Dodaj do ulubionych

Czy to demokratyczne?

07.11.19, 15:50
Volvo oferuje rabaty nieco zamożniejszym klientom, takim grupom zawodowym jak: prawnicy, lekarze, architekci, duchowni, oficerowie Wojska Polskiego i Policji, wykładowcy akademiccy czy dziennikarze.

Dlaczego?
Czy normalny Kowalski, biznesmen czy rolnik jest gorszy, jeśli też chce kupić?
Czy nie jest to swego rodzaju dyskryminacja ludzi innych zawodów?

Ciekawe jest też wymienienie duchownych, hi hi hi.
Obserwuj wątek
    • magazynka Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:13
      Dodam, że nie tylko ja to zauważyłam. Czytałam gdzieś dyskusję na ten temat. Padały takie odpowiedzi:

- "Przecież to jakiś żart by rabaty dostał ten, który najwięcej zarabia..."
      - "Zniżka powinna być powszechna dla inwalidów I i II grupy"
      - "Dla inżynierów nie ma nic?"
      - "Czy to aby zgodne z konstytucją zielonej wyspy?"
      - "Czyżby salony samochodowe stosowały dyskryminację ze względu na rodzaj wykonywanej pracy?"
      - "W tym kraju wszystko jest na odwrót. Ci którzy taplają się w forsie mają zniżki a tym którym trzeba by pomóc
      pokazuje się środkowy palec. A ci sami idioci dziwią się później ,ze Polacy jeżdżą bardzo starymi autami."
      - "Ilu średnio zamożnych ludzi zamieniłoby swojego "starego grata" na nowe auto, gdyby mogli dostać solidny
      upust?!"
    • 35wcieniu Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:25
      Płacą Wam za regularne IDENTYCZNE wątki na ten temat? Ileż się można dziwić światu, masakra.

--
      - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
      - Ale jak przez głowę?
      - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
    • mika_p Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:32
      Hueh, wątek był miesiąc temu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,168776715,168776715,Toyota_rabaty_dla_grup_zawodowych_np_lekarze.html

To ja zapytam w temacie: czy to demokratyczne, że posiadacze jakiejś tam apki w sklepie mają taniej niż ja? Czy to demokratyczne, że rodziny wielodzietne mają zniżki, których ja nie mam?

--
      ze skarpetkami to jest tak: w każdej parze jest silniejszy i słabszy osobnik i w pewnym momencie po prostu ten silniejszy pożera tego słabszego
      • magazynka Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:57
        "Hueh, wątek był miesiąc temu:
        forum.gazeta.pl/forum/w,567,168776715,168776715,Toyota_rabaty_dla_grup_zawodowych_np_lekarze.html"

Umknął mi i nie czytałam. Dopiero dzisiaj dowiedziałam się o takiej polityce volvo. W takim razie - przepraszam.
    • snakelilith Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:42
      O rany, Esprit ma aktualnie rabat 15% dla studentów. Też mam się wkurzać? No tak jest, że marki mogą sobie rabatować kogo chcą, a że Volvo wybiera zamożniejszych, to pewnie polityka marketingowa pozycjonowania marki na rynku. Chcą mieć taki, a nie inny imidż. Dla robotniczego ludu jest Volkswagen. smile
    • mdro Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 16:42
      Po pierwsze, sprawa znana od dawna (w Polsce od lat 90.) i wiele marek samochodowych ma takie upusty. Po drugie, czy niedemokratyczny jest też rabat, który pizzeria X daje studentom i uczniom? (a jest całkiem pokaźny, 30%, a dla tych, co mieszkają w akademikach, nawet 40% - jakoś nie sądzę, by Volvo dawało nawet 1/5 tego big_grin).

--
      "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
        • milka_milka Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 17:02
          Szczególnie policjanci i wykładowcy. uncertain

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • milka_milka Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 17:22
          Wiesz, to jest prywatna firma, może dawać upust komu chce.

--
          Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
        • aerra Re: Czy to demokratyczne? 07.11.19, 17:32
          Upust to nie jest forma pomocy biednym, tylko zabieg marketingowy. Daje się je tym, kto jest targetem, a nie dlatego, żeby uboższym było łatwiej (a już tym bardziej jeśli chodzi o stosunkowo drogie samochody)

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka