Dodaj do ulubionych

no to szlag trafił odkurzacz -jaki kupić?

24.10.19, 13:54
właśnie wyzionął duchawink
miałam jakiś berworkowy -nawet ok
nie upieram się przy kolejnym bezworkowym .. ale szukam dobrego (nie chcę zadnego piorącego ) , z długim kablem-ten, który mam jest za krótki
co polecacie drogie ematki
Obserwuj wątek
    • bywszy Było ze sto razy :P 24.10.19, 14:34
      Ostatnio taki wąt widziałem: klik smile

Zelmer Odyssey (polecany tam w wątku przez niu13) rzeczywiście daje radę.

Sam go poleciłem (opierając się na jej poleceniu). Ludzie kupili (całe 300 zł! shock), przetestowali, i... zostałem obwołany ekspertem i dobroczyńcą. big_grin
      • nowaczek1 Re: Było ze sto razy :P 24.10.19, 14:43
        Już w tamtym wątku przestrzegałem przed Zelmerem Odyssey.
        Nie kupujcie tego!
        Metalowa rura non-stop się obluzowuje w plastikowym uchwycie i trzeba co chwilę dociskać, aby nie wypadła.
        Kółka mają duże opory toczenia, a ich rozmieszczenie powoduje, że gdy ciągniemy odkurzacz lekko w bok, to się wywraca.
        Jak we wszystkich Zelmerach, które miałem, zwijacz przewodu padł po 2 latach, a słabo naciągał od samego początku.
        Jedynym plusem jest niska cena, ale to za mało, żeby przewyższyć minusy.
        • thea19 Re: Było ze sto razy :P 24.10.19, 14:51
          też mam zelmera, inny model - jest dokładnie to samo - wypada rura (obiła mi lakier na szafce kuchennej), zwijacz naprawiałam (15zł mnie to kosztowało), na zakrętach się wywraca. Czekam aż się dziad zepsuje.
        • bywszy Aż wziąłem i pobrałem instrukcję :P 24.10.19, 16:36
          nowaczek1 napisał:

> Już w tamtym wątku przestrzegałem przed Zelmerem Odyssey.
          > Nie kupujcie tego!
          > Metalowa rura non-stop się obluzowuje w plastikowym uchwycie i trzeba co chwilę
          > dociskać, aby nie wypadła.
          > ...

Na pewno masz Odyssey 307?

Pobrałem instrukcję: klik A w tej instrukcji:

str.8, sekcja B: Przygotowanie odkurzacza do użytku
          1. ...
          2. Drugi koniec węża (uchwyt) połącz z rurą ssącą. W tym celu w rurze ssącej teleskopowej naciśnij zatrzask „A” i wsuń rurę do uchwytu węża tak, by zatrzask „A” zablokował się w otworze „B”.
          3. ...

str.9, sekcja F: Zakończenie pracy, czyszczenie i konserwacja
          1. ...
          ...
          5. Rozłącz rurę ssącą z wężem. W celu wyjęcia rury teleskopowej z uchwytu węża naciśnij na zatrzask „A” i jednocześnie pociągnij za rurę w kierunku strzałki.
          6. ...

Na str. 4 są obrazki, na których widać otwór w bocznej ściance uchwytu i zatrzaskową blokadę na bocznej ściance metalowej rury. Widać też sposób, w jaki rura powinna być łączona z uchwytem.

Sam nie miałem tego w rękach i nie wiem, jak to wygląda w naturze.
          Ale celem takiego rozwiązania jest właśnie zabezpieczenie przed przypadkowym rozłączeniem.
          • nowaczek1 Re: Aż wziąłem i pobrałem instrukcję :P 24.10.19, 21:21
            No cóż, jak widzę z odpowiedzi, to nie tylko ja mam takie doświadczenia z rurą.
            Nie ma żadnego zatrzasku, rura jest gładka, z chromowanej stali i wsuwa się ją bezpośrednio w plastikowy uchwyt trzymany w ręce. I tu brakuje blokady, więc rura obluzowuje się w uchwycie, i nie dociśnięta w porę, wypada.
            • bywszy Re: Aż wziąłem i pobrałem instrukcję :P 25.10.19, 01:16
              Dobra, zapytam jeszcze raz - czy masz na myśli model Odyssey 307?

Co się tyczy innych odpowiedzi - najwyraźniej każdy widzi to, co chce.
              thea stwierdziła, że ma inny model Zelmera, a madame_edith podpięła się pod nią, a nie gdzie indziej.
              Z kolei joanna_poz w odpowiedzi na twoją krytykę opisała blokadę rury, której opis ja znalazłem też w instrukcji obsługi modelu 307.

Rozmowa jest nie o subiektywnej opinii użytkownika (wygodny-niewygodny, zbiera dobrze-zbiera źle), ale o specyfikacji. A to jest fakt, da się ustalić ponad wszelką wątpliwość.
              Jeżeli jesteś pewien, że mówisz o modelu Odyssey 307, poproszę "mojego" użytkownika o zdjęcie tego detalu, który - być może - nie istnieje.
              Jeśli jednak nie jesteś pewien, jakiego modelu Zelmera dotyczą twoje zastrzeżenia, można chyba zawierzyć instrukcji obsługi. Oprócz fotografowania odkurzaczy ludzie miewają też inne rozrywki.
            • joanna_poz Re: Aż wziąłem i pobrałem instrukcję :P 25.10.19, 09:06
              najwyraźniej miales inny model bez tej blokady, nie wiem - starszy? tanszy? po prostu inny.
              moj odyssey, kupiony w zeszłym roku ma tę blokadę i nie ma opcji, żeby ta rura wypadła.
              a przed nim miałam zelmera meteora, kupionego dawno temu i on rownież miał taką sama blokadę.

• bei Re: no to szlag trafił odkurzacz -jaki kupić? 25.10.19, 07:09
      Ja nie wyobrażam sobie już wtorkowego. Odkurzają bezworkowy po każdym odkurzaniu opróżniam pojemnik, myję go, filtr splukuję i piorę, mam dwa wiec od razu zakładam ten suchy, czysty. Przy odkurzaniu nie ma niemiłych zapachów, jeśli jest jakiś wyczuwalny to miły zapach płynu do płukania.
      Mam dwa odkurzacze firmy rowenta, niestety, nie mają b długiego kabla, ale bardzo Ci polecam odkurzacze bezworkowe.
    • thaures Re: no to szlag trafił odkurzacz -jaki kupić? 25.10.19, 09:46
      Mam elektrolux ergospace, bo ma 13 metrowy kabel i po podłączeniu na półpiętrze mogę sprzatnac cały dom. To już mój drugi taki odkurzacz, jest z workiem, ale po kilku odkurzaczach (to sprzęt, który szybko wykańczam), które nie ciągnęły, jest bardzo ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka