Dodaj do ulubionych

Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra kobiet

25.10.19, 08:59
Proszę jak się pan prezydent troszczy o kobiety. Abyśmy nie musiały przechodzić traum po aborcji pan prezydent rozkaże urodzić ciężko uszkodzone, śmiertelnie chore dzieci. Jak to dobrze, że mamy dziś takich rycerzy, którzy tak potrafią zatroszczyć się o kobiety:

"Prezydent Andrzej Duda zapewnił w Telewizji Trwam, że podpisze ustawę, która zakazuje aborcji "z przesłanek eugenicznych", jeśli takie przepisy do niego trafią. - Dwie osoby są krzywdzone w tym przypadku: skrzywdzone jest to dziecko, które zostało zabite, i skrzywdzona jest kobieta, która nosi później w sobie, w swojej psychice cały czas tę świadomość - tłumaczył prezydent. "
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25345576,duda-za-zakazem-aborcji-z-przeslanek-eugenicznych-jesli-trafi.html#s=BoxOpImg1
Obserwuj wątek
   • fawiarina Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 10:30
    Jak ona urodzi to koszmarnie chore dziecko, to z dużą dozą prawdopodobieństwa kolejnych dzieci i tak mieć nie będzie, bo:
    1. Nie będzie jej stać, wszak niepełnosprawne dziecko wymaga tyle czasu, że matka raczej nie wróci do aktywności zawodowej w takiej mierze, jak matka dziecka zdrowego, a ogromną cześć dochodu rodziny wyda się na leczenie.
    2. Ryzyko, że kolejna ciąża zaowocuje chorym dzieckiem, którego wychowania rodzina nie udźwignie skutecznie odstraszy od dalszej prokreacji.
    • turzyca Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 12:52
     >Ryzyko, że kolejna ciąża zaowocuje chorym dzieckiem, którego wychowania rodzina nie udźwignie skutecznie odstraszy od dalszej prokreacji.

     Miałam wśród znajomych ludzi, którzy planowali dużo dzieci, czworo, pięcioro, obydwoje układali kariery z myślą o założeniu dużej rodziny, więc jak brali ślub, to mieli już niezłą bazę, przed trzydziestką zaczęli mieć dochód pasywny, spokojnie mogliby i szóstkę wychować i wykształcić. Po czym na ich nieszczęście jak doszło do drugiej ciąży, to akurat mieszkali w Polsce. Dziecko umarło w ciągu tygodnia od porodu, a ich tak psychicznie poturbowało, że więcej dzieci nie będzie.

     --
     Czajniczek Pana R.
  • hanusinamama Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 10:05
   Panowie mają najwiecej do powiedzenia w tej sprawie... ajak sie dziecko chore rodzi to pierwszi uciekają. Juz tu pisałam ze mieszkałam nad rehabilitacją. Czesto na ławce na dole siedział rehabilitant, facet około 50 letni. Jak wracałam z zakupów czasami rozmawialismy...i kiedys sie tak zgadało ze własnie czeka na chłopca i jego tatę. I ze ojców ktorzy nadal są z takimi dziecmi to on w całej swojej karierze moze policzyc na palcach obu dłoni. Jest kilku jeszcze ktorzy doeszli, załozyli "zdrowe" rodziny ale przynajmniej finansują leczenie...cała reszta poszła i nie ma. Kobieta zostaje z tym sama. wiec dlatego to kobioety poiwinny decydować!!!! Faceci nie powinni sie wypowiadać tutaj.
  • escott Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 10:38
   Nie istnieje abocja 'z przesłanek eugenicznych', więc takich przepisów na pewno nie podpisze. Ale nie mam żadnych wątpliwości, że podpisze absolutnie wszystko, co zabierze kobietom jeszcze troszeczkę szans na kierowanie własnym życiem w minimalnym stopniu i jeszcze troszeczkę nas oddali nawet od miejsca, z którego jeszcze widać cywilizowany świat.

   --
   Sherlockiana - blog o SH

   Forum Sherlock Holmes
  • iwoniaw Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 12:28
   tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych.

   No to zaiste, zakaz abortowania chorych letalnie oraz nieodwracalnie i ciężko uszkodzonych płodów wybitnie poprawi sytuację demograficzną big_grin Adrian jak coś palnie, to naprawdę nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. Już mu względy religijne jako uzasadnienie nie wystarczają i czuje przymus dodania czegoś jeszcze, co z tego, że bez sensu?


   --
   'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
   'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
   • turzyca Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 13:15
    >"tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych."

    Kurcze, może zróbmy jakiś protest pod hasłem "żłobków!"
    Bo serio, tania i dobrej jakosci opieka nad dziecmi od 13 miesiaca zycia naprawde jest znaczacym polepszeniem sytuacji demograficznej. 70% gmin w Polsce nie ma ani jednego zlobka. Do żłobków chodzi ledwie 11% dzieci.

    Swoją drogą Lewica (Razem) postuluje, żeby do końca tej kadencji osiągnąć cel 33%. Jestem ciekawa, co Pan Prezydent Andrzej Duda na to odpowie.

    "Według szacunków Razem – wybudowanie nowych żłobków ok. 8 mld zł. Roczny koszt utrzymania żłobków przy osiągnięciu wskaźnika 33 proc. i założeniu, że są bezpłatne to ok. 3,5 mld zł rocznie. Gdyby utrzymać 40 proc. udział rodziców w kosztach – koszt utrzymania spadłby do 2,1 mld zł.
    Szacunki partii są dość wysokie, bo zakładają budowę nowych, w pełni wyposażonych budynków. Koszt nowego miejsca w obecnej edycji Malucha plus jest niższy – stworzenie [tylu] miejsc opieki to ok. 4 miliardy złotych dzielonych między rząd i samorządy. Tym razem, jak rzadko, prawda o kosztach może leżeć po środku."
    oko.press/245-tys-nowych-miejsc-zlobkach-polska-raczkuje-strone-cywilizacji/

    "Jak wskazuje NIK, „w latach 2016-2017 na realizację przez gminy zadań w tym zakresie – także na wdrożenie ustawy i na koszty obsługi Programu [500+] – wydano ponad 40 mld zł (w 2016 r – 17,4 mld zł i 2017 r. – 23,5 mld zł)”."
    www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/
    Czyli jednoroczne wydatki na 500+ w wersji okrojonej wystarczyłyby na stworzenie sieci żłobków w całym kraju, nawet w najuboższych gminach, które teraz nie są w stanie zgłosić sie do programu Maluch Plus.

    --
    Entropia i chaos dnia codziennego
    • hanusinamama Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 13:43
     Zgadzam sie!!!. U mnie w 70 tysiecznym miescie jest 1 (jeden!!!) żlobek, a w nim nieco pnad 40 miejsc!!! Z przedszkolami tez problem i co roku rodzice 3 latków mogdlą sie zeby dziecko się dostało. Paranoja. A potem np świetlica tylko do 3 klasy albo tylko dla ograniczonej ilości dzieci!!!
    • fawiarina Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 26.10.19, 09:01
     Turzyca, dokładnie tak, jak mówisz. Ja w ogóle od lat się dziwię, że temat żłobków i przedszkoli jest kompletnie nieobecny w debacie publicznej, a już w ogóle w debacie o demografii. Moje miasto wydaje miliony rocznie na klub sportowy, a jak raz na dwadzieścia lat zbudowało żłobek za dwa miliony, to było święto. Miejsc oczywiście brakuje, matki rezygnują z pracy, a więc też i kolejnych ciąż.

   • aerra Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 18:35
    Ależ to jest w zasadzie świetny argument. Dla przeciwników Dudy.
    Bo pal licho, że te chore letalnie czy ciężko upośledzone dzieci niespecjalnie wpływają na demografię. To w sumie nie jest duża różnica. Clue jest to, że mało którzy rodzice takiego dziecka, będą się pakować w kolejną ciążę, skoro będą mieli świadomość, że jakby co, to aborcja zabroniona. A kolejne dziecko w okolicach 40? Ile kobiet będzie na tyle nierozsądnych, żeby się na to decydować, zgadnijmy? Teraz jest to zauważalny procent.
    No, niech Andrzej Duda powie coś jeszcze tak ciekawego. Nie mogę się wręcz doczekać.

    --
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
    • iwoniaw Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 19:04
     niespecjalnie wpływają na demografię. To w sumie nie jest duża różnica. Clue jest to, że mało którzy rodzice takiego dziecka, będą się pakować w kolejną ciążę

     No i właśnie w tym sensie mają wpływ na demografię. Negatywny (jeśli pozytywnym ma być zwiększenie liczby podatników). To, że same się raczej nie rozmnożą ani nie będą pracować na swoje utrzymanie i emerytury starszego pokolenia, to, jak piszesz, nie jest duża różnica. Ale już rodzice mający pod opieką takie dziecko raczej nie zdecydują się na kolejne (nie tylko z powodu ryzyka kolejnej wadliwej ciąży, ale i z braku środków na wychowanie kolejnych dzieci, tak finansowych, jak i organizacyjnych - wszyscy wiemy, jak wygląda życie takich rodzin i pomoc państwa dla nich), podobnie, jak piszesz, osoby w wieku 40+ (niezależnie czy to miałoby być pierwsze czy kolejne) - co, biorąc pod uwagę ciągle rosnący wiek rodzących pierwsze dziecko, znaczenie dla demografii już będzie mieć widoczne.

     Ależ to jest w zasadzie świetny argument. Dla przeciwników Dudy.

     Przeciwnikom Dudy nie są potrzebne kolejne argumenty, dotychczasowych mają aż nadto. A wyznawcy PiS zagłosują na kogokolwiek, kogo Partia wskaże. A. Duda prowadzi właśnie kampanię, ale nie są jej celem wyborcy, tylko włodarze PiS, których musi przekonać, że nikogo lepszego dla utrzymania wyznawców nie znajdą. Bo uważam, że PiS zgarnął już wszystkich, których mógł zgarnąć i nie sądzę, żeby mógł do siebie przekonać kolejnych wyborców. Teraz musi dbać o to, by tych pozyskanych przy sobie utrzymać, a choćby wynik szur-federacji pokazał, że ci bardziej radykalni mają dokąd pójść i mogą oddać głosy na kogoś innego (a w II turze zostać w domu), jeśli uznają, że ktoś tu "zdradził ideały".


     --
     Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
     Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
  • alicia033 Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 13:30
   duda musi odejść.
   Więc niech podpisuje. Szybko.

   --
   "Do wierzących, jazda samochodem"
   "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
   • aerra Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 13:35
    Nie ma na to szans. Przecież reelekcja Dudy to jest jedyna szansa dla PiSu, do wyborów prezydenckich nie wprowadzą nic kontrowersyjnego.

    --
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • molik28 Re: Duda podpisze zakaz aborcji eug- Dla dobra ko 25.10.19, 19:27
   Noszenie w brzuchu, z całą świadomością, chorego dziecka przez kilka miesięcy, dzień po dniu, z całą świadomością, że umrze, w ogóle nie jest traumatyczne? Zmuszanie do czegoś takiego kobiety to największa podłość, niegodziwość. To znęcanie się i sadyzm. Znam niestety taki przypadek. Koleżanka z pracy. Dziewczyna tak długo była diagnozowana aż ostateczną diagnozę postawiono w 4 miesiącu. Poród wywołano w siódmym. Problem był ze znalezieniem szpitala, który tym się zajmie. Dziecko zmarło od razu po porodzie. Dziewczyna leczyła się potem psychiatrycznie, rodzina też potrzebowała wsparcia. A lekarze tylko mówili, że niemożliwe żeby ta ciąża się utrzymała. A jednak się utrzymała. Naprawdę takiego koszmaru żadna kobieta nie powinna przeżywać. I to tyle w komentarzu na temat zwyrodniałego umysłu człowieka, który nie wie o czym mówi. Nawet już nie będę czytała co napiszecie w tym temacie. Nie mogę, mimo że to na szczęście nie moja osobista historia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka