Dodaj do ulubionych

Pielęgniarka szkolna.

21.10.19, 13:26
Czy pielęgniarka szkolna może wymagać od rodziców danych na temat ich stanu zdrowia, wykształcenia, problemów w rodzinie? Jest na to jakieś odgórnie rozporządzenie? Rozumiem że pyta o choroby dziecka itp.
Obserwuj wątek
  • profes79 Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 13:32
   Może zauważyła u dziecka nietypowe zachowania/obrażenia/objawy i zanim zacznie siać panikę chce zebrać więcej danych.

   --
   Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • ichi51e Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 13:54
   No takie sa rubryki w dormularzu jak nie chcesz to nie wypelniasz wyroku za to nie dostaniesz

   --
   wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • australijka Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 13:59
   Ale rozdała na wywiadówce czy przez wychowawczynię formularze czy to na jakichś karteczkach bezimiennych? Zawsze przed tego typu akcjami informuje się rodziców, że w związku z wprowadzeniem bla bla bla będą konieczne informacje.
   A pamiętacie tę akcję w podstawówce, kiedy panie pomagały pierwszakom odpowiadać na pytanie z ankiety na temat statusu związku rodziców itp. a potem okazało się, że to było dobrowolne a nie obowiązkowe. Ale jak można wywiad zbierać od dzieci a nie dorosłych. Może to do statystyki jakiejś potrzeba? Ale wtedy bezimiennie. Już widzę jak ktoś wylicza problemy w rodzinie.
   • mia_mia Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 14:53
    To są informacje z bilansu. Część do wypełnienia przez rodzica (wykształcenie/ zawód/ rodzeństwo (brat 2007, siostra 2011), stan zdrowia (nie trzeba podawać chorob)
    Ilość pokoi i osób w gospodarstwie.
    Dalej alergie, choroby przewlekłe, operacje, u jakich specjalistów dziecko się leczy. Koniec. Wypełnia to rodzic, a nie dziecko.
    Potem część dla pielęgniarki (waga, wzrost, ciśnienie, wzrok) i dla lekarza.
  • muchy_w_nosie Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 14:16
   Wypełniałam do 1 klasy + bilans z przychodni.
   Ilość izb raczej nie podawałam, ale miejsce pracy, telefon i do pracy i prywatny, wykształcenie swoje również, miejsce zamieszkania itp.
   O dziecku wypełnia lekarz + info od rodziców typu alergie itp
   Nie mam problemy z dzieleniem się info o sobie.
  • mia_mia Re: Pielęgniarka szkolna. 21.10.19, 14:42
   Podanie wszystkich danych jest dobrowolne, ale bez przesady, bo jaką tajemnicą jest wykształcenie czy zawód (można nawet wpisać coś ogólnego typu praca biurowa, praca w handlu, rolnik) albo posiadanie rodzeństwa. Ten formularz nie wymaga podawania chorób w rodzinie. Wystarczy wpisać dobry/zły, a można nic nie wpisywać i też przyjmą.
   Jeśli chcemy, żeby szkoły wyłapywały problemy to informacja zły stan zdrowia rodziców i 10 osób w dwóch izbach (tak chyba w tym formularzu były nazwane pomieszczenia) jest jakąś wskazówką, żeby być uważnym.
   Fakt, że chyba od dziesiątek lat funkcjonuje w niezmienionej formie, ale wiele z prywatności nie zdradza.
  • ultimate.strike Re: Pielęgniarka szkolna. 22.10.19, 03:49
   Pielęgniarka szkolna powinna przede wszystkim informować o metodach profilaktyki wielu chorób tzw. cywilizacyjnych. Poza tym, nie może wymagać ale w wielu przypadkach podanie takich danych ułatwia sprawę, pomaga pielęgniarce zachować się w sytuacjach nagłych (info o alergiach albo epilepsji, na przykład albo info, że do tatusia nie ma co dzwonić bo nawet komornik od alimentów nie wie, gdzie on aktualnie przebywa).

   --
   Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • ultimate.strike Re: Pielęgniarka szkolna. 22.10.19, 14:10
     Jak ja chodziłem do szkoły to z całej szkoły interesowała się tym tylko higienistka i to w ograniczonym zakresie. Jeden z moich kolegów miał kiedyś atak padaczki i tylko jeden z jego najbliższych znajomych wiedział o co chodzi, wychowawczyni, higienistka i reszta klasy nie miała pojęcia, że ma zdiagnozowaną epilepsję.

     --
     Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka