Dodaj do ulubionych

znowu sukienka

10.11.19, 21:02
A raczej buty do sukienki. Dowiedziałam się, że wczesną wiosną czeka mnie pewna uroczystość rodzinna. Marzy mi się długa zwiewna wieczorowa sukienka, tyle, że nie chodzę na obcasach. Drogie mamy podpowiedzcie czy płaskie buty inne niż sandałki też pasują? Jakieś eleganckie balerinki?
Obserwuj wątek
    • bergamotka77 Re: znowu sukienka 10.11.19, 21:10
      No ja nie nosze balerin to sie nie wypowiem. Nawet małego obcasa nie wlozysz?

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
        • bergamotka77 Re: znowu sukienka 10.11.19, 21:18
          Nie. Wolę niski obcas niż płaskie buty o ile nie masz 180 cm. Ja widziałam i pannę młoda na płaskim bo pan młody niski bardzo był ale wyglądało to średnio bo suknia odsłaniala buty. Przy innym fasonie moze by nie było widać że pani robi wszystko, by nie wyglądać na dużo wyższą od Pana, bo i tak byla. Pan zresztą bardzo przystojny tylko bardzo niski.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • alpepe Re: znowu sukienka 10.11.19, 21:14
      Dawniej na to się mówiło czółenka lub galanterki, to nie musi wyglądać jak klasyczna balerinka. I oczywiście, że płaskie buty pasują,

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
      • pole_koniczyny Re: znowu sukienka 10.11.19, 21:45
        Jak do 5cm mogą być to celowalabym w taki fason, tylko raczej nie czarne skoro wiosenna uroczystość. W balerinach inaczej się chodzi niż na nawet niskim obcasie i moim zdaniem to eleganckiej kreacji średnio się sprawdza.
        • 21mada Re: znowu sukienka 10.11.19, 22:01
          Oczywiście że taki obcas jest fajny, jak i każdy inny. Nie rozumiem osób z frakcji że albo 10cm szpile albo płasko. Można przecież nosić i 3 cm i 7 cm.
          Swoją drogą chodzenie w balerinkach brzmi jak jakiś koszmar, przecież w nich czuć każdy kamyk. Jak wy możecie w nich chodzić?
          • 21mada Re: znowu sukienka 10.11.19, 22:03
            Zresztą obcas to nie musi być szpilka. Może być słupek albo całkiem szeroki kloc. Ale i tak lepiej wyglada niż płaski but. Nawet ortopedzi zalecają 3-4cm obcas jako najzdrowszy.
          • bergamotka77 Re: znowu sukienka 10.11.19, 22:11
            Też nie rozumiem fanek balerinek. Mam jedne i nie dość, że są niewygodne i mnie obtarły do krwi to stopa wygląda w nich jak kajak.

--

• jak_matrioszka Re: znowu sukienka 11.11.19, 00:23
              Balerinki to najcieższe do kupienia buty, niestety. Obcieraja, spadaja, ugniataja, jak nie sa dopasowane co do milimetra sad Za to jak (cudem!) trafisz na dopasowane, to jest niebo dla stóp smile Tylko musza mieć normalna podeszwe, a nie coś grubości pocztówki, zreszta to sie wszystkich butów tyczy.

P.S. Na kajaki polecam nastepujacy tok myślenia; definiujesz "problem" jako sytuacje lub stan z którego możesz znaleźć wyjście. Jeżeli Ty nie masz wyjścia, to nie jest to Twój problem smile Ja mam balerinki oznaczone przez producenta jako rozmiar 42 i jak na nie patrze, to nie widze podobieństwa do kajaków. Jak ktoś inny widzi, to już jego problem wink
              • bergamotka77 Re: znowu sukienka 11.11.19, 00:28
                Jesteś wysoka to co innego.

--

• alba27 Re: znowu sukienka 10.11.19, 22:09
      Bardzo Wam dziękuję. Muszę się przemóc do obcasów. Szpilki nie wchodzą w grę, ale takie kilka cm powinno być ok. W jakiś taki wiek wkraczam chyba, że od czasu do czasu elegancji mi się zachciewa😉
      • sacea Re: znowu sukienka 10.11.19, 23:36
        a tańce będą? to może obuwie taneczne? dance-artis.pl/category/damskie-latin

zobacz buty rieker, na obcasie, wygodne, może coś dobierzesz, kwestia jeszcze jaka sukienka będzie
        • alba27 Re: znowu sukienka 10.11.19, 23:54
          Pamiętam czasy kiedy buty do tańca wszystkie były takie same 😉 teraz to piękne są, tyle, że trochę za wysokie. Znam siebie, zdarzało mi się kupić obcas i teraz w piwnicy leży. Muszę zacząć od czegoś do 5 cm.
            • sacea Re: znowu sukienka 11.11.19, 00:15
              W sumie to mało istotne czy będą to balerinki, sandały czy obcas, ważne, żeby były wygodne, będziesz wtedy poruszać się z klasą, a jeżeli będą gdzieś uciskały, czy będą za wysokie, to porażka
              Sama też mam problem z butami, bo lubię wygodne, ostatnio kupuję przez internet lub w sklepach, gdzie jest możliwość zwrotu i testuję w domu (idealnie można sprawdzić przy prasowaniu, szczególnie gdy sporo ubrań), wtedy wychodzi, które będą dobre.
    • snakelilith Re: znowu sukienka 10.11.19, 22:41
      Jeżeli lubisz płaskie buty typu baleriny, to możesz nosić. Nie ma żadnego powodu, dla którego należałoby nosić wyższe obcasy. Audrey Hepburn nosiła baleriny i wyglądała przy tym elegancko.

• grazka1234 Re: znowu sukienka 11.11.19, 10:07
      Niestety, ale ani balerinki ani czółenka kaczuszki nie dodają uroku, ani nie sprawia byś czuła się jak gwiazda. No nie da się 😉 może są wygodne, praktyczne ale wygladowo zawsze nie taki efekt jak chce się uzyskać 😉
      Te min. 5cm naprawdę doda uroku. Sama jestem wysoka, i często wybieram buty na płaskim ale najczęściej kończy się na zmianie na obcas, jednak zaraz srtoj, człowiek prezentuje się inaczej. Na co dzień latam w sportowych, i botkach najróżniejszych i też jestem anty obcasowa, więc czasem obcas wynika z potrzeby by potrzyc się bardziej sexi 😉
      Wklejam kilka propozycji, gdzie myślę że to może dać efekt o którym myślisz. Ostatnie maja ten sprytny zabieg lekkiego koturna. Obcas 6cm, koturn 1cm więc jest te 5cm ale but zaraz zgrabnie wygląda 😊 sama nie posiadam takich, bo dla mnie albo wcale obcas albo grubo (czyli ok. 8cm) 😁 Najlepiej jakbyś pokazała sukienkę, to też wybór byłby odpo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka