Dodaj do ulubionych

Kim był sprawca wypadku na Sokratesa

24.10.19, 19:04
Psychofan BMW (potwierdza się, że BMW to stan umysłu), mechanik, miłośnik żołnierzy wyklętych, klimaty młodzieży wszechpolskiej, zdecydowany przeciwnik halloween.
Ktoś jest zaskoczony? Ciekawe na kogo zagłosował🤔
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 19:25
      mia_mia napisał(a):

> Ktoś jest zaskoczony?

not me.

> Ciekawe na kogo zagłosował🤔

znaczy tifa dobrze strzelała.

--
      z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
      volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
    • 35wcieniu Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 19:30
      Ja jestem zaskoczona bo obczailam typa na fejsie i poza bmw nie ma tam kompletnie nic. Skąd info np o halloween?

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • thank_you Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 19:45
      A kim był gość, ktory ostatnio wyjechał mi na czołówkę? Wyjechał mimo ze nie miał możliwości:

- nie zobaczyc mnie, bo była noc i ja mam zajebiste swiatla
      - wyprzedzenia tira bez zapchania mnie na pobocze

To było 100 m bez drzew i z poboczem, wiec hamowałam i jechałam do rowu. Ja byłam w BMW. A on w czym? Syna pol godziny uspokoic nie mogłam.
      • mia_mia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 19:58
        Z jego FB.
        Durniowi, który jechał 130 km/h w obszarze z dozwolonym 50km/h grożą 3 lata więzienia. Nawet jeśli nie dostanie zawiasów, to za chwilę wyjdzie, założy rodzinę, kupi nowy samochód i będzie śmigał jak zawsze (jeżdżę 25 lat i policja zatrzymała mnie z 5 razy, ostatni raz z 5-7 lat temu, rutynowa kontrola). Był trzeźwy, sobie nie złamał życia, a tylko zafundował kilka miesięcy życia na nasz koszt.
        • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:33
          na jego facebooku nic takiego nie ma, nie ma tez takich informacji w artykulach opisujacych ten wypadek.
          Kodeks Karny dokładnie artykul 177 dotyczącym naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym: „Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.” 3 lata grozi jezeli w wypadku jego uczestnicy odnieśli tylko lekkie i średnie obrażenia. Celowo piszesz nieprawde?
            • szeera Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 22:54
              "Dla tego typa, który grzał 130 po ulicy z ograniczeniem do 50, dożywocie to za niski wyrok."

Zobacz jak wielu osobom zabierane są w Polsce prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h i jak niskie kary oni ponoszą. A to są przecież tylko ci nieliczni pechowcy których akurat złapała policja. Ilu kierowców gra bezkarnie w rosyjską ruletkę, tylko że pistolet przykładają do cudzej głowy.
                • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 14:24
                  no coz to był wypadek, przyczyna była głupota i brak wyobraźni tego kierowcy ale to wypadek a nie morderstwo z premedytacja. Z jakiegoś jednak powodu prawodawca widzi roznice miedzy wypadkiem a planowanym morderstwem. Ty chcesz powrotu czasów by za wszystko była 'wysoka kara' gdy nawet za spekulacje mięsem karano śmiercią? Wazne by kierowca nie uniknal kary a nie by skazac go na dożywocie!
                  • kokosowy15 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 15:55
                    Wypadek byłby wtedy, gdyby kierowca trafił na śliski odcinek jezdni, wystrzeliła opona, wiatr zdmuchnal samochód z jezdni. Tutaj facet zachował się jakby strzelał z karabinu w tiumie, i tłumaczył się że nie chciał nikogo trafić. Dorosły człowiek, krory nie potrafi przewidzieć skutków swojego, niezgodnego z prawem postępowania powinien albo dożywotnio być w więzieniu albo w szpitalu psychiatrycznym.
                    • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 17:17
                      roznica jak miedzy kimś kto zabija bo nieumiejętnie lub bez należytej ostrożności posługuje się bronią a strzela bo zaplanował morderstwo. Nie widzisz roznicy, trudno. Dla prawodawcy (i dla mnie) jest jednak roznica miedzy sytuacja gdy ktoś przyczynia sie do śmierci drugiego człowieka z powodu głupoty i lekkomyślności a zabija planując morderstwo.
                      • szeera Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 17:58
                        "Dla prawodawcy (i dla mnie) jest jednak roznica miedzy sytuacja gdy ktoś przyczynia sie do śmierci drugiego człowieka z powodu głupoty i lekkomyślności a zabija planując morderstwo."

Ze strony prawodawcy to zdecydowanie nie do końca tak. Bo prawodawca bardzo pomaga ludziom, aby nie powodowali czyjejś śmierci z głupoty i lekkomyślności. Aby taki człowiek nie musiał sam oceniać ryzyka (mógłby byc lekkomyślny) i robić to jeszcze mądrze to są przepisy ruchu drogowego. Ten kierowca miał wyraźny zakaz jazdy powyżej 50 km/h. On go złamał. Nie da się jechać 130 km/h przez przypadek czy z nieostrożności, nie da się też przez pomyłkę uważać, że w mieście na zwykłej ulicy mogę jechać 130 km/h. Czyli ten kierowca dobrowolnie i świadomie jechał w sposób którego przewidywalnym nastepstwem jest czyjaś śmierć.
                        • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 19:36
                          prawodawca przewidzial maksymalnie 8 lat wiezienia dla tego kierowcy i 25 lat dla mordercy z premedytacja. Jednak zauwazyl, w przeciwienstwie do wielu pan na tym forum, roznice?
                          ps Da sie bawic bronia z glupoty da sie lamac przepisy ruchu z tego samego powodu.
                          • kokosowy15 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 19:51
                            Myślisz, że gdybym zabił sąsiada strzelając w okna domu, w którym mieszkam, groziło by mi 8 lat? Bo robiłem to z głupoty, choć wbrew prawu? Bawić się bronią, to znaczy strzelać do tarczy, popperow, puszek po piwie. Strzelanie w kierunku innych ludzi NIE JEST ZABAWA BRONIĄ. (sprawdzić, czy nie myśliwy).
                                • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 20:41
                                  to wyobraź sobie ze mieszkasz w kraju, w którym posiadanie broni jest legalne, prościej bowiem nie umiem wytłumaczyć jaka wg prawodawcy (nie tylko w Polsce) jest różnica miedzy morderstwem z premedytacja a wypadkiem (także tym spowodowanym głupotą). Nie rozumiesz tego przykładu, trudno z pewnością znajdziesz lepsze w podręcznikach prawa lub nawet internecie. I na tym kończę te dyskusje.
                                  • szeera Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 21:41
                                    "prościej bowiem nie umiem wytłumaczyć jaka wg prawodawcy (nie tylko w Polsce) jest różnica miedzy morderstwem z premedytacja a wypadkiem (także tym spowodowanym głupotą)."

To w żaden sposób nie jest zero-jedynkowe. Pomiędzy czynem umyślnym, a nieumyślnym masz kontinum. Różne prawodawstwa w różnym miejscu stawiają granicę. W Polsce czyn umyślny to również gdy sprawca: "przewidując możliwość jego popełnienia, na to się godzi." Co to oznacza w praktyce to już rozstrzyga orzecznictwo. Do tej pory przestępcy posługujący się samochodem byli traktowani w Polsce łagodniej niż inni przestępcy. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.
                                    • szeera Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 21:51
                                      O, Pellisa w sąsiednim wątku wcześniej wrzuciła, że w podobnej sytuacji czyn zakwalifikowano jako umyślny:

"forsal.pl/artykuly/1390710,pirat-drogowy-jak-morderca-sprawca-wypadku-ze-skutkiem-smiertelnym-moze-odpowiadac-za-zabojstwo.html

Tak jak w Jeleniej Górze, gdzie pędzący z prędkością 135 km/h 25-latek przejechał na pasach kobietę i mężczyznę.

Prokuratora uznała, że uczestnicząc w nielegalnym wyścigu, sprawca działał „w zamiarze ewentualnym, przewidując możliwość pozbawienia życia pokrzywdzonych i godząc się na to”. Tym samym nie powinien odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym (art. 177 par. 2 kodeksu karnego), lecz za zabójstwo (art. 148 par. 1 k.k.). W efekcie zamiast maksymalnej kary w wysokości 8 lat więzienia piratowi drogowemu grozi nawet dożywocie. Sąd, wydając zgodę na tymczasowe aresztowanie 25-latka, nie zakwestionował przyjętej kwalifikacji."
          • anorektycznazdzira Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 21:47
            Tosiu, zapraszam na Ziemię w temacie jakie są szanse, żeby pirat drogowy dostał maksa.
            Artykuł sobie może plumkać, co tam sobie plumka, a bandyta dostanie część z tego, co można mu dać a potem jeszcze obniżki (oficjalnie: za dobre sprawowanie, w rzeczywistości: bo więzienia mamy tak dostosowane do potrzeb jak szpitaletongue_out )
            oby tylko zawiasów nie wykombinowali

--
            'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
    • zofijkamyjka Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:01
      ludzie,po co Wy tropicie człowieka? jakis samosąd? Niech otrzyma należyta karę bo zrobił cos strasznego. I tak ma prze...ne życie.

--
      Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
      • 35wcieniu Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:05
        Kto go tropi? Jego fejs lata pod każdym artykułem na ten temat, co tu tropić.

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • mia_mia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:12
        Nie ma, bo pozostanie praktycznie bezkarny, przyznał się do winy i wrócił do domu, dziś wyśpi się w swoim łóżeczku, bzyknie swoją blacharkę lub przytuli się do misia od mamusi.
        Najgorszy dla niego, acz chyba nieprawdopodobny scenariusz, to 36 miesięcy życia na koszt państwa. Prze...ne życie ma tylko dziecko i rodzina ofiary.
        • 71tosia Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:27
          tymczasowe aresztowanie jest po to by zabezpieczyc prawidłowy tok sledztwa, skoro sie przyznal i wpolpracuje w sledztwie to po co mieli go aresztowac? Areszt nie jest kara, te orzeka dopiero sad i ten czlowiek powinien dostac surowy ale wyrok a nie areszt. W Polsce i tak areszt stosuje sie zbyt czesto.
        • iza232 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 09:11
          mia_mia napisał(a):

> Nie ma, bo pozostanie praktycznie bezkarny, przyznał się do winy i wrócił do do
          > mu, dziś wyśpi się w swoim łóżeczku, bzyknie swoją blacharkę lub przytuli się d
          > o misia od mamusi.

Nie bronię go, ale zastanów się kobieto jakie ty głupoty wypisujesz. Facet zabił człowieka, pewnie gdyby mógł to by wszystko oddał, żeby cofnąć czas. A ty uważasz, że on się wysypia i bzyka????? I żyje sobie dalej spokojnie? Naprawdę jesteś chora, idź się lecz.
          • memphis90 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 19:21
            Jego koleżanka, specjalistka od doklejania rzęs, zarzekala sie, że ona ludziom łby o krawężnik rozbija, więc pewnie w tym środowisku śmierć to żadne tam halo.

--
            "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
          • noemi29 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 27.10.19, 08:24
            iza232 napisała:

> mia_mia napisał(a):
            >
            > > Nie ma, bo pozostanie praktycznie bezkarny, przyznał się do winy i wrócił
            > do do
            > > mu, dziś wyśpi się w swoim łóżeczku, bzyknie swoją blacharkę lub przytuli
            > się d
            > > o misia od mamusi.
            >
            > Nie bronię go, ale zastanów się kobieto jakie ty głupoty wypisujesz. Facet zabi
            > ł człowieka, pewnie gdyby mógł to by wszystko oddał, żeby cofnąć czas. A ty uwa
            > żasz, że on się wysypia i bzyka????? I żyje sobie dalej spokojnie? Naprawdę je
            > steś chora, idź się lecz.

Sama się lecz. Widziałaś ten ryj na FB?? Te selfiki ze swoją machiną? Żaden normalny człowiek nie jedzie 130 w terenie zabudowanym! Żaden! To jest mięcho i nic więcej, bo człowiekiem to nazwać tego czegoś nie można. Wyrzuty, to miałby człowiek "innego sortu". Gdyby jechał przepisowo, nie zabiłby człowieka i nie zmarnował życia rodzinie. To jest najgorsza śmierć ze wszystkich. Przez najgorsze instynkty spowodowana. Bo pan z małym f.utem musiał podnieść swoje ego i poczuć się jak król szosy.
            Gdyby miał choć odrobinę przyzwoitości i żalu, to poszedłby skończyć ze sobą, gdyby, tak jak piszesz oddał WSZYSTKO.
            Wszystko mozna wybaczyć, ale tej prędkości naprawdę nic nie usprawiedliwia. Rodzina przeżywa koszmar, a ty się spuszczasz nad "biednym misiem".
            I te debilne dywagacje co wg prawa jest morderstwem, a co nie.
            Co to ma za znaczenie?? Z moralnego punktu widzenia? Widziałam ten przerażający filmik i nie mogę przestać myśleć o tej rodzinie. Inaczej byś gadała, gdyby na tych pasach w powietrze wyleciał twój mąż.

• tanebo2.0 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 27.10.19, 08:34
              Musisz zrozumieć go. Facet jest sfrustrowany bo szef płaci mu minimalną a mimo że wzrosła do 4 tys. to i tak na ferrari mu nie starcza i żadna go nie chce.

--
              Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
    • merces Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:02
      mia_mia napisał(a):

> Ciekawe na kogo zagłosował nie jesteście na bieżąco, kibolstwo, wielbiciele sportów walki, wyznawcy żołnierzy wyklętych itp. już dawno obrazili się na PiS, ktory ich zdaniem np. zdradził w kwestii zydowskiej (wtf?), teraz pokochali konfederację.
      • 35wcieniu Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 24.10.19, 20:16
        Wyjątkowo się zgodzę, zwłaszcza ze te bzdury są wyssane z palca, nie ma niczego takiego na jego fejsie. I nie, "gdzieś mi mignęło" to nie argument.
        Dodam jeszcze tylko że stawiam migdaly przeciwko orzechom że w tym kraju nie odbędzie się konkretna dyskusja o zmianie prepisów / zaostrzeniu kar itd., tak długo, jak długo każda rozmowa na ten temat zaczynać się będzie od "a ten z pisu" "a za po" "a jarosław nie ma prawka" "a sprawca wypadku to konfederat".
        Umówmy się - mamy sprawców wypadków (również medialnie znanych) po każdej możliwej stronie politycznej/ideowej.

--
        - Ale jak przez głowę?
      • iza232 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 09:14
        stephanie.plum napisała:

> rzeczywiście, najważniejsze, na kogo głosował, no i że przeciwnik halloween...
        >
        > co to zmienia? czy osoby, które lubią halloween, czują w tym momencie satysfakc
        > ję?

I jeszcze najważniejsze, że miał bmw.....
      • saszanasza Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 21:48
        stephanie.plum napisała:

> rzeczywiście, najważniejsze, na kogo głosował, no i że przeciwnik halloween...
        >
        > co to zmienia? czy osoby, które lubią halloween, czują w tym momencie satysfakc
        > ję?
        >
        >
        >
        Też uważam, że to przegięcie....wypadki powoduą ludzie o różnych poglądach, orientacji seksualnej, kolorze skóry czy wyznaniu.

--
        „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • volta2 Re: Kim był sprawca wypadku na Sokratesa 25.10.19, 01:02
      niuniu, jeden z głównych prezenterów twojej ulubionej stacji rozjechał człowieka na mokrą plamkę, po jednej sprawie wyszedł z sondu nieniepokojony przez nikogo. nawet nie wiesz, że taki wypadek miał miejsce. rodzinka nawiązkę przytuliła, a media pary nie puściły, i nie, nie chodzi o najsztuba - to też chyba wyborca pisu, wszak na pasach pijaną staruszkę w ciąży, nawet trzeźwy byłsmile
      łkasz? przytulam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka