Dodaj do ulubionych

,,rozwijanie się,,

07.11.19, 09:00
Czy lekarz z kilkunastoletnim stażem ma obowiązek ,,rozwijać się?tzn śledzić prasę fachową?czy dostaje np za free lekturę ,czy może jedynie dobrowolnie prenumerować takową?Chodzi również o inne grupy zawodowe np policję.

--
,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
Obserwuj wątek
      • ajaksiowa Re: ,,rozwijanie się,, 07.11.19, 09:15
        Chodzi mi o diagnostykę,jeżeli czytam gdzieś że naukowcy odkryli(np)że poziom białka (np)we krwi informuje o prawdopodobieństwie wystąpienia groznej choroby to skąd lekarz ma wiedzieć czy to badanie wykonuje się u nas,kto go o tym poinformuje?

--
        ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
        • dziennik-niecodziennik Re: ,,rozwijanie się,, 07.11.19, 10:06
          Izby lekarskie publikują biuletyny z informacjami tego rodzaju, wiec lekarz ma swiadomosc takich postępów.
          Tylko wiesz, to nie jest tak ze "naukowcy odkryli" i to juz jest metoda diagnostyczna i "lekarz powinien wiedziec".

--
          "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
          Pietrek + Solejuk wink
        • ritual2019 Re: ,,rozwijanie się,, 07.11.19, 10:43
          ajaksiowa napisała:

> Chodzi mi o diagnostykę,jeżeli czytam gdzieś że naukowcy odkryli(np)że poziom b
          > iałka (np)we krwi informuje o prawdopodobieństwie wystąpienia groznej choroby t
          > o skąd lekarz ma wiedzieć czy to badanie wykonuje się u nas,kto go o tym poinfo
          > rmuje?
          >

To jest zadanie ministerstwo zdrowia ktore ma odpowiednie organy do wprowadzania zmian ktore maja efekt calosciowy .
    • dziennik-niecodziennik Re: ,,rozwijanie się,, 07.11.19, 10:05
      lekarz ma OBOWIĄZEK ustawowy szkolic sie. wymog jest potwierdzany przez odbywanie szkoleń, czasem zakończonych testem, i zdobywanie punktow edukacyjnych (iles tam, chyba 150 co 5 lat, ale dokładnie nei wiem). Prasę musi sobie sam kupować, chyba ze miejsce pracy mu zapewnia, ale to rzadkość.
      Farmaceuci mają podobnie.
      Jak inni to nie wiem.

--
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka