Dodaj do ulubionych

Kontrowersyjnie: cena pogladow

20.10.19, 02:13
Czy macie jakis poglad ktory za odpowiednia cene zgodzilybyscie sie wsadzic w kieszen? Jakos wczesnie sie nad tym glebiej nie zastanawialam i zapytana pewnie prychnelabym ze oczywiscie nie. A jednak. Postawiona przed konkretna propozycja ktora kloci sie z moimi pogladami, jednak rozwazam, bo zyski bylyby dla mnie znaczace.

Narazie tak oglednie bo dla mnie to sprawa odlegla, jutro sie nie musze zdecydowac tylko powiedzmy za 2 lata, ale ciekawa jestem Waszych rozwazan.

Jesli ktos nie moze sobie wyobrazic o co chodzi to podaje analogiczny przyklad: jestescie absolutnie przeciwne rezimowi Putina, a dostajecie propozycje pracy w jego dalszych kregach za roczna rownowartosc sredniego mieszkania w Warszawie. Biezecie pod uwage?
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: 20.10.19, 03:56
      anahera napisał(a):
      > Jesli ktos nie moze sobie wyobrazic o co chodzi to podaje analogiczny przyklad:
      > jestescie absolutnie przeciwne rezimowi Putina, a dostajecie propozycje pracy
      > w jego dalszych kregach za roczna rownowartosc sredniego mieszkania w Warszawie
      > . Biezecie pod uwage?

No pewnie! smile

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
    • sumire Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 09:23
      Nie, chyba że to byłaby kwestia być albo nie być. Ale zawodowo regularnie mam do czynienia z ludźmi, którzy ze względu na korzyści finansowe poglądy chowają w kieszeń. I nie tylko poglądy, a to już jest IMO trochę za wysoka cena za parę lat dostatniego życia.
        • asia_i_p Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 20:02
          A to jest bardzo słuszna obserwacja. Moralność moralnością, ale jeśli nie jesteś z natury cwaniakiem kutym na cztery nogi, to do współpracy z osobami bez skrupułów nie należy się pchać z przyczyn czysto praktycznych.

--
          The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • vodyanoi Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 10:15
          I dodam, że w biznesie nie ma poglądów i sentymentów. Jak ktoś takie ma, to raczej kokosów nie zbije.
          Jako ateistka i osoba wysoce antyklerykalna, tworzyłam portal katolicki, sponsorowany przez kler. Świetni klienci, swoją drogą.
          • sumire Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 10:35
            Zależy od biznesu. W SSP czy mediach od poglądów może wiele zależeć, vide kariery Ziemcowów i Pereirów.
            Z drugiej strony mam kolegę tłumacza, który kiedyś odrzucił ofertę dużego tłumaczenia dla jakiejś organizacji typu "biała siła".
        • triss_merigold6 Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 10:19
          Jestem w służbie cywilnej, nie popieram, ale wykonuję zadania nałożone przez ustawodawcę i wynikające regulaminu organizacyjnego ministerstwa oraz regulaminu organizacyjnego departamentu. Nie muszę nikogo popierać, moje poglądy są bez znaczenia.
      • ajaksiowa Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 11:03
        Zalezy co bym musia£a robić u tego Putina,jeżeli tropić opozycjonistów _to nie.Ale gdybym mia£a. kible myć i dobrze zarabiać to ok, a dla dobregosamopoczucia wrzucić jakiś grosz (stale lub nie )dla tej opozycji.

--
        ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
      • dramatika Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 13:14
        zawsze-w-drodze napisała:

> Poglądy to ja mam po godzinach. W firmie mam klientów. A klient nasz per pan.

Ciekawe. Czyli zupełnie nie przeszkadzałaby ci praca naganiacza na kołdry z lamy czy ryzykowne instrumenty finansowe nieprzeznaczone dla konsumentów?
        • zawsze-w-drodze Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 13:39
          Nie założyłam firmy naganiającej na kołdry ani instrumenty finansowe nieprzeznaczone dla konsumentów. Choc jeśli działają zgodnie z prawem - nie widzę powodów dla których ktos miałby mieć zakaz możliwości kupna takiej kołdry czy instrumentu.
          Za to w mojej firmmie - zawieram umowy i pracuje dla klientów z pełnym zaangażowaniem, niezależnie od tego kogo reprezentują i jakie maja poglądy czy tam przekazy, ważne jakie maja budżety. Pod warunkiem, że dzialaja w ramach prawnych.
            • zawsze-w-drodze Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 14:30
              Matko. Juz myślałam, że forum ostatecznie ustaliło, że mam ksero, a teraz okazuje sie, że sprzedaje kołdry.
              Oferowanie na sprzedaz dowolnego, zgodnego z prawem produktu, jest Ok. Nieistotne, czy jest to magiczna kołdra, czy magiczny medalik świetego od wypadków, czy magiczne kremy na starość. Wykorzystywanie ludzkiej niepełnosprawności intelektualnej jest wątpliwe ale stosowane powszechnie. Jedni oferują magiczne garnki inni zbawienie, jeszcze inni poczucie bycia wysublimowanym intelektualista.
              Nie o tym jest wątek.
              Ja w swoim ksero - tak żeby dać przykład - bez mrugnięcia okiem jednocześnie przyjmę zlecenie na ulotki od ortodoksyjnych wegan i od producenta szynki, od walczących ekologów i od odprzedawcy węgla. Z przyjemnością jednocześnie skseruje materiały dla działaczy partii Razem, Konfederacji, PiSu i Kukiza. I ładnie posegreguje i jeszcze zadbam o ich komfort, tak ustawiając odbiór, żeby sie nie spotkali przy ladzie. Chętnie popracuje dla producenta broni i dla lekarzy bez granic. Dla dowolnego kościoła skseruje modlitwy, dla oddolnego ruchu ateistów - odezwy. Wszystko jedno.
    • magia Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 11:53
      Nie musiałam do tej pory dokonywać takich wyborów, ale obserwuje tona co dzień.
      Nie wiem czy ludzie wyłączają dwoje poglądu na czas pracy czy nie myślą. Przykład. Znam 2 weganki głoszące wszem i wobec jak to sprzeciwiają się mordowaniu zwierząt, regularnie chodzą na demonstracje.
      Jednoczssnienie przeszkadza i to w pracy tworzyć kampanii reklamowych mięsnych produktów. Do tego prowadzą firmowe insta story i zachwalają jakie to pyszne dania z tej krówki wychodzą. Oczywiście nie podpisują się wlasnym nazwiskiem
    • asfiksja Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 11:55
      Hm. Akurat wygraliśmy ostatnio kontrakt dla "sił dobra"wink, więc przez jakiś czas nie będę mieć żadnego dylematu. Raz realizowałam zamówienie dla zbrojeniówki (ale był tam tylko sprzęt taktyczny, gdyby był tam sprzęt do zabijania ludzi to pewnie bym odmówiła). Na bank bym odmówiła organizacji o brunatnym profilu, przestępczej czy terrorystycznej, ale oni chyba mają swoich zaufanych, bo nigdy się do nas nie zgłaszają. Odmówiłabym też koncernowi tytoniowemu.
    • boogiecat Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 12:35
      Wiekszosc ludzi bierze pod uwage takie propozycje, bo zazwyczaj wygrywa natychmiastowa korzysc, a negatywne skutki decyzji widac dopiero po jakims czasie, to na poczatku sobie mozna racjonalizowac, ze moze ich nie bedzie, ze cos sie zmieni, ze cos TY zmienisz, ze nie wszystko jest czarno- biale itp.
      Ja nie mam pojecia co bym zrobila, mimo ze dzisiaj jestem przekonana jak ty, ze cos takiego byloby dla mnie nie do przejscia (bo doswiadczam w jakims stopniu w obecnym zyciu zawodowym)

--
      Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
    • obrus_w_paski Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 13:26
      Ale to nie jest czarno białe. Rzadko kiedy proponują ci prace/ pieniądze za coś co jasno się gryzie z twoimi poglądami. Najczęściej nawet tego nie zauważasz. Np oferują ci supef pozycje w świetnej firmie, a dopiero po jakimś czasie orientujesz się ze firma ma trudne do odkrycia powiązania z Z, Y.

Pewnie bank, w którym masz konto, promuje w jakiś sposób handel bronią, pranie brudnych pieniędzy itp. Czy to oznacza, ze się sprzedałaś?

Kupujesz produktu firmy x, która wykorzystuje dzieci z Bangladeszu
      Itp
      • tiszantul Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 14:02
        W wielu miejscach pracy, nie tylko w banku, jest plan sprzedaży polegający na wciskaniu ludziom produktów, których nie potrzebują i nie chcą. Do takiego zajęcia też trzeba dorobić sobie odpowiednie poglądy albo przyznać przed sobą, ze jest się zmuszonym oszukiwać ludzi
      • sumire Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 14:39
        Tu bardzo dużo zależy od świadomości. Jeśli jestem szeregowym klientem banku, to raczej nie będę wiedzieć o tym, że innym jego klientem jest rosyjski oligarcha z trudnymi do ustalenia źródłami przychodów, sekta albo szejk wspierający finansowo ISIS. Ale jeśli jestem doradcą inwestycyjnym pana oligarchy i wiem, że za prowizję z jego inwestycji postawię sobie dom, to już całkiem inna sprawa...
        • aerra Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 21.10.19, 15:49
          Nie wiem czy banki tak chętnie zakładają konta przestępczym oligarchom (oczywiście świadomie). Jak mi bank zaproponował konto premium, to przed podpisaniem umowy poprosił o oświadczenie, że ani ja, ani nikt z mojej najbliższej rodziny nie jest między innymi politykiem i nie planuje być wink Rozśmieszyło mnie to trochę, wiec dopytałam - pani z kamienną twarzą potwierdziła, że ta oferta nie jest skierowana do osób powiązanych z polityką, bo bank nie chce być z nimi powiązany w razie jakichkolwiek afer wink

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>
          • sumire Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 21.10.19, 16:17
            A tak, politically exposed persons, banki muszą to robić smile I generalnie oczywiście nie chcą się babrać z nieciekawymi klientami, bo są za to grube kary, ale widziałam przypadki prób zakładania kont ludziom, którzy nagle tajemniczo weszli w posiadanie 100 milionów albo ukrywania co ciekawszych szczegółów typu aresztowanie za oszustwa podatkowe, bo potencjalne zyski miały większe znaczenie niż skopana reputacja i sankcje.
    • szara_w Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 13:41
      Mniej poważnie i mniej politycznie - zastanawiałam sie kiedyś, czy zdecydowałabym się na np dwuletnie tourne jako dowolny członek zespołu disco polo po wioskach, festiwalach, festynach itp. Disco polo nie cierpię.. No i tak. Jeśli zapewniłoby mi to dostatnie lata życia potem, to zdecydowałabym się. Niestety smile

--
      "Ucz się czekać, bo albo zmienią się rzeczy, albo twoje serce"
    • princy-mincy Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 16:44
      Nigdy nie zatrudniłabym się w firmie, która oszukuje np emerytów podszywając się pod TPSA czy innego giganta na rynku, z którego usług owi emeryci czy renciści korzystają.
      Moja branża na tyle specyficzna, że właściwie każdy klient zarabia masę pieniędzy a jednak ich produkty muszą być użyteczne dla konsumenta, więc dylematów nie mam, zwłaszcza że regulacje prawne bardzo restrykcyjne.
      • kk345 Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 18:00
        >Nigdy nie zatrudniłabym się w firmie, która oszukuje np emerytów
        Nie takie rzeczy ludzie robią, kiedy czują pistolet przy głowie, czytaj: np. nie mają czym dzieci wykarmic. Najbezpieczniej jest nie używać kwantyfikatorów "nigdy" i "zawsze", bo tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono.
    • milamala Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 16:56
      To nie jest takie proste. Jesli chodzi o zwykle poglady to owszem schowalabym je do kieszeni, np. moglabym cos zrobic dla ultrakatolickiego klienta, pod warunkiem, ze wiazaloby sie to wylacznie z jego wiara, a nie z sianiem nienawisci. Jesli pracuje i mam klientow, to ich poglady jesli nie sa sprzeczne z prawem mnie nie interesuja.
    • australijka Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 19:00
      W pracy przez 30 lat nie miałam poglądów. Leczyłam najlepiej jak umiałam alkoholików bijących żony, wiarołomne mężatki bez wyrzutów sumienia, ultrakatolików, homo, hetero, rudych, wrednych, podłych, głupich, nawet traktujących mnie jak złodzieja lub tumana w porównaniu do wujka Google. W życiu poza - trzymałam takich ludzi na odległość kija. Czytałam ostatnio o okaleczającej lekarce. Wykonała nieumiejętnie a i niepotrzebnie wiele labioplastyk. Ciotka znanej modelki. No to ja nigdy dla kasy nie zrobiłabym krzywdy drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że mogę . Nigdy.
      • asia_i_p Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 20:14
        Niezwracanie uwagi na poglądy pacjenta nie jest równoznaczne z brakiem poglądów. Wyobraź sobie sytuację, że dostajesz zaproszenie, aby zostać lekarzem jakiegoś zamożnego człowieka mieszkającego w Somalii. Jednym z twoich zadań jest obrzezanie dziewczynek w rodzinie tego człowieka, legalne w tym kraju. Płaca rewelacyjna. Nagle masz poglądy, prawda?

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    • cruella_demon Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 20:03
      Pewnie, ze tak.
      O ile nie byłoby to nic nielegalnego i niegrożącego odsiadką. Mam dzieci, chcę im zapewnić dostatnie życie i łatwiejszy start.
      Natomiast nigdy nie zaryzykowałabym szemranych interesów i wejścia w konflikt z prawem, groźba wyroku i odsiadki jest moją granicą.
    • katriel Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 21:07
      > Czy macie jakis poglad ktory za odpowiednia cene zgodzilybyscie sie wsadzic w kieszen?

Owszem, tak. To znaczy: oprócz poglądów niejako fundamentalnych, dotyczących spraw życia i śmierci, wiary i moralności, posiadam również zestaw poglądów pobocznych, bardziej marginesowych, dotyczących spraw może i ważnych , ale nie najważniejszych (dla mnie). Na przykład mam określone poglądy na temat legalizacji jednopłciowych związków partnerskich, właściwego tempa integracji europejskiej, progresji podatkowej albo jednomandatowych okręgów wyborczych, ale nie uważam tych spraw za fundamentalne. Mogę więc np. z czystym sumieniem głosować na partię, która ma w tych sprawach inne zdanie niż ja, jeżeli zgadzamy się w sprawach ważniejszych; mogę też z czystym sumieniem pracować (dla zarobku) na rzecz opcji przeciwnej niż moja.

--
      Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
    • anahera Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 23:04
      Odrobinke precyzujac chodzi o prace w Waszym zawodzie, calkowicie legalna tylko np. bedac lekarzem pracowalibyscie w prywatnej klinice leczac polityczne kregi Rosji, i musialybyscie w tej Rosji mieszkac przez powiedzmy 2 czy 3 lata. To przyklad, nie jade do Rosji i nie znam Putina 😜. Ale powiedzmy ze bardzo zblizony przyklad.
      • iwles Re: Kontrowersyjnie: cena pogladow 20.10.19, 23:51
        A to zalezy, czy moje uslugi beda musialy byc dostosowane do tego swiatopogladu, z ktorym sie nie zgadzam.
        Czy chodzi tylko o to, ze odbiorca mojej pracy beda osoby o sprzecznym z moim pogladem, ale nie bedzie to mialo absolutnie wplywu na moja prace.
        W pierwszym przypadku- NIE, w drugim pewnie bym musiala sie zastanowic.

--
        Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka