Dodaj do ulubionych

Chorwacja, pare pytan.

01.11.19, 12:37
Wiem ze heca byla juz wiele razy, mam nadzieje, ze tu zajrzy wink
Ale licze na kazda odpowiedz. Planujemy latem 2020 jechac w dwie rodziny do Chorwacji.
Wymagania: miasto badz miasteczko, raczej nie bedace mekka turystow. Moze byc zadupie.
Ale zeby bylo blisko wody, bo na stanie dwa szczury wodne siedzace w wodzie godzinami.
Jako ze bedzie nas 8 ka, potrzebujemy dwoch apartamentow. Patrzylam na domy do wynajmu i sa takie po 150 metrow i wieksze, ale jednak nie. Chcemy byc odesparowani, ale jednak byc w miare blisko, czyli nie ze jedna miejscowosc, ale na roznych krancach smile
Jak szukac? Na bookingu nie znalazlam nic odpowiedniego...jak podaje 8 osob to wyskakuja wielkie apartamenty, a jednak chcemy.dwa osobne.
I jeszcze: ktora waszym zdaniem czesc Chorwacji jest najfajniejsza?

--
Der Ossi ist schlau und stellt sich dumm, der Wessi macht es andersrum.
smile
Obserwuj wątek
    • aguar Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 12:50
      www.booking.com/hotel/hr/apartments-david-gornji-karin.pl.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIHlgEaLYBiAEBmAEeuAEGyAEP2AEB6AEB-AEIiAIBqAIDuALqtvDtBcACAQ;sid=a3e3423cb071278d5b4c00ae95d49e0a;dist=0&from_list=1&group_adults=2&group_children=0&group_rooms=0&sb_price_type=total&type=total& Może coś takiego. Nie byłam, ale się przymierzam. Okolicę znam - piękna.
    • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 13:25
      big_grin
      Najładniejsza moim zdaniem część to Riwiera Makarska (Baska Voda, Podgóra, Igrane, Drvenik, Tucepi, Brela) ale tutaj w sezonie będzie ciasno i tłumnie. No i trudno będzie znaleźć coś o tej porze. Poza tym to ulubione miejsce Polaków, będziecie się czuli jak w domu suspicious Sama Makarska jest droga i raczej nie warto z dziećmi bo to imprezownia jest. A z wysp Hvar i Korcula- tu będzie spokojniej. Jeśli chodzi o Hvar to masz stronę visithvar.com. Strona "od morza" jest bardziej dzika. Masz tam Milnę, Svietą Nedjelje, Zavalę itd. Nie szukaj w Sucuraju przypadkiem choć dobra cena i dostępność kwater może tam kusić. To "koniec" wyspy służący jako miejsce tranzytowe i wieczny korek aut do promu. Nie ma tam porządnych plaż a dotarcie do czegokolwiek w głębi wyspy zajmuje mnóstwo czasu. Podobnie samo miasto Hvar, piękne aczkolwiek drogie, plaża miejska nie do użytku wg mnie. Zresztą Polacy mieszkający w Chorwacji powtarzają mantrę-nie wybierać plaż w mieście. Miasto do zwiedzenia ale nie do wypoczynku z dziećmi.
      Jeśli chodzi o Korculę to my w przyszłym roku znów jedziemy smile Tym razem w okolice Vela Luki, zajmujemy (jest nas 5) willę przy plaży Poplat. Znaleźliśmy na bookingu. Odradzam w razie wybrania Korculi prom Ploce -Trpanj. Czekanie w sezonie to nawet 4/5 godzin- potworna kolejka, trzeba pilnować samochodu bo jak ruszy nieoczekiwanie to inne samochody was wyprzedzą. Lepiej wybrać prom ze Splitu lub jechać do końca po półwyspie.
      W tym roku znaleźliśmy miejsce przez booking ale zwykle to odbywało się w ten sposób, że wybieram miasto/osiedle/wieś, wpisuję w wyszukiwarkę z dodatkiem apartments , po czym klikam w grafikę i szukam po zdjęciach. Otwieram to co mi się podoba, wchodzę na stronę właściciela a tam często wyświetlają się dostępne kwatery. Mniejsze, większe- szukasz aż coś dopasujesz.
      Zwykle w połowie poszukiwań przechodzę kryzys (tu k..nic nie ma! nic nie znajdę, zostaniemy w domu i rozstawimy namiot w ogrodzie! nic mi się nie podoba). Potem przechodzi i jak dotąd nie było wpadki.

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
      • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 13:34
        A jeśli Hvar to jednak prom Drvenik- Sucuraj. W sezonie pływa wahadłowo czyli poza rozkładem. Ze Splitu takiej możliwości nie ma i dużo wcześniej trzeba się ustawić w porcie. Co prawda potem mamy wycieczkę po "kręgosłupie" wyspy ale ja wychodzę z założenia, że lepiej jechać niż stać wink
        Jak dzieci były małe i marudziły w kolejce można było je przebrać i posiedzieć na plaży w Drveniku w oczekiwaniu na prom- nie my jedni tak robiliśmy. Pamiętam parę , która w pośpiechu upychała w samochodzie napompowany materac bo kolejka ruszyła szybciej niż się spodziewali i pan jechał na ręczniku żeby siedzenia nie przemoczyć wink

--
        Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
            • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 14:07
              Wejdź na visithvar- naprawdę warto tam pojechać smile
              www.visit-hvar.com/search.php?destination=0&start=Check+In&end=Check+Out&nr_persons=4&page=3
              --
          • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 14:09
            Ale jakich kwater? 4-osobowe chyba są najpopularniejsze. Chorwacja w ostatnich latach mocno zdrożała. Trzeba dłużej szukać i wcześniej zacząć bo najlepsze kąski potrafią znikać już we wrześniu.

--
                  • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 16:22
                    www.visit-hvar.com/apartments-medvidina/11557
                    Byłam tu dwa razy. Tylko do samej zatoki zjeżdża się jakieś 3,5 km szutrówką. Pusto, cicho, piękna zatoka, czysta plaża z drobnym kamieniem. Fantastyczny właściciel.
                    Tu byliśmy pierwszy raz, Igrane - www.viacroatia.com/hr/apartmani/igrane/apartmani-igrane-3722.html
                    Piękny widok na morze, bardzo czysto ale dość stromo więc z dziećmi nie było łatwo. Tym bardziej, że chodziliśmy na plażę dziką.

--
                      • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 02.11.19, 15:11
                        100 euro za dobę i nic więcej. Drugiego nie pamiętam, dawno to było. Chyba 60 euro ale w 2010 wink

--
                          • heca7 Re: Chorwacja, pare pytan. 02.11.19, 18:54
                            Nie, bez śniadania. Nie wiem jak teraz ale kiedyś o ile się w najbliższej wsi nie zamówiło chleba dzień wcześniej to nie było żadnej szansy na kupienie go od ręki wink Sklep od wewnątrz był zresztą przerażający- w środku tubylcy wyglądający jak świeżo oderwani od kałasznikowa big_grin szczególnie sprzedawca- nie chciałabym go spotkać w 92 wink
                            Można było poprosić gospodarza aby chleb następnego dnia przywiózł- z samego rana, świeżutki.
                            Generalnie Medvidina to idealne miejsce na reset.

--
              • beata985 Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 14:52
                A w jednym domu mogą być??? 9sobne apartamenty?? Byłam w apartamencie villa iva w orebic....bardzo mi się podobało zarówno apartament jak i miejscowość Ale też cały peljesac...byli kiedyś na booking .

--
                Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
    • saszanasza Re: Chorwacja, pare pytan. 01.11.19, 16:58
      W tym roku byliśmy w Omisalj, dokładnie tutaj: www.booking.com/hotel/hr/villa-segota.pl.html?aid=311097;label=apartmani-adriatic-XCQ5qHQ7GRRrI54caRa9tAS236759783904%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-76122551%3Alp1031071%3Ali%3Adec%3Adm;sid=a725f712c24263bde6300584df173051;age=17;age=17;dest_id=-90696;dest_type=city;dist=0;from_beach_key_ufi_sr=1;group_adults=2;group_children=2;hapos=10;hpos=10;no_rooms=1;req_adults=2;req_age=17;req_age=17;req_children=2;room1=A%2CA%2C17%2C17;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1572623758;srpvid=14a370062f470097;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Możecie zarezerwować osobne apartamenty, właścicicielka przemiła, to obiekt położony orawie w centrum „starówki” spokojnego miasteczka, super baza wypadowa. Minus-zejście na plażę....to miasteczko na skarpie. Raz jedyny weszłam i zeszłam, potem jeździłam do pobliskich Nivic (też fajnie, ale i bardziej turystycznie).

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • klerjeser Re: Chorwacja, pare pytan. 02.11.19, 19:19
      astomi25 napisała:

> Wiem ze heca byla juz wiele razy, mam nadzieje, ze tu zajrzy wink
      > Ale licze na kazda odpowiedz. Planujemy latem 2020 jechac w dwie rodziny do Cho
      > rwacji.
      > Wymagania: miasto badz miasteczko, raczej nie bedace mekka turystow. Moze byc z
      > adupie.

W wysokim sezonie każde sensowne miasteczko jest mekką turystów i tłoku nie unikniesz. Zresztą po co się katować miastem, najlepsze są miejscówki w rozsądnej odległości od miejsce z dobrą infrastrukturą.

> Ale zeby bylo blisko wody, bo na stanie dwa szczury wodne siedzace w wodzie god
      > zinami.

Jak wyżej w miasteczkach nie znajdziesz kwater z własnym dojściem do wody, trzeba szukać w większej odległości.

> Jako ze bedzie nas 8 ka, potrzebujemy dwoch apartamentow. Patrzylam na domy do
      > wynajmu i sa takie po 150 metrow i wieksze, ale jednak nie. Chcemy byc odesparo
      > wani, ale jednak byc w miare blisko, czyli nie ze jedna miejscowosc, ale na roz
      > nych krancach smile

Jeśli zaczniesz wcześnie szukać, powinnaś znależć dwa apartamenty obok siebie.

> Jak szukac? Na bookingu nie znalazlam nic odpowiedniego...jak podaje 8 osob to
      > wyskakuja wielkie apartamenty, a jednak chcemy.dwa osobne.
      > I jeszcze: ktora waszym zdaniem czesc Chorwacji jest najfajniejsza?

Booking drogi, średnio 20% od ofert bezpośrednich, szukaj na lokalnych portalach, dużo apartamentów ma własne strony, polecam też apartamentychorwacja.pl

>
      >
      >
    • julita165 Re: Chorwacja, pare pytan. 02.11.19, 21:01
      Ja byłam na Korculi i pod Dubrownikiem ( żadne miasto, camping kilka km obok ) i wg mnie super ale plaże do kitu - kamieniste albo brudny piach z mnóstwem petow + zimna woda. Pewnie się tu wielu naraże ale wg mnie Chorwacja jest przereklamowana. Oczywiście widoki przepiękne, krajobrazy jedne z najpiękniejszych jakie widziałam. Ale cała reszta słaba.
    • malo.slonca Re: Chorwacja, pare pytan. 02.11.19, 21:57
      w 2018 szukałam kwater dla 4 rodziny i ostatecznie znalazłam na Interhome. Można tam spróbować, albo Novasol, cześć ofert się powtarza z booking, cześć nie.
      Jeszcze z mojego doświadczenia po 6 pobytach w Cro, super są lokalizacje z dostępem do morza, ale musi to być najlepiej do 100 m, jak dalej to lepiej wynająć apartament z basenem. I to w dowolnej odległości, a na plażę jeździć. Ale to z punktu widzenia osoby, która już większość Chorwacji widziała i jej nie zależy smile i woli teraz jeździć do Bułgarii...
      Jeżeli to pierwszy raz, najlepiej jechać jak najdalej na południe, gdzie góry wychodzą z morza smile
      • wapaha Re: Chorwacja, pare pytan. 03.11.19, 09:09
        W tym roku byliśmy w Dalmacji- do "swojej" plaży mieliśmy 80m ( siedząc na tarasie widziałam tylko wooodę , ogladałam delfiny pijąc kawę ). I ta "własna" plaża to był punkt wypadowy- tam zazwyczaj lądowaliśmy wieczorem albo ja robiłam sobie z niej pływanie ( poznając wybrzeże i znajdując inne plaże). Zazwyczaj codziennie byliśmy gdzie indziej - plaże/zatoczki znajowałam właśnie w czasie wypływań lub gdy robiłam sobie biegowe poranne wypady.
        Ergo Jedna plaża -jedno miejsce- dla nas nuda- cały urok w Chorwacji dla nas to pływanie w nowych miejsach, z nowymi widokami, nurkowanie i poznawanie nowego dna i wyławianie nowych skarbów
        Jeżdząc w inne miejsce ( do najbliższej dziekiej plażdy/zejścia do wody 600 m przez dzieci las, ścieżka też odkryta w czasie biegania, w tamtym miejscu nie było turystów tylko miejscowi) - również zaliczaliśmy coraz to inne miejsce do plażowania/pływania.
        Jak powtarzam któryś raz w tym wątku- co kto lubi, Chorwacja jest bardzo różnorodna. Jeżeli chcesz uniknąć turystów-szukaj kwatery po po 20 sierpnia. Możesz trafić również na niższe cenny za AP.
    • claudel6 Re: Chorwacja, pare pytan. 03.11.19, 02:35
      Chorwacja jest b. ładna, ale droga. apartamenty a la wczesne lata 90-te za 7 tys. za dwa tygodnie. jak chcesz mieć coś naprawdę estetycznego, to musisz wyskoczyć z 10 tys. za samo zakwaterowanie!
      hmm.. chyba wybiorę się do Chorwacji dopiero, jak córka podrośnie i nie będziemy musieli wyjeżdżać w sezonie. bo bardzo dobrze ją wspominam, jeśli chodzi o faktor urokliwości.
      • wapaha Re: Chorwacja, pare pytan. 03.11.19, 09:12
        Droga ? Nie wydaje mi się . W tym roku jeżeli chodzi o żywność i atrakcje nawet tańsza lub taka sama jak w zeszłych latach. Wczesne lata 90-te ? Chyba bardzo dawno nie byłaś albo byłaś w jakiejś kwaterze "spod ciemnej gwiazdy", i dałaś się nabić w butelkę. Współczuję, bo to psuje urlop
        My w tym roku za środek sezonu za ap wyposazony współcześnie zapłaciliśmy 75 euro za dobę

p.s. pojęcie "drogo" tez jest względne-dla każdego oznacza to coś innego
      • klerjeser Re: Chorwacja, pare pytan. 03.11.19, 11:18
        Bzdury. Na Korculi płaciliśmy w sierpniu 90 euro/doba za apartament dla 5 osób jak na zdjęciu wyżej. Przy plaży, pełne wyposażenie ze, własne supy i kajaki do dyspozycji.

claudel6 napisała:

> Chorwacja jest b. ładna, ale droga. apartamenty a la wczesne lata 90-te za 7 ty
        > s. za dwa tygodnie. jak chcesz mieć coś naprawdę estetycznego, to musisz wyskoc
        > zyć z 10 tys. za samo zakwaterowanie!
        > hmm.. chyba wybiorę się do Chorwacji dopiero, jak córka podrośnie i nie będziem
        > y musieli wyjeżdżać w sezonie. bo bardzo dobrze ją wspominam, jeśli chodzi o fa
        > ktor urokliwości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka