Dodaj do ulubionych

Przykłady fajnych bogaczy

19.10.19, 08:44
Możecie mi podpowiedzieć?
Zdaje się, że Rockefeller i Gates sporo dobrego zrobili. A może Musk - bardziej współczesny i też raczej niegłupi?
Nigdy się nie interesowałam biografiami takich ludzi, od kogo zacząć?
Obserwuj wątek
    • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 11:20
     Przeciwnie. Zaorane tylko dla bezmózgów.
     Można miec inne zdanie polityczne, niz Soros i uważać że demokracja, otwarte społeczeństwo, brak dyskryminacji są niepożądane, ale nie można zaprzeczyć, że facet od lat poświęca lwią część majątku po to, żeby świat był lepszy - dla wszystkich. Esencja działań altruistycznych i dobroczynnych.
     • riki_i Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 14:08
      Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Ściąganie do Europy ludzi z całego świata, głównie młodych mężczyzn, z kultur diametralnie odmiennych od tradycji judeochrzescijanskiej nie jest "esencją działań altruistycznych i dobroczynnych."

      PS. Jak sobie założysz staw z karpiami, to w ramach ratowania ekosystemu puszczy amazonskiej wpuszczę ci do niego piranie. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona.
      • turzyca Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 14:46
       >głównie młodych mężczyzn, z kultur diametralnie odmiennych od tradycji judeochrzescijanskiej nie jest "esencją działań altruistycznych i dobroczynnych."

       No mnie też zastanawia, jakim histerycznym palantem trzeba być, żeby nie pozwolić tym młodym ludziom ściągnąć żon i dzieci. Jest żona, jest nadzór, jest porządek. I pęd do roboty, bo żona głowę suszy.

       --
       Wróżenie z fusów.
      • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 15:08
       Jeszcze raz: nie musisz się zgadzać, popierać, lubić. Ale jeżeli jesteś uczciwy na podstawowym poziomie, to musisz przyznać, że facet działa dla dobra świata, tak, jak je postrzega, i wywala na to własną, a nie cudzą kasę.
        • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:23
         big_grin A cóż ty wiesz o amerykańskich podatkach od POSIADANEGO majątku, Józusiu, że tak sobie wesolutko wyrokujesz, hę?
         I dla twojej informacji zawistnego nacjonalisty:
         Soros w osobistym majątku ma 8 mld dolarów. Obecnie.
         Do 2017 przekazał ze swojej prywatnej własności na cele społeczne 18 mld. Czyli ponad 2/3.
       • riki_i Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 08:56
        olena.s napisała:

        > Jeszcze raz: nie musisz się zgadzać, popierać, lubić. Ale jeżeli jesteś uczciwy
        > na podstawowym poziomie, to musisz przyznać, że facet działa dla dobra świata,
        > tak, jak je postrzega, i wywala na to własną, a nie cudzą kasę.

        Mhm, jak obalał sztywny kurs funta też "działał dla dobra świata"? Czy jak zabiję bogacza, żeby urządzić "bal na Gnojnej" to znaczy, że ja jestem ten dobry? Międzynarodowe spekulacje Sorosa, dzięki którym ma kasę na swoją kontrowersyjną "dobroczynność" są cacy?
        • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 13:02
         riki_i napisał:


         > Czy jak zabi
         > ję bogacza, żeby urządzić "bal na Gnojnej" to znaczy, że ja jestem ten dobry? M
         > iędzynarodowe spekulacje Sorosa, dzięki którym ma kasę na swoją kontrowersyjną
         > "dobroczynność" są cacy?

         Dla nas to niepojęte, ale są nacje i kultury, w których postawa relatywistyczna jest normą. U nas należy "miłować bliźniego swego jak siebie samego", w domyśle kazdego, a u innych miłuje się swoich bardziej niż obcych. Jeśli zatem bogacz pomoze komuś, ale przez to zaszkodzi komuś innemu, to wszystko jest OK, jeśli ten ktoś inny nie jest "nasz".

        • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 13:25
         big_grin Nie, jak obalał kurs funta to była to normalna spekulacja walutowa, jaką uprawiają setki i tysiące firm, a przez łatwo dziś dostępne platformy inwestycyjne także i setki tysięcy zwykłych inwestorów. A uprawiają ją wszyscy naturalnie z prostego powodu: chęci osiągnięcia indywidualnego zysku.
         (Inna sprawa, że czytałam kiedyś interesującą polemikę ekonomistów, z których część była zdania, że obalenie funta było oczywistościa, koniecznością, i w średnio-długiej perspektywie przyniosła UK zyski).
         • riki_i Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 14:08
          www.parkiet.com/artykul/470709.html

          Zyski odniósł on, konkretnie 1 mld USD, natomiast Wlk. Brytania wpadła w recesję (krótką, ale jednak). W Malezji i innych krajach azjatyckich doprowadził już do dużo poważniejszego kryzysu gospodarczego. Wyrządzać całym społeczeństwom dotkliwą krzywdę, po to aby mieć środki na "pomaganie" i "działanie dla dobra świata tak jak się je samemu postrzega" to IMO hipokryzja i nieuczciwość level hard.
          • kokosowy15 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 15:06
           Żaden człowiek nie może "zarobić" miliardów, nie oszukują, wprowadzając w błąd, wykorzystując słabości innych. Wyjątkiem mogą być wybitni sportowcy, artyści i oni czasem osiągają dochody, które mnie dziwią, a ich właściciele zarabiają jeszcze więcej. Mogą to też być naukowcy, w pływający na rozwój świata, ale oni nie są w czołówce bogatych. Ale spekulant giełdowy osiąga zyski kosztem innych, nie tworząc niczego. Jeżeli później podzieli się z potrzebujacymi, to zachował się jak wcześniej wymieniony Al Capone. Daje innym pracę i możliwości zarabiania jak każdy bandyta daje pracę policji, strażnikom wieziennym i prokuratorom.
           • sasanka4321 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 15:31
            >Żaden człowiek nie może "zarobić" miliardów, nie oszukują, wprowadzając w błąd, wykorzystując słabości innych.<

            Czym Ty sie kierujesz takim mysleniu?
            Jest firma X, ktora stworzyla pewna gre komputerowa oparta na ksiazce znanego pisarza. Odkupila prawa od pisarza za gotowke. Proponowala mu procent od zyskow, ale pisarz uznal, ze o frajerstwo, bo zyskow nie bedzie nigdy i woli wziac z gory gotowce kilkadziesiat tysiecy zlotych. Podpisano umowe. Gra podbila swiat. Firma zarobila miliard.
            W ktorym miejscu widzisz dokladnie to wprowadzanie w blad i wykorzystywanie? Powinni przystawic pisarzowi pistolet do glowy i zmusic dopodpisania innej umowy? Czy tez podejrzewasz, ze placili pracownikom zajmujacym sie reklama i dystrybucja ponizej sredniej krajowej? Czy powyzej, ale wedlug Ciebie za malo? Gdzie tu jest to zlo?
             • sasanka4321 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 16:53
              >Podajesz przykład TWÓRCY a nie spekulanta, a ja o najbogatszych napisałem, czyli finansistach i spekulantach.<

              Tworcy jak tworcy. Tworca byl w glownej mierze pisarz, ktory napisal ksiazke. I w mniejszej programista, ktory przelozyl ja na gre, ale ten nie byl wlascicielem firmy.

              Nic nie mowiles o finansistach i spekulantach...

              Mam znajomego w Niemczech, ktory zyje z handlu na gieldzie. Siedzi u siebie w domu i sprzedaje badz kupuje akcje. Nie ma miliardow, ale kilka milionow z pewnoscia ma. Bardzo inteligentny, fajny, sympatyczny czlowiek. Nie odbieram go jako krzywdziciela ludu.
              • kokosowy15 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 17:15
               O spekulantach mówiłem - przeczytaj. Tzw "gra na giełdzie" zawsze odbywa się czyimś kosztem. Albo na bieżąco tracą ci z mniejszym szczęściem, informacjami, albo w dłuższym okresie wszyscy mali gracze, bo wielcy akumuluja kapitał. Giełda nie ustala cen tak jak kiedyś, niczego nie wytwarza, ani towarów, ani usług, służy jedynie do "gry". O zmianie kursów decydują właśnie tacy jak Soros, Buffett.
                • kokosowy15 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 22:47
                 Tu zasady są jednak proste, powinny być znane dla wszystkich ochotników uczestniczących w takiej "piramidzie finansowej". Nie popieram, nie jestem hazardzista, ale mogę zrozumieć. Nikt nie oszukuje (mam nadzieję), gra jest losowa. Gra na giełdzie to nie Lotto, lecz ruletka że zdalnie sterowana kulka.
          • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 16:21
           Oczywiście że wpadła - ale było to w średniej i dłuższej perspektywie korzystniejsze dla GB ( zdaniem części ekonomistów, sama się tu nie poczuwam do znawstwa) - niż utrzymywanie absurdalnie wysokiego kursu funta.
           GB popełniła błąd wchodząc zbyt późno w cyklu gospodarczym do mechanizmu ERM. Powinna to była zrobić w połowie lat osiemdziesiątych, a zwlekała do 1990. A wtedy miała już wysoką inflację, słabnącą siłę rynku, i wartość funta spadała w sposób naturalny. Tyle, że ponieważ byli już w ERM, to rząd utrzymywał wysoką wartość funta poprzez podnoszenie stóp procentowych i skupowanie funta za rezerwy walut. Co oczywiście było nie do utrzymania, bo świat zewnętrzny miał więcej funtów niż bank centralny rezerw.
    • 1matka-polka Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 20:30
     Musk przyjechal do Tajlandi, zeby zrobic sobie PR i i sie polansowac. Jeden z nurkow powiedzial, zeby sobie wsadzil swoją mini łódź podwodna, tam gdzie najbardziej boli, na co Musk stwierdzil, ze ten nurek jest pedofilem. Na koncu Musk przyznal się, ze jednak jest idiotą.
     www.google.com/amp/s/tech.wp.pl/elon-musk-jestem-idiota-6433312188315777a%3famp=1
     --
     "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
     Kurt Vonnegut
   • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 15:24
    Moim zdaniem, każdziuśki człowiek na świecie miewa gorsze momenty, ataki paranoi, absurdalne reakcje emocjonalne, złość etc. Tylko nie obserwujesz ich, nie zapamiętujesz i nie opowiadasz o Nowaku z trzeciej klatki, ani o tej bladej którą mijasz w windzie. A ponieważ hiperbogaci są przedmiotem zawistnej i niechętnej uwagi całej reszty, to można być pewnym, że opinia publiczna zapamięta im każdy urwany guzik, przechlaną noc, małostkową reakcję etc. Nawet jeżeli 'swoim' by ją natychmiast wybaczyła lub zlekceważyła.
    W sumie - smutne.
    • zona_glusia Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:37
     Mnie się to wydaję raczej normalne. Opinia publiczna powinna uważnie przyglądać się tym, którzy mają władzę, także wynikającą z bogactwa.
     Pamiętam tylko wrażenia (być może niesprawiedliwe), że Musk przyjechał do Tajlandii i usiłował narzucić własną koncepcję ratowania chłopców nie znając miejscowych warunków i robiąc zamieszanie wokół siebie.
     • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:42
      O Musku i Tajlandii w ogóle sie nie wypowiem, bo słabo to pamiętam. I uważam, że opinia publiczna powinna móc przyglądać się skrupulatnie ludziom z władzą, pełna zgoda.
      Tylko jednocześnie warto byłoby do ich oceny (moralnej, prawnej) stosować tę samą miarkę, co do oceny (moralnej, prawnej) bladej z windy, upierdliwego wujka, czy uroczego, ale mającego jakieś dziwne deale kuzyna.
      • szeera Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 17:01
       "Tylko jednocześnie warto byłoby do ich oceny (moralnej, prawnej) stosować tę samą miarkę, co do oceny (moralnej, prawnej) bladej z windy, upierdliwego wujka, czy uroczego, ale mającego jakieś dziwne deale kuzyna."

       Polecam bardzo aferę Epsteina jako studium zachowań pewnego środowiska. Bycie skazanym przestępcą seksualnym zwykłym ludziom zazwyczaj mocno ogranicza grono znajomych, Epsteinowi i jego kolegom (koleżanek jakoś nie było za dużo) nie przeszkadzało. Wśród tych którzy teraz wypierają się jakichkolwiek kontaków z nim wiele znanych nazwisk, w tym wymieniane w tym wątku.
       Mój wniosek jest taki, że poczucie całkowitej bezkarności wynikające z władzy i pieniędzy przeważnie ludziom nie służy.
     • chlodne_dlonie Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 12:37
      ..?..
      Wygooglałam nową dla mnie osobę - nazwisko Rotschild jest mi znane, i owszem, ale p.David jak dotąd, nie - ciekawą, z pobieżnego przeglądu, i napisałam, że zgadzam się z Twoją opinią. Że przystojny, także wink Ale skąd założenie, że 'fruwać' zamierzam - cokolwiek miałaś na myśli - nie wiem..?


      --
      What we need, sustain, exhale and breathe again
      Stop and watch, don't complain
      Hope remains, we still have love (we are back to life)
      We are all insane
      • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 12:42
       No, osobiście bym rwała, jakby mi wpadł pod rękę. Podoba mi się, że ma konsumpcję kasy w nosie, podoba mi się, że ma ducha odkrywcy, podoba mi się zacięcie eko, podoba mi się dogłębne wykształcenie i podoba mi się cielesna powłoka.
       Każdej takiego życzę, a że facet dla mnie ciut przymłody, to wręcz nie "takiego" ale "tego".
       • marisol25 Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 12:56
        olena.s napisała:

        > No, osobiście bym rwała, jakby mi wpadł pod rękę. Podoba mi się, że ma konsumpc
        > ję kasy w nosie, podoba mi się, że ma ducha odkrywcy, podoba mi się zacięcie ek
        > o, podoba mi się dogłębne wykształcenie i podoba mi się cielesna powłoka.
        > Każdej takiego życzę, a że facet dla mnie ciut przymłody, to wręcz nie "takiego
        > " ale "tego".

        Dzizzz ile ty masz lat że 40 latek jest dla ciebie za młody 😁😁
        IMHO nie jest w ogóle przystojny , ale rozumiem że typ yntelektualisty wciąż w pewnych kręgach popularny. Xd
    • kokosowy15 Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 13:45
     Al Capone. Sam doszedł do majątku, dzielił się z biednym mieszkańcami Chicago. Niestety, nie doceniony przez władze. Jarema Wisniowiecki. Co prawda doprowadził do powstania Chmielnickiego bo "przepchnal" w sejmie poddanstwa - niewolnictwo Kozaków, wyznał i nawlokl na pal sporo ludzi, ale obcych (Kozaków, Żydow) ale za to ufundował kościoły. Ordynat Potocki. Przy pomocy Niemców wywiozl jedenaście wagonów dzieł sztuki z pałacu w Łańcucie, dzięki czemu nie wpadły w krwawe łapy komuchow, czym bardzo zasłużył się dla ojczyzny.
  • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 11:47
   A w ogóle, to sobie poleć po liście z "the giving pledge" , wezwania Gatesa and Warrena Buffetta, żeby bogacze podzielili się przynajmniej połową kasy. Jest ich już niemało na tej liście, ostatnio doszła rozwódka po Bezosie, MacKenzie Bezos, która połowę przypadającego na nią majątku przekierowała na działania społeczne. 14 miliardów, czy coś.

   Zuckerberg i Priscilla Chan dali miliard na edukację i medycynę, oraz zobowiązali się do oddania do końca życia 99% udziału w Facebooku na cele charytatywne.
   Michael Bloomberg dał dotychczas 45 miliardów USD, a ci goście z Googla, Sergey Brin i Lary Page, powyżej 30 miliardów każdy.
   Nawet taka biedaczyna brytyjska, Ben Delo, który dorobił się (samodzielnie i od zera) mniej więcej miliardzika oddał połowę tej kwoty na działania ratujące ziemię. Czyli masz tu absolutnego altruistę, bo on inwestuje w warunki życia ludzi przyszłości, a nie teraźniejszości.
   • zona_glusia Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 14:17
    olena.s napisała:
    >
    > Zuckerberg i Priscilla Chan dali miliard na edukację i medycynę,
    I Zuckerberg w ramach bycie fajnym zapowiedział:

    1.że dalej będzie puszczał fałszywe informacje i reklamy polityczne (i jak zapowiedział tak zrobił: puścił spot Trumpa i republikanów o tym, że Biden dopuścił się korupcji na Ukrainie)

    2. że zrobi wszystko, żeby Demokraci nie wygrali wyborów, czyli, żeby Trump rządził 2 kadencję. Bo jeszcze Demokraci wprowadzili by jakieś regulacje by zapobiec podobnej aferze jak z Cambridge Analitica (komisja parlamentu brytyjskiego w swym raporcie stwierdziła, że około pół miliona funtów niewiadomego pochodzenia i nielegalnie zostało użyte na reklamy na fb w kampanii brexitowej, nie mówiąc już o profilowaniu wyborców) i nie daj Boże nałożyli jakiś podatek.
     • cimabue Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 15:56
      olena.s napisała:

      > ? A czy my szukamy wśród miliarderów ideałów i wzorów, czy też - jak moim zdani
      > em sugerowała wątkodajka - ciężkich bogaczy, którzy swoje bogactwo obracają na
      > cele altruistyczne?

      No tak, tylko w przypadku twojego idola Sorosa nalezaloby przedefiniowac znaczenie slowa altruizm
      • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:36
       Nie, nie należałoby. Za wiki: "Altruizm (fr. altruisme, od łacińskiego rdzenia alter – inny, drugi) – zachowanie polegające na działaniu na korzyść innych. Polega ono na dobrowolnym ponoszeniu pewnych kosztów przez jednostkę na rzecz innej jednostki lub grupy, przeciwstawne zachowaniu egoistycznemu[1]. "

       Ktoś może kierować swoją kasę na dajmy na to ryż dla Sudanu (żeby ludzie nie marli z głodu), a ktoś - na antykoncepcję dla Sudanu (żeby się ich mniej rodziło). Można zgadzać się z jednym lub drugim dawcą (a nawet z oboma lub żadnym z nich), ale obaj MOGĄ być altruistami.
       Zabawne jest, jak wielu ludzi skłonnych jest uznawać, że np. "altruizm" występuje tylko o tyle, o ile altruista świadczy akurat na grupę do której sami przynależymy, czy na cele w które sami wierzymy.

       A mania antysorosowa jest zaiste zabawna. Zwłaszcza u ludzi (i potomków ludzi) którzy na hojności Sorosa bardzo skorzystali. Generalnie polecam lekturę: www.opensocietyfoundations.org/who-we-are/programs
       • alpepe Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 22:30
        Akurat Soros ma jedno marzenie, zniszczyć Europę taką, jaką znaliśmy jeszcze na początku tego wieku. I bardzo konsekwentnie to marzenie realizuje.

        --
        "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
        • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 22:53
         Zieeew

         The Africa Regional Office works at the pan-African level to build a free and democratic Africa, where leaders respect human rights, work to improve citizens’ lives, and are held to account for their actions.
         The Asia Pacific Regional Office aims to promote and bolster human rights, and expand inclusive democratic space.

         The regional office takes a lead in several Asia-wide initiatives, while incubating new work and coordinating international advocacy efforts. We support an array of national and regional civil society organizations, activists, and community groups, working in three major sub-regions: East Asia, South Asia, and Southeast Asia.

         Culture and Art seeks to advance diverse artistic practices and strengthen locally-led cultural spaces, addressing the aesthetic, political, and capacity needs of arts leaders, individual artists, and cultural activists.
         The Early Childhood Program promotes the well-being of young children through a rights-based approach and a commitment to social justice, emphasizing parent and community engagement, professional development, and government accountability.
         The Open Society Foundations Economic Justice Program was launched in 2019, combining the Economic Advancement Program and the Fiscal Governance Program, and is focused on promoting equity, openness, and accountability in fiscal and economic systems around the world.
         The Education Support Program advances the right to education through grant making and advocacy.

         For two decades, we have supported efforts that seek to ensure that states meet their obligations to this fundamental right and make tangible progress in advancing inclusivity and equity. We support good practice in inclusive education for groups of children that are typically marginalized and excluded based on ability, geography, ethnicity, or socioeconomic status.

         The Global Drug Policy Program promotes drug policies rooted in human rights, sustainable development, social justice, and public health.

         I tak dalej, tych programów jest kilkadziesięt i na to sorosowe miliardy idą.


         Since 2008, we have been working to change the way the world approaches drug policy. In place of prohibition and punishment that treat all drug users and small-scale produces as criminals, we support a rational response to drugs focused on evidence-based policies, human rights, and sustainable development.

         The Higher Education Support Program works to promote open society values by supporting universities that nurture critical minds, defend pluralism, and foster active citizenship.

         Working with grantees and partners in Africa, Asia, Europe, and the Middle East, we support innovative teaching and research, intellectual freedom, the expansion of access to higher education for disadvantaged groups, and good practices in university governance.     • zona_glusia Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:24
      olena.s napisała:

      > ? A czy my szukamy wśród miliarderów ideałów i wzorów, czy też - jak moim zdani
      > em sugerowała wątkodajka - ciężkich bogaczy, którzy swoje bogactwo obracają na
      > cele altruistyczne?
      Zrozumiałam słowo "fajny" nieco szerzej niż Ty. smile Może niekoniecznie jako wzór i ideał, ale jako osobę, która oprócz tego że dzieli się ze swoim bogactwem, nie szkodzi.
      • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:38
       No ale kurczę, kto nie szkodzi? Tak serio, gdyby uczciwie przyjrzeć się każdemu od dołu do góry, równie skrupulatnie jak się to robi z budzącymi ciekawość ludźmi z państw o wolnych mediach?
       A po drugie: jeżeli tylko mają nie szkodzić, to wystarczy, że jakiś biedaczyna przeleżał w stanie komy całe życie i już jest czysty jak ta łza?

       • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 17:11
        olena.s napisała:


        > A po drugie: jeżeli tylko mają nie szkodzić, to wystarczy, że jakiś biedaczyna
        > przeleżał w stanie komy całe życie i już jest czysty jak ta łza?

        To proste - jeżeli jego dobroczynność ma polegać na tym, że wpędza innych w kłopoty, to rzeczywiscie lepiej, aby nic nie robił.
        • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 17:41
         Ale każda 'dobroczynność' (paskudnych słów używasz, zawsze tak masz?) komuś się podoba, a komuś nie. Prawica konserwatywna na przykład hamowała międzynarodowe projekty związane z antykoncepcją, a tym bardziej choćby z cieniem aborcji, ONZ musiał więc ograniczać działania np. w Afryce. MOIM zdaniem bardzo negatywne działanie. Ale zdaniem różnych prawicowców zapewne bardzo moralne i słuszne. MOIM zdaniem takie działanie wpędzało innych w kłopoty. A zdaniem tych prawicowych konserwatystów - zapewne nie.
         MOIM zdaniem działania Sorosa są fantastyczne, ponieważ jestem przekonana do idei społeczeństw otwartych i demokratycznych. A zdaniem rozmaitych rozmówców - jest przeciwnie.
         A że jest tak ze wszystkim to twoje 'proste' rozwiązanie możesz sobie wsadzić w cokolwiek.
         • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 18:00
          olena.s napisała:

          > (paskudnych słów używasz, zawsze tak masz?)

          No tak, "dobroczynność" jest paskudnym słowem - nie to co "bezmózgi" big_grin


          > Prawica konserwatywna na przykład hamowała międzynarodowe
          > projekty związane z antykoncepcją
          > MOIM zdaniem działania Sorosa są fantastyczne

          No trochę się różnimy - zarówno w ocenie tego, jakie słowo jest "paskudne" jak i tego czy stosowanie etyki sytuacyjnej jest słuszne. Ja bowiem uważam, że każda sytuacja, w której dobroczynność dla jednych powoduje złe skutki dla innych jest zła, a nie tylko taka, która mi pasuje z powodów ideologicznych. Zatem nie, nie uważam, że działania prawicowców polegające na hamowaniu projektów związanych z antykoncepcją były/są słuszne - zwłaszcza że nie mam pojęcia, komu miałyby zrobić dobrze.
           • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 19:58
            olena.s napisała:

            > Super. Poproszę o parę przykładów organizacji/projektów, co do których nikt nie
            > ma zastrzeżeń i nikt nie uważa, że przynoszą (komuś/czemuś) złe skutki.

            Serio, potrzebujesz przykłady dobroczynności, która nie przynosi szkody innym?
             • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 20:13
              olena.s napisała:

              > Tak. I nie manipuluj, poprosiłam jasno o przykłady, "co do których nikt nie
              > ma
              zastrzeżeń i nikt nie uważa, że przynoszą (komuś/czemuś) złe skut
              > ki."

              Po ch... (o pardon).
              Teraz będziemy się bawić w grę, w której ja podam np. przykład pomagania bezdomnym, chorym czy głodnym, gdzie nie trzeba karmić głodnych bezrobotnymi, a ty będziesz wymyślać komu to może zaszkodzić tylko po to, aby uzasadniać swoją etykę sytuacyjna? Jakoś niespecjalnie mam ochotę na takie bzdury.
               • kandyzowana3x Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 22:48
                No jednak nie, zupelnie. Jesli ktos buduje bizness I duze pieniadze na dzialaniach nie etycznych, a pozniej w ramach pr rzuci pare procent na cele dobroczynne to raczej trudno to do fajnosci zaliczyc. Wogole cala idea " dobroczynnosci" w wydaniu "elit" jest coraz mniej pozytywnie postrzegana juz od dluzszego czasu.
                • olena.s Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 22:57
                 No super, ale w ogóle nie o to chodzi. Wyjaśniam Histerice, że każde działanie pro publico bono znajdzie antagonistów. Czy będziesz działać na rzecz zdrowia, ekologii, sprzątania kosmosu, rozwoju przedszkoli, wzmocnienia dowolnych mniejszości - ganz egal, pojawi się krytyka i pretensje.
                 A ja przytaczałam przypadki kiedy nikt nie rzucał "paru procent w ramach PR" tylko wyskakiwał z 80 procent, jak Soros, czy 50 procent, jak inni wymienieni miliarderzy.
                 • dziaadek Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 00:53
                  olena.s napisała:

                  > No super, ale w ogóle nie o to chodzi. Wyjaśniam Histerice, że każde działanie
                  > pro publico bono znajdzie antagonistów. Czy będziesz działać na rzecz zdrowia,
                  > ekologii, sprzątania kosmosu, rozwoju przedszkoli, wzmocnienia dowolnych mniejs
                  > zości - ganz egal, pojawi się krytyka i pretensje.
                  > A ja przytaczałam przypadki kiedy nikt nie rzucał "paru procent w ramach PR" ty
                  > lko wyskakiwał z 80 procent, jak Soros, czy 50 procent, jak inni wymienieni mil
                  > iarderzy.

                  Ona nazywa que dramatika a nie histerika a ty jesteś obrzydliwym trollem. Niewątpliwie trollem Sorosa
                  • dramatika Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 12:39
                   dziaadek napisała:


                   > Ona nazywa que dramatika a nie histerika a ty jesteś obrzydliwym trollem. Niew
                   > ątpliwie trollem Sorosa

                   Olena przede wszystkim nie ogarnia, jak każda lewaczka, satyry i autoironii i wydaje jej się, że jak zakpi z autoironicznego nicka to komuś dopiecze. Żart na poziomie nazywania głupkiem kogoś, kto ma nic wioskowy_głupek (zacny nick zresztą).

   • bigzaganiacz Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 17:49
    ie, MacKenzie Bezos, która połowę przypadającego na nią majątku przekierowała na działania społeczne. 14 miliardów, czy coś    Latwo przyszlo latwo poszlo,    Zuckerberg i Priscilla Chan dali miliard na edukację i medycynę, oraz zobowiązali się do oddania do końca życia 99% udziału w Facebooku na cele    Zalozyli fundacje i pomagaja ale sobie zeby nie placic podatkow


    Zainteresowanie ryjbukiem spada za piec lat moze nie byc co darowac biednym
   • babcia.stefa Re: Przykłady fajnych bogaczy 22.10.19, 08:20
    >Zuckerberg i Priscilla Chan dali miliard na edukację i medycynę, oraz zobowiązali się do oddania do końca życia 99%
    >w Facebooku na cele charytatywne.

    Niczego nie dali, przerzucili do własnej fundacji, czyli przełożyli sobie z jednej kieszeni do drugiej, żeby uciec przed podatkami. Jakieś imponujące osiągnięcia Zuckerberg & Chan Initiative jak dotąd? Bo Gates to przynajmniej ma jakieś wyniki, jeśli chodzi o szczepienia w biednych krajach.

    www.youtube.com/watch?v=KWNQuzkSqSM&fbclid=IwAR31_-OtVfLZFVb6Pn0C6Sh1iNdFRt715QOnShySwMs6mBCphEHvD5zHfbc
    --
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • sasanka4321 Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 12:19
   "Fajnosc" bogaczy polega, jak widzisz po odpowiedziach w tym watku, na oddaniu duzej czesci swoich pieniedzy tym, ktorzy maja mniej. Ale to tylko w przypadku bogaczy. Dla nie-bogaczy mamy inna definicje fajnosci. Taka emama na przyklad, ktora nalezy definitywnie do najbogatszych ze swojego ganunku na planecie Ziemia nie chce nie czuje potrzeby i nie musi oddac polowy swojego majatku i w ogole nie bedzie tego rozwazac wink . A moglaby, i wciaz nalezalaby do tych bogatszych...
   • kokosowy15 Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 14:40
    Banaś. Kaczyński - daje że swoich 500+,w każdym razie zdaniem części społeczeństwa. Starak - odwozi biedna kelnerke do domu. Większość polskich zamożnych "biznesmenów" - płacą podatki w rajdach podatkowych, żeby rząd ich nie zmarnował.
  • mayaalex Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 16:47
   Wlasciciele firmy Asos, chyba Dunczycy. Kupili mnostwo ziemi w Szkocji i z pomoca fachowcow i przy udziale i zgodzie lokalsow zalesiaja tereny, prowadzac do ich “zdziczenia” na nowo (co jest korzystne dla przyrody i dla klimatu). Do tego prowadza rozne inicjatywy lokalne.
   O ile dobrze kojarze stracili trojke z czworki swoich dzieci, w zamachach na Sri Lance w zeszlym roku, zapamietalam tego newsa bo wlasnie teoche wczesniej czytalam o ich dzialaniach na rzecz srodowiska.
  • ga-ti Re: Przykłady fajnych bogaczy 19.10.19, 20:19
   Dziś w jakiś wiadomościach pokazywali jak Jordan otwierał szpital: "Na budowę The Novant Health Michael Jordan Family Medical Clinic były koszykarz przekazał 7 mln dolarów. (www.tvn24.pl)".
   Na naszym gruncie swoją kasą z potrzebującymi dzieli się Kuba Błaszczykowski i unika przy tym rozgłosu.
  • baltycki Re: Przykłady fajnych bogaczy 20.10.19, 19:51
   "W sobotę 19 października odbył się pogrzeb jednego z najbogatszych ludzi na świecie, Barrona Hiltona. Syn założyciela sieci hoteli zmarł 19 września, ale dopiero teraz odbyła się ceremonia, na której nie mogło zabraknąć słynnych wnuczek, Paris i Nicky Hilton.

   Barron Hilton zmarł w swoim domu w Los Angeles z przyczyn naturalnych. Pozostawił po sobie fortunę wartą ponad 6 mld dol., która w 97 proc. zostanie przeznaczona na cele charytatywne Fundacji Hiltona."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka