Dodaj do ulubionych

mop parowy

19.10.19, 20:24

Dziewczęta , jaki kupić? dojrzałam do decyzji. będzie mył jednorazowo ok. 70m2 płytek podłogowych. oraz tyle paneli. w necie pełno wszystkiego a ja wolę spytać Was. jakiś polecany model? na co uważać? czego unikać? pomóżcie.
Obserwuj wątek
    • bei Re: mop parowy 20.10.19, 00:21
      Mam myjkę parową firmy na K, wersja premium, od dwóch lat używam i polecam. Nie używam szczotek- wystarcza sam wyrzut pary.
      • b-b1 Re: mop parowy 20.10.19, 08:38
        Też mam karchera i płytki z panelami i jestem zadowolona. Do mycia paneli nie korzystam z firmowych "szmatek" dokupiłam po ok 7zł takie z gąbką-nie moczą w ogóle podłogi. Po każdym pomieszczeniu szmatkę wymieniam, nic się nie rozmazuje. Końcówek szczotkowych używałam raz -po remoncie w celu umycia fug-teraz sama para wystarcza.
        • kotejka Re: mop parowy 20.10.19, 11:07
          pokaz te gabki do karchera plis
          ja tez mam takiego i bardzo polecam
          sc 2 easyfixa
          www.kaercher.com/pl/home-garden/parownice.html
          leciutki, skuteczny a ten zbiornik starcza na naprawde dlugo
          jedyny mankament, nie mozesz dolewac w czasie pracy musi troche ostygnac zeby odblokowac zawor
          • b-b1 Re: mop parowy 20.10.19, 16:08
            Ja mam SC2 premium i wodę normalnie dolewam podczas pracy-pewna jesteś że u Ciebie nie da rady?
            Proszę -idealnie pasują na tego mopa:
            allegro.pl/oferta/zapas-do-mopa-ze-spryskiwaczem-plaski-wklad-8138767266
            • bei Re: mop parowy 20.10.19, 17:01
              Pierwsze modele - nie można było dolewać wody w trakcie pracy, musiała maszyna ostygnąć, kolejne modele są udoskonalone. Dzięki za link do tanich szmatek 😘
              • b-b1 Re: mop parowy 20.10.19, 17:28
                bei napisała:

> Bb1- czy te zapasy mają kieszonki? Bo takich szukam....
                Nie mają, ja mam "przylepną"końcówkę- ale...są w tak dobrej cenie i naprawdę dobre jakościowo(aukcja przypadkowa) że możesz kawałek szerokiej gumy (albo taśmy bawełnianej)dokupić i ręcznie(czy maszynowo) doszyć.
    • muchy_w_nosie Re: mop parowy 20.10.19, 16:54
      To ja się podłącze, potrzebuje przeparować całą podłogę w domu, 150m2, ile razy będę musiała uzupełnić wodę w mopie parowym i ile razy tę froto-szmatę przepłukać. Jak lecę mopem ręcznym to 3 razy wodę wymieniam a wyciskam mopa z 20 razy.
      • bei Re: mop parowy 20.10.19, 17:11
        Najlepiej kup kilka szmatek- np te linkowane przez bb1 na 150 m kw to ok dwa zbiorniki- to zależy od stanu zabrudzenia. Wymiana szmatek czy ich spłukiwanie tez od tego stanu zależy.
        • muchy_w_nosie Re: mop parowy 20.10.19, 17:41
          U mnie wiecznie syfffff.
          A ma któraś mopa parowego, raz użyła i leży?
          Ja jestem zakupoholiczka i sporo rzeczy po prostu mam ;P, ale też mam rzeczy które używam codziennie, np "ukochany" przez was tm ;P
      • b-b1 Re: mop parowy 20.10.19, 17:36
        muchy_w_nosie napisał(a):

> To ja się podłącze, potrzebuje przeparować całą podłogę w domu, 150m2, ile razy
        > będę musiała uzupełnić wodę w mopie parowym i ile razy tę froto-szmatę przepłu
        > kać. Jak lecę mopem ręcznym to 3 razy wodę wymieniam a wyciskam mopa z 20 razy.

Na jednym pełnym zbiorniku (ok 1 litr) mopuję na pełnej mocy(są dwie słabsza i silniejsza) ok 100m, potem włącza się kontrolka , aby dolać wody, dolewam i mopuję dalej. Szmatki wymieniam na nowe po 1 pomieszczeniu(mam ich sporo), potem wrzucam je do pralki na 60 stopni, ale....nie suszę w suszarce-bo gąbka (z tych zamienników, które zalinkowałam) robi się cieniutka. Nie wysuszone w suszarce są chyba nie do zdarcia.
        Oryginalne karcherowskie szmatki (są w komplecie 2 sztuki)są cieniutkie-nadają się genialnie do płytek, ale panele już za bardzo moczą-stąd lepsze są te z gąbką-podłoga schnie natychmiast.
          • b-b1 Re: mop parowy 20.10.19, 18:28
            muchy_w_nosie napisał(a):

> Widzę, że ty masz parownicę a ja chce mopa parowego takiego pionowego, tak na s
            > zybko, bo dla mnie problem to odkurzacz włączyć.
            Ułatwiam sobie życie czym się da i stojącego mopa też mam i leżybig_grin Model starszy- h2o .I jeden i drugi jest na kablu, Ten stojący jest wyższy, nie wchodzi pod wszystkie meble i moczy podłogi( musiałam do paneli szmatki podwójnie nakładać ), a i tak pozostawiał smugi. Nie ma tak dużej mocy jak karcher, więc trzeba było więcej razy ( mocniej)mopować .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka