Dodaj do ulubionych

Stan podgorączkowy, znowu!!

26.10.19, 11:16
Matki.
15 latka dwa lata temu stan podgorączkowy ponad miesiąc, byłyśmy u lekarzy różnych specjalności i w końcu chirurgia. Ropień w dole biodrowy. Leczenie długie i bolesne. Bagatelizowano objawy, nie zlecono usg.
I znowu, od miesiąca raz 36,8, 37 a bywa też i 36,4.
Krew ok, wyniki tarczyca (jeden wskaźnik powyżej normy, pediatra mówi że to nie istotne, była obserwacja pod niedoczynność wyniki na pograniczu) , wątrobą, ob, crp ok, Wit d ciut poniżej normy, elektrolity ok. Usg kontrolne że dwa mies temu ok.
Wiecznie zimne stopy i dłonie, łamliwe paznokcie, sucha skóra, poczuła się dwa razy słabo w szkole, zawroty głowy, bywa że boli ją czoło i okolice oczu (przy lekkim katarze), śpioch. Przy swojej szczupłości zeszczuplała cały kilogram ale je byle jak.
Pediatra mówi żeby odpuścić bo nie widzi nic złego.
Byłam u immunolga/chematologa/onkologa szpitalnego mówi to samo przynajmniej od strony jego spec. Sugeruje przemęczenie poprostu, zaleca suplemenrację Wit D i obserwację temp w trakcie cyklu.
Dziewczyna wstaje 5.30 godz jazdy do szkoły z przesiadkami, śniadanie wmuszone, kanapka w szkole, obiad późno, śpi max 7 godz. Jest zmęczona.
Za dwa tygodnie mamy endokrynologa i neurologa.
Co matki przebadalyby jeszcze? Nie linczujcie, wiem że jestem mocno asekuracyjna ale po szpitalach i jej bólu no trudno mi być spokojną.
Obserwuj wątek
      • 35wcieniu Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 11:30
        Nie, przyjmuje się że podgorączkowy to od 37,1.
        Przy ciągłym zmęczeniu i niedosypianiu takie wahania nie są niczym niespotykanym.

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • kamin Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 16:00
        Przecież zmiany wysokości temperatury są normalne w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. W fazie poowulacyjnej o 2-3 kreski wyżej niż na początku cyklu. W zależności od czynników osobniczych to może być nawet około 37 stopni. Jeżeli wyższe temperatury utrzymują się powyżej 18 dni w przypadku starań i dziecko metodami npr zaleca się zrobienie testu ciążowego wink
      • 35wcieniu Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 11:36
        Już tu była taka, która ważyła dziecko 3 razy dziennie bo po wypróżnianiu ważyło pół kilo mniej, nazajutrz znowu więcej i skąd wysnuła wniosek że dziecko chudnie kilogram tygodniowo. Zresztą do tej pory się czasami wypowiada. Podobny przypadek.

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • bergamotka77 Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 11:39
        Chorobę psychiczna już ma matka. Daj jej żyć, nakaz wysypianie się ( do szkoły ma na 7:00?) I jedzenie normalnych zbilansowanych posiłków bo jakas zaglodzona jest i tyle.

--
        bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • 35wcieniu Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 11:50
      Do powyższych wypowiedzi, słusznych zresztą, dodałabym że wahania temperatury u człowieka są normalne i opierają się na nich np. naturalne metody planowania ciąży (nie popieram, ale wspominam bo sądziłam że każdy się z tym kiedyś zetknął i o wahaniach temperatury słyszał - widać nie). Nie bez powodu w tych metodach zaleca się mierzenie temperatury w tym samym czasie, po odpoczynku itd., bo jest oczywistym że temperatura człowieka się waha o kilka "kresek" i jest to normalne.

--
      - Ale jak przez głowę?
    • aqua48 Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 12:57
      Za krótko śpi, za wcześnie wstaje, niedojada, jest przemęczona, rośnie gwałtownie, być może przewiało jej trochę zatoki, i jeszcze matką ją stresuje ciągłym mierzeniem temperatury? Suplementuj witaminy, dbaj o regularne i zbilansowane posiłki, niech je owoce i warzywa (do szkoły surówkę niech bierze zamiast kanapki) sporo odpoczynku i w wolnym czasie spacerów na powietrzu. A sobie zaaplikuj coś na uspokojenie. Niepokojąca temperatura to ok 38 stopni.
      • wlazkotnaplot Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 13:23
        O matko..... Pisałam skąd mój niepój? Poprzednimi złymi doświadczeniami.. I bolesnym leczeniem. Pewnie nie raz pisałam jak ja leczono jej rorawirus a w rzeczywistości wyrostek prawie się rozłożył i było ropne zapalenie otrzewnej (w wieku 6 lat jednak zapomnieć się leczenia nie da).
        Że zbyt "asekuracyjnie" do niej pochodzę wiem. Stan podgorączkowy uważa się przy temp powyżej 37 wiem. I o dziwo wiem kiedy jest gorączka!!
        Dzięki wszechwieszace...
        • aqua48 Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 14:35
          wlazkotnaplot napisał:

> O matko..... Pisałam skąd mój niepój? Poprzednimi złymi doświadczeniami.. I bol
          > esnym leczeniem.

Ale ja to całkowicie rozumiem, i Twój niepokój jest w pewnym sensie zrozumiały. Jednak mimo to nie powinnaś za każdym razem doszukiwać się podobnych sytuacji.
    • kornelia_sowa Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 13:26
      Dla mnie 36,8 to nie stan podgoraczkowy .
      Wiesz że te elektroniczne termometry są B.czułe ?
      Wystarczy że trzymasz to nad żyłką na czole i wynik moze skakac.
      Mój syn zawsze ma temp.po jednej stronie czoła wyższą o ok 4 kreski niż po drugiej.

• malia Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 14:24
      Dziecko przemęczone, zajechane wczesnym wstawaniem i małą ilością snu, je byle jak. TO są rzeczy z którymi powinnać coś zrobić, z nie z temp 36,8
      Ja wiem, że są różne zadupia bez dojazdu, ale szkoła godzinę jazdy w jedną stronę? Też tak jeździsz do pracy?
        • malia Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 15:57
          Tak. Mamy tu dziewczynke z jakąś historią chorobowa, słaba, przemęczona, serio najlepszym wyborem jest szkoła z dwoma godzinami w komunikacji? To dziecko musi wstać o 5,30. To jedyna szkoła średnia w dużym mieście?
          Ja rozumiem, że sa szkoły i szkoły, ale jak widać ,ze coś szwankuje, to się szuka wyjścia a nie odwiedza onkologa, bo temp skoczyła dwie kreski.
          A jak dziecko chore faktycznie, to tym bardziej dziwi taki wybór szkoły
    • mrs.solis Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 14:43
      Ty ta corke zacznij karmic i przypilnuj zeby sie wysypiala, a nie latasz po onkologach. Moja bratowa diagnozowala sie pod kierunkiem guza mozgu badz stwardnienia rozsianego. Wyszly jej duze niedobory wapnia , ktore dawaly objawy neurologiczne w tym lekki niedowlad lewej strony ciala, wiec to jak sie odzywiamy ma duzy wplyw na to jak sie czujemy.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • lily_evans11 Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 14:43
      Kurczę, większość z tych objawów może oznaczać wszystko. Ja się mogę wypowiedzieć tylko na temat tych bólów głowy i okolicy oczu. Jeśli jest np zapalenie zatoki klinowej, bardzo poważna sprawa, to nie zobaczy tego laryngolog, nie pokaże RTG, tylko rezonans. Ta zatoka jest w głębi i jej nie widać. Tam może być przewlekły stan ropny.
      BTW współczuję Twojemu dziecku tego chorowania i długiej diagnostyki, bo to bardzo upierdliwe i męczące dla organizmu. Życzę dobrej diagnozy smile.

--
      Nigdy nie byłam złą babą
    • saszanasza Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 15:34
      O matko bosko! Naprawdę uważasz że 36,4-36,8 to stan podgorączkowy, przecież takie wahania mogą wynikać ze zwyczajnego cyklu owulacyjnego.

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
      • memphis90 Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 16:40
        Taaaaak, temp 36.4 i ból głowy przy zatkanym nosie ani chybi świadczy o pasozytach...

--
        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • bominka Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 21:27
          Uważam,że w tej sytuacji podstawa to uzupełnić za krótki sen. 7h to i dla dorosłego mało. Poza tym zadbaćj o Wit. D3, koniecznie. Pomysł o suplementacji. Poobserwuj dalej, czy te stany podgoraczkowe będą wracać. Może to był czysty zbieg okoliczności. 2 tyg temu moja 8latka miała takie wahania temp. przez 2 wieczory. Niby nic,ale widać było, że to jakis wirus,bo wtedy wskakiwala do łóżka pod kołdrę . Ale w tamtym czasie koleżanki córka z tej samej szkoły miała podobne zachwianie..
    • 35wcieniu Re: Stan podgorączkowy, znowu!! 26.10.19, 16:15
      O! To ta! big_grin

--
      - Ale jak przez głowę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka