Dodaj do ulubionych

Gorączka u dziecka - co to może/mogło być

04.11.19, 09:16
W ostatnich tygodniach u syna w żłobku rozszalała się choroba infekcyjna "ręce usta stopy". Mały miał kilka krostek na twarzy, ale poza tym czuł się dobrze, był żwawy, jadł, nie przejawiał jakicholwiek objawów chorobowych więc uznałam, że to pewnie ślady po jakiś komarach nieborakach, które jeszcze u nas trochę się kręciły. Z czwartku na piątek dostał gorączki ponad 38 st, więc podałam mu paracetamol w czopku. "Jechał" na tym czopku przez cały piątek, byłam przekonana, że to infekcja się rozprzestrzenia i za chwilę dostanie wykwitów na rękach i stopach, ale tak się nie działo. Kontrolowałam co jakiś czas, ale był czysty. Miał jedynie pare tych krostek na buzi. W piątek dzwoniłam jeszcze do tzw. Gwardii medycznej, ale po zarysowaniu obrazu stwierdzili też, że to na pewno infekcja i podawać ten paracetamol. Jak coś gorszego (np. drgawki) to jechać na ostry dyżur. Koło 23 to się nawet wystraszyłam bo gorączka przekroczyła 39, byłam prawie gotowa jechać, ale po podaniu czopka gorączka spadła, więc postanowiłam przeczekać do soboty. Ostatnią dawkę paracetamolu dostał o godz 4 nad ranem w sobote (gorączkę miał znów mniejszą tzn. 38 stopni). W sobotę chciałam jechać z nim na ostry dyżur, ale mały wstał rześki, bardzo ładnie zjadł, bawił się i biegał, po ustaniu efektu paracetamolu gorączki już nie dostał, żadnego sladu krostek, to samo wczoraj. Dziś prewencyjnie zostawiłam go w domu i zastanawiam się czy pójść z nim do pediatry czy nie. Na ciele jest czysty, krost na buzi też nie ma, czuje się dobrze. Według was co to mogło być? Zastanawiam się czy to mogła być ta choroba "ręce stopy usta", ale krostki miał jedynie na buzi i to pojedyncze, a z tego co mówili rodzice chorych dzieci ze żłobka (konsultowałam się z nimi na whatssup) to ich pociechy miały wykwity na twarzy, dłoniach i ustach i gorączka też trwała u nich dłużej (u mojego tylko w piątek - jeden dzień). Ospa wietrzna na ten moment nie szaleje u nas. Co wy byście zrobiły na moim miejscu?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka