Dodaj do ulubionych

A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu

26.10.19, 10:09
Oglądałyście wczoraj materiał o wsi, gdzie Kuchciński zdobył największe poparcie?

www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/afera-nie-zaszkodzila-markowi-kuchcinskiemu-osiagnal-rekordowy-wynik,980574.html
Warto, bo to daje ludziom z wielkich miast pojęcie o tym, jak żyje się w większości miejsc w tym kraju. I jacy ludzie tam żyją? Jakie mają poglądy? Co myślą o Polsce? Niestety, wnioski są pesymistyczne, bo po obejrzeniu materiału nie wierzę, że kiedykolwiek coś się u nas zmieni. I to nie chodzi o to, że są ciemni, głupi i obrzydliwi ci ludzie, jak napisała pewna forumka w innym wątku. Chodzi raczej o to, że nikt oprócz PiS-u nie traktuje ich jak partnerów. Czy ktoś z wierchuszki KO przyjechał do Birczy albo do innej podkarpackiej wsi? Nie, a Kuchciński był. A to właśnie ci ludzie urządzają nam Polskę i bedą nam ją urządzać jeszcze bardzo długo.
Obserwuj wątek
      • karambola_karambola Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:16
        Oglądałaś mada? Chyba nie. Wymalowana była tam jedynie pani wójt Cisnej - gminy, gdzie PiS przerżnął sromotnie.Ja pisałam o drugim reportażu - z Birczy. Tam żadnych "pańć" nie było, bo rozmowy przeprowadzali dziennikarze płci męskiej. I przedstawili swoich rozmówców w bardzo korzystnym świetle. Mnie, zajadłej przeciwniczce PiS-u, ci ludzie wydali się bardzo sympatyczni i wcale nie głupi. I nikt ich nie oceniał. Takie poglądy, jakie prezentują skądś im się wzięły, ktoś ich do nich przekonał. A opozycja nie robi nic, aby do nich dotrzeć i powiedzieć im na przykład, że pieniądze, za które lata Pan Kuchciński nie wzięły się z tego nieba, po którym lata. To również ich pieniądze. Te, które nie trafią do ośrodka zdrowia, szkoły czy nie zostaną przeznaczone na remont drogi, bo przelata je pan marszałek z żoną i kolegami.
        • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:24
          Sympatyczni może tak, ale mnie takie podejście pt. "ma stanowisko, to niech sobie lata" działa na nerwy. To są publiczne pieniądze, a w politykach cenię sobie skromność, nawet jeśli ta skromność jest nieco na pokaz. Bogata Finlandia nie ma nawet samolotów rządowych, a prezydent Finlandii lata rejsowymi. Poprzednia pani prezydent miała działkę z warzywami i chodziła po sklepach z używanymi rzeczami jak każdy zwykły Fin. Tak właśnie powinno to wyglądać, ale polski parobek uważałby to za faux pas, bo jak to to, pan prezydent i tak bez oznak prestiżu. Niestety ale ta folwarczna mentalność i chęć do brania po ryju od panów jest boleśnie w tym filmie widoczna.
          Wymalowane stare pudło faktycznie jest tylko jedno, i nie jest nim dziennikarka.

--
          ---
          Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
            • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:48
              Nie masz zielonego pojęcia jacy są. Kupowanie w sklepach z używanymi rzeczami to część sposobu myślenia, chodzi głównie o ekologię i o jakość tych rzeczy. Sprzedaż ciuchów tam jest marginalna, bardziej chodzi np. o wyposażenie domu.
              Zupełnie nie chodzi o pieniądze, odnowienie starej szafki kosztuje więcej niż kupienie nowej w ikea, a telewizor na takiej szafce stojący potrafi cenowo przewyższyć kupno auta klasy B.

--
              ---
              Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
              • ride_like_the_wind Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 12:40
                Ty chyba mówisz o meblach z litego drewna, w rodzaju tzw. szaf gdańskich. Renowacja jakiegoś używanego gówienka ze sklejki z Ikei nie ma żadnego sensu. Jeśli chodzi o RTV/AGD to sens ma jedynie używany sprzęt muzyczny, bo to co robią dziś masowo to regres w stosunku do tego co było kiedyś. W innych przypadkach nastąpił spory postęp.
                • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 13:01
                  Skąd pomysł, że na loppisach kupuje się używane meble z ikei? Nie masz, dziecko, w ogóle pojęcia o czym piszesz. Rusz się gdzieś kiedyś za granicę powiatu, bo żal czytać. Bez odbioru.

--
                  ---
          • jadwiga1350 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:54
            To są publiczne pieniądze, a w politykach cenię sobie
            > skromność, nawet jeśli ta skromność jest nieco na pokaz. Bogata Finlandia nie
            > ma nawet samolotów rządowych, a prezydent Finlandii lata rejsowymi. Poprzednia
            > pani prezydent miała działkę z warzywami i chodziła po sklepach z używanymi rze
            > czami jak każdy zwykły Fin.

Po co aż Finlandia? To i w Polsce tak było za rządów PO.
        • jadwiga1350 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:52
          karambola_karambola napisał(a):

>A opozycja nie robi nic, aby do nich dotrzeć i powiedzieć
          > im na przykład, że pieniądze, za które lata Pan Kuchciński nie wzięły się z te
          > go nieba, po którym lata. To również ich pieniądze. Te, które nie trafią do ośr
          > odka zdrowia, szkoły czy nie zostaną przeznaczone na remont drogi, bo przelata
          > je pan marszałek z żoną i kolegami.

Ci ludzie wcale nie są głupi i dobrze wiedzą, że te pieniądze i tak nie pójdą na remont drogi. Oni tych pieniędzy i tak nie zobaczą. Jeśli nie przelata ich pan Kuchciński z rodziną, to przelata je pan Tusk z rodziną. Ot taka różnica.
      • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:19
        Serio, uważasz że to normalne, że zwykli ludzie są aż tak pozbawieni jakiegokolwiek poczucia moralności, żeby głosować na k..rwiarza, pedofila i złodzieja publicznych pieniędzy? I wytłumaczeniem ma być niechęć do wymalowanych pańć z Warszawy?

Ja przyznam szczerze, że uważam, że akurat ta połowa kraju ma taką władzę, na jaką zasługuje. Żal mi tej drugiej połowy, bo powiedzmy sobie szczerze, wiadomo z jakich pieniędzy jest to finansowane.

--
        ---
        • saszanasza Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 12:46
          Mnie się wydaje, że problem z tymi ludźmi jest taki, że z ogromną łatwością podpisaliby się pod ideą państwa autorytalnego, totalitarnego, komunistycznego, socjalistycznego czy jeszcze innego, byleby znalazł się ktoś, kto im obieca 500 czy 1000. Zaakceptują wszystko jeśli będą mieli z tego realną korzyść, a realna korzyść to realny pieniądz do ręki lub na koncie. To nie są ludzie myślący. Opozycja nic tu nie wskóra, bo nawet gdyby dążyła do poprawy życia tych grup społecznych, to oni tego nie ogarną bo nie widzą zależności między decyzjami ktore bezpośrednio ich nie dotyczą a ich wpływem na ich życie.

--
          „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
            • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 22:54
              "Opozycja i sądy to chcą dobra, ale złodziei kamienic. Według działaczy lokatorskich Warszawa szykuje się na kolejną falę dzikiej reprywatyzacji, o czym mogą świadczyć skarżenia przez miasto stołeczne decyzji komisji weryfikacyjnej oraz wyroki NSA"

Warszawiacy zagłosowali na kontynuację, to będą mieli kontynuację
          • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 12:57
            To prawda. To jest klasyczny przykład marshmallow test przeprowadzonego wśród ludzi biednych, przyzwyczajonych do patologii i je akceptujących.
            Inna sprawa, że akurat opozycja specjalnie za swoich rządów tym ludziom bytu nie poprawiła, i to był błąd.

--
            ---
          • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 14:07
            Po ponownym przeczytaniu jednak nie w 100% się zgadzam. Piszesz, że to nie są ludzie myślący. Przeciwnie. To co robią niektóre dzieci w marshmallow test, zjadając piankę od razu, jest w ich sytuacji i wg ich doświadczenia życiowego, w którym pełno jest zawodów i niespełnionych obietnic, jedynym rozsądnym zachowaniem. Tu masz całą grupę społeczną, wychowaną w biedzie i warunkach często patologicznych, w społeczeństwie patologicznym, również niestety zawiedzioną przez polityków i elity. Według tej grupy, jak dają to brać, jak biją to uciekać, a w obietnice nie ma co wierzyć. To jest ich rzeczywistość. Oczywiście ludzie tak rozumujący nie zachodzą w życiu zbyt daleko, ale rozumu - w sensie, racjonalności ich zachowania w ich sytuacji i w ich rzeczywistości - nie można im odmówić.

--
            ---
            • saszanasza Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 15:43
              chicarica napisała:

Według tej grupy, jak dają to brać, jak biją to uciekać, a w ob
              > ietnice nie ma co wierzyć. To jest ich rzeczywistość. Oczywiście ludzie tak roz
              > umujący nie zachodzą w życiu zbyt daleko, ale rozumu - w sensie, racjonalności
              > ich zachowania w ich sytuacji i w ich rzeczywistości - nie można im odmówić.
              >

To co opisujesz to jest instynkt (przetrwanie za każdą cenę) a nie racjonalne działanie.
              Oni nawet nie myślą na poziomie lokalnej społeczności.

--
              „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
              • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 15:54
                Nie instynkt, tylko życie ich nauczyło, że trzeba brać to co dają teraz, a nie wierzyć w to co obiecują na przyszłość. Począwszy od starego który po pijaku obiecywał złote góry, a jak przetrzeźwiał to dał co najwyżej wp...l, poprzez szkołę gdzie obiecywano "ucz się, a będziesz mieć", po polityków. W ich sytuacji "brać to co dają, bo potem nic nie będzie" to jest zdroworozsądkowa opcja. Poczytaj o marshmallow test, to naprawdę sporo tłumaczy.

--
                ---
        • mizantropka Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:10
          Z moich obserwacji wynika, że "zasługująca połowa" wkrótce będzie "większą" połową... Ci ludzie rozmnażają się przecież w postępie geometrycznym w przeciwieństwie do ludzi rozsądnych, z aspiracjami, których mentalność nie przypomina mentalności pańszczyźnianego chłopa. Przy okazji rozmnażania przekazują swój zasiłkowy i wiernopoddańczy sposób na życie swoim potomkom. Ja powoli godzę się z tym, że za kilkadziesiąt lat ludzie o poglądach chicaricy i jej podobnych będą na wymarciu - naturalna selekcja zadziała. Żeby temu zaradzić apeluję: ematki do dzieła!!!!

--
          "z krzywego kawałka drewna, z jakiego stworzony jest człowiek, nie da się zrobić nic prostego"
      • mdro Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 12:36
        Kto to są "zwykli ludzie"? Czy wymalowana pańcia z Warszawy jest mniej zwykła od wymalowanej pańci z Rzeszowa? A niewymalowana z Warszawy? Czy bardziej "zwykły" ma być właściciel piekarni z powiatu suwalskiego czy nauczycielka z Wrocławia?

--
        "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
    • saszanasza Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:16
      Ależ PIS rownież nie traktuje ich jak partnerów, tylko jak mięso armatnie przeciwko opozycji. Tym ludziom w zupełności wystarcza 500+ czy kamień węgielny wbudowany w szkole i przeświadczenie, że ktoś się nimi interesuje. Poglądy? Jakież to oni mają poglądy poza tymi, że PO też kradło a podróże samolotem Kuchcińskiemu można wybaczyć...wszyscy latali. To są ciemni i głupi ludzie i w tym materiale doskonale to widać.

--
      • bistian Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 13:31
        tanebo6.0 napisał:

> Wyjście jest proste. Wyłączyć wsiokom prąd a punkty wyborcze zorganizować tylko
        > w miastach.

Możesz sobie bluzgać, ale i tak nie masz racji. Wieś od lat była pomijana, bo nikt się z nimi nie liczył, nikt się na tym nie znał. Jedynie Lepper coś kumał, ale też nie do końca i lata temu.
        Ludzie na wsi sami sobie poradzą, gdy dostaną sensowne wsparcie. Teraz to jedynie przemysł mleczny jakoś sobie radzi, bo jest bardzo zorganizowany i może dyktować warunki, nie bietrze wszystkich ofert, bo nie musi. Ale i tam są problemy. Rolnicy zainwestowali, okazało się za jakiś czas, że dochody im spadły i nie są w stanie spłacać kredytów na nowe technologie. Wszystko przez wahania kursów walut i spadki cen produktów.
        W hodowli od bardzo wielu lat były takie wahania cen, raz się opłacało, często, tylko trochę opłacało, a najczęściej, się nie opłacało.
        Podobnie mają i mieli sadownicy, a teraz stukają w dno od drugiej strony.

Brak jest wsparcia dla wsi, to fakt. Ale czasami trzeba wprost powiedzieć, że z hektara lichej ziemi, nie da się utrzymać i trzeba sobie znaleźć inne zajęcie. Tego nikt nie powie.

--
        1elka26: III RP przeistoczyła się w PRL-bis
          • bistian Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 17:13
            ride_like_the_wind napisał:

> Lepper swoim myśleniem wyprzedał ówczesne lata.

Nie przesadzajmy z uwielbieniem wink
            Gospodarz z niego był kiepski, gospodarstwo miał, ale zapuszczone. Ale fakt, intuicja mu podpowiadała, że własny rynek rolny trzeba chronić przed konkurencją z zewnątrz.

--
        • tanebo2.0 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 16:46
          Sęk w tym że jest raczej odwrotnie. To PRL utrzymywał drobnych rolników. I stworzył nowoczesne czworaki - PGRy. W innych społeczeństwach rozwój poszedł dalej i model wsioków upadł. Choć miejscami łeb nadal wychyla spod kamienia. Ostatnio choćby redneki wybrały nam Trupa...

--
          Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
        • szarsz Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 27.10.19, 08:48
          > raz się opłacało, często, tylko trochę opłacało,
          > a najczęściej, się nie opłacało.

Ja to słyszę od lat i nie rozumiem, jak można powtarzać takie piardy. Skoro najczęściej się nie opłacalna, to znaczy, że najczęściej trzeba było dopłacać. Z czego dopłacać?
          • bistian Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 27.10.19, 09:02
            szarsz napisała:

> Ja to słyszę od lat i nie rozumiem, jak można powtarzać takie piardy. Skoro naj
            > częściej się nie opłacalna, to znaczy, że najczęściej trzeba było dopłacać. Z c
            > zego dopłacać?

Nie piargi, tylko prawda. Trzymało się świnkę na własne potrzeby, dwa razy w roku było świniobicie, a opłacalność była minimalna, dlatego się nie opłacało. Na wsi zazwyczaj żyło się biednie.
            Teraz w sadownictwie trzeba bardzo kombinować, żeby nie stracić, tak kiepskie są ceny, w tym roku były poniżej kosztów produkcji.
            Tak samo jest z truskawkami, bardzo się skrócił czas zbiorów przez wysokie temperatury, trzeba zmienić technologię i zainwestować w chłodnie, ale to też nie jest pewny zarobek, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do mrożonek.
            Rolnictwo jest bardzo trudne, potrzeba technologii i sprzętu, ale czasami można się wstrzelić w potrzeby i dobrze zarobić

--
    • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 11:44
      Tak w ogóle to uważam, że podział Polski (geograficzny) nie byłby złym pomysłem. Niech sobie wezmą tego swojego Kaczyńskiego i Kuchcińskiego i niech im tam robi raj. Co najwyżej można by jakichś uchodźców politycznych z tych terenów przyjąć do normalniejszej części kraju.
      Europa już się zastanawia, jak takie coś wpuszczono do cywilizowanej UE.

--
      ---
        • karambola_karambola Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 15:39
          Wsioki, wyłączyć im prąd, patologia i głupki. Takim językiem elity naszego kraju rozmawiają z ludźmi takimi, jak ci z Birczy. I jeszcze ten ton wyższości: "Milczeć wsioki! My wiemy lepiej i tak ma być, jak my chcemy!". Dlaczego przez 4 lata w szeregach opozycji nie powstał cień refleksji na ten temat? Dlaczego nikt nie pofatygował się do tych ludzi? A wiem! Bo to głupie wsioki, co nie mają zębów i śmierdzą. Tyle, że to właśnie ci ludzie decydują o naszej przyszłości. Należałoby ich więc szanować, liczyć się z ich głosem. Ktoś im powiedział, że Orliki odciągają ludzi od kościoła. Ale nie zjawił się nikt, kto by ich przekonał, że to bzdura. Nie widzieli na żywo Schetyny czy Tuska. Za to widzieli Kuchcińskiego i Morawieckiego. Opozycja żyje w takiej samej bańce, jak ematka, dla kórej największym problemem jest brak bidetu i łazienki przy sypialni. A w innej bańce żyją ludzie z Birczy.
          • saszanasza Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 16:59
            karambola_karambola napisał(a):

> Nie widzieli na żywo Schetyny czy Tuska. Za to widzieli Kuchcińs
            > kiego i Morawieckiego. Opozycja żyje w takiej samej bańce, jak ematka, dla kóre
            > j największym problemem jest brak bidetu i łazienki przy sypialni. A w innej ba
            > ńce żyją ludzie z Birczy.

Problem w tym, że nawet gdyby zobaczyli tego schetynę czy tuska, to i tak zrobią to, co im ksiądz z ambony każe.

--
      • lily_evans11 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 18:38
        Jak zawsze miałam na tym forum dużo sympatii dla wszelkiej maści emigrantek i uważam, że człowiek o odpowiedniej konstrukcji psychicznej może żyć wszędzie, być obywatelem świata i bardzo mi się to podoba - tak stwierdzam z niesmakiem, chicarica, że grubo przeginasz i to, co w poście powyzej piszesz o całych grupach społecznych, jest po prostu chamskie. Pomimo twojej swiatowosci prostaczyna z ciebie wylazła i tyle.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
        • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 19:17
          Nigdy nie miałam specjalnych pretensji do światowości. Wiesz co ze mnie wylazło? Potężny wk.rw na to, co takie właśnie wioszczyny zrobiły z MOIM krajem, w którym spędziłam 20 lat swojego życia zawodowego, płacąc podatki.
          Nawet nie wiesz jak ja się cieszę że to powoli już nie za moje. Moje składki na zus jeszcze przeżrą, trudno, pies im lizał. Mam natomiast prawo być na to wściekła. Mam też, niestety, problem - bo ja mogę żyć tam gdzie chcę, ale już np. moi rodzice są trochę za starzy na to, żeby ich z tego piekiełka ewakuować.

--
          ---
            • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:48
              Ależ oni się sami w tym getcie zamykają. Ja postuluję dać im część kraju odpowiadającą procentowo i geograficznie wynikom wyborów i niech tam sobie urządzają ten swój raj. Oni nie chcą mieć wśród siebie innych, jeden pan w filmie o tym mówi. Oni chcą tylko od tych innych pieniądze.

--
              ---
            • mizantropka Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:51
              A nie wydaje Ci się, że przeniesienie do takiej Polski sprawiłoby, że ludziom tak myślącym wreszcie spadłyby klapki z oczu????? Gdyby zabrakło chętnych do łożenia na ich socjal oraz nie byłoby już wykształciuchów i łże elit (o kanaliach itp, itd nie wspominając), którym można pokazać fucka, to zaręczam Ci że PIS nie przetrwałby miesiąca. Staram się szanować ludzi... nie zawsze mi się to udaje, czego dowodem jest fakt, że dzielę ludzi - zwykle na prostych i prostaków... Tych ostatnich nie staram się ani rozumieć, ani szanować.

--
              "z krzywego kawałka drewna, z jakiego stworzony jest człowiek, nie da się zrobić nic prostego"
              • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 22:25
                Czyli 500 jest wg opozycji zarówno z podatków, jak i z kredytu. Po prostu częściowo z podatków, a częściowo z kredytu. Przy okazji jednak dowiadujemy się, ze to wyborcy opozycji utrzymują wyborców PiSu. Gdyby nie wyborcy opozycji, pisowskie lenie po prostu umarłyby z głodu. Na szczęście opozycja nas karmi.
                Typowy pisowiec nigdzie nie pracuje, nie płaci podatków, jego żona też nie pracuje i nie płaci podatków i razem z dwójką dzieci żyją z 500+.
            • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:51
              I tak dla wyjaśnienia: ja nie chcę dla nich Polski gorszego sortu, cóż to za insynuacje. Ja chcę, żeby mieli DOKŁADNIE to, co sobie wybrali, czyli wg nich raj i wszystko co najlepsze. Insynuujesz że oni wybrali źle? Cóż to za obraźliwe i pogardliwe stwierdzenie!

--
              ---
            • olena.s Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 22:03
              Gdyby nie to, że ja jestem zdania, iż małe organizmy państwowe nie przetrwają najbliższych paru dekad, to bym się tu z chicą zgodziła. Jeżeli sytuacja zaczyna wyglądać jak w bardzo złym małżeństwie, gdzie już niemal nie ma żadnych punktów wspólnych, gdzie każdy chce czegoś zupełnie innego, a chcenie jednego, paraliżuje chcenia drugiego, to po cholerę męczyć się razem? Niech sobie >podkarpacie< idzie swoją drogą, a >centra< swoją. Bez frustracji, miłej drogi pa.
      • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:51
        Gdy wygrywała opozycja, rządziła całym krajem. Gdy opozycja przegrywa, domaga się podziały kraju, bo koniecznie musi gdzieś rządzić. Można mieć takie rojenia, ale zwykle ludzie nie zdradzają się z tak infantylnymi refleksjami. Wywracać stolik po przegranej to reakcja na poziomie przedszkola, bo w szkole dzieci są już zbyt zsocjalizowane, by reagować w tak prymitywny sposób.
        Zresztą po takim podziale opozycja dostałaby jakieś 20% powierzchni kraju i znowu byłaby oburzona, bo przecież każdy domagający się podziału Polski ma prawo dostać pół kraju
      • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:55
        Czy domaganie się podziału Polski świadczy o tym, ze opozycja nie wierzy, by kiedykolwiek mogła wygrać w demokratycznych wyborach? Czy może jak tylko opozycja wygrałaby o trzy punkty z pisem, zażądała by powtórnego scalenia ziem polskich?
        Infantylizm całego pomysłu jest porażający. Bierze się to po części stąd, ze opozycja postawiła już wszystkie możliwe zarzuty i pozostało im tylko brnąć w szaleństwo
      • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 22:17
        "Tak w ogóle to uważam, że podział Polski (geograficzny) nie byłby złym pomysłem"

Już wspominałem, ze "zerwanie kontaktów" zaskakująco często promowane jest tu na forum jako uniwersalne remedium w wymiarze indywidualnym. Tymczasem okazuje się, ze jego uniwersalizm sięga znacznie dalej. Zerwijmy kontakty z pisiunami, niech każdy pisiun mieszka tam, gdzie wygrywa PiS, a każdy sympatyk opozycji przeprowadzi się do Warszawy, Poznania albo Gdańska. Zdaje się w grę wchodzi jeszcze Wisła, Hajnówka oraz Cisna w Bieszczadach. Opozycja może przegrała wybory, ale dalej się rwie do rządzenia i mówienia ludziom, co mają robić.
        Pisiunom może czasem przychodziły głupie pomysły do głowy, ale na ten idiotyzm jednak nie wpadli. Na tle naszych opozycjonistów okazali się wyjątkowo tolerancyjni. A podobno to nasi Europejczycy przodują w tolerancji. Przy okazji naszym obrońcom demokracji przypomnę, ze podział kraju to sobie będziecie mogli przegłosować po wygranych wyborach. O ile w ogóle konstytucja pozwoli na dzielenie kraju, ale przypuszczam, ze wielcy obrońcy konstytucji wiedzą co mówią. To jak, opozycja pójdzie do wyborów z postulatem podziału kraju? Bo inaczej to zostaje Wam pucz zbrojny, a jaka była średnia wieku najbardziej zaangażowanych bojowników opozycji to wszyscy fani KOD-u pamiętają.
        Chętnie dopisałbym do kompletu jeszcze coś o gejach, ale jakoś nie mam weny
    • olena.s Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 12:36
      "Ciemni", "Głupi" to przymiotniki. Oceny, a nie fakty.
      Olewając je totalnie się z tobą NIE zgodzę.
      Założę się o kilo krówek, że priorytety, wartości,obawy, aspiracje >ludzi z Podkarpacia< są najzwyczajniej na świecie kompletnie różne, oraz ustawione w zupełnie różnej kolejności od priorytetów, wartości, obaw i aspiracji >ludzi z centrów<.
      I argumenty, trafiające do jednej grupy są najzwyczajniej kompletnie nieistotne dla grupy drugiej.
      Ja na przykład nie boję się uchodźców, innowierców, kolorowych. Nie przekonuje mnie (a raczej odstręcza) wizja państwa klientystycznego (jeżeli to dobre określenie), tradycjonalistycznego, hierarchicznego, zespojonego wyznaniowo. I takie miałam poglądy w PRL, i przez ostatnie 30 lat też - czy byłam na, czy pod wozem.
      A >ludzie z Podkarpacia< mają inaczej. I zapewne też te poglądy pielęgnują bez względu na PRL/III/IV/XIX RP. To znaczy oczywiście te poglądy się zmieniają - ale bardzo powoli, raczej z generacji na generację, niż z roku na rok.
        • olena.s Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 13:26
          Dlatego "Podkarpacie" brałam w cudzysłów, to przenośnia, a "centrum" do w tej wypowiedzi raczej metropolia niż położenie geograficzne.
          Natomiast byłabym skłonna uważać, że ludzie o pewnej konstrukcji psychicznej będą mieli silniejszą tendencję do grawitowania w kierunku centrów cywilizacyjnych, będą się w nich lepiej czuli, będą bardziej korzystać ze stwarzanych przez nie mozliwości.
          Pytanie, na ile ta konstrukcja jest wpajana przez otoczenie wychowawcze, a na ile może być biologiczna...
                • miss_fahrenheit Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 16:53
                  Ależ ja dobrze wiem, że 1. człowiek nie jest tabula rasa (ta teoria upadła dawno temu), 2. mózgi ludzi różnią się między sobą.

To było raczej podsumowanie ogółu twoich wypowiedzi w tym wątku (nie tylko tym zresztą).
                  Zastanawiam się, jak to możliwe, że, jak się wydaje, mamy podobne poglądy na kwestie polityczne j społeczne, a jednocześnie tak wiele nas różni w kwestii tolerancji wobec innych ludzi.
                  • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 17:19
                    Moja tolerancja na innych ludzi kończy się, gdy ci inni ludzie robią rzeczy dla mnie szkodliwe.
                    Ludzie głosujący na PiS, o takiej mentalności, są dla mnie szkodliwi. Dla mnie, mojej rodziny mieszkającej w Polsce, moich przyjaciół. To nie jest jakiś tam drobiazg, poglądy polityczne, to jest doszczętne rozpirzenie czegoś, co budowano 30 lat. Bardzo trudno powstrzymać się przed oceną moralną takiej sytuacji. Ludzie, którzy głosują na kłamców, pedofili (Kuchciński, przypominam, jest zamieszany w coś z ukraińską prostytutką, mocno nieletnią), morderców. Nie mam dla takiego czegoś już cierpliwości, za stara jestem.

--
                    ---
                    • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 22:49
                      "Jest zamieszany w coś". Czy opozycja startuje w konkursie kabaretów? Kuchcinski jest zamieszany, nikt nie wie w co, natomiast zamieszany jest bez wątpienia. W coś.

Gdyby Kuchcinski był w cokolwiek zamieszany, już dawno opozycja by z tego skorzystała. Jak widać mają mniej niż nic, skoro opozycyjne media bez problemu robią materiał z niczego. Przestępca zawsze zostawia ślady. Kuchcinski to co, geniusz zbrodni? A nie wygląda smile
                  • olena.s Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 17:21
                    Przygłupek czy tylko parszywiuteńki, cuchnący manipulant? Z faktu, że pewne cechy mogą być wrodzone nie wynika bynajmniej, czy, kto i co miałby z nosicielami tych cech zrobić.
                    Natomiast oczekiwanie, że odpowiednio karmieni Pigmeje przerosną Holendrów jest porównywalne z poglądem, że można nakłonić palmy, żeby rosły wśród sosen pod Płockiem.
      • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:45
        "A >ludzie z Podkarpacia< mają inaczej. I zapewne też te poglądy pielęgnują bez względu na PRL/III/IV/XIX RP. To znaczy oczywiście te poglądy się zmieniają - ale bardzo powoli, raczej z generacji na generację, niż z roku na rok"

W którą stronę się niby zmieniają? Bo zdaje się oświecone rządy już mieliśmy, ale społeczeństwu się znudziło i obecnie wygrywa tzw. ciemnogród. Czyli poglądy podkarpackie zamiast się wycofywać, rosną w siłę
    • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 18:01
      Przede wszystkim z tych filmów wychodzi, że wyborca PiS przede wszystkim wierzy. Dlatego właśnie nie będzie czegoś takiego, jak rozczarowani wyborcy PiS, bo do bycia zrobionym w jajo na poziomie emocji jeszcze trudniej się przyznać, niż do tego samego na poziomie rozumu.

--
      ---
      • bistian Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 18:10
        chicarica napisała:

> Przede wszystkim z tych filmów wychodzi, że wyborca PiS przede wszystkim wierzy
        > . Dlatego właśnie nie będzie czegoś takiego, jak rozczarowani wyborcy PiS, bo d
        > o bycia zrobionym w jajo na poziomie emocji jeszcze trudniej się przyznać, niż
        > do tego samego na poziomie rozumu.

Tak nie będzie. Wiem, bo rozmawiam z ludźmi. Wyborca PiS ma zawsze argument, że gdyby inni byli przy władzy, to byłoby jeszcze gorzej, jeszcze więcej by kradli itd. To jest faktycznie wiara, że obecna opcja jest najlepsza, a z wiarą trudno dyskutować.

--
            • chicarica Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 27.10.19, 11:33
              To się akurat bardzo różni od PO. Jest bardzo wiele osób, które wcześniej na PO głosowały, a obecnie są rozczarowane, tak rozumowo. Nie wierzą ślepo w to co mówi wódz, nie uważają wodza za bez grzechu, wyrocznię, naczelnika. Moim zdaniem różnica jest kolosalna. Zawsze głosuje się trochę sercem, ale wyborcy Jarkacza są ludźmi wiary.

--
              ---
            • bywszy Bredzisz 27.10.19, 11:55
              45rtg napisał:
              > chicarica napisała:
              > > Oczywiście że tak, dokładnie o tym piszę. PiS zbudował sobie grupę nie wy
              > borców
              > > , a wyznawców.
              > >
              > To się akurat nie różni od PO, tylko że PO ma mniej skutecznych.

Jak w tytule - bredzisz.
              PO nigdy nie miała wyznawców.

Jedyne, co miała, to ofertę akceptowalną dla elektoratu centrowego.
              Z czasem coraz mniej akceptowalną - mniejsze zło stawało się coraz większe.
    • ira_08 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 18:10
      Ale myślisz, że to tylko problem podkarpackiej wsi? A kto wybiera samego prezespana? Podkarpacka wieś czy europejska stolica Warszawa? A Ziobrę? Lubelska wieś czy inteligencki Kraków? Przecież już od dawna się mówi o tym, skąd wzięła się siła PiS. Bo "wszyscy kradną, ale ci się dzielą". Polska lewica skupia się wokół problemów obyczajowych i nic dziwnego, że idzie za nią liberalny, wielkomiejski elektorat, a nie podkarpacka wieś.
    • zazou1980 Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 20:35
      Ogladalam tylko kawaleczek, bo byl u nas w gosciach wyborca pisu, taki incel jak jozek, tylko znacznie bogatszy. Musielismy przelaczyc, bo ostro sie wzburzyl i zaczal wywody, ze tvn osiagnelo tym programem poziom tvpis, ze falszywie pokazuaj suwerena i zeruja na najnizszych instynktach. Przelaczylismy, dalismy nastepnego browara, troche sie uspokoil...
    • tiszantul Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:31
      Większość Polaków ma wiejskie pochodzenie (w tym czy poprzednim pokoleniu), stąd ta niechęć awansu społecznego do ludzi ze wsi. Irracjonalne i, wydawałoby się, zupełnie niepotrzebne próby odcięcia się i zaprzeczenia. W mieście to wiadomo, trzeba się inaczej ubrać i żywic stosowne przekonania.
      Do tego elegancko pomijamy, ze PiS wygrał również w miasteczkach i miastach. Ale oczywiście "urządzać nam Polskę" powinni mieszkańcy Warszawy, Poznania i Gdańska, bo są najmądrzejsi
    • muchy_w_nosie Re: A to Polska właśnie czyli TVN o Podkarpaciu 26.10.19, 21:50
      Jestem z okolic Wrocławia, zobacz jakie poparcie ma u nas pis i na powiecie i w samym Wrocławiu a ty mi tu o podkarpaciu. Mieszkałam przez 7 lat w centrum Wrocławia, ponieważ chodziłam z psem na spacery to znałam sporo osób z osiedla - szalu nie było, ale byli i inteligentni dresiarze i półgłówki z korpo.
      Także nie szata czy miejsce zameldowania "zdobi człowieka".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka