Dodaj do ulubionych

wybory sfałszowane

18.10.19, 22:52
no, na 100% przynajmniej w jednej komisji:
wiadomosci.wp.pl/zniknelo-19-glosow-w-komisji-wyborczej-w-kaweczynie-piotr-zygarski-zlozyl-protest-nie-odpuszcze-6435820272183425a
a jeśli tak wyglądały wybory w tysiącach komisji na prowincji?
żeby jeszcze zniknęło kilka głosów, ale nagle wszystkie na kandydata z KO?
co jeśli oddani wyznawcy PISu postanowili pomóc swoim ulubieńcom, unieważniając głosy innych obywateli?

w ten sposób PIS nigdy nie przegra, bo to jest konkurencja jak za PRLu - nawet jak nikt nie glosuje na PZPR, to i tak ta partia wygrywa.
Obserwuj wątek
  • katriel Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 10:10
   Ja bym nie popadała od razu w paranoję z tysiącami komisji. To znaczy raczej nie wierzę w odgórnie sterowaną akcję fałszowania wyborów - PIS wygrywa i bez tego, rządem dusz - a chałupnicze wyskoki oddanych wyznawców uważam za prawdopodobne, ale rzadkie. Natomiast nawet jeden przypadek to jest o jeden za dużo i niebezpiecznie wpisuje się on w narastającą atmosferę instrumentalnego traktowania mechanizmów demokracji.

   Bardzo dobrze, że Zygarski nie odpuści. Trzeba ich sprawdzać. Ja zresztą zawsze kiedy zdarzy mi się zagłosować na nietypowego kandydata (np. kiedyś zagłosowałam na kolegę z pracy, który był typowym mięsem armatnim ze środka listy, bez szans na wejście), to idę na drugi dzień sprawdzić, czy są na niego jakieś głosy w mojej komisji (wtedy np. na kolegę były dwa, nie wiem kto oddał ten drugi). Zawsze do tej pory wszystko się zgadzało...

   --
   Ach, jaki pyszny jest szpinaczek!
   Ach, jaki pyszny jest buraczek!
   Ach, jaki brudny mam śliniaczek!
   Ach, jaki cudny niemowlaczek!
   • claudel6 Re: wybory sfałszowane 20.10.19, 02:20
    ale ja nie mówię, ze to jest odgórnie sterowane. przeciwnie - myślę, że nie. ale wystarczy nadgorliwość takich wyznawców (bo PIS ma wyznawców, nie wyborców), by wybory były de facto sfałszowane. that's it.
  • tiszantul Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 10:18
   Trzy lata temu ematki i KOD ciągle powtarzali, ze PiS będzie fałszował wybory, poważnie też traktowano wypowiedzi, ze PiS w ogóle zlikwiduje wybory. Jak przyszło do realnych wyborów, temat jakoś zniknął. Dlaczego? Zachęcam opozycję do opowiadania o sfałszowanych wyborach (skoro już PiS był na tyle podstępny, ze wybory zorganizował). Masowe fałszerstwa i wszystko jasne. Przecież PiS nie ma żadnych zwolenników, to wszystko płatne trolle
  • woman_in_love ale to chyba oczywiste? PiS to fanatyzm 19.10.19, 10:53
   na pewno było wiele takich komisji, w szczególności w Polsce B, gdzie fanatycy PiS z własnej inicjatywy wymieniali karty z głosami na opozycję, na sfałszowane przez siebie karty z głosami na PiS.
   Forumowy pedoojczulek taniarda, tiszantul, elek, czy józek to nie są wyjątkowe przypadki. Polska jest pełna takich ludzi. Dla nich takie fałszerstwa to wręcz Deklaracja Wiary i katolickiego "sumienia".
  • taniarada Tu jest dobre 19.10.19, 11:08
   Piotr Zygarski to kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmu.Przepraszam Cię Unio Europejska, że Janusze i Grażyny wybrały te chamice z pisu żeby ich reprezentowały! Wstyd mi za to ale cóż” – napisał na Facebooku Piotr Zygarski, uczestnik kampanii wyborczych Andrzeja Halickiego (PO) i Joanny Scheuring-Wielgus (Wiosna). W spocie wyborczym wzywał do „szacunku”.Zygarski jest hotelarzem. W 2014 r. był oskarżany przez „Gazetę Krakowską” o oszukiwanie turystów. – Jeden z działających w centrum Zakopanego przedsiębiorców z branży hotelarskiej oszukuje swoich klientów. Mimo że nie ma do tego prawa, nazwał swój dom wypoczynkowy „hotelem” i sprzedaje w nim pokoje turystom. – pisała „GK” w tekście pt. „Uwaga na pseudohotel w centrum Zakopanego”. Od kiedy władzę w Polsce straciła koalicja PO-PSL, dał się poznać jako uczestnik manifestacji antyrządowych. Na profilu Zygarskiego na Facebooku można znaleźć liczne fotografie ze znanymi przedstawicielami opozycji, m.in. z Jarosławem Wałęsą i Marcinem Święcickim.Amen.Taki to prawdomówny.
   • woman_in_love Re: Tu jest dobre 19.10.19, 11:13
    Nikogo nie oszukiwał przecież.
    Banaś zrobił Dom Pielgrzyma w centrum Krakowa, a potem oszukiwał turystów, sprzedając im hotel na godziny. Zatem wszystko jest OK. 100% zgodne z prawem jak widać.
    • 1elka26 Re: Tu jest dobre 19.10.19, 11:28
     Tobie chyba dobrze płaca za wypisywanie tych bredni. Trudno uwierzyć, że osoba w miarę rozsądna jest w stanie tworzyć setki coraz bardziej absurdalnych postów. Najbardziej interesujące jest to, że w każdym z nich pojawia się jakas nowa teoria spiskowa.
     A może warto zająć się czymś bardziej merytorycznym? Chociażby poszukiwaniem programu wyborczego opozycji?
     • bistian Re: Tu jest dobre 19.10.19, 14:13
      1elka26 napisał(a):

      > Najbardziej interesujące jest to, że w każdym z nich pojawia się jakas nowa
      > teoria spiskowa.

      To nowe zjawisko, od czasów PRL tego nie było. Zazwyczaj fałszowano wyniki w wyborach samorządowych, na różne sposoby, choćby wynoszenie pustych głosów i sprzedawanie ich za pieniądze czy flaszkę, były też ołówki zmazywalne, stawianie podwójnych skreśleń, żeby unieważnić głos itd., ale nie słyszałem, żeby w tak bezczelny sposób były fałszowane również wybory do sejmu i to jest coś nowego.
  • semihora Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 18:19
   W mojej komisji też są nieprawidłowości.

   --
   Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów.
  • muchy_w_nosie Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 19:12
   Jedynie co mi przychodzi do głowy to przy zliczaniu, odłożono te głosy na kupkę do innego nazwiska.
   My kiedyś tak mieliśmy (mała komisja 600 wyborców), prawda jest taka że na te 8 osób w komisji, to ogarniających, dobrze jak są dwie osoby, reszta liczy ale na zasadzie policz papierki, posortuj i wywal z pamięci i wzrok na zegarek żeby spr. ile to może jeszcze trwać.
   No i w takiej atmosferze po przeliczeniu wszystkiego i spisaniu sobie gdzieś na brudno tego co liczyłam uzupełniamy brudnopis z tego co leży na podłodze ... I fuck niby wszystko się zgadza a brakuje mi 4 głosów na Jana Kowalskiego którego pamiętam, że liczyłam, wszyscy szczęśliwi, ze się wszystko zgadza, że tylko na czysto w kompa i do domu, czyli max 20 min pracy i ja nieśmiało si pytam, a czy ktoś kojarzy 4 głosy na Kowalskiego? 6 osób zdziwionych o czym ja mówię, przecież papierki się zgadzają, na szczęście przytomnie dziewczyna przytaknęła, ze też kojarzy że były takie głosy a później jeszcze kolega, że nie pamięta na kogo ale była kupka z 4 kartkami. I przez kolejne 30 min wertowaliśmy 20 kupek żeby znaleźć 4 karty i znaleźliśmy były przy innym kandydacie na końcu, po prostu ktoś złożył 2 kupki w jedną, a później jak już tylko liczysz karty w kupce danego kandydata (teoretycznie nty raz z kolei) to liżesz rogi kart i ich nie oglądasz. Jak nie trafi się ktoś przytomny kto pamiętał że na Jana Kowalskiego było też kilka głosów to tak wychodzi, czasami nie zamierzenie.
   • bistian Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 19:54
    muchy_w_nosie napisał(a):

    > Jak nie trafi się ktoś przytomny kto pamiętał że na Jana Kowalskiego było
    > też kilka głosów to tak wychodzi, czasami nie zamierzenie.

    Obyś była dobrym prorokiem. Przeliczą jeszcze raz głosy z tej komisji i to skorygują.
    Ale, gdyby tak było, i tak będzie duża grupa osób, która będzie pewna, że wybory były wszędzie sfałszowane. Szkoda, że takie rzeczy się zdarzają.
    W samorządowych też znam takie "przypadki", gdzie ktoś głosował na siebie, kilka osób również, a na zestawieniu wyszło zero głosów na kandydata, za to dużo głosów nieważnych.

    Zajrzałem na zestawienie w mojej komisji, kilka osób oddało czyste katy, bez zakreślonych kandydatów i tylko te głosy były nieważne.
   • anelito Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 20:27
    Też myślę, że to błąd techniczny a nie próba oszustwa. Dwukrotnie byłam w komisji - teraz przy wyborach parlamentarnych również. Duże miasto. Każdy może się zgłosić, wystarczy pójść do swojego urzędu gminy i zadeklarować chęć uczestnictwa. Nie ma żadnych wymogów co do wykształcenia, stanu zdrowia, wieku, doświadczenia zawodowego itp. Urząd przydziela chętnych do odpowiednich komisji i na pierwszym spotkaniu członkowie ( z reguły nieznający się wcześniej) wybierają przewodniczącego oraz zastępcę. Tylko przewodniczący i zastępca przechodzą szkolenie. Reszta dostaje tylko materiały, które może przeczytać lub nie. Do pracy w komisji zgłaszają się w większości osoby niepracujące: licealiści i studenci ( to dobrze, oni są ogarnięci) , renciści i emeryci (bez górnej granicy wieku). Jeśli nie ma obrotnej osoby, która przypilnuje wyniku to może dojść do sytuacji doliczenia głosów komu innemu lub złego przepisania w formularz. I rzeczywiście 3/4 komisji przychodzi tylko po dietę (350 zł dla członka) i nie nadaje się do liczenia.
    Karty ponownie się przelicza tylko gdy jest protest wyborczy - są pakowane do worków i archiwizowane.
    • bistian Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 21:03
     anelito napisała:

     > Też myślę, że to błąd techniczny a nie próba oszustwa. Dwukrotnie byłam w komis
     > ji - teraz przy wyborach parlamentarnych również.

     Ja wiem, że te wybory były trudne, bo była duża liczba kandydatów. Ja też bywałem na wyborach jako członek komisji i wiem, że jest to bardzo męczące. Wiem, że są zatrudniani chętni, ale sami chętni przychodzący pierwszy raz, nie obsługują wyborów, zawsze są również stałe osoby, które znają dobrze procedury i mają obsługę wyborów przećwiczoną.
     Nie bierzesz pod uwagę, co potrafi zdziałać zgrana ekipa, która jest przekonana, że ma rację i że chroni społeczeństwo przed mniejszym złem. Ja znam takie przypadki z mniejszych miejscowości, zazwyczaj nie wpływa to na wynik, ale gdy jest równowaga, każdy głos się liczy i pokusa jest silna, szczególnie, że to nie Szwajcaria, tylko Polska z polskim podejściem do przepisów.
     • anelito Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 21:48
      Ja sama widzę po tych dwóch razach, że możliwe są nieprawidłowości: zawyżanie lub zaniżanie głosów przy liczeniu, złe wpisanie danych do formularza. Komisja nie robi wszystkich czynności razem, dzieli się na podgrupy, które liczą poszczególne listy. Nie musi być zgrana ekipa, wystarczy jedna osoba by przez nieuczciwość lub nieporadność zafałszować wynik. W mojej pierwszej komisji na 11 osób , aż 10 było pierwszy raz. Przewodniczący był po raz drugi i też nie miał przećwiczonych procedur.
      • bistian Re: wybory sfałszowane 19.10.19, 22:33
       anelito napisała:

       > Nie musi być zgrana ekipa, wystarczy jedna osoba by przez nieuczci
       > wość lub nieporadność zafałszować wynik. W mojej pierwszej komisji na 11 osób ,
       > aż 10 było pierwszy raz. Przewodniczący był po raz drugi i też nie miał przećw
       > iczonych procedur.

       W wyborach samorządowych, w komisjach są często osoby zależne od startujących burmistrzów na następną kadencję, często są to jego urzędnicy, jacyś wójtowie, pracownicy firm wykonujących usługi dla gminy itd. Taki system musi doprowadzać do fałszerstw.
       Przy wyborach do Sejmu i Senatu jest o tyle łatwiej, że to są ludzie nie do końca lokalni, często nieznani osobiście, ale ktoś te wszystkie pieniądze dzieli, jakieś dodatki i dotacje, też lepiej być w ekipie, która rozdziela pieniądze. Gdy zobaczyłem, że u nas PiS przegrał, to kolega z pracy stwierdził, że teraz będzie kiepsko u nas z finansami. Sam z siebie, nie pytany.
       Tak więc, nas system nie jest dobry.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka