Dodaj do ulubionych

216078 osob wystapilo z kosciola w jednym roku!!!

04.11.19, 17:21
Chodzi o Niemcy. Tylko w.roku 2018 wystapilo z kosciola katolickiego 216078 osob (od ewangelikow ucieklo 220000 osob, czyli zblizona liczba). Wystapic z KK mozna w.Niemczech poprzez kontakt z urzedem swieckim, po prostu idzie sie z dowodem i po 5 minutach nie jest sie katolikiem czy ewangelikiem i nie.placi podatkow koscielnych. Nie trzeba tlumaczyc sie.ksiedzu, nikomu nie trzeba sie tlumaczyc. Osobiscie uwazam ten system za lepszy niz w Polsce. Zawsze sobie mysle ilu ludzi w.Polsce by wystapilo w roku ,w.ktorym wprowadzamy podatek koscielny?.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 04.11.19, 17:32
      ""Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki." Mark Twain

Dwa dni temu przez katolickie środki przekazu przetoczył się news, który pokazuje jak fałszywie można przedstawiać dane liczbowe. Na wielu stronach powtarzał się ten sam lead: "Kościół katolicki w Niemczech: więcej wystąpień, ale też więcej nowych członków". To ciekawe, pomyślałem, i zacząłem czytać artykuł, aby dowiedzieć się ileż to nowych osób dołączyło do Kościoła w Niemczech i z jakich wyznań przeszli. W 2017 wystąpiło z niego 167.504 osób, więc jeśli wstąpiło do niego 170 tysięcy, to wow! gratulacje dla niemieckiego episkopatu! Przeczytałem artykuł raz i nie znalazłem informacji o wstąpieniach. Przeczytałem drugi raz - znów nic. Zamiast tego napisane tam jest, że odsetek katolików w Niemczech w latach 2016-2017 spadł z 28,5% do 28,2%. A więc jak rośnie, kiedy spada? O co chodzi z tą większą ilością nowych członków? I nagle mnie olśniło! Chodzi o sakramenty chrztu! W 2017 roku ochrzczono 169,7 tys. osób (głównie dzieci), co nawiasem mówiąc oznacza również spadek o 2 tysiące w porównaniu z rokiem 2016. Ale 169,7 tys. ochrzczonych to więcej niż 167,5 tys. odstępców! No więc odtrąbiamy sukces: więcej nowych członków! Jakoś nikt nie pomyślał, że katolickie chrzty powinno się zestawić z katolickimi pogrzebami, których pewnie była podobna ilość. Zamiast tego zestawia się je z wystąpieniami z kościoła, aby tylko nie przedstawić sytuacji kościoła w Niemczech w (rzeczywistych) czarnych barwach. Z uwzględnieniem śmierci katolików bilans netto w roku 2017 był oczywiście w Niemczech UJEMNY, na co wskazuje spadek udziału procentowego katolików w społeczeństwie. Tak się dzieje w Niemczech już od wielu lat, ale jak się gruszki porównuje z arbuzami, to można się oszukiwać i utwierdzić w przekonaniu, że jest dobrze. Nawet jeśli nie jest..."

www.apostazja.info
      --
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • 1matka-polka Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 04.11.19, 18:17
        A ja znalazlam takie cos:
        "Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.

Jak mawiał Mark Twain. I rzeczywiście, cytat znajduje się w jego autobiografii z 1907 roku. Z tym, że zgrabne powiedzonko jest tam cytowane za brytyjskim premierem Benjaminem Disraeli. Który, przy okazji, prawdopodobnie nigdy tak nie powiedział."
        mobile.natemat.pl/193663,sa-trzy-rodzaje-klamstw-nie-powiedzial-nigdy-mark-twain-nie-daj-sie-nabrac-na-falszywe-cytaty
        --
        "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
        Kurt Vonnegut
        • bywszy Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 05.11.19, 13:35
          1matka-polka napisała:

> A ja znalazlam takie cos:
          > "Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki.
          > ...

A sam ten "aforyzm" też jest kłamstwem. Prawdziwe byłoby stwierdzenie:

Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i manipulacja danymi statystycznymi.

• mika_p Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 04.11.19, 18:18
        > odsetek katolików w Niemczech w latach 2016-2017 spadł z 28,5% do 28,2%. A więc jak rośnie, kiedy spada?

Ech, odsetek katolików mógł spaść nawet wtedy, kiedy liczba członków kościoła by się nie zmieniła, wystarczy, że w społeczeństwie przybyło niekatolików - rozcieńczenie smile

--
        Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
    • madami Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 05.11.19, 08:54
      Oczywiście, ze system jest lepszy niż w Polsce ale u nas KK nigdy przenigdy się na coś takiego nie zgodzi bo to defacto odcęcie od grubej kasy. Jakby przyszło do dobrowolnego opodatkowania to nagle okaże się, że chętnych będzie ok 30-40% w zależności od regionu. A tak ciągnie się kasiorkę z naszych podatków aż miło.
    • jehanette Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 05.11.19, 09:56
      O, bardzo bym chciała tak zrobić, że idę do urzędu i zgłaszam że mają mnie wykreślić. Poszłabym od razu po wprowadzeniu takiego prawa. Robić akcji z pozyskiwaniem aktu chrztu, umawianiem się z kieckowym w jego jaskini - tego mi się nie chce, tym bardziej że nie mam pewności czy cokolwiek to da, czy ktokolwiek cokolwiek wpisze.

--
      Error 404
    • chicarica Re: 216078 osob wystapilo z kosciola w jednym rok 05.11.19, 13:01
      Nie w Polsce. W Polsce babcia umrze na zawał jak nie będzie ślubu kościelnego, dziubdziuś będzie prześladowany jak nie będzie mieć komunii i w ogóle nojaktotak.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka