Dodaj do ulubionych

Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę

28.10.19, 11:16
U naszego zachodniego sąsiada co jakiś czas odbywają się wybory lokalne w landach (krajach związkowych). Ponieważ Niemcy to federacja, każdy Land ma swój rząd.

Gdy niedawno w trzech wschodnich landach odbywały się takie wybory i wychodziło że AFD (Alternatywa dla Niemiec) będzie na podium, Olenka bagatelizowala, że przecież to nic takiego, bo i tak nikt nie pozwoli im rządzić. Najwyżej "demokratyczne partie" zrobią wielka koalicję.

Wczoraj w Turyngii były kolejne wybory. Wygrała skrajna lewica (Die Linke), na drugim miejscu z 23% Alternatywa dla Niemiec, dopiero na trzecim miejscu CDU.

I teraz zonk. Wszystkie partie "demokratyczne" czyli CDU, SPD, Zieloni i FDP (dwie ostatnie partie wczołgały się do parlamentu z wynikami po 5%) NIE MAJA RAZEM NAWET 50%!!! ☺ "Ekstrema" skrajnie lewicowa i skrajnie prawicowa zdobyła większość.

Ciekaw jestem komentarza ekspertki Olenki tym razem.
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 28.10.19, 12:11
      Ja nie olena, ale skomentuję. No cóż, wschodnie landy, a zwłaszcza Turyngia i Saksonia są wstydem na mapie Niemiec. Homo sovieticus level master. Miliardy tam utopiono, a wyszli tylko faszyści i komuniści. Jedyna pociecha, koalicji te dwie największe partie i tak nie utworzą. Komuniści w rządzie nie są jednak niczym nowym, byli już w Berlinie, Brandenburgi, Turyngi, Meklenburgi, a nawet Bremie. Jak podaje Bild, Mohring z CDU nie wyklucza już rozmów z komunistami i nie jest jeszcze powiedziane, że FDP się nie złamie i nie wjedzie w koalicję z lewicowymi pariami (komuniści, SPD, zieloni). Choć mniejszościowy lewicowy rząd tolerowany przez CDU i FDP jest też możliwy. AFD nie chce przecież nawet rzadzić, bo wtedy wyszłaby ich nieudolność i brak programu, a ludzie ze wschodnich landów są radykalni i bardzo szybko zmieniają zdanie, co pokazują ostatnie 30 lat. Problemem Turyngii oraz całych Niemiec jest ciężki kryzys SPD, ta partia ma orgomne problemy, zwłaszcza personalne, oraz ogólne zmęczenie wielką koalicją CDU i SPD w Berlinie. Wielkie koalicje się na dłuższą metę nie sprawdzają, rozmywają się bowiem różnice pomiędzy partiami i obie tracą wtedy wyborców.
        • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 28.10.19, 16:49
          Wpływu bezpośredniego te wybory nie mają żadnego. Natomiast jeśli Niemcy przekształcą się w państwo z dominacją liczebną i kulturową ludności kolorowej, to my też będziemy mieć przechlapane. No chyba, że wybudujemy mur z wizji Trumpa.
                    • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 28.10.19, 21:30
                      To się nie pchaj tam, dokładając swą osobę do multi-kulti, tylko spadaj do siebie big_grin

--
                      Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
                      Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
                        • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 11:39
                          Ja jestem u siebie.

To siedź i się nie wtrącaj w sprawy, o których nie masz pojęcia. I módl się, żeby AfD pozostawała takim marginesem, jakim ciągle jest, bo jeśli spełnią się twe sny o jej potędze, to jako stary bezużyteczny dziad z genami untermenschów nie skończysz dobrze.

--
                          "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                            • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 11:58
                              Nie rozumiem, czemu się dziwisz - dlaczego ktokolwiek miałby w to uwierzyć, skoro absolutnie NIC na to nie wskazuje w twoich wypowiedziach? Obrażanie mianem "prostych kwoczek" rozmówczyń, wśród których z uporem maniaka od lat tu przesiadujesz, nie tylko tego nie zmienia, ale czyni twoje twierdzenia nt. wykształcenia jeszcze bardziej komicznymi. Owszem, nie wierzę, że masz coś więcej niż maturę, no może jakieś papiery z wyższej szkoły gotowania na gazie po słowackiej stronie, "skomplikowany koguciku" big_grin

--
                              'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
                              'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
                                • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 12:05
                                  Ależ ja to wiem, koguciku, skąd przypuszczenie, że nie? Po prostu twoja wizja jest taka naiwna i prosta, że aż mi cię w sumie żal, bo jakby takie dyrdymały jakiś studenciak wypisywał, to by można powiedzieć, że wszystko przed nim i jeszcze i doświadczenie i wykształcenie go czegoś nauczą, ale tu? No smutny jesteś, koguciku z emateczki.

--
                                  Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
                                  Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
                            • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 12:19
                              riki_i napisał:

> Pisałem o tym wielokrotnie, ale proste kwoczki nie wierzą. Jestem niemcoznawcą
                              > z tytułami naukowymi.

Przestań się wygłupiać riki. Semestr spędzony na wymianie na uczelni w Karl-Marx-Stadt w latach 80-tych nie robi z ciebie niemcoznawcy. Nie znasz ani niemieckiego, ani motywów, którymi kierują się Niemcy przy wyborach. Nic o tym kraju nie wiesz. Bredzisz ciągle tylko na pisowską modlę o tych uchodźcach, kompletnie nie wiedząc, że to wcale nie była przyczyna numer 1 poparcia AfD.
                                • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 15:22
                                  To nie czytaj tylko tytułów, a zapoznaj się z treścią tekstów i nie wymyślaj absurdalnych teorii. W Turyngii bowiem to komuniści wygrali wybory, a nie twoja AfD. W żadnym z landów AfD nie była do tej pory najsilniejszą partią, więc AfD nie reprezentuje większości Niemców, nigdzie, nawet nie w Turyngii. Swoje antyislamskie fobie lecz więc gdzie indziej.
                                  • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 16:26
                                    Islam to religia zła i terrorystów. Czy obawa przed czymś realnie niebezpiecznym to fobia? Tak, wiem. Jeden Breivic nie wyznawał żadnej religii, ale pozostałe 99,9% terrorystów już tak i tą religią nie był buddyzm ani świadkowie Jehowa.

--
                                    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
                                      • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 16:46
                                        I to nie jest powód do radości, zwłaszcza dla kobiet. O ile facetów jeszcze bym zrozumiała tak nijak nie mogę zrozumieć wyzwolonych kobiet, które często jednocześnie np. w wątkach o nierównościach zarobków miauczą, że to źle, a jednocześnie cieszą się z powodu zalewu islamu.
                                        Ktoś podziela mój punkt widzenia? Bo dla mnie to schizofrenia, coś jakby Murzyn cieszył się lub przynajmniej nic sobie z tego nie robił, że ruch Ku Klux Klan coraz bardziej się poszerza, a kolejni członkowie sprowadzają się do jego miasta. No, nie kumam.

--
            • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 28.10.19, 21:13
              Björn Höcke w rządzie nie będzie (co prawda podczas wieczoru wyborczego buńczucznie zapowiedział , że w następnych wyborach AfD zdobędzie w Turyngii absolutną większość głosów).

Nie czuję potrzeby istnienia nacjonalnych Niemiec, natomiast czuję potrzebę deportacji 1,2 mln "ubogacaczy kulturowych" których przyjęła Merkel.
                    • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 28.10.19, 21:31
                      Nie do gazu, tylko do krajów pochodzenia. A jeśli nie będą chcieli, to do obozów w krajach trzecich, gdzie na koszt UE dostaną jedzenie i kąt do spania. Tak jak to robi Australia w Papui-Nowej Gwinei i na Nauru. Europa mogłaby zawrzeć podobne porozumienie np. z Sudanem.
                          • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 11:42
                            No mogą. Aż dziw, że z tych strasznych wielokulturowych Niemiec pielgrzymki nie ciągną do twych ksenofobicznych wysp szczęśliwych, tylko wolą jednak mieć za sąsiadów przyjezdnych zza morza niż Ryśka big_grin

--
                            "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
                            • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 11:58
                              No widzisz bidulko, a w latach 80-tych "ciągnęły pielgrzymki" Polaków do rasistowskiej RPA. A jeden tak się zżył z tą "ksenofobiczną wyspą szczęśliwości", że aż zastrzelił pewnego komunistę-Murzyna zamiast piać z zachwytu, że nadchodzi polityczna poprawność i równouprawnienie Czarnych.

Zwróć też serdeńko uwagę na czasy obecna. Norweżka Silje Garmo uciekła z bogatego wielokulturowego raju do ubogiej Polski i dostała tu w 2019 roku azyl polityczny. Ponoć ciągną już jej kolejne naśladowczynie...
                              dzienniklodzki.pl/norwezka-silje-garmo-dostanie-azyl-w-polsce-pomagali-jej-lodzianie/ar/13737442
                              • iwoniaw Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 12:16
                                Koguciku, ja wiem, że w latach 80. jeszcze miałeś piórka i wspominasz z nostalgią, ale to było 40 lat temu. Więc skup się i trzymaj tematu. "Ponoć" wg brukowca z Norwegii ciągną naśladowczynie p. Garmo, faktycznie ruch migracyjny przebiega jednak w drugą stronę, o czym byś wiedział, gdybyś zamiast popołudniówek poczytał jakiekolwiek zestawienia czy dokumenty nt. migracji ludności w Europie. A z multikulturowych Niemiec nadal najazdu Aryjczyków spragnionych sąsiedztwa Ryśków nie widać big_grin

--
                                "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                                    • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 15:34
                                      Jak na razie to ty zacząłeś od biadolenia koguciku. Biadolisz ciągle pod jaką to straszną cenzurą przyszło żyć ludziom w zachodnich kalifatach, jak to cierpią pod falą islamskich oprawców i jak to ciężko mają faszyści pokroju pana Höcke. Ta straszna konstytucja kalifackiej dyktatury nie pozwala ani wygrać mu wyborów ani wysłać uchodźców na pustynię do Sudanu. big_grin
                                      • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 16:24
                                        Wesoło to oni teraz nie mają, ale to dopiero początek. Nadpodaż młodych mężczyzn, w dodatku wyznających mocno konfliktową religię nie skończy się dobrze dla mieszkańców i mieszkanek tego kraju. Już teraz zamykane są publiczne pływalnie bo młodzi mężczyźni bez kobiet (ich własne zostały "w bezpiecznych obozach" jeśli ktoś oczywiście wierzy w te bajeczki, a u prawdziwych Niemek nie mają szans) muszą gdzieś ukierunkować swój popęd.
                                        Nasza forumka z Berlina boi się 15-letnią córkę puszczać w ciągu białego dnia komunikacją miejską.

--
                                      • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 16:58
                                        snakelilith napisała:

> Jak na razie to ty zacząłeś od biadolenia koguciku. Biadolisz ciągle pod jaką t
                                        > o straszną cenzurą przyszło żyć ludziom w zachodnich kalifatach,

Przecież ta cenzura jest faktem. Za posty moje czy flegma_tyczki w DE byłyby już przywalone stosowne kary finansowe.
                                        • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 17:08
                                          riki_i napisał:

> Przecież ta cenzura jest faktem. Za posty moje czy flegma_tyczki w DE byłyby ju
                                          > ż przywalone stosowne kary finansowe.

Dlaczego obrzydliwie kłamiesz? Przecież politycy z AfD też mogą sobie bezkarnie gadać co chcą i to nawet w parlamencie. Tak samo jak inni mogą pana Höcke z AfD nazywać oficjalnie faszystą, mają na to nawet sądowy wyrok, co panu Höcke bardzo w niesmak, ale odwoływać się nie będzie. Więc nie bredź kolego. Już ci napisałam, goowno wiesz o tym kraju i o tym co tu się dzieje. Nie wiem co ty tam czytasz, ale na pewno nie niemiecką prasę.
                                                • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 30.10.19, 00:35
                                                  A ty czytasz, co linkujesz? Odróżniasz krytykę od rasizmu? Nie odpowiadaj, nie liczę na to, że rozumiesz. Rasizm jest bowiem przestępstwem i przeczy niemieckiej konstytucji. I jeżeli ktoś pisze "dank meiner medizinischen Ausbildung wird bei mir keiner überleben" czyli "dzięki mojemu medycznymi wykształceniu, żaden (przybysz) u mnie nie przeżyje", to jest to zapowiedź kryminalnego czynu i taka osoba nie ma czego szukać w zawodzie opiekunki medycznej. Więc podając ten artykuł, tylko się pogrążasz. Ta pani powinna wylądować w więzieniu, alb szpitalu psychiatrycznym, powinna się cieszyć, że straciła tylko pracę.
                                                • baltycki Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 30.10.19, 00:43
                                                  riki_i napisał:

> www.welt.de/finanzen/verbraucher/article146081249/Diese-Folgen-hat-Fluechtlingshetze-auf-Facebook.html

Czy Ty jestes normalny?

Die Altenpflegerin hatte im Rahmen der Flüchtlingsdebatte gepostet:
                                                  „Irgendwann wird es eh so kommen dass man hinz und kunz aufnehmen muss. dank meiner medizinischen Ausbildung wird bei mir keiner überleben.“

Ihr Arbeitgeber erklärte: „Das ist juristisch die Ankündigung einer Straftat und für uns und eine Mitarbeiterin in der Altenpflege nicht zu tolerieren.“ Er habe deshalb die arbeitsrechtlichen Konsequenzen gezogen und zudem Anzeige erstattet."

(Pielęgniarka geriatryczna napisała w ramach debaty dotyczącej uchodźców: „W pewnym momencie i tak się stanie, że trzeba wziąć hinz i kunz*. Dzięki mojemu szkoleniu medycznemu nikt ze mną nie przeżyje ”.

Jej pracodawca wyjaśnił: „To jest legalne ogłoszenie przestępstwa, a my i członek personelu opiekujący się osobami starszymi nie będziemy tolerować.” W związku z tym wyciągnął konsekwencje z prawa pracy i złożył skargę.

*Hinz i Kunz (krótkie formy imienia Heinrich i Konrad) to niemiecki idiom i synonim dla wszystkich.
                                      • ride_like_the_wind Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 30.10.19, 05:59
                                        Mam nadzieję jednak, że Europa się obudzi zanim będzie za późno i nielegalnych imigrantów wyśle do Sudanu. Niekoniecznie AfD będzie musiało to zrobić, wystarczy że CDU pójdzie z duchem czasu. We Włoszech centroprawicowy Salvini pokazał pontonom z imigrantami środkowy palec i zamknął przed nimi porty.
                                        Niestety Salvini nie jest już u władzy i miękkie fajki z Ruchu Pięciu Gwiazd pewnie znów wpuszczają "uchodźców".
                                        Salvini pewnie po kolejnych wyborach rząd utworzy samodzielnie big_grin
                    • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 12:49
                      A ilu z tych "uchodźców" to realni uchodźcy wojenni? Zastanawiałaś się kiedyś nad tym? Te osoby u Was zostaną i już powoli robią dżihad z Waszego życia, wkrótce będzie jeszcze gorzej. Zbliżają się Święta i jarmarki świąteczne, ciekawe co tym razem dla Was przygotowali?

--
                        • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 13:37
                          Zawsze powtarzam, że terroryści europejscy (oprócz jednego Breivica) to same ofermy, nie biorą przykładu od lepszych czyli prawdziwych terrorystów których mają w kraju. Tym zamachy się udają i najczęściej są śmiertelne. A we Francji nie dość, że pojedynczy "dziadek" to jeszcze nic nie zdziałał.

--
                          • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 15:13
                            A przestań, facet z początkami demencji to prędzej zamnknie kota w lodówce, a nie pójdzie podpalać meczet. Tym bardziej facet, który był członkien partii Le Pen, więc ma opdowiedni światopogląd. Więc może na starość mu odbiło, może chciał swoje 15 minut sławy na koniec swojego marnego życia, ale nie zwalałabym wszystkiego na niepoczytalność. Ale takie rzeczy się też zdarzają, zdarzały i będę zdarzać. By teg uniknąć potrzebowalibyśmy państwa policyjnego, takiego jakie są w dyktaturach. Pewnie co niektórychtu by właśnie coś takiego ucieszyło.
                            • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 16:21
                              Demencja w tym wieku jest bardzo prawdopodobna.
                              Straszny wstyd, że we Francji młodzi mężczyźni nic nie robią tylko "dziadki" z demencją starają się pokazać, że w złym kierunku zmierza ich kraj.
                              Dla mnie Francja to nie mój cyrk i nie moje małpy, cieszę się, że u siebie mam spokój.

--
    • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 29.10.19, 17:17
      To raczej bardzo smutne, a nie powód do śmiechu. Nasza forumowiczka z Niemiec (jeszcze jej nie dopadli więc pisze normalnie) napisała jak kiedyś "ktoś" mocno pobił starszą kobietę do nieprzytomności, dookoła mnóstwo krwi i nigdzie o tym nie było nawet wzmianki. A kto - to oboje wiemy.

--
    • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 05.11.19, 00:27
      Stan na dzień 4 listopada 2019r.

17-stu z 21 deputowanych CDU w landtagu Turyngii podpisało list, w którym domagają się natychmiastowego podjęcia rozmów koalicyjnych z AfD.

Wcześniej taką wolę wyraził jednoosobowo w-ce przewodniczący ww. frakcji CDU Michael Heym, za co wielu polityków ogólnokrajowej CDU chciało go od razu wyrzucić z partii.

Jak na razie wydaje się, że zblatowany z Merkel i AKK jest jedynie szef frakcji CDU w landtagu Turyngii, niejaki Mike Mohring, który wciąż zapluwa się, że żadnej koalicji z AfD nie będzie.

Gdyby lokalna CDU w Turyngii jednak postawiła się centrali oraz swojemu lokalnemu szefowi i zrobiła koalicję CDU-FDP-AFD byłby to przełom w polityce niemieckiej.

www.welt.de/politik/deutschland/article203001462/Thueringen-Unterstuetzung-fuer-Michael-Heym-in-der-AfD-Frage.html
      No i nieuchronny zawał serca u Snejkowej i Oleny.
      • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 05.11.19, 01:03
        O moje serce to ty się nie martw rikuś, bo mnie nawet kanclerz z AfD latałby koło doopy, jestem bowiem "aryjska" aż do bólu, z blond włosami, niebieskimi oczyma, niemieckiem paszportem i niemieckimi przodkami. Jestem więc ostatnia, która pójdzie do gazu. W twoim przypadku bym sobie jednak faszystów na czele niemieckiego państwa nie życzyła.
        A co do Turyngii, to pożyjemy, zobaczymy. Zresztą, dewiza Merkelowej, z którą rządzi nieprzerwanie od 2005 roku. big_grin
        Ale spróuję sprowadzić cię na ziemię. Otóż koalicja CDU-FDP-AFD nie jest w ogóle możliwa, chociażby z tego powodu, że dla pana Lindnera koalicja z AfD oraz komunistami nie wchodzi absolutnie w grę. Te partie chcą według niego "innego kraju" i nie mają z FDP żadnych puntów stycznych. Drugą sprawą jest, że inicjatywa budowy koalicji wychodzi ze strony partii najsilniejszej, a tą są komuniści. Ja pokazują badania opinii publicznej programu Trendbarometer, większość życzy sobie koalicji CDU z komunistami. A Mohring z CDU wyraził się jasno „Es wird keine Koalition mit der AfD geben und wir werden Rot-Rot-Grün weder tolerieren noch dulden“. Oraz "Das sogenannte Simbabwe-Bündnis könne auch als Minderheitsregierung ohne die Stimmen von AfD und Linken gewählt werden".
        I co do posła Heym z CDU:
        Auf Twitter äußerte sich der parlamentarische Staatssekretär im Bundesinnenministerium, Marco Wanderwitz (CDU) mit einem klaren Statement. „Leute wie Herr Heym haben in der CDU nichts verloren“, schrieb er in seinem Posting. „Wir Christdemokraten grenzen uns nach rechts- wie linksradikal klar ab. Die AfD ist keine bürgerliche Partei“, hieß es in dem Twitter-Post weiter.
        Thomas Röwekamp, der CDU-Fraktionschef in Bremen, meldete sich ebenfalls über Twitter zu Wort. „Ich erwarte, dass die CDU Thüringen diese Person aus der Partei ausschließt“, so der CDU-Politiker.
        • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 05.11.19, 01:17
          Droga Snejkowa, ale tam jest polityczny pat.

Jeżeli Pan Mohring nie zamierza rozmawiać z AFD , a z drugiej strony nie zamierza tolerować mniejszościowego rządu lewicowego z dotychczasowym premierem na czele, no to jedynym wyjściem są kolejne wybory.

Ich wynik może być jeszcze gorszy dla partii establishmentu.

Wiesz, zupełnie co innego "dawać świadectwo" niewzruszonym zasadom moralnym jak się siedzi w ciepełku gdzieś daleko, a co innego jak się jest lokalnym politykiem CDU, zaliczyło się spadek w wyborach z 33,5 % (2014) na 21,8% , a na plecach czuć oddech Pana Höcke.

Dlatego z uwagą obserwuję rozwój wypadków.
          • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 05.11.19, 01:40
            riki_i napisał:

> Dlatego z uwagą obserwuję rozwój wypadków.

Nie, ty nie śledziesz rozwoju wypadków, a się niezdrowo ekscytujesz sytuacją. Cokolwiek by się w tej Turyngii nie stało, nie będzie to na pewno przypadkiem precedensowym dla Niemiec, już z tego powodu, że AfD jest głównie zjawiskiem wschodnich landów, wynikającym z niezrozumienia demokracji. Ludzie w zachodnich landach też powoli tracą cierpliwość i nie z powodu uchodźców, którzy tutaj nie grają aż tak dużej roli, jak dla ksenofobów w Polsce, a dlatego, że we wschodnie landy wpakowano masę zachodniej forsy, a jedyne co stamtąd przychodzi, to głosy sfrustrowanych ekstremistów. Musiałbyś posłuchać tu głosów z Zagłębia Ruhry, to co się dzieje w Turyngii to jest dla nas jak na obcej planecie. Więc w doopie mam AfD i komunistów z Turyngii, niech się wzajemnie pozagryzają. Nawarzyli sobie tego piwa, niech sobie wypiją, może następnym razem pomyślą głową przy stawianiu krzyżyka. A w sumie najlepsze dla demokracji byłoby nawet gdyby AfD musiało faktycznie w Turyngii rządzić, w trzy migi straciłoby poparcie, bo AfD to debile, jadą tylko na populistycznym prosteście i nie mają żadnego planu.
            • flegma_tyczka Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 05.11.19, 07:58
              W Niemczech jest pełno ksenofobów i rasistów, siedzą nieco ciszej niż w Polsce bo ich przodkowie mają wyjątkowo paskudną przeszłość więc boją się wychylić by nikt im nie wypomniał czym zajmował się dziadek w czasie wojny.

--
          • baltycki Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 07.11.19, 19:35
            "riki_i napisał:

> www.welt.de/finanzen/verbraucher/article146081249/Diese-Folgen-hat-Fluechtlingshetze-auf-Facebook.html

Czy Ty jestes normalny?"

Nie odpowiesz?
            --
            W szkole mej siostrzenicy 6/5 uczniów miało czerwony pasek.

flegma_tyczka

--

flegma_tyczka
            • riki_i Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 07.11.19, 22:37
              Co mam odpowiedzieć? Artykuł dokładnie potwierdza istnienie całodobowej "policji myśli" i karanie finansowe za wpisy na fejsie.

Wbij sobie do głowy, że w dzikiej Polsce uważamy za normalne, że poza absolutnymi patologiami typu stalking, umieszczanie czyichś nagich zdjęć bez zgody tej osoby, podawanie danych osobowych wraz z nawoływaniem do przemocy itp. itd. NIE KARZE SIĘ NIKOGO ZA TZW. "MOWĘ NIENAWIŚCI".

Jest bardzo względne, co uznać za takową mowę, a co nie. Wpis Pani, która powoływała się na swoje "medyczne wykształcenie" równie dobrze może zostać uznany za mocno czerstwy żart.
              • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 07.11.19, 22:57
                riki_i napisał:

> Co mam odpowiedzieć? Artykuł dokładnie potwierdza istnienie całodobowej "policj
                > i myśli" i karanie finansowe za wpisy na fejsie.

Nie. Artykuł niczego takiego nie potwierdza. Jednak zarówno wulgarny rasizm jak i zapowiedzenie w związku z tym morderstwa nie należy do wolności słowa w Niemczech i można ponosić za to konsekwencje. Tu nie ma "względności". Pierwszy artykuł niemieckiej konstytucji mówi bowiem "Die Würde des Menschen ist unantastbar", a to oznacza każdego człowieka, a nie tylko białego Niemca. I skoro sam nazywasz to nawet "mową nienawiści", to widocznie tolerujesz nienawiść u siebie, ale odp....dol się od Niemców. Nikt cię tam nie zaprasza.
                Pani wyraźnie napisała też, że ma zamiar mordować ludzi tylko ze względu na to, że są innej narodowości. Gdyby napisała coś takiego o Polakach, to podniosłoby się wycie, które byłoby słychać do Wisły do księżyca. Ale ty jesteś najwidoczniej zdania, że masz jakieś większe prawa na tym świecie tylko dlatego, że jesteś biały bwana. Pamiętaj, że o tym, kto jest dla niemieckich neofaszystów Untermensch, nie decydujesz ty.
                • snakelilith Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 07.11.19, 23:08
                  I jeszcze, bo pewno nie wiesz. Facebook jako platforma społeczna był w ostatnich czasach mocno krytykowany za kolportowanie rasistowskich treści, na całym świecie, więc to nie "policja" pilnuje tam porządku, a interne algorytmy, oraz społeczność, a przynajmniej jakaś jej część, reagują na podobne wpisy.
              • baltycki Re: Wybory w Turyngii - Olence pod rozwagę 07.11.19, 23:55
                riki_i napisał:

> Jest bardzo względne, co uznać za takową mowę, a co nie. Wpis Pani, która powoł
                > ywała się na swoje "medyczne wykształcenie" równie dobrze może zostać uznany za
                > mocno czerstwy żart.

W zdaniu "dank meiner medizinischen Ausbildung wird bei mir keiner überleben.“ zwrociles uwage na "medyczne wykształcenie", a nie zauwazyles (nie zrozumiales?) "wird bei mir keiner überleben.“?
                Powolywanie sie na medyczne wyksztalcenie sugeruje, ze pani ma np. dostep do pavulonu i wie jak go uzyc.

To nie jest mowa nienawisci, to jest zapowiedz fachowego wysylania niektorych swoich pacjetow na cmentarz.

--

flegma_tyczka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka