Dodaj do ulubionych

Szeryf prewencyjny

06.11.19, 11:42
Jesteście szeryfami albo znacie takich. Doprowadzacie do ryzykownych sytuacji na drodze aby utrzeć komuś nosa? Zamiast ruszyć tyłek walicie w rury, bo sąsiad robi hałas. Z czego wasze walenie też ciche nie jest. A może trujecie psa sąsiada, bo szczeka non stop? Da się to wszystko obronić?
Obserwuj wątek
    • frey.a86 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 11:48
      Nie jestem i nie lubię takich szeryfów. Chociaż przyznam, że kiedyś waliłam w ścianę młotkiem, żeby uciszyć imprezowiczów. Nie ruszyłam tyłka, ponieważ to sąsiedzi, z którymi dzielę ścianę, ale mieszkają w osobnej klatce. Musiałabym się ubrać, zejść na dół, dzwonić domofonem i włazić do nich na górę w środku nocy i w środku zimy. Uważam to za usprawiedliwienie walenia, no i niech się cieszą, że nie wezwałam policji.
      • sirella Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 12:49
        hehe, ja raz się pokusiłam o walnięcie w ścianę by sąsiadów uciszyć bo nie chciało mi się w piżamie do nich drałować, w efekcie uszkodziłam tynk na ścianie i mi minęło bezpowrotnie big_grin
        • memphis90 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 16:23
          A mi odpukali. Mało tego - bluzgi kierowane wczesniej w stronę męża zaczęły lecieć w naszą stronę...

--
          "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • rosapulchra-0 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 18:13
        A powinnaś wezwać policję. Dużo skuteczniejsze działanie niż walenie młotkiem w ścianę.

--
        "Dobre wychowanie polega nie na tym, że nie oblejesz obrusa sosem, lecz na tym, że nie zauważysz, kiedy to zrobi ktoś inny" Antoni Czechow
    • profes79 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 11:49
      Parę lat temu miałem sąsiadów, którzy latem puścili sobie ruskie techno (i to nie cicho, bo nawet przez słuchawki te basy dawały mi się we znaki). Siedziałem, pracowałem akurat w domu i było mi to lekko mówiąc nie na rękę. Westchnąłem, wyciągnąłem głośniki, podpiąłem do komputera, obróciłem w kierunku ściany i puściłem Rammsteina.

Po pół godzinie doszliśmy do milczącej zgody - oni nie nap.lają techno; ja nie nap.lam Rammsteinem smile

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
        • sirella Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 12:51
          powinna się im do sposobu komunikacji dołączyć pani ćwicząca głos do śpiewu w operze oraz sąsiad z disco polo i wójek józek co lubi staśka wielanka, że o pani jadzi co z łemkowszczyzny pochodzi i lubi ludowe klimaty koła gospodyń wiejskich nie wspomnę...
          • profes79 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 16:19
            Ważne że zadziałało - rozważałem zapukanie do drzwi jednak stwierdziłem, że nie chce mi się szarpać z obcokrajowcami których znajomość polskiego mogła być różna. Na codzień słucham muzyki na słuchawkach właśnie. Przez trzy lata jak tam mieszkam był to jedyny "konflikt" z sąsiadami.

--
            Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
      • alpepe Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 18:07
        Ja zrobiłam raz podobnie, z tym, że tam były Nocne Niemców rozmowy, a ja poczekałam kulturalnie do godziny 6. rano i włączyłam ustawione na pawlaczu radio Deutschland. Mieli kultury po pachy. Potem miesiącami był spokój.

--
        "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • dziennik-niecodziennik Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 13:11
      czasem mnie kusi żeby nie ustąpić miejsca temu debilowi co to MUSI wyprzedzac na trzeciego i wpychac sie potem w odstęp o długości pól samochodu, żeby uciec tym z naprzeciwka.
      ale ustępuję, bo mi żal właśnie tych z naprzeciwka.
      czasem sobie trąbnę, zeby ulżyc duchowi. tyle mojego.

--
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink
    • pani_tau Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 13:35
      To nie działanie szeryfa tylko samotnego mściciela. Oraz psychopaty, jeśli chodzi o psa.
      Raz wezwałam policję do hałasujących sąsiadów. Dyżurny powiedział mi, że na razie nie ma kogo wysłać, bo jest sobotni wieczor, więc wszyscy pojechali do awantur domowych.
      Na końcu języka miał pytanie czy wiem, na jakim świecie żyję.
    • muchy_w_nosie Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 18:57
      Polecam oglądanie serii "polskie drogi" albo "stop cham" na YouTube.
      Po 500 odcinkach nic mnie nie rusza, jestem mega uprzejma, nie trąbie na wyjeżdżających, nie wq... mnie zajeżdżacze i ci co muszą być pierwsi, nie komentuję, nie bluzgam nawet w myślach, szeryf mi się nie trafił ale przezornie bym wiała nawet po trawie bo widziałam setki takich akcji na podanych kanałach.
        • bi_scotti Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 19:32
          To, co robie z kategorii "samozwanczy szeryf" to mowie "you are welcome" ludziom, ktorym np. przytrzymam drzwi albo podam cos a ludzie ci w zaden sposob nie wyraza elementarnego "dziekuje". No to rzucam wtedy tym takim smrodkiem dydaktycznym; podobnie gdy ktos pcha sie na mnie albo przesuwa moj wozek w sklepie, mowie wtedy wprost, ze jest takie proste slowo-klucz "excuse me" i ja na nie reaguje lepiej niz na popychanie czy przesuwanie wink Takie ze mnie ORMO tongue_out Cheers.

--
          "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
          Leonard Cohen
    • kachaa17 Re: Szeryf prewencyjny 06.11.19, 20:29
      Nie jestem ale nieraz mam ochotę nim zostać. Zwłaszcza jak jadę rano do pracy i w terenie zabudowanym w moim mieście i sąsiedniej wsi inni kierowcy MUSZĄ koniecznie mnie wyprzedzić bo ja jadę 50 a to przecież za wolno. Mam ochotę wtedy postawić tam policję, żeby kosiła kasę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka