Dodaj do ulubionych

Dzieciece kurtki zimowe

29.10.19, 15:58
Przed nami pierwsza zima w Polsce. Przyjechalysmy z wysp, wiec wiadomo mrozow raczej nie bylo. Czy moglby ktos polecic cieple ( jestesmy zmarzluchami), praktyczne I ladne kurtki zimowe, fajnie byloby jesli przetrwaja wiecej niz jedno dziecko. Wiele dobrego slyszalam o norweskich firmach, niestety nie pamietam marek. A I raczej nie w cenie Canada Goose, blizej 1/10 tego. Wszelkie porady mile widziane
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 16:08
      Mogę napisać czego NIE kupować - kurtki z Lidla i Decathlonu.
      Tanio i nic więcej dobrego nie można o nich powiedzieć.
      Z norweskich - może Reima?
      Bardzo fajne są też kurtki CMP - to z kolei firma włoska, robi świetnie rzeczy na śnieg.
      • heca7 Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 16:14
        Ja mam puchową z Decathlonu z pasem śnieżnym. Już 14 lat i cholera wyrzuciłabym ją gdyby nie to, że skubana jest niezniszczalna! Pierze nie wychodzi, suwaki się nie zacinają, jest bardzo ciepła, futro na kapturze się nie wytarło, rękawy nie przetarły, kolor nie wyblakł (i tak była biało-szara). Tylko stała się niemodna. I znudziła się. I mam już inne...

--
        Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
          • katriel Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 20:37
            > te dzieciece kurtki wydawaly mi sie srednio cieple

Bo one są średnio ciepłe - takie akurat na francuską zimę. Mieszkam na Dolnym Śląsku, tu mrozów praktycznie nie ma, tylko listopadowa plucha przedłużona do marca, i na taką pogodę spokojnie starczają, jak ktoś nie jest zmarzluchem. Jeśli jednak szukasz kurtek na mrozy dla ciepłolubnych dzieci, to faktycznie nie w Decathlonie.
            W dodatku Decathlon ma tendencje do tego, żeby szyć na dzieci-pająki: szczupłe, krótki tułów, długie i cienkie kończyny. Ja mam dzieci-glizdy (też szczupłe, ale z krótkimi nogami i długim tułowiem, jak wyczynowi pływacy) i zawsze staję przed wyborem: albo kurtka kończy się w pasie, albo kupuję rozmiar większą i zawijam rękawy.

--
            My hovercraft is full of eels.
          • ichi51e Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 22:57
            Te skandynawskie kurtki tez nie sa jakies bardzo grube btw. One sa tak pomyslane zeby pod nie wlozyc jeszcze polar a pod polar warstwe welenki z merynoska... wiec te kurtki tez jakie bardzo puchowe nie sa...

--
            wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • asfiksja Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 16:24
        > Mogę napisać czego NIE kupować - kurtki z Lidla i Decathlonu.
        To ciekawe, bo to akurat kurtki mające - moim zdaniem - świetny stosunek cena/jakość. Dla mnie najważniejsze są zamki, bo moje dzieci niestety szarpią i tu jakość jest bdb. Sam materiał - wiadomo, dziecko to dziecko, raz się przewróci, raz się aktywnie pobawi z psem, raz przytrze na rowerze - nie oczekujmy cudów. Chyba że ktoś ma bardzo statyczne dzieci.
        Narciarską mamy 4f, kosztowała 10x tyle co lidlowe i decathlonowe, a na pewno nie wytrzyma 10x dłużej w porównywalnym stanie i córka narzeka, że jest zbyt ciepła.
    • heca7 Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 16:10
      Moje dzieci już duże a nie wiem jakie są Twoje wink Ale z tego co pamiętam na forum zawsze polecane były kurtki z Kappahla, może Reima. Są też porządne kurtki dla dzieci w 4F. No i kiedyś był szał na kombinezony z Tchibo wink aż zapisy na nie były.

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
    • gaga-sie Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 17:26
      Pierwszy raz zamówiłam w Reserved, o taką www.reserved.com/pl/pl/wb921-18m/insulated-coat Drugą, bardziej sportową ( z puchem syntetycznym) ma z 4F, już kolejną, bo się dobrze sprawdzają. Wcześniej kupowałam w Kappahl, Zarze ( teraz mierzył parkę, ale jakaś nieforemna), Endo ( w tym roku odesłałam, sztuczna bardzo).
    • ichi51e Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 17:38
      Na limango reima jest (albo bedzie bo w porownaniu z moim limango troche przesuniecia w czasie jest)

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
        • eowen Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 19:14
          Ha, to jest akurat jedna wielka loteria. Mam w domu kurtkę w roz.92, która jest większa od roz,98. Ta druga wypada jak 104, ale ta pierwsza jak 110 big_grin

Kombinezony starczają na 2 sezony, tutaj można się trzymać rozmiarówki. I absolutnie nie kupować na wyrost, bo i tak będą większe.

Z kurtkami jest ciężej, nowe modele teoretycznie są bardziej dopasowane, przy czym chłopięce - szersze. Jeśli kupujesz używaną, to najlepiej poprosić o podanie wymiarów. I zwrócić uwagę na przetarte rękawki, to jedyne miejsca, w których widać ślady użytkowania. Warto kupować te modele, które mają jeszcze wewnętrzną regulację.

Ale jak ogarniesz rozmiarówkę, to będziesz bardzo zadowolona. Bardzo ciepłe (do -10, -20 stopni) bardzo lekkie, super wytrzymałe, łatwo sprzedać używane w dobrej cenie.

Nowe można kupić na ich stronie (aktualnie trwa wyprzedaż z darmową dostawą, ale prawie wszystkie zimowe kurtki są już wyprzedane), na Limango (kampania już była, ale jest jeszcze outlet), na allegro (szczególnie opłaca się z pakietem allegro smart, wtedy masz darmowy zwrot).
          • mikawi Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 21:31
            Zdecydowanie polecam Reimę, co roku kupuję dziecku kurtki, spodnie narciarskie/na śnieg, czapki, rękawiczki, dresy itd. Jeśli chodzi o rozmiar odzieży wierzchniej - zdecydowanie zaniżony tzn zawsze wybieram 1 rozmiar niżej tego co syn nosi standardowo. Teraz ma 122/128 a Reima na 116 z tamtego roku jest nadal dobra. Jakość kurtek, spodni doskonała. Kupuję nowe, sprzedaje w 2 dni w kolejnym roku na olx.
            • eowen Re: Dzieciece kurtki zimowe 30.10.19, 07:48
              Ja właśnie ubrałam córkę do przedszkola i śmiałam się, że jest chodzącą reklamą Reimy. Kurtka, kombinezon, czapka, szalik, rękawiczki big_grin Kombinezon wisi w szafie, na spodnie przejściowe czekamy właśnie.
    • muchy_w_nosie Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 20:29
      Kupuję na Zalando albo w sieciówkach. Warunek, kurtka za dupę i puchowa, szybko zapinana na suwak, lubię takie przeszywane, pełno ich w sklepach. Dla dziecka zawsze jakiś jaskrawy kolor żeby było go widać, typu czerwony, zielony, żółty.
    • bergamotka77 Re: Dzieciece kurtki zimowe 29.10.19, 22:00
      Przyjechałaś na stale? A jeśli chodzi o kurtkę to określ czy miejska czy sportowa bo to różnica.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
      • skat_0 Re: Dzieciece kurtki zimowe 30.10.19, 11:47
        CLlaVi, Didriksons -ci to ciagle wygrywaja w tutejszych testach konsumenckich), lego wear, Mikk- Line, Mini a Ture, Molo, Polarn O. Pyret, Reima, Småfolk, Tretorn. Te skandynawskie marki widze i moj dziec uzywa w przedszkolu, obecnie mamy kombinezony molo, lego i reime. One i kurtki tez nie sa grube, ale sa cieple, sa tez wodo i wiatroszczelne na poziomie srednio 10 000 odpowiednich jednostek. Dla dzieci, ktore sa i duzo sie ruszaja na dworze kazdego dnia i w kazda pogode niezastapione 😀 Na moim ulubionym boozt.com za ok500 kupisz teraz np Mini a Ture zbardzo dobrymi parametrami i eko certyfikatem
    • princy-mincy Re: Dzieciece kurtki zimowe 30.10.19, 11:54
      Ja od kilku lat kupuje najczesciej w Smyku. Cena do jakosci ok, czesto w padzierniku maja promocje 20 lub nawet 30%.
      Corce juz 2 razy taki plaszczyk puchowy wystarczyl az na 2 sezony zimowe. Synowi kupujemy kurtke puchowa.
    • thea19 Re: Dzieciece kurtki zimowe 30.10.19, 11:55
      teraz to zim nie ma ale jak starszy był w żłobkowo przedszkolnym wieku to nosił coccodrillo - niezniszczalne, w ogóle nie widać na nich zużycia, kupowałam na wyprzedażach po 40-50zł na zapas. Później ceny na wyprzedażach znacząco podskoczyły i przerzuciłam się na smykowy coolclub - tez niezłe.
      • monique_alt Re: Dzieciece kurtki zimowe 30.10.19, 14:24
        My też kupujemy w CoolClub, najczęściej wersje narciarskie z pasem śnieżnym. Dobry stosunek jakości do ceny. Nie jest to najwyższa półka, ale też cena przystępna. Z suwakami nic się nie dzieje, nic się nie pruje, na nasze ostatnio niezbyt mroźne zimy są wystarczające.
        Lidlową mieliśmy raz i nie byłam zadowolona. Jakaś taka plastikowa od środka i cienka.
      • heca7 Re: Dzieciece kurtki zimowe 31.10.19, 13:54
        Moja córka ostatnio w internecie znalazła jakąś bardzo długoterminową prognozę pogody, na całą zimę. I z rozbawieniem odkryła, że wg niej w Warszawie przez całą zimę, w dzień temperatura ani razu nie spadnie poniżej zera big_grin Wiem, że zimy teraz są coraz łagodniejsze ale chyba jeszcze nie aż tak!

--
    • afro.ninja Re: Dzieciece kurtki zimowe 31.10.19, 17:29
      Kupuje w trespass. Zimy sa cieple, zwlaszcza w srodku wielkiego miasta. Kurtki w ogole sie nie niszcza, sa w stanie idealnym. Teraz mam zamiar zamowic kurtke z alieexpress za okolo 170 zeta. Kurtka na kaczym puchu, takich kurtek nie sporyka sie w sieciowkach, jesli juz to za jakies 4 stowy, takze zamowie i zobaczę co mi przysla. 🐱
    • bei Re: Dzieciece kurtki zimowe 31.10.19, 19:50
      Zaglądaj na limango, membershop, veepee- jest szansa, ze kupisz norweskie lub inne ( np salomon czy sportowych firm) w bardzo obniżonej cenie.
      Tchibo tez ma stosunkowo niedrogie i dobre.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka