonuje, to nie moja sprawa jak i kiedy jesz. Ale 2-3 posiłki są lepsze z punktu widzenia ludzkiej fizjologii, bo najnowsze badania pokazują, że organizm ludzki potrzebuje dłuższych przerw dla zachowania zdrowego metabolizmu, a częste jedzenie może być przyczyną hyperinsulinemii. Reguła 5-ciu małych posiłków dziennie jest obalonym dietetycznym mitem, choć nie u każdego prowadzić będzie do kłopotów. U wielu jednak jedzenie 5 razy dziennie napędza apetyt i wtedy trzymanie się kalorycznego bilansu 500 kcla pro posiłek bywa wielkim wyzwaniem, niejednokrotnie zadaniem nie do wykonania bez uczucia wiecznego odmawiania sobie jedzenia, a jeżeli chodzi o odżywianie, to akurat nasza psychologia gra ogromną rolę.
      • jola-kotka Re: Problem z glodem 17.10.19, 09:12
       Nie prawda . Diety pudelkowe to wlasnie 5 posilkow i sa osoby u ktorych ta liczba sie lepiej sprawdza. Jesli ktos ma problem z skokami poziomu cukru to akurat jest ok. Sa tez tacy co potrzebuja 3 . Wszystko zalezy od danej jednostki wiec nie ma co generalizowac.
  • muchy_w_nosie Re: Problem z glodem 16.10.19, 23:41
   Niski cukier, ja czasem tak mam, i najszybciej stawia na nogi pepsi zwykła (broń boże max czy light, bo bez cukru).
   Cukier dobry na wszystko, chce ci się spać - wypij pepsi, brak ci sił - wypij pepsi, masz podły dzień - wypij pepsi ;P (o ile nie jesteś chory na cukrzycę ;P).
   Uwaga pijam pepsi może 20 razy w roku.

  • snakelilith Re: Problem z glodem 17.10.19, 02:27
   Może i byłaś u dietetyczki, ale ona ci najwyraźniej za mało to wszystko wytłumaczyła. Owszem, 14-16 godzin przerwy, czyli dieta IF może być bardzo dobrym wyjściem, ale na Boga, nie oznacza to, że w pozostałym czasie masz stosować głodówkę. Liczba kalorii musi się zgadzać i nie powinnaś jeść mniej niż 1600-1700kcal. Twoje posiłki mają mniej, dlatego po spektakularnym schudnięciu 16 kg twój organizm przeszedł na tryb oszczędnościowy i więcej nie chudniesz. Trzęsienie się to zwykły objaw bardzo niskiego cukru, zafundowałaś sobie ostry post. To może skończyć się nawet w insulinooporności i to pomimo diety IF, która w sumie insulinooporność leczy. Życie na sporym ujemnym bilansie jest bowiem równie złe dla metabolizmu jak przejadanie. Więc szybko policz kalorie i zacznij więcej jeść, znaczy zwiększ porcje, by napędzić metabolizm.
  • frey.a86 Re: Problem z glodem 17.10.19, 07:36
   Cukier ci poleciał, stąd objawy. Ja mam dokładnie to samo i muszę mocno pilnować posiłków. Wyjście z domu bez śniadania po samej kawie to murowany zjazd.

   Moim zdaniem wcale nie jesz "w miarę normalnie", bo co to są dwa gołąbki i kanapka z makrelą, 700kcal w sumie? Głodzisz organizm, nie jadasz śniadań i masz przez to wahania cukru.
  • jola-kotka Re: Problem z glodem 17.10.19, 07:38
   Normalna reakcja organizmu ktoremu nie dostarcza sie regularnie kalorii. W brew pozorom takie akcje sa niebezpieczne. Nie ma czegos takiego jak za pozno. Jest 22 nie jadlas od 12 wrzuc w siebie jakas lekko strawna salatke . Prawie doba minela od golabkow do tej kawy ktora posilkiem dla organizmu nie jest. Mozna organizm przestawic na dwa jablka dziennie z tym ze to na dluzsza mete jest tragiczne w skutkach nie polecam.
  • pelissa81 Re: Problem z glodem 17.10.19, 07:46
   Ja mam dietę 5 posiłków dziennie. Kazdy posilek nazwany (czyli jak obiad to obiad, jak przekaska to owoc, jogurt a nie drugi obiad). Przerwa miedzy nimi nim 3 a max 5h. Robie sie glodna jak w zegarku co te 3h.
   • ola_fatyga Re: Problem z glodem 17.10.19, 16:52
    >Ja mam dietę 5 posiłków dziennie.

    Jak niemowlak...to nie jest zdrowe dla doroslego człowieka. Co bardziej ogarnięci dietetycy już ten sposób odszczekują, bo w sumie zrobił wiele złego, bo prowadzi do podjadania między posiłkami. Życie się kręci wokół żarcia. Niektórzy nawet twierdzą, że jest przyczyną insulinooporności.
  • igge Re: Problem z glodem 17.10.19, 14:30
   Też staram się generalnie stosować od sierpnia IF 8/16
   Bywa ciężko bo są dni kiedy ostatni posiłek wypada o 15, a dla mnie to super wcześnie.
   Ostatnio miałam kilka ataków na lodówkę tuż przed położeniem się spać, koło północy.
   Tyle, że ja jem dużo więcej na mojej nibydiecie ok 1700 kalorii, są dni kiedy to przekraczam. Ty jesz strasznie malutko, to chyba głodzenie się. Mój plan był jeść 1200 kalorii ale nigdy mi się to nie udaje. I tak sukces, że jem tylko 2-3 posiłki na ogół. I bez przekąsek.
   Ciekawe jest, że chudnę ( pierwsze i ostatnie 2 tygodnie kiepsko z tym ale objadałam się). Przez 10 tygodni schudłam 13 kg. Mam dużo mniej ruchu niż Ty, Ty na pewno spalasz więcej przy swoim trybie życia i braku odpoczynku. Ćwiczę nieregularnie na orbitreku w bardzo umiarkowanym tempie w sumie ok 25 - 45 minut dziennie. I zdarza mi się wychodzić z psami na 20 - 40 minutowy spacer. Na więcej nie mam czasu ani chyba siły i prawdziwej ochoty.
   Pozdrawiam
  • mama-ola Re: Problem z glodem 17.10.19, 15:51
   > Ok 10 zaczelam się trzasc jakbym była zmerwicowana i było mi słabo.

   Miałam takie trzęsiawki, zwłaszcza uda mi drżały. To niestety z głodu, z braku cukru. Masz jojo - organizm woła, żebyś odkuła, co straciłaś. Będzie Ci tak dokuczał, żebyś miała dość i robiła, co on chce. Ja miałam jeszcze dreszcze z zimna w lecie.
   Wytrzymaj, 16 kg to piękny wynik.
  • lumeria Re: Problem z glodem 17.10.19, 16:16
   Ostatni mały posiłek zjadłaś o 12:00 (południe) dzień przed.

   21 godzin później wypiłaś czarna kawę z kofeiną. Czyli dawka stymulanta na pusty żołądek.

   Drgawki po stymulancie podanym na czczo to calkowicie normalna reakcja. To nie objaw choroby.

   Zjadłaś kanapkę i czekałaś 20 minut do uspokojenia drgawek. Przecież organizm musi strawić podane jedzenie!!!

  • eliszka25 Re: Problem z glodem 18.10.19, 03:20
   Takie przerwy w jedzeniu można stosować, jak się je odpowiednio i z rozsądkiem. Zapewniam cię, że 1 kanapka plus 2 gołąbki między 8 rano i 12, a potem do następnego dnia już nic, to nie jest jedzenie normalnie. Ileż to mogło mieć kalorii? Może z 800? Dla dorosłego człowieka 800 kcal na dobę, to jest ostra głodówka, a nie „jadłam prawie normalnie”. Dlaczego niby o 22 było za późno? Przecież nie jadłaś nic od 12 i nawet gdybyś o tej 22 zjadła porządną kolację i dostarczyła organizmowi 500 kcal, to i tak bilans dobowy byłby bardzo mały, bo pewnie w granicach 1200 kcal. Rozumiem, że chcesz zachować te przerwy w jedzeniu. Jeśli ci to służy, to czemu nie, ale oblicz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, żebyś wiedziała, ile możesz zjeść. Teraz się głodzisz, więc nic dziwnego, że organizm zaczyna się buntować. Tych drgawek nie wywołała żadna choroba, tylko kawa dostarczona wygłodzonemu organizmowi. Jeśli jednak dalej będziesz się tak odchudzać, to jak najbardziej możesz wpędzić się w jakieś problemy zdrowotne.
    • eukaliptusy Re: Problem z glodem 18.10.19, 14:06
     cruella_demon napisała:

     > Przede wszystkim szykuje sobie tak spektakularne jo jo, że już czekam niecierpl
     > iwie na kolejny wątek pt.
     > "dziewczyny podwoiłam swoją wagę, co robić?" big_grin

     Jesc wspólne zdrowe posiłki z tym biednym dzieckiem, które matkę tylko widzi jak na mopie jeździ i goni do matematyki.
  • korniz Re: Problem z glodem 18.10.19, 11:40
   za malo cukru,stresy ,kawa wyplukuje mineraly.Dzięki takiemu odżywianiu wylądujesz w szpitalu.Organim jak potrzebuje nakarm go a nie że nie wolno.Jedz małe porcje ,ale częsciej.
  • iimpala Re: Problem z glodem 18.10.19, 18:43
   > Ok 12 dwa gołąbki. Potem do 22 byłam z synem w szpitalu. Wróciłam to nie jadłam bo za późno.

   trzeba było zjeść jednego gołąbka a drugiego zabrac do szpitala (czy tam kanapke, zamiast).
   Nie jadłaś od 12.00 do 10.00 dnia następnego. To nie jest 14 godzin! ale 22 godz!
   Nie trzymasz sie zasad to co tu "radzic"?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka