Dodaj do ulubionych

Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy

07.11.19, 16:31
Wierzyć sie nie chce że w XXI wieku e ludzie (młodzi) mogą tak żyć, bez wody bieżącej i załatwiają sie do wiadra ew chodzą do wychodka... te zapuszczone odrapane nory zwane domami gdzie remont nie był robiony od prawieków
Nieraz podejrzewam że to ustawka no ale bohaterowie wyglądają bardzo wiarygodnie...szczególnie weśniacy widać często że trunkowi...

--
*Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość
Obserwuj wątek
      • kafana Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 17:30
        Ja bardzo lubiłam rosyjski i ukraiński format gdzie normalne zadbane dziewczyny z głębi ladu miały szanse liznąć wielkomiejskie życie. Polska wersja to jakaś masakra. Z braku wieśniaczek wzięli patologie której powinni odbierać dzieci za ten syf co maja wokół siebie.
        • manon.lescaut4 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 17:59
          Wszyscy się czepiają wieśniaczek, ale co z damami? Przepraszam, ale na podstawie większości odcinków,które widziałam, stwierdzam, ze one są „damami” ale z piosenki Braci Figo Fagot. „Jestem fotomodelka” wypowiedziane sepleniaco rybimi ustami przez jednego z wielu klonów w warszawskim apartamencie z garderoba „sa ktorom mosna kupic dobre mieskanie” każe mi się zastanowić nad prawdziwością zjawiska modelek z Dubaju. No bo można być pusta, glupiutka anonimowa bywalczynią ścianek i imprez, ale kto im za to zapłaci takie pieniądze?
          Niestety, ale z małymi wyjątkami (typu samotna matka, która odeszła od pijaka i tyrana, radzi sobie jak umie i być może tymczasowo mieszka w lepiance bez kibla, wody i ogrzewania, albo z przeciwnego bieguna: kobieta, która znalazła sobie zawodowa nisze, zarabia wiec i korzysta) ten program promuje jakieś dziwne patologie z obu stron.
          • 1matka-polka Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 09:06
            "Wszyscy się czepiają wieśniaczek, ale co z damami? Przepraszam, ale na podstawie większości odcinków,które widziałam, stwierdzam, ze one są „damami” ale z piosenki Braci Figo Fagot. „Jestem fotomodelka” "
            Słyszałam, jak jedna taka modelka, kiedyś mówiła, że pracuje w klubach w Hiszpanii... Zresztą one specjalnie się ubierają tak, żeby im pół tyłka było widać. Podobnie raz wieśniaczka miała bieliznę mierzyć i też jakieś takie erotyczne sceny próbowali jej zaaranżować

--
            "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
          • chicarica Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 10:55
            Też mi się nie chce wierzyć w te fotomodelki kupujące sobie mieszkania za miliony. W Polsce gwiazdy telewizji dostają raptem po kilkanaście - dwadzieścia maksymalnie tysięcy za występ na jakichś tam truskawkobraniach, a jakaś fotomodelka o rybich ustach miałaby niby zarabiać na takie mieszkania i louisy vuittony? Czym niby, zdjęciami? No coś mi się nie wydaje. Podobnie te wszystkie patoinfluencerki z instagrama, za co by im niby ktoś miał płacić? Dobrze jak kremik czy szminkę gratis dostaną. Jeżdżą do Dubaju sr...ć na klatę i to widać z daleka.

--
            ---
            Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • koronka2012 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 18:00
      Wieśniacy i wieśniaczki to się faktycznie kwalifikują, ale damy czy dżentelmena to ja w tym programie nie widziałam tongue_out panie z miasta wyglądają raczej jak luksusowe cichodajki niż damy, inna sprawa że kogoś na poziomie do takiego programu nie zwerbują...

Swoją drogą - jak się popatrzy na te młode osoby, ludzie przed 30tką czasem a niemal każdemu zębów brakuje... i nikt mi nie powie, że to z biedy, bo zwróciłam uwagę, że w Afryce mają zębiska jak ta lala, nawet jeśli we wsi bieżącej wody brakuje...
      • 1matka-polka Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 09:09
        "i nikt mi nie powie, że to z biedy, bo zwróciłam uwagę, że w Afryce mają zębiska jak ta lala"
        To z genów i spożycia cukru. Ci biedacy w Afryce nadal nie mają dostępu do słodyczy, chyba, że dzikim pszczołom podkradną.

--
        "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
      • chicarica Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:01
        To akurat jest z biedy, ze śmieciowego jedzenia. W Afryce nie żrą czipsów i słodyczy, to i zęby mają w miarę zdrowe, a i to nie zawsze. Spójrz sobie na zdjęcia z jakichś Somalii, Erytrei czy innych Sudanów. Ich uzębienie to koszmar jakiś.

--
        ---
        Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
        • koronka2012 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:19
          chicarica napisała:

> To akurat jest z biedy, ze śmieciowego jedzenia. W Afryce nie żrą czipsów i sło
          > dyczy, to i zęby mają w miarę zdrowe, a i to nie zawsze. Spójrz sobie na zdjęci
          > a z jakichś Somalii, Erytrei czy innych Sudanów. Ich uzębienie to koszmar jakiś

Nie kupuję tego tłumaczenia. Bo dokładnie to samo dotyczy u nas osób z pokolenia powojennego, kiedy żadnych słodyczy ani śmieciowego żarcia nie było. Problemem głównym jest brak higieny a nie dieta.
          W Afryce wielokrotnie widziałam jak ludzie żyjący w lepiankach szorują zęby rano na podwórku. Nie wiem czym, bo raczej na pastę do zębów ich nie stać, ale ten widok mnie dość zaskoczył, bo na polskich wsiach mycie zębów to wcale nie jest standard.
          • 1matka-polka Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:40
            "Problemem głównym jest brak higieny a nie dieta.
            W Afryce wielokrotnie widziałam jak ludzie żyjący w lepiankach szorują zęby rano na podwórku."
            Jak można uwierzyć w to, że mycie zębów 2 razy po 2 minuty dziennie może mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia, jeśli przez pozostałe 23 godziny i 56 minut nie kontrolujemy procesów zachodzących w jamie gębowej...

--
            "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
            Psalm 23
      • mama.pracujaca Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 21:31
        lot_w_kosmos napisała:

> Żyją, żyją.
        > Obejrzyj sobie Ekspres reporterów, albo Nasz nowy dom.
        ,, Nasz nowy dom" ten program już nie raz powalił mnie! Np. 3 dorosłych chłopów, któży nie potrafią wynajmować i do jako takiego stanu technicznego doprowadzić domu. Z socjalnego mają więcej niż co druga w Polsce pracującą osoba.
        • mama.pracujaca Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 21:32
          mama.pracujaca napisał(a):

> lot_w_kosmos napisała:
          >
          > > Żyją, żyją.
          > > Obejrzyj sobie Ekspres reporterów, albo Nasz nowy dom.
          > ,, Nasz nowy dom" ten program już nie raz powalił mnie! Np. 3 dorosłych chłopów
          > , któży nie potrafią wynajmować i do jako takiego stanu technicznego doprowadzi
          > ć domu. Z socjalnego mają więcej niż co druga w Polsce pracującą osoba.
          Pomalować ściany!
        • mama.pracujaca Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 07.11.19, 21:40
          Ten program ukazuje dwie, patologiczne skrajności. Z jednej strony ,,damy i dżentelmeni" czyli napomowane, po przerubkach ze sztucznymi włosami ,,damy", które w 90% wyglądają i zachowują się jak damy, ale do towarzystwa. A z drugiej strony ,,wieśniacy" czyli leniwi, zaniedbani, bezzębni nieudacznicy życiowi . Którym wygodnie jest żyć z socjalu. Jednak wspólną cechą obu przedstawionych stron jest fakt, że wszystkie z nich raczej nie grzeszą ani inteligencją ani wykształceniem
      • chicarica Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:03
        Też mnie to zaskakuje, podobnie jak inne wątki o programach telewizyjnych na tym forum. Jakieś tam wyspy miłości i inne badziewia, myślałam, że to oglądają co najwyżej jakieś niezbyt rozgarnięte nastolatki...

--
        ---
        • manon.lescaut4 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:25
          Przepraszam, czuje się wywołana do tablicysmile W ogóle nie oglądam reality shows, nawet oryginalny Big Brother 100 lat temu mnie nudził i nie rozumiałam fenomenu, a wszyscy w klasie się zachwycali smile Tak się złożyło, ze jakoś pare tygodni temu zobaczyłam zajawkę na YouTube i tak, miałam weekendowy maraton tego programusmile Chodzi mi o Damy i Dzentelmenelow. Nie potrafię tego logicznie wyjaśnić, za to przerzuciłam się na Nasz Nowy Domsmile Tam to sobie nawet często popłacze! Jak dla mnie program bardzo w porządku i z misja.
        • krwawy.lolo Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 13:06
          Mogę tylko spekulować, że fenomen tzw. "reality (hahaha - reality) shows", jak i różnych telenowel, polega na zamiłowaniu do podsłuchiwania sąsiadów, ciekawości, co tam za ścianą. Przy czym żałosne inscenizacje z udziałem amatorów mają stwarzać złudzenie autentyczności.
          Cóż, taki lajf. Nie ma sensu się na rzeczywistość obrażać. Ale kontestować? Dlaczego nie?
    • larix_decidua77 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 08:53
      Dla mnie wkurzające jest to, że w ten sposób prezentuje się wieś. Wierzcie mi, są ludzie, którzy na wieś w ogóle nie jeżdżą i myślą, że tak to właśnie wygląda. Jest jeszcze jeden taki szalony program: kawalerowie do wzięcia, gdzie prezentuje się losy upośledzonych mężczyzn ze wsi. A wielu ludzi potem uważa, że ci ze wsi to przygłupy, brudasy i biedaki. Ostatnio jechałam do rodziny na wieś i koleżanka dawała mi rzeczy, z komentarzem: dla tych biednych na wsi. A biedni na wsi mają nowy, trzypiętrowy dom, latają na wakacje do Hiszpanii a w ciągu roku zwiedzają stolice europejskie. I to żaden wyjątek. Tam każdy, w miarę ogarnięty, stawia dom i to nie klitę na chusteczce do nosa. Patologie zdarzają się wszędzie ale programy są tendencyjne. Widziałam raz wersję ukraińską i tam wieśniaczka miała ogromne gospodarstwo i biedną by jej nikt nie nazwał. A u nas zawsze jakieś totalne dno dna.
      • koronka2012 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:28
        To, że zdarzają się na wsi osoby żyjące na wysokim poziomie nie oznacza, że to standard. Bywam na wsi, więc nie przesadzajmy też w drugą stronę.

Jednak nadal sporo osób mieszka w warunkach urągających standardom, i to nawet ci, których stać by było na coś lepszego. Po prostu oni nie widzą mankamentów typu nigdy nie remontowana łazienka sprzed 30 lat z zagrzybiałym silikonem. Póki działa to się korzysta, dbałość o estetykę to nie jest domena polskiej wsi.
        Z zewnątrz chałupa duża, w środku zapuszczona. Ci lepiej wykształceni, którzy studiowali gdzieś w mieście, liznęli trochę świata mają wyższe oczekiwania. Ale ci, którzy mają relatywnie małe gospodarstwa z inwentarzem i całe życie nie wyściubili nosa poza siedzibę powiatu naprawdę żyją inaczej. Mam kuzyna, lat 35 który dotąd wyjechał gdzieś dalej (tzn. 200 km) raptem RAZ, na czyjeś wesele. Owszem, stać go - ale on zwyczajnie ma inne potrzeby.
        • larix_decidua77 Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 13:13
          W mieście też nie każdy ma wszystko na wysokim poziomie. Wystraczy przejść się w zapyziałe dzielnice. Standard o tyle, że nie ma rażących różnic pomiędzy miastem a wsią. I tu i tu są bogaci, średni, biedni. Starający się i wręcz przeciwnie. Procent tych z obniżoną sprawnością intelektualną też jest podobny.
    • jak_matrioszka Re: Damy/wieśniaczki & dżentelmeni i wieśniacy 08.11.19, 11:46
      Nie jestem pewna czy to ten program widziałam latem, ale ma potencjał. Bogaty miał firme organizujaca imprezy, o ile dobrze zrozumiałam, a dodatkowo sklep z ubraniami dla meżczyzn (super-duper ceny z Marsa). Biedak mieszkał na wsi, małe gospodarstwo, dorabiał w sklepie z meblami. Troche z programu mi umkneło, bo szybko mowili, a ja byłam zajeta tłumaczeniem na bieżaco dla Ksiecia Małżonka. Punkt kulminacyjny programu: bogaty urzadził kołczing dla biednego i jego kolegów i klarował im, że prawdziwy biznes i prawdziwe pieniadze robi sie na delegowaniu zadań. Panowie słuchali go uważnie, bo im za to zapłacono, a potem podsumowali że idiota. Od samego delegowania nic nie bedzie zrobione, stwierdzili bardzo sensownie, i oddelegowali bogacza do wniesienia tapczana big_grin W tym momencie Książe Małżonek powiedział, że to najlepszy program jaki widział w polskiej TV i nastepnym razem jak zostaniemy w domu bez pilota, to ma nadzieje, że też utkniemy na tym kanale wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka