Dodaj do ulubionych

Bez emerytury, prosimy o opinie

27.10.19, 21:28
Hej! Z tej strony małżeństwo 45+ z dwójką dorastających dzieci, podczytujemy forum, nie wypowiadamy się, typowi lurkerzy wink Oboje pracowaliśmy głównie na swoim. Obecnie nasz status to 2 mieszkania na wynajem, dom pod miastem, bez kredytów, udział męża w spółce z o.o. i koło 150 tys. oszczędności. Marzy nam się już emerytura. Dzieci są w liceum, bez pracy nasz dochód to 1500 zł na osobę. Mamy dylemat, czy warto? W ZUSy i inne bajdy nie wierzymy wink Może doczekamy emerytury obywatelskiej, może nie, generalnie chcemy skupić się na sobie. Oboje mamy możliwość nieoficjalnego dorobienia parunastu tys. przy doradztwie / usługach na ekstra wydatki. Z drugiej strony, wiadomo: obawiamy się nieprzewidywalnego - zdrowie. Co doświadczone ematki poradziłyby nam w naszej sytuacji (urzędnictwo i inne prace związane z administracją publiczną odpadają - gardzimy nimi z zasady, przepraszamy, ale tak).
Obserwuj wątek
    • 123zielona123 Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 27.10.19, 23:45
      Nie rozumiem o co pytacie. . dochód jaki macie to porównywalny dla najnizszej krajowej jak pracują dwie osobo. Jeśli mozecie dorobić parunaście tysięcy to co za problem?. (pomijam moralność) emerytura obywatelska was satysfakcjonuje? bo nawet gdyby, to jest to byłoby 800 zł. tyle to i tak powinno wyjść przy prowadzeniu działalnosci gospodarczej
    • chicarica Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 27.10.19, 23:59
      Dali nam chyba nowe trolle, wiadomo ze chodzi o to zeby sie zaczela naparzanka o emeryture obywatelska.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • jola-kotka Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 02:42
      Zakladajac ze te dwa mieszkania wynajmujecie czy tam wynajmiecie . To ja bardzo bym chciala wiedziec co to za spolka co przynosi tak niski dochod realny miesiecznie. Liczac ze te mieszkania to za najnizsza stawke na czysto 1500 to juz masz 3000. Ile tych udzialow ma ze daja tylko kolejne 3000?
      • leda16 Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 10:02
        A ja jestem ciekawa, co to za genialne orły doradcze, którym spółka płaci pod stołem kilkanaście tysiaków miesięcznie, zamiast zafakturować i wrzucić je w koszty prowadzenia działalności. Przy najniższej stawce za wynajem trzeba jeszcze odprowadzić podatek 260 zł. pod rygorem sprawy karno-skarbowej zainspirowanej przez zawistnego sąsiada, czyli 2740 zł na czysto i 2/3 z tego idzie na utrzymanie domu czyli media dla 4 osób. A więc Państwo wałkoniąc się na emeryturze w wysokości 3000 zł chcą utrzymać 4 osoby, jeden lub 2 samochody i żyć godnie aż do śmierci? Liczycie na dodatkową kasę za troling?

--
        www.pmiska.pl
        • jola-kotka Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 10:32
          Ja pisalam ze na czysto 1500. I serio zeby tyle miec to nawet lokalizacja nie musi byc super. Wystarczy ze mieszkanie ma wiecej niz 43 m . Zalozylam ze to nie jest kawalerka i nie w centrum duzego miasta. Czyli podalam minimalny zysk jaki mozna wyciagnac.
    • fawiarina Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 06:28
      45 lat i już nie chcecie pracować? Kurde, ja bym sobie zrobiła gap year i wróciła do roboty. Albo może zmniejszyła wymiar czasu pracy. Ale tak zupełnie bez pracy to bym zwariowała. Jeszcze gdyby te finanse pozwalały podróżować lub angażować się w dobroczynność.. Ale to jest kasa na styk, wolny czas spedzicie uprawiając latem warzywa i jeżdżąc na wyprzedaże do biedronki.
      Mieszkania to spoko inwestycja. Ale za jakiś czas będą wymagały generalnego remontu. Macie kasę na ten wydatek? Pensje minimalne wzrosną do 4 tysięcy, kafelkarz będzie chciał zarabiać 10, będzie was stać na te remonty?
    • flegma_tyczka Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 15:34
      Ja bym tak zrobiła, ewentualnie jeszcze zastanowiła się czy jest jakaś szansa na rentę jako dodatkowy dochód, w tym wieku już może coś wysiadać.
      Jak macie dwa mieszkania na wynajem plus własny dom bez kredytu to ja bym się nie zastanawiała. Dzieci na studiach mogą utrzymać się same, teraz praca leży na ulicach, zwłaszcza dla młodych.

--
      Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • koronka2012 Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 15:49
      Można by się było zastanowić gdyby dzieci były już na swoim, samodzielne i niezależne. A tymczasem dzieci dopiero w liceum, a hipotetyczne dochody bez pracy to głodowa wegetacja nawet dla 2 osób, nie mówiąc o rodzinie, więc nie bardzo rozumiem po co w ogóle teraz się zastanawiać nad porzuceniem pracy? co oznacza to "skupienie na sobie"? będziecie medytować czy grabić liście w ogródku, bo nie bardzo widzę możliwości, żeby realizować swoje marzenia za friko.
      Kwestię opieki zdrowotnej można rozwiązać ubezpieczeniem indywidualnym, ale brutalnie mówiąc - póki co - nie stać was.
    • asia.sthm Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 18:01
      > Oboje mamy możliwość nieoficjalnego dorobienia parunastu tys. (...)
      >cryingurzędnictwo i inne prace związane z administracją publiczną odpadają - gardzimy nimi z zasady, przepraszamy, ale tak).

Na czarno? Najprosciej wyjsc na pustynie, tam manna z nieba spada - moze handelek was nie zmeczy.
      Kroliki tez sie szybko same rozmnazaja, rosna - wszystko samo sie robi - hodowla krolikow zagwarantuje wam kokosy.

--
      "Wężykiem, wężykiem"
    • morekac Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 18:34
      Strasznie szybko się dziadzieje bez roboty w tym wieku, a na jakieś ekstra życie to raczej was nie stać.

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
      • riki_i Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 19:07
        morekac napisała:

> Strasznie szybko się dziadzieje bez roboty w tym wieku, a na jakieś ekstra życi
        > e to raczej was nie stać.

To zależy od konkretnej osoby. Niektórzy faktycznie dziadzieją bez roboty, innym brak tyrania wybitnie służy - przynajmniej przez pierwsze 2-3 lata.

• morekac Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 19:14
          Co innego jest nie tyrać , a co innego jest nic nie robić. Z obecnymi zasobami finansowymi państwa chyba nie stać np. na jakieś fajne, długotrwałe podróże - imo zdziadzieją albo - przebywając ze sobą non stop - rozwiodą się wkrótce.

--
          "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
          • riki_i Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 19:28
            Nie no, jeśli chodzi o Państwa z postu otwierającego, to oni niestety nie kwalifikują się na to, na co by chcieli (zakładam, że nie jest to trolling). Mają za mały majątek plus dzieci w wieku generującym największe koszty.
        • morekac Re: Bez emerytury, prosimy o opinie 28.10.19, 19:36
          Z tym majątkiem to sobie nie pohulają, tylko właśnie - zdziadzieją z nudów.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka