Dodaj do ulubionych

"Kosciol nie ma swoich pieniedzy"

01.11.19, 19:29

Teks z forum. Bardzo wbrew pozorom trafny . Pomimo ze autorowi chciano udowodnic ze to nieprawda. Alez oczywiscie ze prawda. Kosciol nie ma nic swojego bo wszystko co ma to tzw. Dary a, ze omamia ludzi od wiekow to tych darow sie uzbieralo, kasa, ziemia itd. Kosciol to pieniadze ludzi i panstwowe podarowane tereny . Kosciol bez omamionych ludzi jest zerem, bankrutem nie ma nic . To wszystko co ma jest wynikiem cudzej pracy,niestety czesto ludzi biednych co sobie zabiora a mu dadza. Tu pytania nie ma, bo o co was mam pytac. Taka jest smutna prawda.
Obserwuj wątek
    • ultimate.strike Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 01:05
      Nie jest trafny. Kościóół jako duża miedzynarodowa korporacja ma sporo pieniędzy, ogromne fundusze ulokowane w nieruchomościach, ruchomościach, środkach produkcji, jest właścicielem marek, fabryk, hurtowni, hoteli, burdeli i wszystkiego, co jest dochodowe, plantacje koki też by się pewnie znalazły.

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 08:36
      Może nie miał dawno temu. Teraz ma aż nadto.

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 10:29
      Spróbuj im odebrać te niby cudze pieniądze, to zaraz się okaże, że to oni mają do nich do nich prawo, nikt inny.

--
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • aerra Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 13:41
      ha ha ha.
      A teraz weź i poczytaj sobie o nieruchomościach, które są własnością KK chociażby w Krakowie. I ile KK zarabia chociażby na czynszach za wynajem lokali w tych nieruchomościach.

--
      super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
      <*>
    • super_hetero_dyna Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 13:58
      Nawet, gdyby to była prawda, to co z tego? Państwo także nie ma własnych pieniędzy, a wszystko, co ma, jest wynikiem cudzej pracy, niestety często ludzi biednych. W dodatku nie dostaje tego od nich dobrowolnie, tylko wymusza przemocą. Taka jest smutna prawda. Z tajemniczych powodów lewacy jednak państwo uwielbiają, a kościół nienawidzą. Być może ze względu na to, że kochają przemoc, a gardzą dobrowolnością.
      • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 02.11.19, 22:01
        No wiesz, lewackie państwo zapewnia jednakże jakieś usługi typu edukacja, infrastruktura czy opieka zdrowotna (nawet jeśli ta jakość jest wątpliwa). Co zapewnia kk za płacone im pieniądze? Za większość usług i tak musisz zapłacić "co łaska". Nawet modły o stosowną pogodę dają z reguły fatalny skutek.
        BTW: na etatcie w KAS (czyli skarbówka) jest kilku kapelanów, możesz mi wyjaśnić co tam robią ? Poza ewentualną obsługą duchową przestępców z MF?

--
          • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 08:27
            W sumie nie wiadomo, czy to nie jest tylko lepszy PR oparty na ludzkich lękach. KK dostarcza bowiem zbawienie - usługę mającą być wykonaną w przyszłości i w miejscu, którego istnienie jest niedowiedzione i dość wątpliwe. Czy usługa została wykonana? Fakt, mogą się bronić, że jeszcze żaden klient nie złożył reklamacji...

--
            • super_hetero_dyna Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 08:38
              Być może. Ale ludzie płacą na to DOBROWOLNIE. To jest ich własna, suwerenna decyzja i ich ryzyko. Nie wierzysz, nie płać. A w państwo nie wierzę, a płacić muszę. Nie wierzę, bo co chwila, niezależnie od tego, jaka partia ma większość w Sejmie, udowadnia swoje nieudacznictwo, niekompetencję i złą wolę.
              • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 09:08
                No, ja nie płacę dobrowolnie. Płacę państwu podatki, a państwo daje to Rydzykowi albo na Fundusz Kościelny. Albo płaci katechetom.Czyli przymusowo bulę na instytucję, z która jest mi nie po drodze.
                BTW: dawniej to płacenie na kościół też było przymusowe. Pojęcie dziesięciny jest ci znane?

--
                  • sumire Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 11:01
                    Częściowym? Synek, oni dostali już dużo więcej, niż stracili. A ciągle łapę wyciągają po więcej, że przypomnę ostatnie "proszenie" o bardzo kusząco pod względem inwestycyjnym położoną działkę w Krakowie. Ba szczęście prezydent odmówił. Po protestach mieszkańców.
                  • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 11:42
                    Nie miałam żadnych sowieckich antenatów. A antyklerykałem stałam się dzięki takim ludziom jak ty oraz części księży.
                    No cóż, widocznie nie była mi dana łaska wiary, chociaż przez ponad 30 lat chadzałam do kościoła.

--
                    • super_hetero_dyna Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 04.11.19, 11:28
                      Ależ owszem, masz. Kiedyś Chrystus powiedział do faryzeuszy, że "spełniają uczynki swojego ojca", na co odpowiedzieli: "My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga". "Ojcem waszym jest diabeł" - powiedział Chrystus.
                      Na podobnej zasadzie mogę powiedzieć do Was: Waszym ojcem jest Stalin.
                      • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 04.11.19, 13:07
                        super_hetero_dyna napisał(a):

> Ależ owszem, masz. Kiedyś Chrystus powiedział do faryzeuszy, że "spełniają uczy
                        > nki swojego ojca", na co odpowiedzieli: "My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; m
                        > amy jednego Ojca, Boga". "Ojcem waszym jest diabeł" - powiedział Chrystus.
                        > Na podobnej zasadzie mogę powiedzieć do Was: Waszym ojcem jest Stalin.

Porównywanie się do Chrystysa to w waszej religii tak jakby bluźnierstwo? Czy mylę się i to tylko grzech pychy?

--
                        • morekac Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 04.11.19, 13:10
                          BTW: KK nie obiecuje nic innego niż Amber Gold czy dowolna inna sekta. Trzeba wpłacić kasę, nigdy się jej nie odzyska, jakiekolwiek korzyści (w postaci zbawienia) są mocno iluzoryczne i niepotwierdzone.

--
        • super_hetero_dyna Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 08:30
          Państwo buduje drogi? Buduje, bo musi budować. Bo poza innymi zastosowaniami, drogi są niezbędne do utrzymania władzy. "Daje" na edukację? Nie. Organizuje przymusową, lewicową indoktrynację. Rabując ludziom pod tym pretekstem pieniądze, które mogliby przeznaczyć na taką edukację dla swoich dzieci, jaką sami by chcieli. A jak wygląda państwowe ubezpieczenie emerytalne? "Masz płacić, pod rygorem surowych kar, co miesiąc 20% swojego uposażenia, a w zamian kiedyś wypłacimy Ci jakieś pieniądze". Kiedyś, jakieś, bo zarówno wiek emerytalny, jak i wysokość emerytur może być zmieniona w paru głosowaniach. Dziś jest tak, jak jest, ale jutro może się okazać, że "piniedzy ni ma i nie będzie". Tak wyglądają "usługi" państwa. Tak wyglądają, że pieniądze, które przez całe dziesięciolecia wpłacali pracujący, zostały przez to Twoje ukochane państwo rozkradzione i zmarnowane, a więc składki płacone przez dzisiejszych pracowników wypłacane są dzisiejszym emerytom, których pieniądze przepadły. Masz swoje państwo z jego szemranymi socjalistycznymi "usługami".
          • tapatik Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 11:42
            Wytłumacz mi w takim razie skąd w nowoczesnym państwie wezmą się drogi, jeśli nie będzie ich budować państwo.

I powiedz, co robi kościół za zebrane pieniądze, skoro państwo źle pożytkuje zebrane podatki.

--
            Pieniądze nie zmieniają człowieka.
            Pieniądze pozwalają mu być sobą.
    • anorektycznazdzira Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 08:31
      Oj Jola, Jola, dorosła kobieta a jak dziecko.
      Zgromadzone i zainwestowane ogromne pieniądze zbierane przez 2000 lat, ulokowane w dobrach materialnych, sztuce, kruszczach, nieruchomościach, ale także w firmach i papierach wartościowych. Do tego wyszarpane prawa świeckie- do ściągania danin już nie z ludzi, tylko z budżetów całych państw- vide Twoje własne państewko. Daj spokój dziewczyno.

--
      'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
    • stasi1 Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 03.11.19, 09:51
      Akurat to moje słowa. Cóż moja parafia prawie nic nie ma. Chyba po za tacą i wynagrodzeniami katechetów nic nie otrzymuje od państwa. Więc jesteśmy biedni w porównaniu do innych. Ja kładę na tacę trochę więcej niż inni moim ziomkowie, ale chyba w najbliższym czasie podniosę takse. Fajnie od przyszłego roku w niedziele handlowe będę dorzucał więcej.
      Ogólnie to teraz kościół jest biedy w porównaniu do tego co było nawet 200lat temu. Wtedy najokazalszymi budynkami w mieście to były kościoły. Teraz po za zabytkami to żaden kościół nie wszedł by do rejestru najokazalszych
    • bigzaganiacz Re: "Kosciol nie ma swoich pieniedzy" 05.11.19, 11:58
      ia itd. Kosciol to pieniadze ludzi i panstwowe podarowane tereny . Kosciol bez omamionych ludzi jest zerem, bankrutem nie ma nic .

bredzisz kobicino , kosciol katolicki jest najwiekszym nie rzadowym wlascicielem nieruchomoscina swiecie mysle do bankructwa im bardzo daleko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka