Dodaj do ulubionych

Jakie miejskie auto polecacie?

02.11.19, 17:58
Tylko żadnych SUV-ów proszę.
Moje ukochane autko się spaliło, czekamy teraz na pieniądze z ubezpieczalni, ale nie mogę czekać tak długo na auto, jak na te pieniądze, więc w domu jest burza mózgów.

Podoba mi się astra kombi, mąż namawia mnie na megane kombi, podoba mu się toyota auris. Pokazał mi też citroena z bokami jak ze sztucznej skóry, forda mondeo, choć bardziej podoba mi się mniejszy focus.. No i tak źle i tak niedobrze..
Ja patrzę na wygląd, kolor, a mąż na spalanie, jak wysoki jest tax road i takie tam.
Może użytkowniczki miejskich aut cos podpowiedzą? Z góry dziękuję.

--
Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
Obserwuj wątek
          • iimpala Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:20
            ło jesssuuu...tylko nie toyota yaris.
            ZAWSZE jeżdżą nią durne dziunie, z yarczusiami na kolanach albo gdzieś obok.
            jak widze gdzieś obok na ulicy Toyotę Yaris to wiem, że trzeba uważać bo za kierownica, jak nic, durna blondi siedzi.
            Kiedys mi sie nawet podobały. Dopoki nie stwierdziłam, że to uluibione auto kretynek, w wiekszości.
            • iza232 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:32
              iimpala napisała:

> ło jesssuuu...tylko nie toyota yaris.
              > ZAWSZE jeżdżą nią durne dziunie, z yarczusiami na kolanach albo gdzieś obok.
              > jak widze gdzieś obok na ulicy Toyotę Yaris to wiem, że trzeba uważać bo za kie
              > rownica, jak nic, durna blondi siedzi.
              > Kiedys mi sie nawet podobały. Dopoki nie stwierdziłam, że to uluibione auto kre
              > tynek, w wiekszości.

Większej durnoty nie czytałam. Jak można tak idiotyczne generalizować? Mam yariskę od wielu lat i nie jestem ani blondi ani durna ani kretynka. Nie wiem co to yarczuś.
              • rosapulchra-0 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:36
                Kiedyś bardzo daleka znajoma, posiadaczka własnie yariski (10-letniej, sprowadzonej z Niemiec i przerobionej na gaz) widząc wypaliła: ford g.wort, na co ja, zupełnie bez zastanowienia odpowiedziałam jej: jedzie toyota, w toyocie idiota. Ona się obraziła, a mnie to było zupełnie obojętne, bo jej nie lubiłam.

--
                Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
              • iimpala Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 21:22
                >Większej durnoty nie czytałam. Jak można tak idiotyczne generalizować

mieszkam w prawie 2 mln miescie, moze stąd?
                Nie znam żadnej uzytkowniczki yariski (tym bardziej uztkownika bo tu -żadnego, znaczy zaden znajomy nie uzywa), która miałaby jakieś szczątkową zdolnosc do prowadzenia pojazdów (o innych nie dyskutuje).
                "Yarczus" miał być yorczusiem, czyli yorkiem z kokardą na łbie równie pustym, co jego pani.
                ps. nie dziwie sie, że nie uważasz się za kretynke. Dziwiłabym sie, gdyby było odwrotnie.
            • bi_scotti Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 15:35
              iimpala napisała:

> ZAWSZE jeżdżą nią durne dziunie, z yarczusiami na kolanach albo gdzieś obok.

A jak to sie ma to quality samego auta? Rozumiem, ze Rosa nie szuka chauffer tylko wlasnego pojazdu, eh … Cheers.

--
              "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
              Leonard Cohen
    • mid.week Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:14
      Zawsze mi się wydawało że kategoria "auto miejskie" to nie długie kombi, tylko małe coś czym można się wszędzie wcisnąć.

Jak maż się zna i przeczesał już marki pod kątem spalania i innych pierdoletów to nie kombinuj tylko wybierz jeden z tej jego puli. Wybierz tylko taki z dużym zegarkiem sterowanym falami radiowymi, to ci się sam ustawi wink

18:13
      • rosapulchra-0 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:18
        Dlaczego kombi? Bo mam psa, z którym często jeździmy do lasu czy innego dużego parku na spacery. A zdarza się, że tylko jedno z nas może pojechać, bo drugie np. w pracy czy na innych zakupach.
        Drugi samochód jest niezbędny, mąż pracuje tylko na noce, ja na różne zmiany, nie pogodzimy dojazdów do pracy jednym autem.

--
        "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
        • mid.week Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:25
          No rozumiem z tym, że to chyba nie miejskie auto. Jak wpiszesz coś takiego w googla to wyskakują małe popierdółki.
          Weź tego aurisa, toyoty mają super opinie. Mąż się ucieszy, że jego praca nie poszła na marne. A jak niedajbosze coś się zepsuje to powiesz - ty to g..o wybrałeś tongue_out
        • iimpala Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:30
          a, przepraszam, skoro jeździsz sama, to po wuj ci kombi?
          ja jeździlam maluchem, ze swoim owczarkiem niemieckim, kiedyś. I też nie narzekał (mieścił sie).
          Pies, duzy, spokojnie zmieści sie w "zwykła" osobowkę, na tylnym siedzeniu, nie musi mieć kombi.
          Ja wybierałabym bezawaryjne jakieś auto.
          Kupowalismy, z mezem, nowe samochody (różne), w tym samym roku. Jego już po dwukrotnej wymianie akumulatora, rozrządu, sprzęgła i poważnej awarii alarmu.
          Moje autko cały czas śmiga i tylko denerwuje się jego (samochodu meża) awariami bo nie wiem, czy np. moj akumulator wytrzyma kolejna (13) zimę.
    • julita165 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:34
      Ja jestem niereformowalna fanką toyoty. Każdej. Teraz jeżdżę corolla. Miałam kiedyś Yarisa ( ukradli mi....wrrr ). Oba super pod każdym względem. Kompletnie bezawaryjne mimo że nie dbam o auto jak w podręczniku użytkownika napisali. Yaris super ale typowo do miasta, na autostradzie trochę za lekki. Corolla jest idealna w każdych warunkach. Nie chcę większego auta ( choć podobają mi się wszelkie suv-y ) bo jednak 90% jazd odbywam po mieście, koszty paliwa, ubezpieczenia, opon itd też nie są bez znaczenia.
    • princesse Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:34
      Toyota C-HR. Hybrydowa. Jeżdżę nią od niedawna, ale hybrydami od 2010. Na hybrydy, pompę ciepła etc. jestem po prostu zafiksowana, tak że pewnie nie jestem obiektywnasmile

--
      "Tylko mnie poproś do tańca/ja na nic więcej nie liczę
      Od krańca świata do krańca/ od piekła do nieba bram
      Tylko mnie poproś do tańca/jakbyś mnie kochał nad życie
      Ja ci z nadziei różańca odpust dam"
    • berdebul Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 18:54
      Albo miejskie (segment A, a nawet A+), albo kombi.
      Co będziesz tym wozić, ile masz miejsca do parkowania, ile osob musi podróżować wygodnie?
      Jeżeli to drugi samochod, to wzięłabym jakieś miejskie maleństwo, jest w ofercie każdej marki aktualnie. Można zaparkować wszędzie, pali mało, po mieście sprawdza się bdb.
    • tapatik Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 20:59
      Mondeo na pewno nie jest autem miejskim. Zresztą tak na dobrą sprawę Astra, Megane i Auris też nie bardzo.
      Auto miejskie to auto małe typu Corsa, Clio, Yaris, Fiesta.

Zdecyduj się najpierw jakiej wielkości chcesz samochód.

--
      Pieniądze nie zmieniają człowieka.
      Pieniądze pozwalają mu być sobą.
    • fibi00 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 02.11.19, 23:33
      U nas to ja (kobieta) wygrywam samochód a mąż albo się zgadza albo nie i tak długo szukam aż dochodzimy do kompromisu. Obojgu nam nie podobają się żadne combi ale zależało nam na pojemnym bagażniku. Do tej pory mieliśmy Opla Merivę l , Opla Merivę ll i teraz mamy Fiata 500x (to akurat SUV). Z perspektywy czasu najlepiej jeździło się nam Merivą ll (ekonomiczna,pojemny bagażnik,kontrowersyjnie otwierane drzwi które przy małych dzieciach sprawdzały się lepiej od tradycyjnych drzwi).
    • ultimate.strike Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 00:05
      Długo byłem przeciwnikiem Opli ale w swojej karierze zawodowej dwa razy miałem służbówkę tej marki (raz Corsa, raz Astra) i je polubiłem, są nie do zdarcia, dość tanie, dobre jako wół roboczy, rzez lata nie zdarzył mi się przypadek, żeby Opel nie odpalił mimo, że z racji ich służbowości poziom zadbania nie należał do najwyższych.

--
      Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • mayaalex Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 00:12
      Ja bym brala yarisa bo to super auto (mialam jako auto zastepcze i oddawalam z zalem, mimo ze niby zamienialam sie na wieksze i lepsze wink
      A jak nie to auris. Czy u Was przypadkiem hybrydy nie maja nizszych podatkow? Bo wtedy auris hybryda, oni maja doswiadczenie w produkcji takich aut.
    • minerallna Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 00:57
      Z tego co napisałaś to szukasz auta na 2 osoby plus pies i jeśli to ma być auto naprawdę miejskie to Toyota Aygo, Fiat 500, VW UP, ewentualnie Skoda Citygo. Oglądałam też Hyundai i10 ale to tylko potwierdziło moją opinię o tej marce- nigdy.
      Jestem na bieżąco z małymi miejskimi samochodami smile

--
      http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
        • default Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 11:54
          Mam juz drugą micre i uwielbiam te autka, ale właśnie ta nowa niezbyt mi się podoba, bo za bardzo się rozrosła i straciła ten mikrusowy urok. Niemniej gdy będę rozważać zakup kolejnego auta, chyba pozostanę jednak przy micrze.... ale swoim obecnym jeszcze zamierzam jeździć parę lat. Może w międzyczasie pojawi się kolejna wersja, bardziej mi pasująca z wyglądu i gabarytów.
        • bi_scotti Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 15:33
          agniesia331 napisała:

> Mi się b podoba nissan micra nowy.

Fajne auto, pozyczalam niedawno wlasnie w Europie ale … jak dla mnie za nisko zawieszony przod na europejskie drozki, szczegolnie w malych miasteczkach z kretymi uliczkami pod gorke/w dol etc. Nie wiem gdzie Rosa w tym UK mieszka wiec moze ten aspect jest dla niej bez znaczenia, mnie to zawieszenie troche meczylo. Kwestia upodoban i gdzie sie bedzie jezdzilo smile Life.

--
          Leonard Cohen
        • bi_scotti Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 15:41
          tapatik napisał:

> Czemu Hyundai jest be?

Tez jestem ciekawa smile Hyundai zrobil niesamowity postep od czasow Pony, zarowno pod wzgledem technicznym jak i designing. Coraz uwazniej przygladam sie ich Kona electric (akurat to nie ten wymiar, o ktory chyba chodzi Rosie wiec nie dopisuje do jej listy) - poki co nie musze jeszcze wymieniac auta ale gdy przyjdzie czas to kto wie … moze wlasnie Hyundai. My znajomego, ktory wciaz jezdzi pierwsza wersja Santa Fe bez zadnych napraw etc. A jezdzi duzo, no i u nas zimy sa, elements niszcza auta regardless. Dlaczego Hyundai "be"? wink Cheers.

--
          Leonard Cohen
      • rosapulchra-0 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 20:48
        Podam typy, które wybrał mój mąż dla mnie: mercedes klasy A albo klasy C, mondeo, astra i cos jeszcze.
        Powiedziałam mu, że w tej kwestii spuszczam się na niego, ja tylko chcę kupić wyjechać i użytkować przez kilka lat.

--
        Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
        • minerallna Re: Jakie miejskie auto polecacie? 07.11.19, 03:44
          Dziwne typy ma Twój mąż, ale nie ja będę tym autem jeździć smile Merc klasa A lub C, no niezły rozrzut. Ale jak Tobie pasuje to ok.

Za to Rosa to Ci się udało:
          (...) Powiedziałam mu, że w tej kwestii spuszczam się na niego, (...)

big_grin big_grin big_grin

--
          http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
        • tapatik Re: Jakie miejskie auto polecacie? 07.11.19, 16:58
          rosapulchra-0 napisała:

> Podam typy, które wybrał mój mąż dla mnie: mercedes klasy A albo klasy C,

Lubią się psuć, szczególnie klasa A.

> mondeo, astra i cos jeszcze.

Nie rozumiem, jakiej wielkości samochód chcecie kupić. Mondeo to klasa wyższa, Astra to kompakt.

> Powiedziałam mu, że w tej kwestii spuszczam się na niego, ja tylko chcę kupić wyjechać
          > i użytkować przez kilka lat.

CO ROBISZ? suspicious

--
      • fibi00 Re: Jakie miejskie auto polecacie? 03.11.19, 08:26
        minerallna napisała:

> Kiedyś pisałaś że bardzo podoba Ci się chyba Opel Mokka. To dlaczego nie ten? D
        > uży to on nie jest, a na pewno wygodniejszy na dwie osoby niż długie kombi.

Też kiedyś chciałam Mokkę. Jednakże z tego co wyczytałam pali bardzo dużo jak na taką wielkość auta i ogólnie cena jest zawyżona (jeśli chodzi o auta nowe, używane może lepiej się opłaca...).
    • livia.kalina Re: Jakie miejskie auto polecacie? 07.11.19, 17:14
      Miejskie? Tylko elektryczne. Właśnie wczoraj kuzyn mojego męża przyjechał do nas pochwalić się swoim elektrycznym citroenem ( nie pamiętam modelu, jak Cię to zainteresuje to dopytaj i napiszę). Małe, kompaktowe (4 osobowe), wszędzie się zmieści. Czyste, ekologiczne, tanie. Nie wiem jak w UK ale w Polsce uprawnia do jeżdżenia buspasami oraz bezpłatnego parkowania w strefie płatnego parkowania. Z tego co kuzyn mówił minusem było większe ubezpieczenie niż się spodziewał ( ze względu na częci). Kilkuletnie, kosztowało około 30 tyś. Na długie trasy się nie nadaje, na auto po mieści imo idealne.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
      • tapatik Re: Jakie miejskie auto polecacie? 07.11.19, 19:53
        Ekologiczne i tanie? Samochody elektryczne są droższe niż ich spalinowe odpowiedniki ze względu na kosztowne baterie, które na dokładkę nie są ekologiczne, bo ich produkcja pochłania dużo energii i surowców, a utylizacja jest kłopotliwa i też kosztowna.

--
        • livia.kalina Re: Jakie miejskie auto polecacie? 07.11.19, 22:12
          Samochód elektryczny nowy- owszem jest wciąż drogi ale jak pisałam, kuzyn swój, kilkuletni kupił za 30 tyś. To przecież dużo nie jest. Użytkowanie natomiast jest tanie. Ten kuzyn ładuje samochód w swoim domu ( z enei), na stacjach pewnie jest drożej, i wyliczył, że przejeżdża średnio 10 km za złotówkę. A co do baterii- mogą mieć drugie życie:

www.flota.com.pl/we_flocie/4420/drugie-zycie-baterii-samochodow-elektrycznych.html

--
          super_hetero_dyna:
          "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka