Dodaj do ulubionych

Mam problem z okularami

23.10.19, 17:50
Zaczęłam nosić pierwsze w życiu okulary, astygmatyzm, 0,5 i 0,25. Ostrość widzenia fajnie poprawiła się, ale jest problem ze szkłami. Mianowicie widzę odbijające się moje oczy i policzki, przedmioty które są z tyłu, nawet odbijają się te elementy na których okulary leżą na nosie. Mam ogólnie wrażenie, jakby cały czas były brudne, a nie są. Pytałam okularników w rodzinie i nikt z czymś takim się nie spotkał, szkła co prawda zwykłe, ale z dobrego salonu optycznego, w którym okulary robi praktycznie cała rodzina. Czy to da się jakoś "naprawić"?, czy trzeba nowe szkła? Czy takie coś może być podstawą do reklamacji?
Obserwuj wątek
      • laaisa Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 17:55
        Pewnie masz je źle ułożone, tj. zanuszniki nie są dopasowane. Trzeba pójść do optyka on wyreguluje pod gorącym powietrzem i uformuje. Jeśli nie pomoże to może masz zbyt duże te okulary albo brak praktyki w okularnictwie
    • bib24 Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 18:00
      kupiłaś z kiepskim filtrem. od 2 ostatnich par okularów kupuję najdroższy filtr w danej marce jaki jest w ofercie. nawet jak ma dożywotnią gwarancję a ja i tak wiem, że za rok będę musiała zmienić szkla. dobry filtr się mniej brudzi, mniej paruje, latwiej czyści. tyle że jest oczywiście droższy.
    • sineado Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 18:18
      Może musisz się przyzwyczaić do okularów. Każda soczewka będzie odbijać. Ja mam szkła z antyrefleksem, 500zl bez oprawek. I też odbijają. Całe życie chodzę w okularach. Ale ja nie widzę żeby odbijały się same elementy okularów, tylko to co z tyłu, dalej położone.
      • magda.tyl Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 18:26
        Okulary nie za duże, nie za małe. Mierzyłam mniejsze i nie widziałam w nich za dobrze. Nigdzie nie uciskają, leżą powiedziałabym jak ulał. Kurczę, ale to uczucie brudnych szkieł mnie dobija. Odbija mi się w nich skóra pod oczami, jak wytrzeszczam oczy, to widzę jak powieki się ruszają wink. Poczekam ze 2 dni, może się przyzwyczaję
    • bei Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 19:49
      Noszę okulary pięćdziesiąt lat i pierwsze słyszę o efekcie, jaki Ty zauważasz. Może je bliżej oczu zakładaj, wiele osób nosi okulary i zerka ponad nimi, tak nie powinno się robić.
    • muchy_w_nosie Re: Mam problem z okularami 23.10.19, 19:49
      Myślę, że okularnicy nie wiedzą o co ci chodzi bo nigdy nie przywiązywali do tego wagi. Mi też się wszystko odbija w okularach jak zakładam cudze, bo po prostu nie noszę (bo mam wzrok idealny).
      A co do naj, naj, naj filtrów, to by oznaczało że wszystkim innym co nie mają naj, naj, naj się tak odbija.
      • aqua48 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:07
        marcowa_aprilla napisała:

> Wcisneli ci szkla bez antyrefleksu, porazka.

Latami nosiłam szkła bez antyrefleksu i miałam podobne wrażenia tylko gdy były po prostu za duże i źle dopasowane, a okulary noszę już ponad pół wieku. Odbijały się w nich dołem policzki i światło z tyłu. Teram mam antyrefleks i niekiedy, gdy siedzę tyłem do mocnego światła i pod pewnym kątem też dostrzegam odbicia, ale już nie zwracam na to uwagi.
    • mikams75 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 00:48
      Nigdy tak nie mialam, ale przyjrze sie jutro. Mamy tez jedne okulary bez antyrefleksu, porownam. Niektore pisza, ze musi byc porzadny anfyrefleks, ale co to znaczy? Zawsze wybieram po prostu antyrefleks, o roznych wersjach nie slyszalam.
      • bib24 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:20
        mikams75 napisała:

> Nigdy tak nie mialam, ale przyjrze sie jutro. Mamy tez jedne okulary bez antyr
        > efleksu, porownam. Niektore pisza, ze musi byc porzadny anfyrefleks, ale co to
        > znaczy? Zawsze wybieram po prostu antyrefleks, o roznych wersjach nie slyszalam
        > .

zobacz filmik. to oczywiście reklama, ale faktycznie lepszy antyrefleks jest lepszy, co widzę w użytkowaniu. hoya ma bodajże 3 poziomy jakości.

www.youtube.com/watch?v=RBcpbE7s7CI
        • mikams75 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:43
          ok, to juz wiem o co chodzi. Tylko, ze to sie u "mojego" optyka nie nazywalo antyrefleks tylko jako dodatkowe bajery obok antyrefleksu np. powloka, ze woda lepiej splywa, mgla nie osiada, latwiej sie czysci itp. I chyba jako oddzielny bajer byla kazda ta wlasciwosc. Nie nosze okularow na co dzien, czy do sportow, wiec nie potrzebuje tego wszystkiego, antyrefleks mi wystarcza. Nie mam porownania, czy te inne wlasciwosci sa takie super.
          • bib24 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:53
            realnie co jest super w życiu codziennym
            - okulary szybciej odparowują jak zajdą mgła
            - dużo mniej się brudzą a jak się ubrudzą to bardzo łatwo się czyszczą.

dawniej musiałam kilka razy dziennie czyścić, teraz to robię raz rano i spokojnie mogłabym w niektóre dni nie robić. to jest akurat bardzo duży plus.

odbić tez nie mam żadnych za wyjątkiem słońca jak się pięknie ustawię z nim z tyłu, ale słońce się od wszystkiego odbije.

lepsza jakość filtra to też lepsze widzenie w nocy jak prowadzisz auto. był na youtubie filmik, który porównywał też te odbicia, może mi się go uda znaleźć.

• bib24 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 11:01
              nie znalazłam niestety tej reklamy, ale za to mam fajny filmik, gdzie omówione są te własności powłok po kolei

www.youtube.com/watch?v=Gx12Vz86igY

wiem już dlaczego mi się łatwiej czyści, bo lepsze powłoki są również antystatyczne i nie przyciągają kurzu.

ja chodzę w okularach cały czas i jak tylko będzie mnie stać to już zawsze będę kupować najdroższe filtry w danej klasie, bo takie okulary mi się dużo lepiej noszą.
    • bo1 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 09:48
      Nie spotkałam się z takim zjawiskiem, a używam okularów do czytania od wielu lat. Też mam m.in. astygmatyzm. Biorę zawsze soczewki w możliwie najlepszej wersji, czyli ze wszystkimi wodotryskami (jestem wierna firmie Essilor). Ale mam też okulary kupione kiedyś awaryjnie w aptece, takie za 15 zł. W nich też mi się nic a nic nie odbija. Nie mam pojęcia, skąd u Ciebie takie zjawisko. Poszłabym z tym do optyka, który robił okulary, a kontrolnie pogadałabym też z jakimś innym/innymi, jeśli są takowi w okolicy.
    • ailia Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 09:57
      Może musisz się przestawić na patrzenie przez okulary? Mózg musi się dopasować?
      Mam astygmatyzm i minusa w jednym oku, a od jakiegoś czasu drugie oko poszło w plus.
      Na początku miałam jazdy, ale wytłumaczyli mi, że to kwestia przyzwyczajenia. Po tygodniu przeszło.
      Za to nadal brudzę szkła okropnie, mam wrażenie że samym oddechem wink

Na Twoim miejscu poprosiłabym znajomą osobę z porównywalną wadą o przymierzenie okularów.
      Może rzeczywiście jakieś cuda się tam dzieją?
    • rozalia_olaboga Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:04
      Noszę okulary już ponad 30 lat, w życiu nie miałam takiego problemu, jaki opisujesz, a zakładam, że 30 lat temu super filtrów nie bylo. Obecnie mam stare okulary, porysowane plastikowe szkła, i też nie mam żadnych odbić (w sobotę jadę po nowe!). Stawiam na to, że to twoje pierwsze okulary i musisz się przyzwyczaić, plus cały czas jeszcze o nich myślisz. Idź do optyka, niech sprawdzi, że dobrze siedzą ci na nosie, i tyle.
    • jowita771 Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 10:25
      Ja kiedyś widziałam takie odbijające się rzeczy, moje rzęsy wyglądały jak odnóża pająka, długie i grube. Potem chyba przestałam to zauważać, teraz nawet jak próbuję to nie umiem. Albo to była wina szkieł, bo od tamtej pory miałam już zmieniane okulary kilka razy.

--
      w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
      czlowiek z wagina to scierka i szmata
      czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
    • piataziuta Re: Mam problem z okularami 24.10.19, 11:07
      Noszę okulary, mam dużo większy astygmatyzm.
      Z żadnymi odbijającymi się oczami nigdy nie miałam do czynienia.
      Obecnie mam wypasione okulary z wszystkimi mozliwymi bajerami, ale przy poprzednich dużo tańszych też nie miałam czegoś takiego.

Rozjeżdżające się krzywe w kątach okularów, od których może zakręcić się w głowie - owszem, ale nie odbijające się oczy czy przedmioty z tyłu.

A tak w ogóle to polecam soczewki kontaktowe - to zupełnie inny komfort życia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka