Dodaj do ulubionych

Pomysły na wykorzystanie opakowań

09.11.19, 11:39
Np. po wloszczyznie, pomidorkach koktajlowych, puszki, słoiki. Szukam inspiracji, zawsze wyrzucałam, ale ostatnio trzymam w nich kredki, male pierdołki, czasami cos zasieje. W puszkach po orzeszkach trzymam cukierki,przekąski w aucie. Nie chcę mi sie tego przerabiac jak w diy. Może wy podrzucicie swoje pomysły.
Obserwuj wątek
    • chicarica Re: Pomysły na wykorzystanie opakowań 09.11.19, 11:49
      Moja mama w słoikach po kawie rozpuszczalnej (szklanych) trzyma suszone grzyby w ilościach przemysłowych. Słoiki po kawie nie mają zapachu bo kawa go usuwa, a do tego w nakrętce mają takie coś co usuwa wilgoć. Bardzo dobry patent, od czasu kiedy tak robi, udało się zredukować odsetek niespodzianek typu otwierasz pudło z grzybami a tam robaki, do praktycznie zera.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • frey.a86 Re: Pomysły na wykorzystanie opakowań 09.11.19, 11:59
      U mnie słoiki idą do zmywarki i później wekuję w nich nadmiar zup i sosów. Nie wyparzam słoików, zmywarka wystarcza.

Plastikowe pojemniki, jeśli mają wieczko, tez idą do zmywarki i są potem używane jako pojemniki do mrożenia żywności lub przechowywania startego sera w lodówce. Reklamówki foliowe służą jako worki na śmieci w koszu w łazience. Na puszki nie mam pomysły.
      • ga-ti Re: Pomysły na wykorzystanie opakowań 09.11.19, 12:39
        Puszki (byle nie po rybach wink ) zbieraj i podrzuć do przedszkola, świetlicy, domu kultury, tam wyczarują z nich pojemniczki na różności
        www.google.com/search?q=pude%C5%82ka+z+puszek&rlz=1C1ASUT_enPL830PL830&sxsrf=ACYBGNT20AHVr3V4JZPLYa71K1sROoHK8A:1573299402103&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji__L_hN3lAhVM_SoKHabFAkYQ_AUIEigB&biw=1242&bih=597#imgrc=IEl5yDX0732CCM:
        A ładniejsze po ciasteczkach, czy herbacie można nawet na allegro sprzedać wink
    • jeziorowa Re: Pomysły na wykorzystanie opakowań 09.11.19, 13:12
      Staram się rezygnować z opakowań tam gdzie się da: włoszczyzna ma jako opakowanie gumkę, pomidorki koktajlowe kupuję na wagę i pakuję do papierowej torby. Nie zawsze da się jednak z opakowań zrezygnować. Wybieram opakowania szklane/papierowe/drewniane/metalowe i inne przetwarzalne. Po wykorzystaniu zawartości segreguję opakowania i wyrzucam. Nie byłabym w stanie trzymać w swoim otoczeniu śmieci (zużytych puszek, słoików, pojemniczków). Opakowania na drobiazgi mam i więcej nie potrzebuję, ale są to ładne, trwałe przedmioty, a nie np. puszka po kukurydzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka