Dodaj do ulubionych

studia pielęgniarskie po 40tce?

22.10.19, 16:56
Czy jest sens zaczynać, czy to już za późno? Jak wyglądają same studia, praktyki zawodowe itd. Czytałam, że od tego roku będzie również możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym. Ile w tej chwili wynoszą realne zarobki w tym zawodzie?

Obserwuj wątek
    • cruella_demon Re: studia pielęgniarskie po 40tce? 22.10.19, 20:37
      Jak w przypadku ratowników, braki są takie, że pracę znajdziesz od ręki. Nauki jest ogrom, porównywalnie do lekarskiego, do tego ogromna ilość praktyk. Nie wiem jak płacą w przychodniach, ale myślę że coś koło minimalnej krajowej, mam koleżanki które zostały w szpitalach. Na umowę, czasem jeszcze jakieś szpitale dają, to ok 3 tysiące na rękę, czasem mniej, razem z dodatkiem Zębali. Generalnie podstawa to jakieś 2500 brutto, do tego dodatek (ten medialnie rozdmuchany jest oczywiście brutto) i ze 3 stówy za noce.
      Większość zatrudnia na kontrakty, czyli musisz mieć własną działalność. Zarobki to w miastach wojewódzkich ok 30 zł za godzinę, w powiatowych ok 20, oczywiście brutto. Tu już bez względu na to czy noc, czy święto. Jak wyrobisz 300 godzin, to coś zarobisz wink urlop zwykle niepłatny.
      • koronka2012 Re: studia pielęgniarskie po 40tce? 22.10.19, 23:13
        cruella_demon napisała:

> > Większość zatrudnia na kontrakty, czyli musisz mieć własną działalność. Zarobki
        > to w miastach wojewódzkich ok 30 zł za godzinę, w powiatowych ok 20, oczywiści
        > e brutto.

Dziżzz, tyle netto bierze pani do sprzątania, bez konieczności skończenia ciężkich studiów... Podziwiam tych, którym się jeszcze chce pracować w tym kraju w takich zawodach, serio.
        • cruella_demon Re: studia pielęgniarskie po 40tce? 22.10.19, 23:20
          Dlatego system się wali. Wprowadzono normy zatrudnienia, nie dodtrudnia się pielęgniarek, tylko cichaczem likwiduje łóżka, albo zamyka oddziały. Średnia wieku w tym zawodzie to ponad 50 lat. Ogrom odchodzi na emeryturę. Nowych brak.
          To już nawet nie kwestia lat zanim się to wszystko zawali.
    • czekoladazkremem Re: studia pielęgniarskie po 40tce? 23.10.19, 08:46
      Mam koleżankę, która podjęła takie studia w wieku 36 lat. Ciężka harówa. Ale ona uczyła się pod kątem pracy w innym kraju, teraz siedzi w Belgii i bardzo sobie chwali. W Polsce nie warto - z nadgodzinami niewiele mniej zarobi się choćby w Biedronce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka