Dodaj do ulubionych

Platfus u nastolatka - tylko operacja.

25.10.19, 16:42
Syn ma 12 lat, chodzi do klasy sportowej. Sport traktowany jest jako hobby. Pani doktor z poradni sportowej powiedziała, że w tym wieku takiego platfusa można skorygować wyłącznie operacyjne. Syn kategorycznie się nie zgadza. Tłumaczy to tym, że nie wiąże swojej przyszłości że sportem, płaskostopie w niczym mu nie przeszkadza i nie chce iść na operację, która nie jest niezbędna. Kategorycznie. Płaskostopie jes u nas dziedziczne: ma je mój ojciec i mój brat. Syn był pod opieką ortopedy odkąd zaczął chodzić, nosił wkładki. W wieku tak ok 7-8 lat wyjmował te wkładki bo było mu przeszkadzały, najczęściej w szkole czy na podwórku kiedy nie mogłam kontrolować, w domu nosił oraz robił ćwiczenia typu chodzenie przemienne palce-stopy. Zaniedbania więc z naszej strony nie było. Napiszcie mi proszę czy nalegałybyście jednak na tą operację bo np kiedyś zechce być żołnierzem, a z platfusem ponoć nie może, czy odpuścić i posłuchać syna, że jemu jest dobrze jak jest. Dodam tylko, że pani doktor powiedziała, że najbliżej takie operacje robione są ok 200 km od naszego miejsca zamieszkania.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka