Dodaj do ulubionych

Chorzy psychicznie w XXI wieku :/

28.10.19, 11:45
Nie mogę znaleźć daty publikacji, więc może odświeżam coś starego, ale jestem autentycznie przerażona. Nawet nie wiem, jak skomentować. To jest naprawdę nie do ogarnięcia umysłem uncertain Skała wdupiemiania, braku pomyslunku, braku jakichkolwiek standardów. I ta chora kobieta w centrum piekła...
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dobra-i-zla-janinka-dlaczego-panstwo-zawiodlo-obie/hl7nc5c
--
"Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
Obserwuj wątek
   • memphis90 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:19
    Do (wy)leczenia, czasem do dozywotniej izolacji, ale nie do wsadzania do więzienia z Trynkiewiczem jako współlokatorem z pokoju...

    --
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
    • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 18:49
     Memphis90 mam wrażenie, że tylko garstka osób z tego forum myśli tak jak Ty i ja. Na podstawie artykułu nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić czy p. Janina mogłaby wyzdrowieć gdyby miała ku temu warunki, ale skoro jest odizolowana, to może sobie siedzieć z przestępcami, przecież to tylko niebezpieczna psycholka, nie człowiek.
   • double-facepalm Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:09
    meredith4321 napisała:

    > Choroby psychiczne sa przereklamowane, wszystko poza schizofrenia jest do dobre
    > go leczenia. Sama bylam podejrzewana o chad, jednak wykluczono.
    Tylko ty jednak trollujesz pod kilkunastoma nickami, a to nie ten sam kaliber co usiłowanie pozbawienia ludzi życia. Dla swojego dobra lepiej chodź na regularne wizyty kontrolne nawet jeśli wypierasz problemy ze zdrowiem bo możesz skończyć jak ta babka lub gorzej.
  • aandzia43 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:18
   Nie ma to jak dostać się w tryby systemu sad Obecna sytuacja dziewczyny jest nie do pozazdroszczenia. Mam nadzieję, że uda się ją stamtąd wyciągnąć zanim któryś psychol ją zarżnie.

   --
   "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
   • cruella_demon Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:25
    Ona sama jest psycholem. Ja wiem, że artykuł tendencyjny, ale ta osoba jest śmiertelnie niebezpieczna.
    Może to okrutne, ale uważam, że lepiej dla wszystkich by było, gdyby któraś z jej prób samobójczych okazała się skuteczna. Niestety, ale ona nigdy nie powinna wyjść na wolność.
    Jedyne co zawalono koncertowo, to że w tym ośrodku nie osobnego bloku dla kobiet.
    • aandzia43 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:34
     Przeczytałaś w ogóle artykuł? Dziewczyna wie ze jest chora i chce wrócić do szpitala psychiatrycznego w którym będzie właściwie leczona. Nikt nie postuluje wypuszczania jej na wolność, a już na pewno nie ona sama. Póki co siedzi w Gostyninie z psychopatami i jest narażona na atak z ich strony. To nie jest miejsce dla niej.

     --
     "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
     • cruella_demon Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:50
      Przeczytałam. Przeczytałam też, ze kilkukrotnie różni biegli stwierdzali zaburzenie osobowości, borderline i psychopatię. Borderki jak najbardziej miewają urojenia i stany psychotyczne.
      Szpitale psychiatryczne nie były w stanie jej pomóc, to nie był jeden szpital, żeby można było kategorycznie stwierdzić, że lekarze nawalili, tylko kilka różnych szpitali w których spędziła pół życia i jakoś dziwnym trafem nikt nie stwierdził u niej schizofrenii.
      A pewnie swoje do uszkodzeń w jej mózgu dołożyła chlejąca w ciąży matka i pokusiłabym się o stwierdzenie, ze ta dziewczyna ma FAS i pewnie RAD, to by pasowało do układanki, bo osoby z RAD potrafią być strasznymi psychopatami.
      • aandzia43 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:56
       Owszem, miała diagnozy schizofrenii. A doczytałaś, że schizofrenię diagnozują jej ci lekarze, którzy mieli z nią długtrwały kontakt, a borderline ci sądowi od 15 minut rozmowy? Co do FAS-u to pierwsze co przyszło mi do głowy.

       --
       "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
        • aandzia43 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:22
         W więzieniu zdiagnozowali schizofrenię i tak leczyli. W szpitalach bywała na szybkim "uspokojeniu" dużą ilością leków i do domu. To tylko artykuł, może tendencyjny i pomijający jakieś niewygodne dla tezy szczegóły, czy nei zdarza się w szpitalach przerzucanie gorącego kartofla bez dogłębnych badań, szczegółowej diagnozy i wdrożenia leczenia?

         --
         "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
        • premeda Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 14:49
         Była w Wałbrzychu, a to nie jest szpital tylko no właśnie nie wiem co, bo nawet nie przechowalnia. W Wałbrzychu można być latami i nic z tego nie wynika. Bolesławca nie znam ale pewnie nawet nie jest przeciętny, skoro wszyscy, tamtej strony województwa starają się o przeniesienie do Lubiąża. Przy czym jak koleżanka z Wałbrzycha trafiła do Lubiąża, to tamtejsi lekarze za głowę się łapali widząc jej kartę leczenia.
      • yva-na Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:59
       Mi to nie wygląda na schizofrenię. Większość morderców miewała "obrazy", czuła przymus i odcinała swoją świadomość od popełnianych czynów...
       Przy całym współczuciu i zrozumieniu, to skrajnie niebezpieczna osoba, na wolności prędzej czy później dojdzie do tragedii, to oczywiste. Ofiarą może być przypadkowa osoba, inny pacjent/współwięzień czy członek personelu. Żaden z lekarzy nie chce wziąć na siebie takiej odpowiedzialności.
     • cruella_demon Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:53
      Ale ona jest równie niebezpieczna, w szpitalu na bank prędzej czy później zamordowałaby inną chorą albo pielęgniarkę. Szpital to nie więzienie, nawet psychiatryczny, takiego człowieka na dłuższą metę nie da się upilnować przez zwykły personel.
    • flegma_tyczka Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:52
     Akurat artykuł nie ukrywa, że bohaterka jest niebezpieczna - grożenie innym śmiercią, atak na pielęgniarki. Niestety Kotko (zmień nicka) , ale ta Pani jest osobą niebezpieczną dla otoczenia.
     Natomiast takie miejsca koniecznie powinny być wyraźnie podzielona na część męską i żeńską i to powinno się zmienić.
     Uważam też, że ogólnie powinna być eutanazja, nie tylko dla śmiertelnie chorych, ale także takich osób jak Janina. Jest głęboko nieszczęśliwą osobą i to już się nie zmieni (a dodatkowo stanowi zagrożenie dla innych). Kilka razy chciała się sama zabić, więc czemu nie można by jej pomóc?

     --
     Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • jak_matrioszka Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 14:00
     cruella_demon napisała:

     "(...) Ja wiem, że artykuł tendencyjny (...)"


     Dokładnie tak, cruello. Sposób w jaki opisano "Janine" powoduje, że nieomal ma sie ochote ja zaadoptować, albo przynajmniej zaprosić na herbatke 😶 Znajdź tu na forum ematke, która wykazuje chociaż połowe tej empatii co Janina... Podkreślanie jak to ona siebie tnie, żeby innych nie skrzywdzić, a jak sie sama sobie wymknie spod kontroli, to taki tam drobny incydent. I wogóle gloryfikacja jej samokontroli, bo przecież gdyby sie nie pilnowała, to mogłoby być źle 😱
     Janina jest "psycholem" i jest śmiertelnie niebezpieczna, a do tego jest kobieta i powinna mieć prawo do zachowania intymności na równi z innymi ludźmi. Janina jest nie tylko ubezwłasnowolniona, ale równocześnie "odczłowieczona" i "pozbawiona płci". Równouprawnienie, k**** m**!
  • mama.pracujaca Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:25
   No cóż, od zalania dziejów, na całym świecie zakłady psychiatryczne mają czarne, haniebne plamy w swych historiach. Ostatnio na TTV oglądałam reportaż chyba pt:,, Ringe w zakładzie psychiatrycznym". Facet przewidział tam parę dni i opisał, niby pozytywny obraz tego typu placówek. Ja miałam z goła odmienne odczucia.... W trakcie reportażu rozmawiał z ,,podjaranym" doktorkiem, który zachwalal dobrodziejstwo elektrowcząsów . Powiedział, że znów wracają do łask. Zapytany , kiedy je stosują, odpowiedział, że wtedy gdy nie daje rady farmakologia. I dalej, zapytano to również czy zawsze elektowstrząsy pomagają, odpowiedział, że nie zawsze i wtedy pozostaje-uwaga-farmakologia! Przepraszam, gdzie tu logika? Hmm... może doczekamy się tego, że do łask powróci popularna w latach 50-70 labotomia? .. Swoją drogą, ta ostatnia metoda,,lecznicza" jest chyba najobrzydliwszą w psychiatrii historii
   • aandzia43 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:37
    Elektrowstrząsy powracają, są stosowane w znieczuleniu ogólnym i nie z mocą odmóżdżającej dawki jaką dostał bohater "Lotu nad kukułczym gniazdem" wink Jak zawiodą to pozostaje farmakologia wcześniej u tego pacjenta jeszcze nie stosowana, mocniejsza zapewne.

    --
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
   • larix_decidua77 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 17:42
    Ale elektrowstrząsy naprawdę pomagają. Działają np. przy lekoopornej depresji i przy dwubiegunówce. To nie wygląda jak 100 lat temu, że wijącego pacjenta zapina się w pasy i na żywca wali prądem. Pacjent jest w znieczuleniu ogólnym, rozumie co się dzieje, dostaje szansę na wyjście z choroby.
    • mama.pracujaca Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 21:37
     larix_decidua77 napisał(a):

     > Ale elektrowstrząsy naprawdę pomagają. Działają np. przy lekoopornej depresji i
     > przy dwubiegunówce. To nie wygląda jak 100 lat temu, że wijącego pacjenta zapi
     > na się w pasy i na żywca wali prądem. Pacjent jest w znieczuleniu ogólnym, rozu
     > mie co się dzieje, dostaje szansę na wyjście z choroby.
     larix_decidua77 napisał(a):

     >. Pacjent jest w znieczuleniu ogólnym, rozu
     > mie co się dzieje, dostaje szansę na wyjście z choroby.
     W znieczuleniu ,,ogólnym rozumie co się dzieje"??? Sorry ale ktoś, kto nawet nie ma zielonego pojęcia czym jest znieczulenie ogólne wypowiada się na temat mechanizmów działania elektrowstrzasów w zakresie neoropsychiatrii. W dodatku rzekome ,,fakty" wyciągnięte że strony internetowej słowo w słowo😀
     • double-facepalm Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 29.10.19, 21:36
      W znieczuleniu ogólnym chyba jest na czas poddawania działaniu prądu. A jak jest w miarę pełni sprawny intelektualnie to może jakimś cudem (o ile lekarz jest dostepny na rozmowe)zrozumie na czym polega zabieg i co się dzieje z ciałem i mózgiem osoby bedacej w narkozie.
  • mary_lu Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 12:41
   Mieliśmy pod opieką niedawno takiego chłopaka. Dychę młodszego, zachowania toczka w toczkę identyczne, do tego niewielkie eksperymenty z lekami, narkotykami, dopalaczami i podejrzana i niezdiagnozowana matka.

   Choćbyś pękła, nic z tym nie zrobisz. Póki taka osoba żyje, zawsze będzie problemem i zawsze będą wszyscy dookoła oskarżani, ze robią za mało albo za dużo, izolują i faszerują lekami za mali albo za dużo. Pracownicy socjalni, rodzina, inni pacjenci, ich ofiary, psychiatrzy, terapeuci, sędziowie, będą w kropce i zależnie od fazy w jaką trafią, będą robić i wnioskować o zupełnie przeciwne rzeczy.

   Dla kogoś tak skrzywionego nie ma ratunku. Nie ma farmakoterapii, nie ma terapii, nie ma ośrodka. Tutaj nawet dobry ośrodek jest, ale chorej nie pasuje, bo Trynkiewicz.

   A miej taką na oddziale. I oprócz niej dwie stare pielęgniarki i 20 słabych, chorych pacjentów. My wzmocniliśmy obsadę, mieliśmy też cały czas bezpośredni numer do głównego ratownika na Sor pod palcem.
   • cruella_demon Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:08
    Zgadzam się, są osoby którym nawet współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Osoby bardzo niebezpieczne. Dla kogoś takiego Gostynin to idealne rozwiązanie, jedyne co powinni zrobić, to wydzielić oddział kobiecy i odizolować ją od mężczyzn.
   • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 18:44
    mary_lu napisała:

    > Dla kogoś tak skrzywionego nie ma ratunku. Nie ma farmakoterapii, nie ma terapi
    > i, nie ma ośrodka. Tutaj nawet dobry ośrodek jest, ale chorej nie pasuje, bo Tr
    > ynkiewicz.

    Jak skrzywionego? Gdzie postawisz granicę, od której będziesz kogoś nazywać "tak skrzywionym"? Co to znaczy, że nie ma terapii i farmakoterapii? W artykule wyraźnie napisano, że część lekarzy wnioskuje o objęcie chorej odpowiednią terapią oraz, że uzyskano znaczną poprawę jej stanu zdrowia. Jak rozumiem jesteś przedstawicielem ochrony zdrowia? Wytłumacz mi to proszę, bo serio nie rozumiem.

    > A miej taką na oddziale. I oprócz niej dwie stare pielęgniarki i 20 słabych, ch
    > orych pacjentów. My wzmocniliśmy obsadę, mieliśmy też cały czas bezpośredni num
    > er do głównego ratownika na Sor pod palcem.

    Czyli co, odstrzelić? Jakaś przymusowa eutanazja? Kto ma postawić wyrok i czy mogłabyś to być Ty?


    • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:00
     hellen napisała:

     >
     > Jak skrzywionego? Gdzie postawisz granicę, od której będziesz kogoś nazywać "ta
     > k skrzywionym"? Co to znaczy, że nie ma terapii i farmakoterapii? W artykule wy
     > raźnie napisano, że część lekarzy wnioskuje o objęcie chorej odpowiednią terapi
     > ą oraz, że uzyskano znaczną poprawę jej stanu zdrowia. Jak rozumiem jesteś prze
     > dstawicielem ochrony zdrowia? Wytłumacz mi to proszę, bo serio nie rozumiem.

     W artykule też wyraźnie napisano, że to dyrektor więzienia pewnie po konsultacji ze swoimi lekarzami skierował sprawę do sądu powołując się na ustawę o bestiach, więc coś nie tak z tym leczeniem było i chyba nie nastąpiła ta osławiona "znaczna poprawa zdrowia" skoro pani dalej nie nadawała się do życia w społeczeństwie, ani do umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym.
     Pani nie nadaje się do szpitala psychiatrycznego, stwarza za duże zagrożenie, w wiezieniu które ma znacznie większą obsadę, też średnio sobie z nią radzili, sporo wrzątek innej kobiecie na twarz wylała, skoro nikt nie chciał być z nią w celi i zamknęli ja w izolatce.
     I tylko część lekarzy uważa, że można ją leczyć, część twierdzi że to osoba która powinna reszte życia spędzić w izolacji od społeczeństwa.


     > Czyli co, odstrzelić? Jakaś przymusowa eutanazja? Kto ma postawić wyrok i czy m
     > ogłabyś to być Ty?
     >
     Gostynin jest właśnie idealnym miejsce dla takiej jednostki jak ona.
     • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:21
      No właśnie nie jest, chociażby z tego powodu, że nie ma wydzielonego oddziału dla kobiet, przez co p. Janina nie może czuć się na tyle komfortowe, żeby terapia była skuteczna, o czym wyraźnie napisano. Skoro Gostynin jest takim super miejscem dla niej, to czemu psychiatrzy z Gostynina twierdzą, że lepszy by był szpital psychiatryczny? Przecież nie sprawia w tym ośrodku żadnych problemów?
      Nie postuluję wypuszczenia p. Janiny na wolność i pozostawienia samej sobie. Uważam, że skandalem jest, że można ot tak zamknąć osobę, która nie popełniła żadnego przestępstwa (usiłowanie to nie to samo co popełnienie przestępstwa) i ograniczyć jej w ten sposób możliwość prawidłowej terapii w szpitalu psychiatrycznym, tylko dlatego, że placówka nie jest sobie w stanie z nią poradzić.
      • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:43
       No to taka niewinna lilija, a to że 2 pacjentki chciała zabić, a to że wylała wrzątek na twarz innej i to że napadła na małe dziecko to przecież takie nic, kto by się przejmował, musi w końcu kogoś zabić, więc najlepiej trzeba ją umieścić w szpitalu psychiatrycznym i stworzyć jej dogodną okazję do dokonania egzekucji na jakiejś niewinnej kobiecie.
       • anoraak Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:53
        Gdzie wyczytałas ze jest niewinna liliaja? Chorych ludzi w cywilizowanym świecie się leczy A nie zamyka w więzieniu. I nie pisz, że nie jest chora. Tego nie możemy wykluczyć bo psychiatrzy którzy mieli z bohaterką dłuższy kontakt doskonale to widzą.
         • anoraak Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 20:20
          O biegłych mam swoją opinię, dla mnie to nie jest wiarygodne - 15 minut widzenia plus przeczytanie akt i pavh masz opinie A biegły pieniądze. Natomiast wiarygodna jest informacja lekarzy z zakładu karnego gdzie prawidłowe diagnoza i leczenia przynosiły rezultat.
          • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 20:22
           Jaki rezultat? że dyrektor tego więzienia wnioskował do sądu o zastosowanie wobec osadzonej ustawy o bestiach? raczej kiepski był ten rezultat .
           Pomijasz diagnozy ze szpitali psychiatrycznych, w których przebywała przez długi czas janina.
           • anoraak Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 20:29
            Ty nie bierzesz pod uwagę opinii lekarzy z więzienia i aktualnych
            Poza tym poczytaj o szpitalu w Bolesławcu to sama wyciągniesz wnioski. A to że dyrektor A nie lekarz zwrócił się do sądu z takim wnioskiem też powinno Cię zastanowić. Dyrektor nie działał z pobudek merytorycznych tylko osobistych- bal się choć się nie znal.
            • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 20:48
             Domniemam, że dyrektor po konsultacji ze swoimi lekarzami to zrobił, w końcu na coś musiał się powołać motywując swój wniosek. W końcu dla każdej osadzonej takiego wniosku nie wystawia, bo a nóż coś jeszcze na wolności zmajstruje. To, że w artykule napisali, ze dyrektor tylko z obawy wystąpił do sądu, może byc taką samą prawdą jak to, że ona tylko groziła dziecku.
             Ja nie pomijam opinie lekarzy z więzienia i Gostynina, ale też uważam że największe doświadczenie w przypadku schizofreników mają lekarze, którzy się nimi stale opiekują, a są nimi właśnie lekarze ze szpitali psychiatrycznych. Poza tym Janina nie odwiedziła tylko jednego szpitala psychiatrycznego, a opnie z tych szpitali są podobne.
             • anoraak Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 20:55
              Ok, mam inne zdanie i nie chce tracić czasu na dyskusję. Tak to nie powinno wyglądać, Polska to pod względem traktowania osób psychicznie chorych..
              .kompletna dzicz
              Należy sobie życzyć aby nigdy nie mieć styczności z polskim systemem psychiatrycznym czego i Tobie życzę
     • memphis90 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:29
      >Pani nie nadaje się do szpitala psychiatrycznego, >stwarza za duże zagrożenie, w wiezieniu które ma >znacznie większą obsadę, też średnio sobie z nią >radzili, sporo wrzątek innej kobiecie na twarz >wylała,
      Czyli w więzieniu sobie nie radzą, w psychiatryku sobie nie radzą, ale w ośrodku otwartym (w sensie bez cel, bez krat, bez pasów, że swobodnym przepływem i nieograniczonym kontaktem osadzonych) nagle sobie radzą...?

      --
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
   • anoraak Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 18:57
    Chorej nie pasuje ośrodek? A Tobie by pasował?
    Chciałabyś być z tymi facetami bez żadnych ograniczeń cały czas ? Gdzie każdy może Ci wejść do pokoju kiedy chce ? Nie, to nie jest normalne bez względu na to jak ocenia się takie osoby.
  • nosorozecwlochaty Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:24
   Artykuł tendencyjny, zdecydowanie biorący stronę panny wariatki.
   Dla mnie wygląda to tak że jest to zbyt ciężki przypadek do wyleczenia.
   Jak ją wypuszczą to będzie dobrze przez kilka tygodni a potem rzuci się na kogoś z nożem. I zginie
   niewinny człowiek.

   Nie wolno ryzykować. Niech siedzi do końca swoich dni choćby i w jednym pokoju z Trynkiewiczem.
   • memphis90 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:31
    >Jak ją wypuszczą to będzie dobrze przez kilka >tygodni a potem rzuci się na kogoś z nożem
    Ale nikt, łącznie z bezpośrednio zainteresowaną, nie postuluje wypuszczenia pani na wolność.

    --
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
   • memphis90 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:32
    >Niech siedzi do końca swoich dni choćby i w jednym >pokoju z Trynkiewiczem.
    Pamtetaj, choroba nie wybiera. Ty też możesz zachorować na schizofrenię.

    --
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • kk345 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:24
   Poczytasz komentarze pod swoim postem i zrozumiesz, skąd to myslenie ludzi odpowiedzialnych za leczenie w tym kraju. Po prostu większość obywateli tak myśli, co doskonale tu widać. "Żal mi jej, ale..."...Państwo zawodzi przy pełnym przyzwoleniu elektoratu.
   • kk345 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:52
    A wszystkim, rozumiejącym, ze nie powinna siedzieć z Trynkiewiczem, "no ale skoro nie ma innej opcji, to niech siedzi" przypomnę, że nie tak dawno masowo zamykano w psychiatryku kobiety samodzielne, które nie są posłuszne ojcu, nie chcą wyjść za mąż, nie słuchają męza i nie chca mu przekazać majątku, ze zdiagnozowaną "histerią" i innymi kwiatkami. W tym kontekście polecałabym jednak uważnie patrzeć państwu na ręce i wymagać stosowania adekwatnych środków do celu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy to jednej z nas państwo nie uzna za zbedną/niebezpieczną/niewiadomą i postanowi zamknąć gdziekolwiek, byleby tylko pozbyć sie problemu.
    • cruella_demon Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:57
     przypomnę, że nie tak dawno masowo zamy
     > kano w psychiatryku kobiety samodzielne, które nie są posłuszne ojcu, nie chcą
     > wyjść za mąż, nie słuchają męza i nie chca mu przekazać majątku,

     Tak tak, to na pewno taki przypadek, a pani nigdy nikogo nie zaatakowała.
     • kk345 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 14:06
      Napisałam coś takiego? Czy namawiam do wypuszczenia pani na wolność? Nie, natomiast chciałabym mieć poczucie, że jest leczona adekwatnie (przypomnę, ze nikogo nie zabiła) i w ludzkich warunkach, bo nigdy nie wiadomo, kiedy wykładnia "ludzkich warunkow" się wladzy (jakiejkolwiek) zmieni i temat nie zacznie dotyczyć choćby oddziałów dla seniorów, żłobkow czy innych miejsc, w których personel ma władzę. Skąd masz pewność, że taka zmiana nie dotknie wtedy członka twojej rodziny lub ciebie osobiście?
      • double-facepalm Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 29.10.19, 21:40
       kk345 napisała:

       > Napisałam coś takiego? Czy namawiam do wypuszczenia pani na wolność? Nie, natom
       > iast chciałabym mieć poczucie, że jest leczona adekwatnie (przypomnę, ze nikogo
       > nie zabiła) i w ludzkich warunkach, bo nigdy nie wiadomo, kiedy wykładnia "lud
       > zkich warunkow" się wladzy (jakiejkolwiek) zmieni i temat nie zacznie dotyczyć
       > choćby oddziałów dla seniorów, żłobkow czy innych miejsc, w których personel ma
       > władzę. Skąd masz pewność, że taka zmiana nie dotknie wtedy członka twojej rod
       > ziny lub ciebie osobiście?
       Skoro piszesz o psychopatii zwizanej z fas i rad moja droga to jestes w bledzie, raczej nie dotknie nikogo tu piszącego ani ich potomstwa.
   • yva-na Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 13:54
    Acha, to już wiadomo o co chodzi. Za Tuska byłoby to nie do pomyślenia. Zająłby się sprawą osobiście i systemowo, w końcu miał w najbliższym gronie ministrów i lekarzy i psychiatrów oraz osoby z głębokim własnym doświadczeniem... Jaka szkoda, ze przez 8 lat nie zdążył. A miały być takie fajne lody na prywatyzacji służby zdrowia ukręcone... Dziś bohaterka żyłaby jak królowa w jakimś uzdrowisku z osobistym ochroniarzem i terapeutą.
    Na samą myśl o raju utraconym łezka się w oku kręci...
    • kk345 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 14:03
     Nie wiem, skąd się usk wziął, jakaś obsesja? A pastwo ma w dupie choroby psychiczne od zawsze i nie zmienia sie to przy żadnej zmianie władzy, a elektorat to radośnie popiera, jak widać po twoich wypowiedziach. Sami na siebie kręcimy bicz.
    • iwoniaw Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 14:03
     Zająłby się sprawą osobiście

     Wszystko ci się miesza - taki modus operandi to u pis-ministrów i pis-prezydentów.

     przez 8 lat

     to już trochę przeterminowana śpiewka, przez 4 lata się zużyła big_grin

     A miały być takie fajne lody na prywatyzacji służby zdrowia ukręcone...

     Doprawdy? To z tego powodu pis-państwo dożyna kolejne placówki i doprowadza do zamknięcia kolejnych oddziałów i szpitali? Pewnie tak.


     --
     "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • livia.kalina Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 15:42
   Przestań się już błaźnić. O rządzie i Tusku tylko ty napisałaś w tym wątku. Służba zdrowia jest w totalnej zapaści a psychiatria ma się zdecydowanie najgorzej. Zawsze było źle ale ostatnie 4 lata to jest po prostu tragedia. Każdy lekarz ci to powie i z pewnością każdy psychiatra. Powie ci to też każdy pacjent. Sama pewnie też to odczuwasz ale masz misję krzewienia miłości do pisu, choćby na tragedii ludzkiej.

   --
   super_hetero_dyna:
   "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 16:08
   Przeczytałam wszystkie wypowiedzi w wątku i jestem, k...., w szoku. Wyzywacie opisaną CHORĄ kobietę od psycholek i wariatek. Piszecie, że artykuł tendencyjny itp. Niby wiedziałam, że panuje coraz większy kryzys empatii wśród ludzi, ale jednak nie mieści mi się w głowie, że tak wiele osób jest za tym aby kobieta przebywała w miejscu dla niej nieodpowiednim, bez szans na odpowiednie leczenie, psychoterapię i może (!) powrót do społeczeństwa. Odmawiacie tak po prostu człowiekowi prawa do człowieczeństwa. Dla mnie niektóre tych wypowiedzi są skandaliczne.
   Wszystkim forumkom, które najchętniej wsadziłyby panią do jednej celi z Trynkiewiczem, przypominam: epizod psychotyczny, tak samo jak depresyjny może się przydarzyć każdemu człowiekowi. A teraz wyobraźcie sobie, że wasza rodzina ma takie samo podejście do chorób psychicznych jak wy. Macie epizod psychotyczny, rodzina stwierdza, że jesteście psycholką lub wariatką i zostawia samej sobie w szpitalu. Po czym zdrowiejecie i nie macie już niczego, bo przecież zostałyście psycholkami.
   Naprawdę, minimum empatii. Proszę.
    • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 16:38
     Mój przykład został celowo przerysowany, tak jak Ty wcześniej przerysowałaś chorobę opisanej kobiety nazywając ją psycholką. Wyobraź sobie, że trafiasz z epizodem psychotycznym do szpitala, zdrowiejesz po kilku tygodniach, ale już nikt ci w to nie wierzy, bo zostałaś zaszufladkowana jako niebezpieczna wariatka i zostajesz w szpitalu na stałe. Wysil trochę swój umysł, to nie boli.
     Uważam, że to co się obecnie dzieje w polskiej psychiatrii to skandal, taki sam jak traktowanie ludzi jak niebezpiecznych psycholi i wariatów, POMIMO tego, że pani ma postawioną diagnozę i jej leczenie było możliwe.
   • yva-na Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 16:22
    To nie jest epizod psychotyczny. Nie powinna być w jednej celi z Trynkiewiczem (czy u niego to też incydent psychotyczny?) ani w ogóle na oddziale z mężczyznami. Nie wiem czy Gostynin to odpowiednie miejsce. Z pewnością potrzebna jest pomoc ale czy dociera do ciebie, że pani jest niebezpieczna? Wielokrotnie o mały włos nie pozbawiła kogoś życia. Z dużym prawdopodobieństwem prędzej czy później jej się to uda jeżeli będzie miała ku temu okazję i sprzyjające okoliczności. Obyś to przypadkowo nie była ty lub ktokolwiek z twoich bliskich. Na razie chyba nie ma trwałej poprawy i nikt z decydentów nie chce wziać na siebie odpowiedzialności za bezpieczeństwo i życie jej potencjalnych ofiar.
    Komu wtedy wytkniesz brak empatii?
     • yva-na Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 16:44
      Znaczną poprawę na tyle trwałą by wyszła na wolność? Dlaczego leczenia nie kontynuowano? Dlaczego siostra nadal boi się z nią mieszkać? przecież jest poprawa? Dlaczego w tym tendencyjnie napisanym artykule nie ma stanowiska lekarzy? Czy psychiatrzy są w jakiejś zmowie? Mają jakiś interes w odmowie dalszego leczenia na oddziale?
      Pani potrzebna jest izolatka i szczególna ochrona.
      • memphis90 Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:39
       >Znaczną poprawę na tyle trwałą by wyszła na >wolność?
       A czy ktoś pisał że pani ma wyjść na wolność? Nawet sama chora NIE chce być na wolności. Ale nie chce też byc w ośrodku otwartym z mężczyznami skazanym za przestępstwa seksualne. To chyba zrozumiałe?

       --
       "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
   • flegma_tyczka Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 16:23
    To nie był jeden epizod psychotyczny do tej pory wzorowej obywatelki.
    Z kobietą od wielu lat były poważne problemy i od wielu lat groziła innym śmierciom, w tym własnej siostrze i jej dzieciom. Jedynie dziwię się siostrze, że od razu jej nie wykopała z domu.

    --
    Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 17:00
     Rozumiem, że znasz jakieś fakty, których nie ma w artykule? Bo ja przeczytałam ten artykuł i jako, że jest dla mnie jedynym źródłem informacji, nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest tendencyjny. Chyba, że inaczej rozumiemy znaczenie tego słowa
      • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 18:38
       Tendencyjny, czyli zgodnie ze słownikiem: nieobiektywny i stronniczy. Nie odebrałam tak tego artykułu, dla mnie opisano w nim po prostu historię leczenia i nieleczenia p. Janiny. Przedstawiono różne opinie lekarzy, zrelacjonowano wydarzenia z życia p. Janiny, które doprowadziły ją do zakładu w Gostyninie. Jeśli możesz o wskaż konkretne stwierdzenia z tego artykułu, które są tendencyjne.
       • jak_matrioszka Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:07
        Ton artykułu daje złudzenie, że Janina jest wysoce empatyczna osoba, która poświeca siebie, żeby tylko innym nie stała sie krzywda. W sumie to trzeba sie natrudzić żeby znaleźć powód dla którego wogóle dostała sie na sale rozpraw, a później do wiezienia. To jest tendencyjność, ukazywanie jednej strony w celu zamaskowania drugiej. Cel niby szczytny, autor artykułu chce wywołać współczucie dla bohaterki, ale taka manipulacja wzbudza niechęć u czytelników. Z jednej strony Janina nie jest winna temu kim ani jaka jest, ale z drugiej strony nie jest też taka, jak ja przedstawiono. A jej prawo do bycia traktowana jak człowiek nie powinno wynikać ze stanu w jakim sie znajduje ani zależeć od czyichś rzewnych wypocin.
        • hellen Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:30
         Przeczytaj proszę ten artykuł raz jeszcze bez negatywnego nastawienia, że napisano go by wzbudzić pikanie wzruszonych serduszek. Moim zdaniem dość rzetelnie przedstawiono w nim przypadek choroby p. Janiny. Samookaleczanie jako próba skanalizowania nadmiernej agresji to akurat dość powszechne zjawisko w niektórych chorobach psychicznych, więc nie sądzę, że zostało to opisane dla podkreślenia empatii chorej. Przedstawiono opinie lekarzy, różne. W sumie to ciekawe, że mamy tak różny odbiór tego artykułu.
         • yva-na Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:34
          zacytuję jeszcze raz "wyjęła ona z wózka niemowlę obcej kobiety i z impetem rzuciła na chodnik. Chłopczyk doznał wielu obrażeń, na szczęście przeżył. Jak uznał potem sąd, Ewelina C. próbowała go zabić z zemsty za swoją niechcianą ciążę."
         • jak_matrioszka Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:45
          Kiedy czytałam artykuł pierwszy raz, to nie miałam żadnego nastawienia temat był mi zupełnie obcy. Nie ogladam polskiej TV i mam ograniczony kontakt z gazetami, wiec o przypadku tej kobiety wcześniej nie słyszałam. Widze wiec jak ja przedstawiono, a jak to wyglada z bliska moge sobie cześciowo wyobrazić. Nie watpie w samookaleczenia, ale nadużyciem jest przedstawienie jej jako nieomal świetej meczennicy. Nie uważam sie za monstrum, ale stopniem empatii nie siegam opisanej osobie do piet. Tylko ja nikogo nie skrzywdziłam, a ona fizycznie zaatakowała kilka osób. Trudno nie nabrać podejrzeń, że opis sie nie zgadza z rzeczywistościa.
   • double-facepalm Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 19:06
    hellen napisała:

    > Przeczytałam wszystkie wypowiedzi w wątku i jestem, k...., w szoku. Wyzywacie o
    > pisaną CHORĄ kobietę od psycholek i wariatek. Piszecie, że artykuł tendencyjny
    > itp. Niby wiedziałam, że panuje coraz większy kryzys empatii wśród ludzi, ale j
    > ednak nie mieści mi się w głowie, że tak wiele osób jest za tym aby kobieta prz
    > ebywała w miejscu dla niej nieodpowiednim, bez szans na odpowiednie leczenie, p
    > sychoterapię i może (!) powrót do społeczeństwa. Odmawiacie tak po prostu człow
    > iekowi prawa do człowieczeństwa. Dla mnie niektóre tych wypowiedzi są skandali
    > czne.
    > Wszystkim forumkom, które najchętniej wsadziłyby panią do jednej celi z Trynkie
    > wiczem, przypominam: epizod psychotyczny, tak samo jak depresyjny może się przy
    > darzyć każdemu człowiekowi. A teraz wyobraźcie sobie, że wasza rodzina ma takie
    > samo podejście do chorób psychicznych jak wy. Macie epizod psychotyczny, rodzi
    > na stwierdza, że jesteście psycholką lub wariatką i zostawia samej sobie w szpi
    > talu. Po czym zdrowiejecie i nie macie już niczego, bo przecież zostałyście psy
    > cholkami.
    > Naprawdę, minimum empatii. Proszę.
    Pani ma na koncie kilka spraw sadowych z wyrokami i omal nie pozbawila życia wielu osób. Proszę nie manipuluj i nie wypisuj ewidentnych bzdur.
     • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 29.10.19, 12:44
      Jedka jest ubolewanie, że pani zamiast się leczyć w szpitalu przebywa w Gostyninie, bo przecież taka chora. Jej chorobę wykluczyła duża część lekarzy, którzy mieli kontakt ze schizofrenikami.
      Poza tym w wiezieniu nie bardzo sobie z nią radzili, to skąd pomysł że psychiatryk to dobre dla takiej psychopatki miejsce?
  • ninanos Re: Chorzy psychicznie w XXI wieku :/ 28.10.19, 18:22
   Pani jest skrajnie niebezpieczna, czytając miedzy wierszami to nawet w więzieniu sobie z nią nie radzili i chcieli ją przenieść.
   Szpital psychiatryczny sobie z taką osobą nie poradzi, jak nawet w więzieniu była zagrożeniem dla innych osadzonych. Litość jak nawet można myśleć o przeniesieniu jej do szpitala psychiatrycznego, gdzie jej ofiarą może być pielęgniarka, albo 18 latka po próbie samobójczej z powodu nieszczęśliwej miłości.
   W więzieniu nie siedzą anioły, a nawet tam się jej bano i unikano, tam tez trafiła do izolatki, czyli była dużym zagrożeniem.
   W Gostyninie nie atakuje współosadzonych, dlaczego? a no może dlatego, że wie że nie ma szans z nimi, czyli analizuje.
   Materiał jest tendencyjny, ale nawet z niego można sobie wyrobić określone zdanie o zagrożeniu jakie niesie ta kobieta.