Dodaj do ulubionych

Pompowanie Kosiniaka...

05.11.19, 07:48
...w mediach się zaczęło:

wiadomosci.wp.pl/zona-wladyslawa-kosiniaka-kamysza-wezmie-udzial-w-kampanii-prezydenckiej-kim-jest-kandydatka-na-pierwsza-dame-6442504573171329a?amp=1
Szkoda, ze zapomnieli na zdjęciach umieścić poprzednia żonę Władka.

Cóż, wyglada na to, ze Donek stchorzyl i z ciepła emeryturka brukselska Niemka chęci ryzykować kolejnej przegranej w wyborach prezydenckich.
--
złota polska jesień
Obserwuj wątek
      • tiszantul Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 07:59
        Tusk nie ma szans również dlatego, ze jedyne, co jego kandydatura faktycznie może, to zmobilizować elektorat pisowski. Masa ludzi poszłaby zagłosować przeciwko Tuskowi. Kosiniak w ogóle nie wywołuje masowych negatywnych emocji, a Tusk tak
          • tiszantul Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 08:36
            Mało kto pamięta, ze to Kosiniak prowadził w sejmie ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego.
            Że nikt nie kojarzy Kosiniaka z niczym to dla opozycji akurat dobrze. Lepiej nie kojarzyć się wcale niż kojarzyć się źle.

"Ustawa o podwyższeniu wieku emerytalnego trafiła do Sejmu. - Decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego jest trudna, ale konieczna - uzasadniał minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiając w Sejmie projekt podnoszący wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat"
            • 45rtg Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 11:40
              tiszantul napisała:

> "Ustawa o podwyższeniu wieku emerytalnego trafiła do Sejmu. - Decyzja o podnies
              > ieniu wieku emerytalnego jest trudna, ale konieczna - uzasadniał minister pracy
              > i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiając w Sejmie proje
              > kt podnoszący wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat"

O, czyli to jednak niegłupi facet i zrobił coś pożytecznego. Szkoda, że pisiory to potem zniszczyły.
            • gulcia77 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 22:24
              Jedna z najbardziej sensownych decyzji poprzedniego rządu. Cóż, jakoś trudno dociera się do dużej części Polaków, że w życiu trzeba pracować...

--
              "Emancipate yourselves from mental slavery
              None but ourselves can free our minds"
                  • ck2 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 23:23
                    Z jednej strony racja, ale z drugiej strony jest, o czym się nie mówi, jakość pracy w wykonaniu osób 60+. Miałam okazję pracować ze świetnym fachowcem w tym wieku, ale to był wyjątek bo częściej praca z seniorami to droga przez mękę. Koszmarem byla sytuacja, kiedy i szefowie i bliski współpracownik byli po 60-tce - nikt z nich nie nadążał, a osoby młodsze niż 40-letnie były traktowane protekcjonalnie, plus naleciałości zawodowo-obyczajowe z lat zamierzchłych, dla młodej osoby absurdalne. Jakis czas temu miałam mozliwość zdobycia niezłej pracy, ale kiedy się okazalo, że mam pracowac z panią w wieku emerytalnym to podziękowałam. Wiem, że to może niepoprawne politycznie (bo że osoby dwudziestokilkuletnie są beznadziejnymi pracownikami pisać można i jest to dosyć popularne), no ale takie mam doświadczenia.
    • bywalec.hoteli Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 07:59
      Osobiście nic do Kosiny nie mam. Może lepiej by jednak gdyby pracował dalej jako lekarz a nie reprezentował partie bez wizerunku? No i ryzykuje skończeniem jak inni pompowani przez media kandydaci na polskiego XYZ

--
      złota polska jesień
    • tojamarusia Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 08:04
      A ty się dziwisz, że Tusk nie chce się pchać w bagno polskiej polityki z pisem na czele?
      Spokojna, dostatnia emerytura, rodzina. Też na jego miejscu nie pchałabym się.
      A Kosiniak to chorągiewka. Tak skręca jak wiatr zawieje. Mam nadzieję, że w wyborach będzie bez szans.

--
      http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
      • tiszantul Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 08:22
        "A ty się dziwisz, że Tusk nie chce się pchać w bagno polskiej polityki z pisem na czele?"

Nie chce, bo nie wygra wyborów. Czyli "nie może". Może to wziąć udział w wyborach i przegrać. Na szczęście jeszcze nie doszedł do stadium opowieści o kwaśnych winogronach, w przeciwieństwie do niektórych swoich zwolenników

Zresztą żeby Tusk osiągnął jakiś wynik w pierwszej turze, trzeba by przekonać SLD i PSL, żeby nie wystawiali kandydata. Inaczej Tusk zaliczyłby nie porażkę, a kompromitację. A przecież Donald nawet porażek nie lubi, co zresztą jest zrozumiałe.
      • tiszantul Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 08:32
        "Kosiniak to chorągiewka. Tak skręca jak wiatr zawieje. Mam nadzieję, że w wyborach będzie bez szans"

Co innego Tusk, człowiek stały w poglądach. Pamiętacie, jak wziął ślub kościelny przed wyborami? Jak mówił "wszyscy jesteśmy ludźmi Kościoła", fotografował się z wielkim krzyżem, a Platforma jeździła na rekolekcje? Jednym słowem zagorzały katolik, a Platforma to idealna partia dla katolików
        • manon.lescaut4 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 10:15
          Akurat prawda jest, ze Platforma w swoich założeniach od kościoła się nie odcinała. Po prostu po poprzednich wyborach nastąpiło dziwne i bardzo szkodliwe rozdanie, kiedy w parlamencie zabrakło lewicy. „Normalnej” nowoczesnej, pozbawionej PRL-owskich naleciałości lewej strony, w związku z czym to Platfotma przejęła role tych po stronie antyklerykałów, kobiet, niepełnosprawnych i innych mniejszości, w czym w sumie nie była naturalna ani w pełni przekonująca, ale na bezrybiu i rak ryba. Cieszę się, ze lewica wróciła i mam nadzieje, ze będzie rosła w sile.
    • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 09:37
      No to ja się narażę - ale bardzo kibicuję Kosiniakowi, moim zdaniem to kandydat lepszy niż Kidawa-Błońska (mimo całej mojej sympatii do niej). Jakoś ona tak mi za bardzo pachnie Schetyną. Nigdy z ust Kosiniaka nie słyszałam nienawistnych komentarzy, nawet jak PIS chciał ich praktycznie unicestwić jako partię. Moim zdaniem on się marnuje w PSL-u i na prezydenta by się nadawał, byłby do zaakceptowania również dla zwolenników Dudy, a jednak byłby - moim zdaniem - dobrym konstytucyjnym hamulcem dla pomysłów PIS-u bez wprowadzania kolejnych podziałów w społeczeństwie.
      Jeśli opozycja go zacznie pompować - to tylko znak, że ma resztki oleju w głowie.
      • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 09:48
        nie, Polska nie potrzebuje kolejnego prezydęta leżącego plackiem przed panami w czarnych sukienkach.

--
        45rtg o muzykach:
        "Do czynności grania na instrumencie nie trzeba nic, poza sprawnością manualną i ewentualnie oddechową. Nawet słuch nie jest potrzebny, chyba że do skrzypiec, albo puzonu. Wciska się określone klawisze, albo progi i gra muzyka."
        • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 09:59
          No właśnie nie - on był paradoksalnie bardzo zwalczany z ambon! Jako antypis, bo dla wielu księży PIS=dobro wcielone. Moim zdaniem właśnie taki ktoś (a nie wojujący Biedroń) byłby w stanie zmniejszać w Polsce klerykalizm, wiarygodnie i bez nienawiści dyskutować o finansach Kościoła i rozdziale Kościoła od państwa (bo jest o czym).
          Kandydatury biedroniopodobne spowodują tylko okopanie się na radykalnych stanowiskach.
          • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 10:11
            asfiksja napisał:

> Moim zdaniem właśnie taki ktoś (a nie wojujący Biedroń)

znaczy jak wojuje Biedroń?

> byłby w stanie zmniejszać w Polsce klerykalizm, wiarygodnie i bez nienawiści dyskutować o finansach Kościoła i rozdziale Kościoła od państwa

obudź się: kościół w Polsce nie zamierza się odsysać od państwa. W OGÓLE. W ŻADNYM ZAKRESIE. To jest temat dla polskiego kleru nienegocjowalny.
            Kamysz z nimi ugra w tym temacie okrągłe ZERO.
            Nie wspominając o tym, że wątpię, by miał jakiekolwiek chęci do działań w tym kierunku.

Ale fantazjować sobie możesz. Tak, jak i Kamysz o prezydenturze.

--
            www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
            • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 10:18
              Źle do tej kwestii podchodzisz. Kwestii finansowania Kościoła i klerykalizmu w życiu codziennym nie powinno się negocjować. Konkretne rozwiązania powinno się, owszem, konsultować z ogółem społeczeństwa, niekoniecznie tylko przez sondaże, ale to nie jest kwestia żebrania o zgodę biskupów. Kto uważa, że pierwszy warunek to uzyskanie zgody biskupów ten przegra, po prostu.
              • lauren6 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 10:56
                Czy ty w ogóle słuchasz swojego ulubieńca czy tylko dałaś się nabrać na sztuczny uśmiech przyklejony do gęby?

W ostatnich wywiadach Kosiniak minimum 2 razy dochrzaniał się do obecnej ustawy o in vitro: że jest niby niemoralna, bo pozwala mrozić zarodki. Przypomnę, że brak mrożenia zarodków obniża skuteczność in vitro do kilku % czyli odbiera wielu ludziom jakiekolwiek szansę na posiadanie biologicznego dziecka.

Kosiniak niczym, ale to absolutnie niczym nie różni się od Dudy: ma atrakcyjne opakowanie i pustkę w środku.

Gdyby to miał być kandydat opozycji to ja nie poszłabym na wybory. Co to za wybór: Duda oryginał/wiejska podróbka Dudy?
                • mama-ola Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 11:00
                  lauren6 napisała:
                  > Kosiniak niczym, ale to absolutnie niczym nie różni się od Dudy: ma atrakcyjne
                  > opakowanie i pustkę w środku.

Różni się tym, że jest w opozycji, a przydałby się opozycyjny prezydent.
                  Fakt, że jest tak podobny, może sprawić, że zostanie wybrany - spodoba się konserwatywnemu elektoratowi.

> Gdyby to miał być kandydat opozycji to ja nie poszłabym na wybory. Co to za wybór:
                  > Duda oryginał/wiejska podróbka Dudy?

Taki wybór: wierny poddany Kaczyńskiemu / opozycyjny wobec Kaczyńskiego.
                  • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 11:13
                    mama-ola napisała:

> opozycyjny wobec Kaczyńskiego.

a ta opozycyjność to czym się u kosiniaka przejawia?

--
                    z wątku "Kto z was emigruje gdy pis wygra?"
                    volta2: "mam nadzieję , że mój mąż. Dlatego z całą premedytacją będę głosowała na pis, i nawet wszystkich dookoła namawiam, bo strasznie potrzebuję wybyć na paroletni kontrakt jako osoba towarzysząca".
                    • mama-ola Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 11:21
                      alicia033 napisała:

> a ta opozycyjność to czym się u kosiniaka przejawia?

Przejawiłaby się, gdyby został prezydentem: nie będzie podpisywał wszystko jak leci, nie będzie się stawiał nocą na (krzywo)zaprzysiężenia, nie będzie łamał konstytucji, na którą przysięgnie.
                    • mama-ola Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 08:57
                      sham-anka napisał(a):

> ale po co konserwatywny elektorat miałby go wybierać, skoro mają dudę?

Wyborcy lubią zmiany. Wręcz niektórzy tylko wtedy czują, że wybierają, jeśli wybierają coś innego niż już było.
                  • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:51
                    mama-ola napisała:
                    > lauren6 napisała:
                    > > Co to za wybór: Duda oryginał/wiejska podróbka Dudy?
                    >
                    > Kosiniak nie jest ze wsi. Z Krakowa jest, medycynę na UJ skończył.

Kosiniak dla ludzi z miasta jest ze wsi a dla ludzi ze wsi jest z miasta. PAT.

--
                    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
              • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 11:09
                asfiksja napisał:

> Kto uważa, że pierwszy warunek to uzyskanie zgody biskupów ten przegra, po prostu.

Przegrała to Polska i Polacy. Dwie dekady temu, w latach 90tych, pozwalając sie kościołowi rozpanoszyć.
                A tacy, jak kosiniak nic w tym temacie nie zamierzają zmieniać.
                Takie jak ty, też nie, właśnie sobie przypomniałam, z jakiego wątku cię kojarzę:
                forum.gazeta.pl/forum/w,567,168854259,168854259,Do_Mam_a_A_teistek.html
                --
                www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=YFs7-MQ-sug
      • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 23:05
        asfiksja napisał:
        > No to ja się narażę - ale bardzo kibicuję Kosiniakowi, moim zdaniem to kandydat
        > lepszy niż Kidawa-Błońska (mimo całej mojej sympatii do niej). Jakoś ona tak m
        > i za bardzo pachnie Schetyną. Nigdy z ust Kosiniaka nie słyszałam nienawistnych
        > komentarzy, nawet jak PIS chciał ich praktycznie unicestwić jako partię. Moim
        > zdaniem on się marnuje w PSL-u i na prezydenta by się nadawał, byłby do zaakcep
        > towania również dla zwolenników Dudy, a jednak byłby - moim zdaniem - dobrym ko
        > nstytucyjnym hamulcem dla pomysłów PIS-u bez wprowadzania kolejnych podziałów w
        > społeczeństwie.
        > Jeśli opozycja go zacznie pompować - to tylko znak, że ma resztki oleju w głowi
        > e.

Kosiniak to konserwa. Młodzi na niego nie zagłosują. Przy wyborze Kosiniak-Duda zostaną w domu. Efekt wiadomy.

--
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
          • lauren6 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 13:47
            Z sondaży wynika coś dokładnie odwrotnego.

Kidawa jest kandydatką typowo centrową, Kosiniak to prawak. Wyborcy lewicy w życiu nie zagłosują na kogoś o tak skrajnie konserwatywnych poglądach. W przeciwieństwie do Kidawy on ma olbrzymi elektorat negatywny wśród wyborców opozycji. Bo to chyba oczywiste, że zdanie wyborców PIS nt. Kosiniaka nikogo nie interesuje: oni i tak zagłosują na Dudę.
            • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 14:20
              Są hardkorowi wyborcy PIS (10-15% maks) i "zwykli" wyborcy PIS. Do tych pierwszych nie ma co apelować, ale ci drudzy mogą dać się przekonać, że taki hamulec dla najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych dla przyszłych pokoleń pomysłów PIS się jednak przyda w Pałacu Prezydenckim.
              Bez wyborców PIS się nie da, tych ludzi nie można pomijać ani nimi pogardzać, nie tędy droga!
              Jeśli wyborcy lewicy (w sensie Czarzastego, Biedronia i Zandberga) zagłosowaliby jakby co na Dudę przeciw Kosiniakowi to by było przygnębiające.
              • lauren6 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 17:43
                > Jeśli wyborcy lewicy (w sensie Czarzastego, Biedronia i Zandberga) zagłosowaliby jakby co na Dudę przeciw Kosiniakowi to by było przygnębiające.

Wystarczy, że nie pójdą na wybory. Ja bym nie poszła. Z dwojga złego lepszy prezydent popierający z zakaz aborcji od prezydenta popierającego i zakaz aborcji, i zakaz in vitro.
              • sham-anka Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 03:29
                > Bez wyborców PIS się nie da, tych ludzi nie można pomijać ani nimi pogardzać, nie tędy droga!

bzdura, nigdy się nie walczy o elektorat przeciwnika bo na to szkoda prądu (to tak, jakby pis próbował znaleźć jakiegoś kandydata centrowego na tyle, żeby zagłosował na niego elektorat opozycji, no już widzę jak lecisz), tylko o niezdecydowanych.
            • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:56
              lauren6 napisała:
              > Kidawa jest kandydatką typowo centrową, Kosiniak to prawak. Wyborcy lewicy w ży
              > ciu nie zagłosują na kogoś o tak skrajnie konserwatywnych poglądach. W przeciwi
              > eństwie do Kidawy on ma olbrzymi elektorat negatywny wśród wyborców opozycji. B
              > o to chyba oczywiste, że zdanie wyborców PIS nt. Kosiniaka nikogo nie interesuj
              > e: oni i tak zagłosują na Dudę.

Dokładnie tak. Wyborcza zrobiła szybki sondaż po wyborach parlamentarnych i tylko przy Kidawie-Błońskiej Dudzie poparcie spadło poniżej 50%.

Idiotyzmem jest walczyć o elektorat PiS odstraszając tym samym własny. W wyborach parlamentarnych mogło mieć to sens bo PO grając na konserwę wygnało wyborców do Lewicy. W prezydenckich wygna do domu.

Aczkolwiek moja pesymistyczna natura przewiduje, że dziadzio Schetyna będzie chciał właśnie grać na Kosiniaka. Idiota.

--
              Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
              • lauren6 Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 08:15
                Jeżeli postawią na Kosiniaka to są idiotami.

PIS rozegra Kosiniaka na dzień dobry. Mogę się założyć, że jeśli Kosiniak zostałby prezydentem to od początku prezydentury zaczną mu podrzucać do podpisu zgniłe jaja: ustawy światopoglądowe bijące w swobody obywatelskie. Np. zakaz aborcji, ograniczenie in vitro, zakaz edukacji seksualnej czy ograniczenie swobód LGBT.

Co zrobi kościółkowy prezydent, który de facto jest jeszcze bardziej konserwatywny niż Duda?
                - nie podpisze to PIS zmasakruje PSL w środowisku wiejskim. Ich prezydent okazał się lewakiem, a to gorsze określenie niż faszysta, nazista czy komunista.
                - podpisze to jest skreślony w środowiskach opozycji. Na dodatek cały gniew społeczny nie skoncentruje się na prawackim PIS, bo każdy widzi jakie to oszołomy, ale na właśnie opozycyjnym prezydencie.

Nie wiem jak można uznać, a Kosiniak to dobry kandydat na przez opozycji. Trzeba chyba być pod urokiem tego nieszczerego uśmiechu, innego logicznego wytłumaczenia nie widzę.
                • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 08:22
                  lauren6 napisała:
                  > Nie wiem jak można uznać, a Kosiniak to dobry kandydat na przez opozycji.

Trzeba być dziadziem Schetyną.

--
                  Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
                  • ck2 Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 08:35
                    Zgadzam się z wami, jesli Grzegorz postawi na ultrakonserwatywnego Kosiniaka, a nie na Kidawę, to bedzie strzał do bramki PiS. A że od dawna nie podejrzewam go o ambicje wieksze niz trzymanie swojej partii za gardło, to raczej postawi na Kosiniaka - taktycznie przemyślane szerokie decyzje są nie w jego stylu.
                    Kidawą mogliby powalczyc o elektorat centrowy, a nawet lewicowy (granie kartą "udział kobiet w polityce", prezydentka w konserwatywnym kraju), sama kandydatka mimo braku przebojowości robi dobre wrażenie polityczki rozsądnej i wyważonej i nie byłoby tak łatwo po niej jechać jak po młodszej Musze o urodzie modelki.
                    Inna sprawa, że Kosiniak ma naprawdę dobry PR i sama mam centrowych znajomych urzeczonych jego młodością i swieżością, ślepych na betonowy konserwatyzm.
      • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 23:07
        mama-ola napisała:
        > Prawie
        > na każdego przeciwko Dudzie zagłosuję.

Tyle, że tysiące przy tym wyborze nie pójdą wcale do urn.

--
        Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
      • a23a23 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 17:13
        fredzia098 napisał(a):

> A to niespodzianka. Kolejny bogobojny z drugą żoną . Po nim się nie spodziewała
        > m sad

Nie, żebym go broniła, bo to jednak nie moja bajka.
        Ale tutaj sytuacja była jednak inna - to pierwsza żona zaszła w ciążę z innym i od KK odeszła. Nie wiem kiedy sformalizowali rozwód, ale przez chwilę był sam, a później zszedł się z obecną żoną. Więc to nie Kaz, który znalazł swoją Izabel, odchodząc od chorej żony - jednak trochę inna liga.
        • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 18:29
          a23a23 napisała:

> Ale tutaj sytuacja była jednak inna - to pierwsza żona zaszła w ciążę z innym i
          > od KK odeszła. Nie wiem kiedy sformalizowali rozwód, ale przez chwilę był sam,
          > a później zszedł się z obecną żoną.

w katolicyzmie, którym kosiniak zaczął się lansować, to kompletnie bez znaczenia.
          Dla osób wierzących i kościelnych funkcjonariuszy jest jawnogrzesznikiem i tyle.

--
          volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
          "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
          czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
        • sham-anka Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 03:32
          > Ale tutaj sytuacja była jednak inna - to pierwsza żona zaszła w ciążę z innym i od KK odeszła. Nie wiem kiedy sformalizowali rozwód, ale przez chwilę był sam, a później zszedł się z obecną żoną.

Niemniej jeśli z pierwszą żoną miał ślub kościelny to w świetle nauk kościoła popełnia cudzołóstwo, bo kościół rozwodów nie uznaje. Chyba, że unieważnił małżeństwo, ale zdrada to chyba nie jest podstawa do unieważnienia.
    • nangaparbat3 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 14:49
      Jesli nie Tusk, to Kosiniak.
      Bardzo cenie panią Błońską, ale co do prezydentury mam wątpliwości (pomijam rozważania, kto na nią zagłosuje). Wydaje mi się, ze byłaby marionetką Schetyny.
      Kosiniak się sprawdził, ma klasę i dystans, jest kreatywny, ma zdolności dyplomatyczne i umie być twardy - w miękki, zwłaszcza jak na dzisiejsze okoliczności, sposób. Tu nie ma mowy o żadnym dmuchaniu, jest politykiem całą gębą.
      Kiedyś widziałam w tej roli Biedronia, ale niestety jakby się zatrzymał, cofnął nawet. Ma czas, jak na prezydenta młody.
      Pani Dulkiewicz - kto wie, jak najbardziej, chociaż jeszcze nie teraz.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
      • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 15:04
        nangaparbat3 napisała:

> Wydaje mi się, ze byłaby marionetką Schetyny.

a wydaje ci się tak, bo?
        Wystawienie kosiniaka jako kandydata opozycji równa się kolejnej kadencji dudy w Pałacu Namiestnikowskim.

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
        • nangaparbat3 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 18:27
          Całym sercem bym życzyła pani Błońskiej sukcesu, głosowałam na nią do sejmu. Absolutnie nie będę płakać, gbyby została prezydentką, na odwrót.
          Jednak wolałabym Kosiniaka.
          Uważam, ze jest samodzielnym, odważnym, kiedy trzeba twardym politykiem, ale nigdy oszołomem. Myślę, że część prawicowego elektoratu mogłaby na niego głosować. Czy na panią Błońską też, nie mam pojęcia.

--
        • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 19:13
          > > Wydaje mi się, ze byłaby marionetką Schetyny.
          >
          > Tak tak, paprotką, marionetką, kwiatkiem do kożucha. Ogarnij się.

Podoba mi się ten zwięzły gatunek literacki. Stworzę mój utwór:
          "Wydaje mi się, że zupa jest gorąca.
          Tak tak, gorąca, trująca, paskudna, nie kochasz mnie. Ogarnij się."
          • nangaparbat3 Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 22:01
            Może przegięłam. Przed wyborami do sejmu mnie też by wkurzyła taka opinia.
            Natomiast w międzyczasie dotarło do mnie, co mnie najbardziej może przekonuje do Kosiniaka: jemu się chce. Zwyczajnie jest fighterem i naprawdę może pokonać Dudę.

--
      • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 23:10
        nangaparbat3 napisała:
        > Kosiniak się sprawdził, ma klasę i dystans,

Kosiniak na krótkiej smyczy KK spowoduje, że ludzie nie pójdą po prostu do wyborów.

--
        Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
    • bo_gna Re: Pompowanie Kosiniaka... 05.11.19, 22:45
      prezentuje się ok, ale czy zna języki? dla mnie to podstawowe sprawy u prezydenta, a więc prezencja i znajomość języków, bo jak nie będzie potrafił przemówić po angielsku na konferencji, nie będzie umiał zagadać do innych, to wg mnie wstyd
    • nangaparbat3 Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:37
      Myslę tak: ewentualnych ustaw zaostrzających czy znoszących prawo do aborcji czy zakazujących in vitro nie podpisze. Akurat po Kosiniaku spodziewam się postawy: moje poglądy są takie a takie, ale jestem prezydentem wszystkich Polaków. Ustaw lewicowych, o związkach partnerskich czy liberalizacji prawa do aborcji, przez najblizsze kilka lat i tak nie będzie, a jeśli Duda zostanie, to może nie być jeszcze długo.

--
      • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:50
        nangaparbat3 napisała:
        > Mylę tak: ewentualnych ustaw zaostrzających czy znoszących prawo do aborcji cz
        > y zakazujących in vitro nie podpisze.

Srututut kłębek drutu.

--
        Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
        • nangaparbat3 Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:56
          Mogę się mylić, co do przyszłości nie ma nic pewnego, co do ludzi też.
          Jednak co do tego, że w najbliższych latach ustaw liberalizujących prawo nie będzie, nie mylę się na pewno. Jeśli Duda przejdzie na drugą kadencję, może ich nie być już nigdy.

--
          • araceli Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 07:58
            nangaparbat3 napisała:
            > Mogę się mylić, co do przyszłości nie ma nic pewnego,

Pewne jest, że elektorat lewicowy i liberalny zleje Kosiniaka ciepłym moczem. "Mniejsze zło" ma swoje granice.

--
            Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
      • sham-anka Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 15:10
        > Akurat po Kosiniaku spodziewam się postawy: moje poglądy są takie a takie, ale jestem prezydentem wszystkich Polaków.

jak to było? Kandydatów-mężczyzn ocenia się po ich domniemanych możliwościach, a kandydatki-kobiety po dokonaniach, więc one są z założenia na gorszej pozycji? Stawiasz na kosiniaka na podstawie swoich własnych rojeń na temat jego zayebistości.
    • bo_ob Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 15:26
      Kosiniak Kamysz/
      Bardzo porządna kandydatura: z dobrej rodziny, porządnie wykształcony, samorządowiec z rządowym doświadczeniem, zero afer na koncie, żona, dziecko, młody, dobrze wychowany, stanowczy, spokojny umiarkowanych poglądów, konserwatysta, autor tzw "kosiniakowego" - powinien podobać się większości Polaków. Moim zdaniem ma charyzmę i stąpa po ziemi.
      • alicia033 Re: Pompowanie Kosiniaka... 06.11.19, 16:12
        bo_ob napisała:

> Moim zdaniem ma charyzmę

aha. Przedwczorajszej sałatki warzywnej.
        Jednak ten budyń lepszy.

> i stąpa po ziemi.

trudno, żeby stąpał po wodzie...

--
        "Do wierzących, jazda samochodem"
        "Zawsze jak wsiadam do samochodu odmawiam krotka modlitwe.Wiem,ze nie raz zawierzenie uratowalo mi/nam zycie.Jak kiedys jadac na slasku, ruszajac na zielonym, kierowca z lewej z ogromna predkoscia wjechal na czerwonym i smignal nam przed maska.[...] I wiele innych pomniejszych." (ortografia oryginalna by mama.nygusa)
      • premeda Re: Pompowanie Kosiniaka... 17.11.19, 21:25
        Lekarz będący oszołomem, broń losie od takiego. On ma zbyt duży elektorat negatywny. Prędzej uwierzę, że Kaczyński zastopuje całkowity zakaz aborcji, bo mu się to politycznie opłaci, niż Kosiniak. Wystarczy poczytać jego wypowiedzi o aborcji i in vitro.
        • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 17.11.19, 21:46
          Cały czas chodzi o walkę z Dudą i o to, kto ma szansę z nim wygrać w naszych realiach społecznych. Chodzi o osobę, która będzie hamować zamachy na praworządność, tylko tyle, nie musi wykazywać szalenie błyskotliwej inicjatywy. Poza tym to, że Kaczyński zastopował zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to nie kwestia wiary tylko wiedzy, nie rozumiem więc tego "prędzej uwierzę". No przecież zrobił to, wyrzucił do kosza ten milion podpisów, czy ileś tam, mając w ręku pełnię władzy i mogąc wszystko - gdzie tu miejsce na wiarę? A PSL bywał u władzy i też nic nie robił z aborcją. W Polsce zresztą nikt nic nie robi z aborcją, tylko wszyscy o tym teoretycznie ględzą.
    • asfiksja Re: Pompowanie Kosiniaka... 17.11.19, 20:00
      Nie będę tworzyć nowego wątku, ale bardzo fajnie pisze o szansach prezydenckich różnych osób Agnieszka Holland wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25414702,agnieszka-holland-teraz-to-juz-wole-holownie-niz-biedronia.html
      Mimo wszystko jednak za mało się mówi o (realnej!) groźbie wejścia Dudy w 1. turze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka