Dodaj do ulubionych

6 klasa i nowa podstawa programowa.

07.11.19, 22:27
Obecni szóstoklasiści to weterani reform szkolnictwa na przestrzeni właśnie 6 lat. Jako pierwsi dostali w klasie 1 ,,super" podręcznik, średnio dopracowany, pisany na cito pt:, , Nasz elementarz". Połowa uczniów, to zmuszone do rozpoczęcia edukacji szkolnej 6-latki. Potem kolejne reformy, w klasie 5-tej dwa ,,nowe" przedmioty:Biologia i Geografia gdzie, materiał w kilku działach obejmował tematykę z gimnazjum klasy 1 czy 2. I wreszcie pierwszy rocznik, który w 8 klasie będzie musiał zdawać 4 egzaminy przedmiotowe. Jakie macie odczucia z opisanym klimatem?...Osobiście ja dzisiaj byłam bardzo zaskoczona, kiedy to dowiedziałam się, że np. Obecny 8 klasista musi ,,nadrabiać" nieprzerobiony materiał z Biologii, geografii czy matematyki chcąc wziąść udział w konkursie przedmiotowym. Dziś też, znajoma pożyczyła od nas podręcznik z biologii i geografii, bo jej syn chce nadrobić programowe dziury, a jest w klasie 8... Nie rozumiem tego, to jest jakieś chore!
Obserwuj wątek
    • kosmos_pierzasty Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 07.11.19, 22:56
      No to wyjaśniłaś mi właśnie, czemu moja piątoklasistka na biologi i geografii ma uczyć się definicji złożonych ze słów, których nie rozumie (np. ekonomia). Wygląda na to, że treści z podręczników gimnazjalnych trafiły żywcem do książek dla 10-latków...
    • ga-ti Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 07.11.19, 22:58
      Mnie już chyba nic nie zdziwi (odpukać), przerobiłam w zeszłym roku ósmoklasistę, który w połowie 6 klasy nie wiedział, czy będzie kontynuował podstawówkę, czy pójdzie do gimnazjum. Który uczył się z naprędce skleconych podręczników i programach pisanych na kolanie. Który wyrabiał materiał 3 lat gimnazjum w ciągu 2 lat 7 i 8 klasy. Który musiał poradzić sobie bez wyposażonych pracowni i nauczycieli z łapanki, na chybcika przekwalifikowanych, czy 'dokwalifikowanych ', a później musiał zmierzyć się machiną egzaminów w czasie strajku i koszmarnym kołowrotkiem rekrutacyjnym. Nie wiem, czy coś przebije ten rocznik.

Mam też dziecko w 6 klasie, cieszę się, że mają normalnie biologię i geografię, choć tak, materiału sporo.
        • mama.pracujaca Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 07.11.19, 23:18
          kosmos_pierzasty napisała:

> Koszmarem jest to, co opisujesz... A ile dzieci np. zdolnych ale nie genialnych
          > z rodzin nieuprzywilejowanych pozbawiono w ten sposób szans na zdobycie sensow
          > nego wykształcenia?
          Nie mam pojęcia?! I mam nadzieję,że przy kolejnej ,,kumulacji roczników" jak moje dziecko będzie w 8 klasie sytuacja będzie w miarę lepsza od tych dzieci, które w tym roku kończyły szkoły gimnazjalne i podstawówki. Wiem jednak jedno-to moja subiektywna ocena-moje o rok, mniej dojrzałe emocjonalnie dziecko ( reforma PO) musi radzić sobie z nowym programem edukacujnym(PiS). Niestety już w klasie 5-tej nauczyciele pozapominali, że w klasie mają niespełna 10-latka i spełnia 11-latki. To samo dotyczy klasy obecnej, a więc 6-tej. Infantylna zachowania które przysroją 11 w klasie 5-tej, już w 6-tej są traktowane jako karygodne. I z tym mamy problem. Mój 11-latek staje w konkury z przeszło rok starszymi dzieciakami. Jeśli chodzi o naukę radzi sobie bardzo dobrze, ale mam obawy czy psychika w końcu nie padnie☹
    • berdebul Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 07.11.19, 23:07
      CHory jest brak ciągłości. Jak się zaczęło szkołę programem X, to powinno się ją skończyć programem X z drobnymi korektami ewentualnie. Nie wiem, dlaczego ktokolwiek dopuszcza do takich tąpnięć w edukacji, bez przygotowanego wczesniej zaplecza w postaci nowych ksiazek, nowych programów, sensownego rozłożenia treści i przede wszystkim rozpoczęcia tego od najdalej IV klasy SP. Bo klasy 1-3 się wiele nie zmieniają, na przestrzeni reform.
        • ichi51e Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:52
          cloud6x.edupage.org/cloud/Roznice_w_podstawie_programowej_edukacji_wczesnoszkolnej_2014_vs._2017.pdf?z%3AMOn5krKBYrkI3Q5dJJf5%2FRPr4ghg00tK77vjeZgWgV4DUkRZuutnBUf62NWq9xx3
          --
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
        • berdebul Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 11:14
          Do 5 klasy masz przyrodę, a od 6 masz podział na geografię i biologię, od 7 chemia i fizyka dochodzi. Wyleciał np. wstęp do okresów geologicznych, jest za to dosyć szczegóły opis orogenez. Dzieciaki mają braki w słownictwie i problem ze zrozumieniem, bo brakuje wstępu. A na zrobienie wstępu przez nauczyciela nie ma czasu, bo 7 i 8 klasa to 3-letni program gimnazjum, trochę poszatkowany. Plus nowe przedmioty.
          Absurdy w nauczaniu chemii są jeszcze „śmieszniejsze”. Moja znajoma pisze zbiory zadań i rwie włosy z głowy.
        • szarsz Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 10.11.19, 04:39
          Mój osmoklasista szedł do szóstej klasy programem z przyrodą i historią rozpisaną na sześciolatkę. A w siódmej klasie dostał historię ze szkoły osmioklasowej, w wyniku czego miał powtarzać materiał z klasy szóstej. Pamiętaj przy tym, że cała historia była poprzednio rozpisana na dwa lata, więc większość tematów była omawiana bardzo pobieżnie. Potem nastepowala powtórka z udokladnieniem w gimnazjum. Tyle że teraz nie nastąpi.

Biologia, geografia tak samo. Dwóch lat nauki mój syn nie miał w ogóle. Wskoczył od razu w trzeci.
      • turzyca Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 12:45
        >Nie wiem, dlaczego ktokolwiek dopuszcza do takich tąpnięć w edukacji, bez przygotowanego wczesniej zaplecza w postaci nowych ksiazek, nowych programów, sensownego rozłożenia treści i przede wszystkim rozpoczęcia tego od najdalej IV klasy SP.

Autorzy tego bagna dostali właśnie dwa razy potwierdzenie od wyborców, że dobrze zrobili.
        Czyli społeczeństwo dopuszcza przetoczenie walca po dzieciach. Nie rozumiem, jak można tej krzywdy dzieci nie widzieć, ale fakty są jakie są.

--
        Świruska od Krzyżaków.
      • qwirkle Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 12:50
        berdebul napisała:

> CHory jest brak ciągłości. Jak się zaczęło szkołę programem X, to powinno się j
        > ą skończyć programem X z drobnymi korektami ewentualnie. Nie wiem, dlaczego kto
        > kolwiek dopuszcza do takich tąpnięć w edukacji, bez przygotowanego wczesniej za
        > plecza w postaci nowych ksiazek, nowych programów, sensownego rozłożenia treści
        > i przede wszystkim rozpoczęcia tego od najdalej IV klasy SP.

Poprawcie mnie, jeżeli coś mylę: zarówno pani ministra jak i pani premier zapewniały, że nauczycielom do nauczania podręczniki szkolne nie są potrzebne!

Podręcznik zatem fanaberią?!

Kto dopuszcza do tąpnięć? Debile... sad

Jestem wkurzona, moje jest w ósmej klaaie.

• mandziola Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 00:38
      To jest chore.. Moje dziecko w poniedziałki wyrabia ponad etat - od 8 do 16.35, w pozostałe dni wyrabia się - kończy o 15.40. Przynosi do domu lekcje mniej więcej na 1 godzinę odrabiania. Plus każdego dnia ma kartkówkę lub sprawdzian do którego się uczy. Gdzie tu czas na bycie nastolatkiem?
      Nauczyciele zwalają swoją robotę na dzieci i rodziców.
      Plus jeszcze atrakcje - jutro moje dziecko ma być na galowo plus mieć kotylion - będą świętować 11.11. Maila dostałam dziś.
      Mam wrażenie, że nauczycielom się w dupach poprzewracało - ja mam uczyć swoje dziecko w domu, żeby sprostało ich wymaganiom. No sorry. A potem połowę maja i czerwiec, siedzą dzieci i oglądają głupie filmy - no bo przecież program zrobiony - co z tego, że połowa uczniów niewiele zrozumiała - bo za szybko było wcześniej. Ale nauczyciel wykonał swoje zadanie. A to że cała klasa nie rozumie.. hmmm no cóż..

• anika772 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:10
                Glanaber, nie wolno nam strajkować w sprawach reform. To grozi zwolnieniem dyscyplinarnym. Strajkować możemy jedynie o płace i warunki pracy. Myślałam, że to wiedza powszechna.
                I nie siedzieliśmy cicho, było mnóstwo ostrzeżeń, i o tym wszystkim co teraz się dzieje, mówiono głośno i wyraźnie.
                Najwyraźniej 500+ miało jakieś magiczne zdolnoścismile
              • paskudek1 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:10
                Guano prawda. Przestań chrzsnic bo nauczyciele od samego początku mówili i ostrzegał że to jest NAJGLUPSZY pomysł i szkodliwy. Ale wszyscy naokoło pluli na nauczycieli i mówili że im tylko o własne stołki chodzi.

--
                nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
                • iwoniaw Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 09:23
                  Dokładnie tak było, krytyczne uwagi co do sensowności i trybu deformy były określane właśnie jako próba ochrony własnych stołków oraz sianie niepotrzebnej paniki. Wyszukiwarka działa, wątki można spokojnie znaleźć. Nie wierzono ludziom, którzy znali specyfikę podstaw programowych od środka i zdawali sobie sprawę, że jedna zmiana ciągnie za sobą następne, no to teraz niektórzy na przykładzie własnych dzieci mają okazję zobaczyć, jak to działa. Niestety, dzieci cierpią za niewinność, także te, których rodzice i nauczyciele i protestowali i ostrzegali... Tak, były protesty w tej sprawie i demonstracje przed MEN w weekendy. Wyśmiewane i ignorowane. Ja to się dziwię w sumie, że jeszcze aż tylu nauczycielom się nadal chce i próbują jakoś to ogarniać.

--
                  "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
      • ichi51e Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:57
        Prosze uprzejmie. Moj pierwszak dostal juz w zeszlym tygodniu do zrobienia samodzielnie. www.bajkidoczytania.pl/szablon-kokardy-narodowej-z-papieru

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • anika772 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:06
        "Mam wrażenie, że nauczycielom się w dupach poprzewracało - ja mam uczyć swoje dziecko w domu, żeby sprostało ich wymaganiom"

Nauczyciele są rozliczani z wyników egzaminów. Kotyliony i świętowanie są jakby obowiązkowe, kształtowanie postaw patriotycznych to nasz zasrany obowiązek wynikający z podstaw programowych.

Wkurw rozumiem, mam córkę w 8 klasie i jest dość koszmarnie. Cały czas jej mówię żeby odpuściła, może mieć bezwysiłkowe trójki, ale jest ambitna i woli lepsze oceny. Ale nie życzę sobie przerzucania odpowiedzialności za ten pierdolnik na nauczycieli.
        A teraz lecę do szkoły, którą nadal lubięsmile Miłego dnia.
    • paskudek1 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:57
      Wiesz co, nie chce mi się szukać wątków sprzed lat, sprzed reformy, kiedy była dopiero planowana albo z samych jej początków. Ale głowę dam że jakbym posuzkala to było t CAŁE MNÓSTWO wpisów, w tym pewnie i moje OSTRZEHAJACYCH przed takim właśnie stanem rzeczy. Ale kto by tam słuchał głupich nauczycieli czy innych ludzi choć trochę ogarbiajacycj rzeczywistość.
      Żeby było weselej powiem Ci, że przez 3 lata klasy 6 starej podstawy i 7 nowej z takiej np historii uczyły się DOKŁADNIE TEGO SAMEGO.. Kiedy mieli nadrobić materiał nie wiem. Reformatoły pewnie też nie.

--
    • saszanasza Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:59
      Juz od dawna wiadomo, że system edukacji został totalnie skopany. Mam 11 letnia córkę w 6 klasie i cóż...dla własnego zdrowia psychicznego przestałam zaglądać do jej zeszytów i podręczników. Generalnie czarno widzę przyszłość części dzieci z tego rocznika i roczników poprzedzających.

--
      „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • julita165 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:59
      To już jest enty wątek na temat przeciążenia dzieci nauka. Pomijam obecne klasy 7-8 bo one zdaje się mają inny, przejściowy, program ale młodsi ? Z ciekawości przejrzałam sobie na stronie pewnego wydawnictwa podręczniki ( można obejrzeć strona po stronie ). Może ja się nie znam ale tam naprawdę nie widać żeby to było ani bardzo dużo ani bardzo skomplikowane. Nie rozumiem tylko wprowadzania fizyki dopiero w kl 7.
    • anika772 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 06:59
      Ale przepraszam, spałaś przez ostatnie lata i teraz się ocknęłaś? Wszystko to było do przewidzenia, nauczyciele (i nie tylko oni) głośno o tym mówili i uprzedzali o konsekwencjach wprowadzenia tej "reformy". Już nawet nie pytam, na kogo głosowałaś...

Udział w konkursach jest dobrowolny i jeśli dziecko chce "wziąść"(...) w nich udział, to musi się uczyć niezależnie od reformy. Tak było zawsze.

Pytasz jakie mam odczucia? Teraz już spokojnie, ponieważ tsunami uczuć miałam w momencie wprowadzania tego burdelu. Wszystko to było do przewidzenia.
      • saszanasza Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:37
        anika772 napisała:

> Ale przepraszam, spałaś przez ostatnie lata i teraz się ocknęłaś?

No bo właśnie to jest właśnie problem społeczny wręcz. Ludzie się w ogóle nie interesują, bo myślą, że ich to nie dotyczy i nie dotknie. A dotyczy i dotknie nawet tych, którzy nie mają ani jednego dziecka, bo będą musieli leczyć się u niedokształconych lekarzy i mierzyć sie z decyzjami niedokształconych ludzi zarzadzających panstwem

Wszystko to b
        > yło do przewidzenia, nauczyciele (i nie tylko oni) głośno o tym mówili i uprzed
        > zali o konsekwencjach wprowadzenia tej "reformy". Już nawet nie pytam, na kogo
        > głosowałaś...
        >
        > Udział w konkursach jest dobrowolny i jeśli dziecko chce "wziąść"(...) w nich u
        > dział, to musi się uczyć niezależnie od reformy. Tak było zawsze.
        >
        > Pytasz jakie mam odczucia? Teraz już spokojnie, ponieważ tsunami uczuć miałam w
        > momencie wprowadzania tego burdelu. Wszystko to było do przewidzenia.

Dokładnie tak

--
        „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
    • slonko1335 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:34
      Mam 5-klasistę i 7 klasistkę. W sumie to nie widzę żeby ona nie przerabiała czegoś czego uczy się młodszy. Wydaje mi sie, ze młodszy ma mniej szczegółowy materiał niz miała starsza ale jest taka rozpierducha w tych podstawach i tak wszystko rozrzucone, ze zdarza się, że moje dzieci z różnicą dwóch klas szkolnych uczą się z danego przedmiotu dokładnie tego samego...

--
      Sygnaturka się zgubiła....
      • ichi51e Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 07:55
        Jest tak dlatego ze podstawa to tak naprawde bardzo enigmatyczna sprawa i zawiera sie w niej takie cele jak “komunikuje sie, sprawnie posluguje sie komputerem, udziela odpowiedzi na zadane pytanie, rozwiazuje zadania matematyczne w zakresie, zna histoeie swojego kraju i rozumie znaczenie chemii w zyciu czlowieka” rozne podstawy roznie sa sformuowane ale zmienia sie wylacznie forma i oprawka (Edukacja zamieniamy na nauka np). A reszta jest w reku wydawnictwa ktorego podecznik nauczyciel wybierze. I nauczyciela ktory w ramach tej podstawy uczy co uznal za stosowne.

--
        • slonko1335 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 08:13
          korzystają oboje z podręczników tego samego wydawnictwa i wkleiłaś podstawę dla klas wczesnoszkolnych a tu już ktoś pisał, ze zmiany są tak naprawdę kosmetyczne, wiem tyle, ze 4 i 5 klas idących nowa podstawą w szkole moich dzieci nie chciał wziąć absolutnie żaden nauczyciel z historii, wychowawca(historyk) mojej córki powiedział, że za skarby świata tego nie zrobi bo podstawa to dramat i wcisnęli je nowym przychodzących nauczycielom bo niewiele mieli do gadania. Kiedyś chodziły te różnice i wykazy dziur ale wtedy nic mi nie mówiły przy młodszych dzieciach, zaraz poszukam może teraz dam rade to porównać. Mój syn w 5 klasie ma przerabiać Pana Tadeusza-no nie widzę tego....Moja siódmoklasistka w 8 klasie będzie mieć tą lekturę.

--
    • monique_alt Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 10:14
      Mam córkę w klasie ósmej i syna w klasie szóstej i nie wydaje mi się żeby syn był przeciążony pracą. Nie wiem jak będzie w następnych klasach ale jak na razie spokojnie daje radę. Historii nie lubi, uczy się tyle żeby napisać sprawdzian. Nie zaglądam mu do podręcznika bo szkoda nerwów.

Córka w ósmej klasie to zupełnie inna bajka. Załapała się na tą cudowną przejściową podstawę dla klas 7-8, plus miesiąc wolnego w zeszłym roku z powodu strajku, plus brak polonisty przez miesiąc w klasie 7. Na naukę w domu poświęca naprawdę mnóstwo czasu. Ale też jak patrzę w Librusa to od września w każdym tygodniu ma 2 lub 3 sprawdziany plus jakieś kartkówki.
    • heca7 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 10:58
      Mój syn kompletnie nie narzeka. Gdyby się nie obijał i nie lenił pewnie spokojnie miał by czerwony pasek. Z tego co usłyszy na lekcjach i co przeczyta raz (po awanturach , prośbach, groźbach w domu) czasem dwa razy potrafi dostać i 5. Jak się nie pouczy to 3. Jedynki łapie za brak pracy domowej (po co mam to odrabiać?! zapomniałem zeszytu).
      Geografię lubi, biologię toleruje. Nie znosi polskiego i historii. Angielski sam mu wchodzi do głowy.

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
      • mama.pracujaca Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 10.11.19, 09:17
        To zależy jaki poziom reprezentuje szkoła. Średnia zdawalność w kraju np. z matematyki(test ósmoklasisty) wypadła poniżej 50%. Czyli niezbyt dobrze. W naszej szkole wyniosła niespełna 80%. Jeśli chodzi zaś o zadania z geografii, to i tutaj poziom może być różny. Ostatnio przerabiali zadania na konkurs kuratoryjny, etap szkolny. Zaznaczam, że moje dziecko nie ma z tym problemu( umysł ścisły). Jednak już Ci, którzy z matematyką nie radzą sobie bardzo dobrze z geografia maja problemy. I nie doszukiwałabym się tutaj tego, że nauczyciele kiepsko tłumaczą( bo mają rewelacyjnych) tylko tego, że dzieci nie mają predyspozycji albo nie dorosły do takich tematów na etapie klasy 6-tej. Bo jednak większość średnio sobie radzi, albo nie radzi sobie wcale.
    • aagnes Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 10:59
      Zgadzam sie w 100% - córka jest obecnie w 6 klasie i przeszla opisaną drogę. jest listopad a ja chce isc sie rzucic do wisły. o ile teraz jeszcze jakos idzie, chociaz moje zaangazowanie w szkole uwazam, za nadmierne, to klasa 7 i 8 po prostu mnie przeraża. moje kolezanki, ktorych dzieci ukonczyly podstawowke kilka lat temu jak rasowe ematki ledwo ogarnialy w ktorej klasie jest dziecko, tak zle nie było.
      Wychowawczyni na ostatnim zebraniu rowniez nie przebierala w slowach mowiac o tym jak obecni 6-klasisci maja przerąbane, a że kobieta jest starsza i mega ogarnieta, uczy od dawna to wie co mowi. dla 11 latkow obecnie w szkole panuje system nauki taki jak na studiach - rzucamy temat i uczcie sie sami. przyklad: jedna geografia w tygodniu, w ostatnim miesiacu z uwagi na swieto + wycieczke odbyla sie 1 godzina geografii, za tydzien jest duzy sprawdzian z calego dziąłu, bo tak wypada pani z grafiku - czyli na lekcjach nie bylo NIC, a corka ma usiasc i przerobic sama w domu cały dział???? moja nie nalezy do geniuszy z samymi 6, wyraznie czuje, ze ona czyta i niespcejalnie rozumiem, nawet jesli rozumie, to przeciez w historii czy geografii wypadaloby nakreslic jakis kontekstm, wytlumaczyc, popracowac z mapami, i na koniec semstru zrobic duza klasówke.
      rece opadają, te dzieciaki sa totalnie poszkodowane. a nic sie nie da zrobic.

--
      Jeśli przechodzisz przez piekło nie zatrzymuj się.
      Winston Churchill
      • slonko1335 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 11:06
        ale że te dzieci idące teraz nowa postawą będa miec w klasie 7 i 8 jeszcze bardziej przerypane niż te które są teraz w 7 i 8 i poszły do liceum? bo ja się łudziłam, że syna już to ominie i w 7 i 8 tak źle nie będzie...

--
            • slonko1335 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 13:09
              ja w zeszlym roku pamiętam zakładałam wątek jak jest w 5 klasie bo byłam zaszokowana tą czwartą, ze jest taki luzik i starsza naprawdę dużo więcej robiła przy poprzedniej podstawie. Młody zmienił klasę i część nauczycieli, jest nieco trudniej bo nauczyciele są bardziej wymagający ale tez żądnej tragedii nie ma ale jakby miało to ze zdwojoną siłą w tej 7 i 8 uderzyć to ja dziękuję....

--
    • zona_glusia Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 12:24
      Czytam cały wątek i jeszcze raz potwierdza się, że PiS ma w nosie dobro dzieci. Jak twierdził naczelny ideolog PiS-u i doradca prezydenta Dudy profesor Zybertowicz: część Polaków to ciemnota, którym żadna szkoła nie pomoże. Jak się wychodzi z takiego założenia i robi błyskawiczną reformę szkolnictwa to nic dziwnego, że tak to wygląda.
    • skumbrie Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 13:28
      I co Ty, Rodzicu, z tym zrobiłaś?
      a) protestowałes razem z nauczycielami, kiedy likwidowano gimnazja?
      b) popierałes kwietniowy protest nauczycieli?
      c) zgromadziłeś odpowiednio dużą liczbę rodziców i wspólnie zaprotestowaluscie w sprawie przeładowanej podstawy programowej?
      d) wciąż bijesz pianę na forum, narzekasz na nauczycielu, co g... daje i NIE poprawia sytuacji twojego osobistego dziecka?
    • heca7 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 13:31
      Syn wrócił właśnie do domu i podpytałam go o lekcje. Owszem, jest trudniej niż w 5. Geografia?! Cudowna! Wreszcie ciekawa! I nie korzystają z podręczników- podręczniki cała klasa zwróciła do szkolnej biblioteki surprised Pan od geografii uczy sam, sam przygotowuje materiały, sam robi prezentacje multimedialne. Ale klasówki i kartkówki są żeby nie było wink Syn wybiera się na mat-geo albo geo-wos. Biologia może być, nic trudnego wg niego. Naprawdę on nie wygląda na przepracowanego suspicious

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
      • mama.pracujaca Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 21:59
        heca7 napisała:

> Syn wrócił właśnie do domu i podpytałam go o lekcje. Owszem, jest trudniej niż
        > w 5. Geografia?! Cudowna! Wreszcie ciekawa! I nie korzystają z podręczników- po
        > dręczniki cała klasa zwróciła do szkolnej biblioteki surprised Pan od geografii uczy s
        > am, sam przygotowuje materiały, sam robi prezentacje multimedialne. Ale klasówk
        > i i kartkówki są żeby nie było wink Syn wybiera się na mat-geo albo geo-wos. Biol
        > ogia może być, nic trudnego wg niego. Naprawdę on nie wygląda na przepracowaneg
        > o suspicious
        >
        Nie wiem co dokładnie teraz w 6-tej klasie przerabia Twoje dziecko, ale w naszej szkole wałkują szerokości geograficzne, obliczenia z ruchem obrotowym i obiektowego, wraz z przeliczaniem stref czasowych i lokalnych
        na ziemi i na 4 klasy 90% uczniów ma z tym problemy.
    • asfiksja Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 16:58
      Phi, obecni 6-klasiści to już mają pięknie utorowaną reformatorską drogę. Obecni 1-klasiści z liceów to są dopiero weteranismile Właśnie przerabiali białka i lipidy na biologii, bo na chemii będą dopiero w 3. klasie a wg programu biologii są potrzebne teraz. I coś mi mówi, że tak właśnie jest skoordynowany obecny program. Nie muszę chyba mówić, że polski się rozłazi z historią, bo to zawsze był standard.
      • manala Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 17:21
        Nie do końca. Jak już ktoś napisał, obecni 6-klasiści (w tym 11-latki) będą jako pierwsi zadawać 4 przedmioty na egzaminie kończącym 8 klasę. W dodatku w tym roku zmienia się też formuła egzaminu i np. z angielskiego ma być na poziomie wyższym czyli z A2/A2+ ma wskoczyć na A2+/B1...Nie wiem jak z innych przedmiotów.
        Dodatkowo już teraz w liceum widać różnicę pomiędzy klasami po gimnazjum, a klasami po podstawówce. W przypadku 6-latków - trafią do liceum w wieku 14 lat...
      • maniaczytania Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 08.11.19, 19:20
        asfiksja napisał:

> Obecni 1-klasiści z liceów to są dopiero weteranismile (...) Nie muszę chyba mówić, że polski się rozłazi z historią, bo to zawsze był standard.

Co się rozłazi? U mojego dziecka na polskim i historii w tej chwili to samo - starożytność.

--
        "Pomyślę o tym jutro"
        • paskudek1 Re: 6 klasa i nowa podstawa programowa. 09.11.19, 08:10
          A u mojego na polskim biblia a na historii wojna. O ile pamiętam twój był w 8 klasie czyli idzie innym programem ale z ciekawości się dowiem jak wygląda program pierwszej liceum po podstawówce.
          Tak szczerze mówiąc to ja podziwiam że rodzice tak doskonale wiedzą czego uczą się ich dzieci bo gdyby mój nie pomstował na polonistka że im zrobiła sprawdzian z Biblii i nie opowiadał o historii akurat to bym nie wiedziała. Podręczniki widzę jak kupuje.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka