Dodaj do ulubionych

porada kolorystyczna :)

06.11.19, 09:47
czy to jest wedlug Was cieply, czy zimny kolor? i czy nadalby sie na bluzke dla osoby z rudymi (miedzianymi) wlosami (to ja)?
kolor bardzo mi sie podoba (wypatrzona bluzka tez), ale obawiam sie, ze przy moich wlosach i bladej cerze bede wygladac jak brazowawa plama ... ja takich kolorowych niuansow sama ocenic nie potrafie (a nosze sie na ciemno/zimno na ogol), wiec pytam Was o rade smile

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41KyM2XRypL._SX679_.jpg

--
"out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
Obserwuj wątek
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:02
        > Dla mnie ciepły, ale co do reszty, to nie doradzę;:p nie mam wyobraźni kolorystycznej :p

Mona, no ja tez nie uncertain

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:02
        > Ciepły. Moim zdaniem absolutnie nie dla bladych rudych chyba że w połączeniu z gigantyczną ilością niebieskiego
        > albo zielonego - zwłaszcza na szyi.

wyrazasz moje obawy ... ja bym to chciala nosic z czarnym (w zasadzie wylacznie).

--
            • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:17
              > Gorzej jeśli to marka niedostępna stacjonarnie w promieniu rozsądnej odległości od miejsca zamieszkania, wtedy
              > to tylko wysyłkowa.

bingo!
              nawet do mnie (za granice) nie wysylaja, a czas na zwrot to 2 tygodnie - przy pechu nie zdarzy od mamy z Polski do mnie dojsc na czas, zeby zwrocic ... wlasnie dlatego pytam, bo nie ma mozliwosci przymierzenia.

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:18
        > A nie mogła byś przymierzyć tej bluzki i zobaczyć jak będziesz wyglądać?

no wlasnie nie - nawet do mnie (za granice) nie wysylaja, a czas na zwrot to 2 tygodnie - przy pechu nie zdarzy od mamy z Polski do mnie dojsc na czas, zeby zwrocic ... wlasnie dlatego pytam, bo nie ma mozliwosci przymierzenia.
        (troche sie powtarzam z postu powyzej, przepraszam wink ).

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:18
        > A contrario - przy bladej cerze to chyba ryzykowne.

eh ... na razie jestescie zgodne, wiec chyba, z zaloscia w sercu, bede musiala Was posluchac wink

--
        • double-facepalm Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:25
          Zależy czy masz żółty czy rozowawy ton. Jestem blada szatynk z raczej zoltawym odcieniem cery i w takim Total looks czyli od stóp do dl głów nie wyglądałaby za dobrze. Jakaś apaszka/komin/biżuteria może by uratowały calosc. Ale nie mam żadnej góry w takim kolorze.
    • solejrolia Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 10:23
      Ciepły. smile Bardzo przyjemny.

Ja jestem typową jesienią (nie rudą, ale cera, zielone oczy, itd) i miałam fazę na brązy. Teraz trochę mi przeszło, natomiast jeśli wybieram tak ciepły kolor, to zaraz neutralizuję go zimnym odcieniem, np fioletowym. Czy szarym. Chociaż szary jest akurat neutralny. Albo właśnie czarny , bo jak dla mnie kolor czarny jest zimny, więc pasowałby.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
      • double-facepalm Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 12:29
        solejrolia napisała:

> Ciepły. smile Bardzo przyjemny.
        >
        > Ja jestem typową jesienią (nie rudą, ale cera, zielone oczy, itd) i miałam faz
        > ę na brązy. Teraz trochę mi przeszło, natomiast jeśli wybieram tak ciepły kolor
        > , to zaraz neutralizuję go zimnym odcieniem, np fioletowym. Czy szarym. Chociaż
        > szary jest akurat neutralny. Albo właśnie czarny , bo jak dla mnie kolor czar
        > ny jest zimny, więc pasowałby.
        >
        >
        ja w czarnym wygladam malo korzystnie, delikatnie mowiac, i raczej granat, ew grafitowy/szary. zaleznie od stopnia "opalenia" (oksymoron, bo jestem raczej blada) od baardzo stonowanej do zwyklej jesieni.
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:44
        > Ciepły, ale z czarnym sweterkiem lub żakietem może ujdzie...W każdym razie jako
        > duża plama kolorystyczna raczej nie.

no wlasnie ona ma taki fason, ze trzeba ja nosci "sama sobie", bez zakietu, czy kardiganu, niestety
        buuuu

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:45
        > Zalezy jaki masz kolor oczu.
        > Jesli zimny (niebieski, szary) to mozna sie zastanowic.
        > Jak cieplejszy i wliczam tu cos w stylu "zlote ciapki na szarych" to niekoniecz nie.

haha, no wlasnie zielono-szary ze zlotem, czyli cieply

--
    • mdro Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 11:58
      Ale zdajesz sobie sprawę, że każda z nas na swoim monitorze widzi ten kolor ciut inaczej? wink

I że na zdjęciu na stronie sklepu też może wyglądać inaczej niż w rzeczywistości (przy czym ta "rzeczywistość" też może być różna przy dziennym i przy sztucznym świetle)?

Ten zalinkowany kwadrat ma kolor 145/845/44 w RGB, 25/70/92/17 w CMYK, czyli ciepły, nasycony brąz o wręcz pomarańczowym odcieniu. Ale też się tym nie sugeruj wink, bo sprzedawca mógł dobrać kwadracik pod to, co widział na zdjęciu, a mógł widzieć niekoniecznie to, co będziesz widzieć Ty wink.

Ale zimny ten kolor z całą pewnością nie jest, to na pewno można stwierdzić.

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
      • nuta15 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 12:30
        To może być kolor dla ciebie, ale nie do noszenia przy twarzy. Za to jako kolor dodatków, szczególnie skórzanych - buty, torebka, pasek, rękawiczki może być rewelacyjny.Pasuje do czerni, szarości, granatu, ciemnej zieleni, śliwkowego fioletu.
    • aandzia43 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 12:45
      Cieply. Jak masz wlosy dokładnie w takim kolorze to ci się bluzka zleje z nimi, ale jak inne, bardziej zlociste lub miedziane to ok. Zielona biżuteria lub apaszka nie zaszkodzą na przerwanie ciągłości masy tego "jasnego orzecha" wink Poza tym mam wrażenie, że to kolor dla jesieni bardziej niż wiosen, a nie wiem co ty jesteś.

--
      "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
    • lumeria Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 17:59
      Jeśli Ci się podoba, to noś na zdrowie! Co tam moda, ważne byś czuła się w tym ciuszku rewelacyjnie. smile

Ja mam tak z pomarańczowym - nie jest to 'moj' kolor, ale czasami muszę go mieć. Wiec 'ożywiam' twarz komponującym się kolorem (zieleń, turkus).

Tobie doradziłabym np. sznurek turkusów, apaszkę lub szalik w tonach zgaszonej zieleni, morskiego niebieskiego, jasno-szaro-niebieskiego.

Albo poszłabym w drugim kierunku - w podobne kolory. Czyli dodać ciemniejszy brązowy, bardziej czerwonawy, albo musztardowy.

Tu przyklad z kontrastem:
      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQD1sEFPRVqrN6NkkUGdfRjrymZvSZYToxsIYg3voIZyhL1EdGPA&s

A tu w jednej tonacji:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRmHUBB1IAbyGpeiNq2XfRuMfde6cPr8C39l5QrOQeR4gs4AmCw&s
          • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:38
            > ale wiesz, ze nie kazda osoba w typie kolorystycznym "jesien" ma rude wlosy? jestem mysią szatynką i też z uwagi
            > na cere, oprawe oczu, itp podpadam pod ten typ.

ja nawet nie jestem pewna, czy jestem jesienia, chyba kiedys mi lato wyszlo w jakims tescie ...
            zreszta rude wlosy nie sa moje naturalne, choc uwazam, ze powinnam sie ruda urodzic - bardzo duzo ludzi wierzy, ze to moj naturalny kolor, bo po prostu do mnie pasuje idealnie. ja zawsze, od dziecka, chcialam byc ruda i na inny kolor sie nie farbuje i nie mam zamiaru. jak raz na moment wrocilam do naturalnego koloru (szary blond), to mnie ludzie nie poznawali, hehe

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:39
        ten przyklad w jednej tonacji jest genialny kolorystycznie dla mnie smile
        mnie tez jest zadziwiajaco dobrze w czerwieniach.

--
    • asia_i_p Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 19:38
      Ciepły.
      Przetestuj - znajdź w jakimś sklepie coś w tym kolorze i przyłóż do twarzy, zamknij oczy, chwilę postój i otwórz oczy. Jeżli najpierw zobaczysz ubranie, a nie swoją twarz, to nie jest twój kolor.

--
      The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:43
        > W zieleń idź, ja wiem, to takie oklepane, ruda w zieleni, ale zawsze urocze i robi wrażenie.

nie no, uwielbiam oklepana zielen smile
        ... i wlasnie sobie kupilam ciemno-zielone cygaretki, swietne sa, hehe

chyba ta milosc nie dla mnie LOL

--
    • mokka39 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:37
      mi się wydaje, że to ciepły i na tyle co cię widziałam kuro, to chyba by cię ten kolor zgasił. Może taka ciemniejsza czekolada byłaby lepsza? Chociaż, ja nie będę doradzać, bo sama mam wielkie problemy z ubraniem się i chadzam zazwyczaj w czarno-burych workach wink

--
      www.perfumanka.pl
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 06.11.19, 20:41
        > mi się wydaje, że to ciepły i na tyle co cię widziałam kuro, to chyba by cię te
        > n kolor zgasił. Może taka ciemniejsza czekolada byłaby lepsza?

nie no, ciemna gorzka czekolada wyglada na mnie swietnie, ale mnie zauroczyl ten wlasnie kolor wink
        i tez wydaje mi sie, ze sie zleje i bede "niewidoczna" - chyba musze sie zmierzyc z rzeczywistoscia i wybrac inny kolor, hehe (gorzkiej czekolady nie ma, ale sa zielenie rozne)

> Chociaż, ja nie będę doradzać, bo sama mam wielkie problemy z ubraniem się i chadzam zazwyczaj
        > w czarno-burych workach wink

ja tam uwielbiam czarno-bure, choc niekoniecznie worki (ale tez) smile

--
      • kura17 Re: porada kolorystyczna :) 07.11.19, 06:52
        > Ciepły. Pamietam twoje zdjęcia i wg mni najlepiej wyglądałabys w kolorze fioletowym/ purpurowym/ fuksja,
        > intensywny zielony itp

e no, po latach wiem mniej wiecej w jakich kolorach ubran mi dobrze (akurat fiolet to zdecydowanie nie moj kolor), ale ten mi sie "zamarzyl", a nigdy takiego nie nosilam (pewnie dlatego, ze mi nie sluzyl, hehe), wiec pytam ...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka