Dodaj do ulubionych

znacie swoj typ urody?

01.11.19, 07:11
Właśnie czytam, ze sezonowe typy urody zostały opracowane prawie 40 lat temu.
Ja je odkrylam niedawno- nieistotne, jak to o mnie swiadczy wink
I teraz usiłuję odnalezc moj typ, ale w zaden sposob nie umiem. Czytam rozmaite strony, robię rozmaite testy i nic. Jestem w sumie calym rokiem (albo żadną porą). A chcialabym na starosc wiedziec, jaką porą roku jestem, zanim będę zdecydowanie zachodzącym dniem.
A Wy? Odnajdujecie się w tym? Znacie jakieś skuteczne metody na samookreslenie kolorystyczne i podzielilybyscie sie?
Obserwuj wątek
    • zasiedziala Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 07:44
      Kiedyś tu przy okazji innego wątku napisałam, że ja to bodajże lato jestem. A forumki mnie uświadomiły, że mogę być wszystkim, tylko nie latem. Także nie znam. Dzięki temu ubieram się w to co mi się podoba, a nie to co mi pasuje do urody smile

--
      Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
      • annpierle Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 08:09
        Czy znasz może jakąś stronę, ktora pomoże mi sie odnalezc?
        Wiem (słyszałam), ze w Niemczech praktykuje sie sprawdzanie swojej kolorystyki u specjalistow - czy któraś z obecnych tu emam robila to, albo zna kogos, kto robil? I jakie są konkluzje?
        A te emamy, które tu się zdeklarowaly: co robicie z tą wiedzą? Kupujecie ciuchy i akcesoria zgodnie z Waszym typem? Li tylko?
    • solejrolia Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 08:00
      Jestem typową jesienią.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • jowita771 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 08:19
      Podejrzewam się o bycie latem.
      Sezonowe typy urody to jeszcze nic, kompletnie nie kumam rozróżniania typów urody wg Davida Kibbe, tam jest mnóstwo tego i jeszcze jakieś mieszane, czytałam kilka razy, bo mnie to fascynuje, ale nadal nie jestem mądrzejsza. Na dodatek nie widzę wielu rzeczy, bo tam jest pokazane np. jakiemu typowi urody jest nie do twarzy w czymś tam i pokazana aktorka jako przykład tego. No i oglądam, jak to jej bardzo nie do twarzy, a mnie się wydaje, że akurat wyjątkowo pięknie wygląda.

--
      w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
      czlowiek z wagina to scierka i szmata
      czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
      • jak_matrioszka Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:45
        Też tego "nie do twarzy" czesto nie widze. W zasadzie u siebie widze najwyraźniej jak źle mi w ciepłych beżach i jak dobrze w królewskim błekicie. Generalnie lepiej mi w czystych kolorach, a lubie takie przydymione, wiec cieżko bywa.
      • magia Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 12:30
        Mogłabym się podpisać.
        Wiele razy próbowałam się określić i wygląda na to ,że jestem jakimś typem lata, ale tylko dlatego że mój naturalny kolor włosów to mysi brąz i szare oczy. tez bym chciała wiedzieć co mi najbardziej pasuje bo sama tego nie widzę.
    • anika772 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 08:43
      Jestem chłodnym latem i pasują mi we wskazane dla tego typu kolory, chociaż... latem kiedy jestem opalona, dobrze mi w złotej biżuterii (a podobno tylko srebrna jest odpowiednia dla zimnych typów), lubię też kolory przeznaczone dla zim.
      Jeśli jesteś bardzo bardzo ciekawa, to umów się na analizę kolorystyczną. Dostaniesz próbnik kolorów, z którym będziesz mogła chodzić na zakupy.
    • piataziuta Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 08:53
      Moja koleżanka poszła kiedyś "kolorystki" 🤦, gdzie dowiedziała się, że jest jesienią i zaczęła ubierać i malować się w "pasujące do jesieni" kolory.
      Po tej zmianie, zaczęła wyglądać tak źle, jak nigdy wcześniej w swoim życiu.
      • black_magic_women Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:04
        piataziuta napisała:

> Moja koleżanka poszła kiedyś "kolorystki" 🤦, gdzie dowiedziała się, że jest je
        > sienią i zaczęła ubierać i malować się w "pasujące do jesieni" kolory.
        > Po tej zmianie, zaczęła wyglądać tak źle, jak nigdy wcześniej w swoim życiu.

Moja mama kiedyś poszła, wróciła z rudymi włosami. To była masakra!!
        • jowita771 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:13
          Pamiętam, jak stałam kiedyś w przedpokoju, a tu wchodzi jakaś baba jak do siebie. Już miałam pytać, czego chce, ale poznałam własna matkę z blond włosami. Wyglądała jak zupełnie inna osoba.

--
          wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
        • piataziuta Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:15
          A ta moja koleżanka - szatynka, z oliwkową cerą i zielonymi oczami - zaczęła ubierać się w rudo-zielono-brązowe ciuchy i taki sobie robić makijaż. W konsekwencji, stopiła się z tymi kolorami i zrobiła z siebie nieatrakcyjną, szaro-burą mysz.

Swoją drogą, jestem bardziej niż pewna, że ona udziela się na tym forum. Ciekawe czy pojawi się w tym wątku...
      • anika772 Re: znacie swoj typ urody? 02.11.19, 16:35
        Moja znajoma z e-mamy poszła do strachliwych chirurgów, którzy bali się jej usunąć pieprzyk. A mój prowincjonalny chirurg (nawet nie plastyk), ciachnął i śladu nie mam.
        Jak to można dobrze trafić albo źle trafić, niesamowite.
    • asia_i_p Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 09:08
      Fajny jest system 12-stopniowy, chociaż tak w pełni znalazłam się dopiero odnalazłam się w 16-stopniowym. W 12-stopniowym byłam w połowie dokładnie między ciemną zimą a ciemną jesienią - połowa testów wychodziła tak, połowa tak, bo jestem chłodna/neutralna raczej niż ciepła, ale też jednak ewidentnie brązowo-beżowa, a nie czarno-biała. W 16 stopniowym jest ciemna stonowana zima czy jakoś tak i pasuje. Googlaj 12/16 colour types.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • annpierle Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:54
        asia_i_p napisała:

>Googlaj 12/16 colour types.

Poczytalam i w sumie wychodzi taka mieszanka, ze to juz nie analiza lecz bigos. Troche wszystkiego, kazdy cos dla siebie znajdzie.
        Nie ma czyli jak wieloletnie doswiadczenie.
        To tak jak marzenie o fryzjerze, ktory znajdzie moja fryzure i dopiero pokaze swiatu, jaka ja piekna jestem. He he ...
        • jowita771 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:57
          I tak masz nieźle, moją urodę mógłby pokazać światu chyba chirurg plastyczny i to dobry.

--
          w ukladzie wolna kobieta-niewolny facet co sie maja ku sobie:
          czlowiek z wagina to scierka i szmata
          czlowiek z penisem to odpowiedzialny i przetestowany ojciec i maz /by k1k2/
      • jowita771 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 10:43
        To ja jestem odrobinę do przodu, bo wiem, w jakich fasonach mi dobrze. Jak sobie dobrać kolory wiem tak mniej więcej tylko, nawet raczej mniej niż więcej.

--
        pieczywo zeby nie obsychalo trzymaj w wiadrze z woda
        a dluga rura z wrotka na kazdym koncu bedzie wspanialym samochodem dla węża /moofka/
    • alpepe Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 09:35
      Nie, ale w jasnych kolorach pastelowych, w których się wygląda elegancko, ja wyglądam, no cóż, nie zachwyca. Za to już taki choćby brudny pomarańczowy z czernią, albo dla odmiany róż indyjski, granat, zimny szary albo znów grafitowy, to już to. Generalnie w każdym kolorze mi dobrze, pod warunkiem, że to nie jest kolor neonowy i wyblakły. Z drugiej strony takie niebielony len latem też fajnie na mnie wygląda.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • julita165 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 09:38
      Ja mam z tym problem. Jak kiedyś zrobiłam sobie jakiś test internetowy to wynik pokazał - spróbuj jeszcze raz 😀.
      No więc tak:
      oczy zielone, czasem wydaje mi się że wyraźnie zielone, czasem że szarozielone. Zależy od oświetlenia, makijażu.
      włosy ( o ile pamiętam bo farbuje je od matury ) jasny popielaty brąz, z naciskiem na ten popielaty odcień.
      cera jasna ale bez przesady, z tendencją do zaczerwienienia. Opalam sie może nie na brązowo ale nie spiekam też jasnego buraka. Takie nie wiadomo co choć z pewnością nie opalam się łatwo. No i granicami jej opalenizny jest raczej złoty niż brązowy kolor.
      dobrze mi w wyrazistych kolorach o zimnych odcieniach. Czerń, granat, odcienie szarości, butelkowa zieleń, amarant, głęboki fiolet, bordo. Okropnie w niebieskich, a już najgorzej we wszelkich "kolorach ziemi". Po licznych eksperymentach od wielu lat farbuje się na ciemny brąz w zimnym odcieniu ( ale nigdy czarny ! ) i jest to chyba optymalny kolor. Skłaniam się ku zimie ale nie pasują za jasne włosy no i odcień skóry nie pasuje.
      To kim jestem ?
      • swiecaca Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 10:29
        Julita, opisałaś mnie smile przez lata sądziłam że dobrze mi tylko w zimnych kolorach, ale myliłam się. jestem wiosną, a najbardziej na to wskazuje różowy odcień cery. teraz noszę tylko ciepłą paletę, ale nie wszystkie kolory z niej. wszelkie beże i brązy odpadają. najlepiej mi w czystych, mocnych kolorach: czerwień, malinowy, turkus, zieleń , granat. za to odpadł ukochany wcześniej liliowy, faktycznie wyglądam w tym jak trup.
          • 35wcieniu Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 10:56
            Pojęcia nie mam o tych analizach, ale jeżeli czerwony odcień jest chłodny to już wiem że nigdy nie będę w stanie tego pojąć.

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
      • asia_i_p Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 18:47
        Zimną zimą. Jak Kate Middleton (chociaż ona to chowa za opalenizną).

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • julita165 Re: znacie swoj typ urody? 02.11.19, 18:29
          Może coś być na rzeczy. Obejrzałam jej zdjęcia i rzeczywiście, na tych starych, z czasów studenckich widać kolorystyczne podobieństwo.
          Jak sobie poczytałam o tych typach 12 i 16 stopniowych to wg mnie jak jestem "zrobiona" - makijaż i przede wszystkim przyciemnione włosy włosy to rzeczywiście jestem chłodna zima ale gdybym sprawy zostawiła naturze to pewnie byłabym zgaszonym latem.
    • 1matka-polka Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 09:50
      Miedzy latem a jesienia...

--
      "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
      Kurt Vonnegut
    • jolie Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 10:15
      Nie do końca. Bo choć mam ciemnobrązowe włosy i bardzo niebieskie oczy to nie jestem zimą. Fatalnie mi w czerni, bieli i szarościach. Moja skóra ma mocno żółtawy odcień. Dobrze mi w pastelach. Na wiosnę mam chyba zbyt ciemne włosy, brwi, nie wiem.
      • lilia-anna Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:06
        To tak, jak ja smile plus biala skóra i wyraźnie niebieskie oczy. Nie mam pojęcia, jakim typem jestem... Nigdy nie udało mi się dojść do niczego w tych testach. Wiem tylko, że pasteli i beżu nie mogę nosić, bo wyglądam w tym źle.
        • chocolatemonster Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 12:54
          Ja mam oczy zielone. Wlosy poprzetykane pasmami platyny (wszyscy mysla,ze od fryzjera). Ladnie mi gdy jestem opalona. Lubie siebie w chlodnych kolorach. Lubie granaty,szarosci, zielen butelkowa,brudny roz. I perfumy zdecydowanie nieblondynkowe a na ustach fuksje.
          • jowita771 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:32
            Oczywiście, że to nie to samo. Można wyglądać na twarzy, jakby się było wyższym/niższym albo szczupłym/grubym, a figura mówi co innego. Np. Selena Gomez wygląda na twarzy, jakby była okrąglejsza, niż jest.

--
            wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
                      • nolus Re: znacie swoj typ urody? 02.11.19, 00:24
                        simply_z napisała:

> też mam okrągłą twarz, a jestem szczupła. Serio

Mam podobnie i jako nastolatka miałam z tego tytułu kompleksy - z biegiem czasu jakoś musiałam to zaakceptować (hahaha) i przestało mi to przeszkadzać .Taki już nasz słowiański urok, tak znienawidzony i krytykowany przez niektórych, bo sporo ludzi ma okrągłe twarze i to jest cecha stała - taka buzia sprawia wrażenie "puciatej" nawet przy bardzo szczupłej sylwetce i można ją "odchudzic" w zasadzie tylko makijażem albo przez jakieś chirurgiczne poprawki, co mnie np. przeraża 😛 I tak, można być naprawde bardzo szczuplym i mieć wręcz mocno pyzata twarz.Ja mam z natury drobne kości i jestem wręcz chuda, a moja buzia...Jakby to głupio nie zabrzmiało - trochę żyje swoim własnym życiem, ale nie nazwałbym jej grubą. Taki kształt twarzy, z którym nic nie zrobisz. Zawsze mogło być gorzej - osobiście raczej nie lubię trojkatnych twarzy, podobnie jak kwadratowych (Salma Hayek taka ma).Ładny owal twarzy to prawie taka sama rzadkość jak ładny nos (prawie taka sama 😃) - więc cieszę się przynajmniej z zachowanych proporcji.
                        Nie, nie twierdze że simply_z ma z tym jakiś problem, napisałam jak to wygląda z mojej strony.

--
                        "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
          • nolus Re: znacie swoj typ urody? 02.11.19, 10:19
            Kamera na pewno pogrubia, spokojnie dodaje jakieś 5 kilogramów - wiele gwiazd/celebrytów okazuje się w realu szczuplejsza.

U niektórych dodatkowe kilogramy odkładają się niestety na twarzy, jeszcze inne osoby mają tak z powodu problemów zdrowotnych jak Selena Gomez właśnie czy Miranda Kerr (problemy hormonalne),

--
            • nolus Re: znacie swoj typ urody? 02.11.19, 10:27
              Jeszcze inna kwestia - są osoby, którym okrągłe buzie pasują, np. Doda wiele lat temu, za czasów M. Sablewskiej wyglądała o wiele lepiej i bardziej świeżo niz dzisiaj i nie jest to zasadniczo kwestia wieku.

--
    • australijka Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 11:12
      Wiele lat temu byłam Zimą. Jasna cera, czarne włosy, brązowe oczy. Ale zalecana paleta barw nijak nie pasowała. I źle się czułam w tych kolorach i źle wyglądałam. Na przestrzeni lat miałam włosy rude, blond, pasemka. Teraz chłodny blond z popielatymi refleksami jako przygotowanie do posiadania siwizny. I zawsze i od zawsze rudości, butelkowa zieleń, granat, czarny, popielaty. W bieli, kolorach czystych wyglądam jak brudas. Tak trochę jak pani Rosati. I źle mi we wzorach. Kosmetyki też jak dla Jesieni. Rude róże, beżowa szminka, cienie w kolorach ziemi. Inny makijaż to jak dupsko mandryla. Teraz jest ponoć 12 typów ale w zasadzie mnie już wszystko jedno.
    • evolventa Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 12:08
      Tak, ja zrobiłam, to znaczy zupełnie przypadkiem mi to wyszło jak byłam na warsztatach makijażu i żeby zrobić sobie odpowiedni makijaż prowadząca zrobiła nam najpierw analizę kolorystyczną. Byłam dość sceptyczna, ale faktycznie, jak zaczęłam np. farbować włosy odpowiednio dla chłodnego lata, bo takim typem jestem, to otoczenie mi mówi, a i sama zresztą widzę, że lepiej wyglądam. No i przyjęłam w końcu do wiadomości, że nie mam co na siłę starać się jakoś dodawać sobie koloru, bo jako chłodne lato mam prawo być taka trochę nijaka i mało kontrastowa i że to pasuje do mnie. Co do ubrań, to nie mam jakiś znaczących zmian, bo już przed tą analizą jakoś tak intuicyjnie ubierałam się w kolory, w których dobrze wyglądam i okazuje się, że są polecane dla mojego typu kolorystycznego. Nie mogę natomiast przełamać się co do biżuterii, bo powinnam zakładać srebro albo białe złoto, a ja ich akurat nie lubię. Poszłam więc na kompromis i staram się wybierać różowe złoto smile
    • fibi00 Re: znacie swoj typ urody? 01.11.19, 12:16
      Nie czytałam wszystkich wypowiedzi więc pewnie już to ktoś napisał. Nie ma 4 typów wg pór roku tylko 8 (lub więcej). Na pewno jest: zimna wiosna, ciepła wiosna, zimne lato, ciepłe lato, zimna jesień, ciepła jesień, zimą zima ("królewna Śnieżka"), ciepła zima (latynoska). Może są jeszcze jakieś podtypu ale ostatnio nie interesowałam się tym tematem więc nie wiem...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka