Dodaj do ulubionych

Wycieczka do Londynu

28.10.19, 12:40
Szkolna. Corka jeszcze nie byla. Chetnie bym pusicila ale...
wycieczka 3 dniowa. AUTOKAREM. ( Tak, wiem pewnie z jakims promem). Organizator twierdzi, ze da rade ich dowiezc w 18 godz.
Cena: 700zl +150euro. Warto? Bo ja mam watpliwosci, przyjada zmeczeni a jak odpoczna to beda wracac. Rozumiem samolot lub dluzszy pobyt. Rozumiem, ze cena bylaby wyzsza ale mialoby to jakis sens. Tutaj widze jedynie przejazd autokarem, ciaganie zmeczonej mlodziezy na spacer i powrot. Puscilybyacie?
Obserwuj wątek
    • sumire Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:10
      Londyn warto, ale biorąc pod uwagę, że o tej porze roku bilet lotniczy do UK można kupić za 200 plnów, to ten autokar jakoś słabo brzmi. Zwłaszcza że 2 godziny podróży vs 20 to znacząca różnica nawet dla młodego organizmu. No i zawsze trochę bezpieczniej.
          • bergamotka77 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 14:53
            Ale to 2 dni na sam dojazd zejdą wiec na 1 dzień do Londynu? Nonsens. Kup bilety na lowcosta i zabierz sama dziecko do Londka.

--
            bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
          • kitka20061 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 15:13
            Bez sensu. Moje dziecko było we wrześniu na tygodniowej wycieczce (dwa dni to podróż), też autokarem. Jechali ok 22 godz. w jedną stronę. Wiadomo postoje, posiłek, przejazd Eurotunelem, to wszystko trwa. Do zwiedzania jest mnóstwo, nie wiem jak organizator chce to ogarnąć w jeden dzień. Moim zdaniem zmarnowane pieniądze.
      • bominka Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:25
        Dokładnie tak wygląda dojazd jak opisalas. Nie puscilam swojej córki w sp na 5dniowa wycieczkę autokarem, sama nie chciałabym w takiej mordedze uczestniczyć. I moje obawy się potwierdziły. Słyszałam potem opinie w stylu:nigdy więcej.
        W gimnazjum oferta się powtórzyła pod warunkiem,że z przelotem. Koszt wyniósł ok 1700 zł,ale pozostały po wyprawie same miłe wspomnienia. A i nie jestem z tych co wakacjuja tylko w ramach all, wręcz przeciwnie...😊
    • profes79 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:22
      Kompletnie bez sensu. Po podróży autokarowej do Anglii człowiek marzy tylko o tym, żeby go w spokoju zostawić na kolejny dzień. Jeżeli to są trzy dni i w to wliczona podróż to nawet bezsensem trudno to nazwać.

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
    • backup_lady Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:23
      Do Londynu zawsze, ale nie na tych warunkach. Wystarczy, że gdziekolwiek po drodze będzie korek, roboty drogowe itp, nie zdążą na pociąg/prom i z 18 godzin zrobi się doba. W jeden dzień w Londynie, to co najwyżej można zrobić wycieczkę objazdową doubledeckerem, przejechać się na London Eye, przejść koło Parlamentu i Big Bena i pójść pod Pałac Buckingham. Plus przerwy na posiłki, dojścia, czas oczekiwania w kolejce itp i tyle. Kompletnie nieopłacalne. Sensowniejszy byłby samolot, zwłaszcza, że Wizzair do Luton lata 3 razy dziennie (przynajmniej z Katowic) więc można zrobić wylot wcześnie rano, powrót tym ostatnim wieczornym i to daje realne 2,5 dnia na zwiedzanie. Co na Londyn i tak mało smile
      My w liceum też mieliśmy taką panią, co wszędzie chciała autokarem, pociąg odpadał. Potem okazało się, że miała umowę i profity z biura podróży. Raz daliśmy się namówić na 3-dniowy wyjazd do Pragi. Potem odpuściliśmy.
    • betty_bum Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:35
      1300 złotych to prawie wystarczy na 2-3 dniowy wypad dla dwóch osób. Puściłabym tylko jeśli dziecko nalegałoby ze względow towarzyskich, jeśli chce poznać Londyn to zogranizowałabym jakiś weekendowy wyjazd.
    • an.16 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:45
      Dla mnie największą wartością tych wycieczek/zielonych szkół jest bycie razem. Zazwyczaj programem/destynacja nie jestem usatysfakcjonowana ale w sumie nie ma to najmniejszego znaczenia. Ważne jest wspólne bycie razem. Córka zawsze cieszy się na te szkolne wyjazdy. Od jesienie rozlokowują się w pokojach, choć wycieczka w majuwink. Więc ja, tak. Puściłabym. Chyba, że szkoda ci kasy na taki wyjazd. Ja jednak korzyść widzę wcale nie w zwiedzaniu.
    • purchawka2017 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:53
      Nie, nie pusciłam córki na taki wyjazd.
      Po pierwsze - jazda autokarem do Londynu w obecnych czasach to barbaryństwo.,
      Po drugie - mieszkać mieli u jakichś ludzi, nie w schronisku, nie w hotelu. Wycieczka trwałą 6 dni z czego tylko dwa dni to zwiedzanie. I za ten cymes chcieli chyba 1300 zł .
      Za tyle to razem się przelecimy samolotem na weekend.
      • purchawka2017 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 13:57
        Dodam, że dziecko ma chorobę lokomocyjną. Więc pozamaiatane.
        Ja jako młodziez jeździłam autobusem ze wschodu Polski do Brulkseli - 24 h jazdy. PO takiej podrózy cały następny dzień odsypiałam, prostsowałam zdrętwaiłe członki i dochodziłam do siebie. Do żadnego zwiedzania się nie nadawałam.
      • agus-ka Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 14:53
        Ja miałam podobną ofertę. 5 dni autokarem, cena tez coś ok 1300 plus coś tam w funtach. Wychodziło ok 1700. Nie puściłam, głównie przez autokar i mieszkanie u obcych ludzi.
        Rok temu córka była samolotem też ze szkoły (innej) i było super, pełne 5 dni zwiedzania lecieli wcześnie rano, wracali w nocy. Koszt nawet trochę niższy.
    • wzosia Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 14:06
      3 dni z przejazdem to za krótko.
      Moje dziecko wyjeżdżało ale na cały tydzień. I tak już ktoś pisał - co będzie jak będzie awaria, korek itp.
      Raz odbierałam dziecko o 4 rano zamiast o 18 bo w Holandii popsuł się autokar i spędzili kilka godzin ekstra w drodze. Na szczęście powrotnej.
      Nie mam nic co do podroży autokarem. Dla młodzieży nie jest to tak uciążliwe jak dla nas ematek. Można się socjalizować, film obejrzeć. Przejechać tunelem pod kanałem LaManche lub odchorować (ci co mają chorobę morską) podróż promem. Córka i koleżanki świetnie się bawiły w podróży.
      Ale nie na 3 dni.
    • mikams75 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 14:12
      wiecej beda w drodze niz na miejscu, bez sensu. Czyli ruszaja o swiecie, dojezdzaja na miejsce, ida spac. Wstaja rano, sniadanie, pakowanie, cos tam na szybko zobacza, cos zjedza i znowu do autokaru wieczorem i powrot? Taki plan? Czemu nie moga samolotem?
    • aluap1980 Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 14:35
      Nie warto. Mój syn wrócił w sobotę w 6 dniowej wycieczki do Londynu. Dwa dni na dojazd i cztery dni na miejscu. Na mniejszą ilość dni nie ma sensu jechać tak długo. My płaciliśmy 1100 zł + 60 GBP.
    • 45rtg Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 15:44
      niktmadry napisał(a):

> Szkolna. Corka jeszcze nie byla. Chetnie bym pusicila ale...
      > wycieczka 3 dniowa. AUTOKAREM. ( Tak, wiem pewnie z jakims promem). Organizator
      > twierdzi, ze da rade ich dowiezc w 18 godz.
      > Cena: 700zl +150euro. Warto? Bo ja mam watpliwosci, przyjada zmeczeni a jak odp

Moje dziecko było. I całkiem zadowolone. Ale z ciekawości - jaka firma?
      • 45rtg Re: Wycieczka do Londynu 28.10.19, 15:46
        45rtg napisał:

> niktmadry napisał(a):
        >
        > > Szkolna. Corka jeszcze nie byla. Chetnie bym pusicila ale...
        > > wycieczka 3 dniowa. AUTOKAREM. ( Tak, wiem pewnie z jakims promem). Organ

A, doczytałem, że trzydniowa. No trzydniowa to bez sensu, nasza była dwa razy dłuższa, acz po drodze jeszcze też zwiedzali.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka