Dodaj do ulubionych

A propos wątku o wątku o leniwym facecie ;)

20.10.19, 23:28
Konkretnie o ten wątek mi chodzi: forum.gazeta.pl/forum/w,567,168762851,168762851,A_propos_watku_o_mezu_leniu.html

O ile dobrze pamiętam z LO to się nazywa chyba praca u podstaw wink Mianowicie w większości znanych mi przypadków rodzeństw typu brat siostra, ta siostra od małego była przyuczana do usługiwania bratu. Mam na myśli głównie pokolenie dzisiejszych 30 paro latków, bo tyle mają moi znajomi ale widzę, też w rodzinie u obecnych nastolatków. Siostra gotuje bratu, pierze, prasuje koszule, odkurza, sprząta dom. Miś ewentualnie coś tam czasem koło siebie zrobi. Potem nic dziwnego, że dziewczyny są przyzwyczajane do tego usługiwania. Same matki robią to swoim córkom.

--
"Zdajesz sobie sprawę, że próbujesz uzyskać racjonalną odpowiedź od czegoś, czego mentalność jest mieszaniną mentalności prymitywnego wieśniaka i odczuć autystyka, i co nigdy nie będzie w stanie zrozumieć sytuacji innej niż ta której samo doświadczyło?" ~ kosheen4
Obserwuj wątek
    • yuka12 Re: A propos wątku o wątku o leniwym facecie ;) 21.10.19, 02:57
      Myślisz? Ja akurat staram się, żeby syn robił więcej, ale i tak wychodzi inaczej. Bo syn każdą rzecz robi długo i po łebkach, więc np. odkurzanie musi poprawiać. Często mu się nie chce lub nie może/ nie potrafi. W końcu robi to, co powinien, ale zajmuje mu to oceany czasu. Mogę się założyć, że syn wykorzysta kogokolwiek, żeby tylko nie sprzątać czy gotować, choć uczony jest samodzielności i odpowiedzialności od maleńka. Jego lenistwo i bimbanie wkurza mnie, ale pomimo wszelkich wysilków postęp jest powolny.
      W międzyczasie córa zrobi swoje + wspólne. Rach ciach i koniec. Nie chcę jej obciążać, ale z własnej inicjatywy np. myje podłogę w kuchni czy wstawia pranie innych domowników. Wręcz zabraniam jej nadmiernego zaangażowania czy wyręczania brata.
      Cóż- życie nie jest proste.

--
      "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
    • obrus_w_paski Re: A propos wątku o wątku o leniwym facecie ;) 21.10.19, 09:12
      Może kwestia wychowania się wśród sióstr, ale od zawsze byłam leniwa, byłam w stanie płacić np kasetami siostrom czy kuzynom żeby za mnie coś tam zrobili, a jak np babcia kazała mi coś zrobić, podczas gdy starszy kuzyn płci męskiej się obijał, to syczałam mu nad uchem i dzieliłam prace pol na pol (w sensie, ja zmywam ,ty wycierasz, ja odkurzam, ty ściągasz krzesła, ja myje szyby w drzwiach, ty mi podajesz szmatę) i to tak, ze do teraz mi to wspomina
      Wiec pewnie i wychowanie (to ten gender btw) ale tez ugodowy charakter
    • evolventa Re: A propos wątku o wątku o leniwym facecie ;) 21.10.19, 12:34
      Chyba się trochę wyłamię z tego stereotypu, bo u mnie jest dokładnie odwrotnie. U mnie to raczej brat obsługuje siostrę, bo jest bardziej ogarnięty kulinarnie niż córka, która żadnego nabożeństwa do kuchni nie ma (podobnie jak ja w jej wieku). Jak mają sobie coś zrobić do jedzenia z rzeczy, które dla nich zostawiam jak gdzieś jadę, to prędzej to przekażę Młodemu (młodszemu niż siostra) niż Młodej. On to lepiej spożytkuje smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka