Dodaj do ulubionych

Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona enta

11.11.19, 13:32
Czy ematka przeoczyła kolejny wygłup Gowina, a co gorsza Morawieckiego z Netflixem?
Gdyby przeoczyła: Netflix ma miniserial dokumentalny o procesie Demianiuka, strażnika/kata Treblinki (lub niewinnie oskarżonego o bycie strażnikiem/katem, facet był na zmianę skazywany i uniewinniany, ostatecznie skazany). Serial mówi o procesie, a więc o tym, co działo się między 1986 w USA, 1989 w Izraelu, i co zakończyło się w 2009 w Niemczech.
Całkiem ciekawy, choc montowany wedle prostej zasady: materiały z archiwum sądowego i telewizyjnych programów ówczesnych plus współczesne komentarze kręcone obecnie.
I oto Gowin, a za nim, cholera, premier mojego kraju, wystartowali z protestami - ponieważ albowiem w materiałach (tych archiwalnych, używanych 30 lat temu w programach amerykańskiej TV) pokazana jest o zgrozo mapa Polski. Z naniesionym obozem w Treblince i Sobiborze.
Z jednej strony mnie to okropnie śmieszy, a z drugiej jednak wkurza.

Polecam ematce serial, mimo to.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 13:48
      Nie masz racji. Taka narracja wpisuje się w narrację z "polskimi obozami zagłady". I bardzo dobrze, że Rząd polski protestuje. 30 lat temu nikt sobie tym głowy nie zawracał i efekt jest taki, że jeszcze trochę a okaże się, że II wojnę światową wywołali Polacy napadając na biednych, mitycznych Nazistów (bo słowo "Niemcy" jakoś nie jest w takich kwestiach zbyt często używane) a w obozach byli sami naziści (i Polacy) a ani jednego Niemca.

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
      • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 14:03
        Primo: Oglądałeś film, czy nie? Jeżeli nie, to proponuję: najpierw obejrzyj, potem komentuj.(ale z czystej uprzejmości: Polska tam co do zasady w ogóle nie jest omawiana, ani ad 1943, ani na bieżąco. Omawiane jest działanie USA, wobec ukraińskiego imigranta, oraz podejrzenia o działania KGB, a także działania prawników i sądów w USA, Izraelu, Niemczech).
        Secundo: Bzdura. To nie jest "narracja" tylko film o procesie, zmontowany w połowie z materiałów archiwalnych, przytaczających in extenso to, co mówiły o Demianiuku media. I tak się pokazuje miejsca historyczne na orientacyjnych mapach. Babilon jest w Iraku, Lwów - na Ukrainie, Akka w Izraelu, Wrocław w Polsce.
        Tertio: skomlenie u wrót platformy streamingowej nie jest zadaniem dla premiera (ani rządu), schodzą tym samym na pozycje chłopaczków z tornistrami. No, może jakiś podsekretarz w MSZ mógłby coś popełnić.
          • al_sahra Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 04:08
            bramstenga napisała:

> I dlaczego niektóre obozy są oznaczone swastyką
            > (= niemieckie/hitlerowskie), a inne czaszką (=?).

To jest rozróżnienie obozów koncentracyjnych od obozów zagłady. Rozróżniali to Niemcy (różne rodzaje obozów były pod różnymi zarządami) i ten podział przyjęła większość historyków, chociaż niektórzy odnotowują, że niektóre obozy pełniły obie funkcje (np. Auschwitz-Birkenau był obozem koncentracyjnym ORAZ obozem zagłady). Oczywiście geograficzne rozmieszczenie obu typów obozów (na terytorium Rzeszy vs. na wschodnich obszarach okupowanych) też nie jest dziełem przypadku.
        • rexona_sport Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:30
          już widzę dokument o Babilonie i Mezopotamii gdzie bitwy itd pokazuje się na mapie z Arabią Saudyjską, Irakiem, Jordanem, Izraelem (Lol). Jak już to jest dodatkowa wzmianka ze dane miejsce znajduje się na terenie dzisiejszego ... . Czy o wydarzeniach w Wielkim Księstwie Polsko-Litewskim gdzie Lwów znajduje się na terenie Ukrainy.

Do tego Olena masz strasznie egzaltowany sposób wyrażania się, to wskazuje na jakieś szczególne wzburzenie. Dziwne to.
          Upominanie się o poprawne przedstawienie wydarzeń kiedy niechlujność lub zła wola twórców przylepia ci łatkę to „skomlenie u wrót?”
      • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 14:22
        profes79 napisał:
        > Nie masz racji. Taka narracja wpisuje się w narrację z "polskimi obozami zagład
        > y".

Czyli w ramach "zmiany narracji" mamy zakrzywić przestrzeń i twierdzić, że obozy były ba Marsie?

--
        - What if people try to corroborate all this information?
        - Don't worry. They won't.
            • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 15:05
              ? Rzecz nie jest w całym świecie pograniczników w Barceloniem i sprzedawców zielonego groszku w Timbuktu. . Rzecz jest w tym, że państwo pokazuje, iż u jego steru stoją histeryczne durnie, okazujace swoją słabość, słabe punkty i brak orientacji w dyplomacji. Pokazuje to stojącym u sterów innych państw.
              Dalej masz ochotę na żarciki?
                        • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 18:48
                          Istotnie, nie znoszę tego rządu, a co więcej, jestem najgłębiej przekonana, że ta słodka grupa aniołów ze Srebrnej i SKOKów, wspierana przez anielice Glapińskiego, broniona przez dzielnego kryształowego z NiK, prowadzona przez przeczystego premiera z fdajnymi interesami na gruntach KK (mam dalej?) pcha Polskę w parszywą sytuację. Przedbiegi już masz - emerytalne.
                      • rexona_sport Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:43
                        Pracuje i mieszkam za granica, w „Zachodniej Europie”. Czy mam się obawiać ze jutro w pracy ludzie ze śmiechem będą komentować „ha ha co za pajac ten wasz premier, upomina się o sprostowanie niechlujnej mapy w dokumencie historycznym. W ogole nie jest wyluzowany, buu. Czy mam się wstydzić już zakładając ze oni szydzą ze mnie sekretnie czy mam oczekiwać jawnych dyskusji podczas lunchu o tej niesłychanej kompromitacji państwa EU.
                        • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:00
                          Nie. Masz się obawiać, że premier Polski będzie uważany przez partnerów za histerycznego i pozbawionego dyplomatycznego wsparcia cienkiego bolka. Masz się również obawiać, że mało przyjazne (lub mające sprzeczne interesy) rządy dzięki takim wygłupom uczą się precyzyjnego naciskania odpowiednich klawiszy.
                          • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:22
                            olena.s napisała:

> mało przyjazne (lub mające sprzeczne interesy) rządy dzięki t
                            > akim wygłupom uczą się precyzyjnego naciskania odpowiednich klawiszy.

Myślę, że akurat "triggerowanie" Polaków nie jest tak użyteczne jak celowe zakłamywanie historii. Nie twierdzę, że w tym serialu miało to miejsce, zresztą Morawiecki też tego nie twierdzi, ale wobec dającego się zauważyć pewnego, że tak powiem, trendu, zwyczajnie warto reagować na każdą sytuację, która może się przyczynić do oskarżania Polaków o niemieckie zbrodnie.
                                • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 23:39
                                  Aha. Począwszy od Jana Karskiego, poprzez Zofię Nałkowską..... A co do twojego pytania, czy możesz proszę wskazać mi przykład (ale mainstreamowy - może być książka z porządnego wydawnictwa, podręcznik, produkcja bbc, cnn, tekst normalnego szerokonakładowego pisma lub dziennika) gdzie "polskie obozy" oznaczałyby cokolwiek innego niż obozy znajdujące się na terenach Polski? Czyli cokolwiek innego, niż miał na myśli Jan Karski albo Zofia Nałkowska?
                                  • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 23:48
                                    Ps. Czy możesz sobie wyobrazić, że zostałaś w jakiś sposób zmanipulowana do lęku przed zacieraniem, przeniesieniem odpowiedzialności, zwalaniem winy?
                                    Może obejrzyj. Fabuła, niezła i mniej wiecej wiarygodnie oddaje jeszcze jedną historię. Film sprzed pięciu lat.
                                    www.cda.pl/video/2115114fe
                                  • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 00:15
                                    olena.s napisała:

> czy możesz proszę wskazać mi przykład (...) gdzie "polskie obozy" oznaczałyby cok
                                    > olwiek innego niż obozy znajdujące się na terenach Polski?

No skoro to takie oczywiste, to proponuję kompromis. Nazywajmy te obozy żydowskimi. Przecież oczywiste będzie, że są żydowskie, bo ginęli w nich Żydzi.
                                  • beaucouptrop Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 00:27
                                    Pojęcie polskie obozy można zrozumieć niejednoznacznie. Dlaczego zatem nie używa sie obozy na terenie Polski?
                                    Obecnie większość mediów stara się być politycznie poprawna. Nie mowi się już, że niemieckie obozy tylko nazistowskie. Nie Niemcy wywołaly drugą wojnę, ale w najlepszym przypadku nazistowskie Niemcy. Dlaczego więc miałoby się mówić polskie obozy? Bądźmy konsekwentni.
                                    Nałkowska, Karski to jeszcze epoka z przed politycznej poprawności.
                                    A co do znaczenia to skąd masz pewność, że nazywając obozy polskimi nie ma tym manipulacji. Czy kazdy przeciętny widz jest na tyle tego świadomy? Mam wątpliwości. Dlatego też aby uniknąć wszelkich niejasności można po prostu powiedzieć obozy na terenie Polski.
                                    • olena.s Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 00:45
                                      "Pojęcie polskie obozy można zrozumieć niejednoznacznie". Zapewne. Ale nie znam - a szukałam - przypadku użycia tego określenia w innym kontekście niż geograficzny. Z tego moim zdaniem wynika, że o ile reagować można (robiono to spokojnie za PO) o tyle robienie histerycznych awantur jest zbędne.
                                      "Nie mowi się już, że niemieckie obozy ".
                                      Przypomnę: "największym sukcesem PR Austrii było przekonanie świata, że Hitler był Niemcem a Mozart - Austriakiem".
                                      Obozy były stworzone przez Trzecią Rzeszę, jeżeli chcesz - niemiecką, a jakże.. Ale nie były bynajmniej wyłącznie niemieckim dziełem, tak jak i faszystami bynajmniej nie byli tylko Niemcy. Na przykład w obozach ogromną część obsługi zarządczej stanowili właśnie Austriacy. Uznanie, że mówimy o Niemcach oznacza uniewinnienie Austriaków. Chcesz tego? Chcesz uniewinnienia Demianiuków i innych - bo nie byli Niemcami? I - to już filozofia - czy chcesz, żeby w efekcie tego zwyczajni, nieuważni, dzisiejsi ludzie: Polacy, Austriacy, Grecy i kto tam jeszcze uwierzyli, że to była tylko niemiecka sprawa? Genetyczna? Bo ja nie. Dlatego, że wierzę, że każdy naród, i ogromna część, może większość ludzi, jest zdolna do takich zbrodni. W Oświęcimiu, w Rwandzie, w Katyniu, w Kongo, Srebrenicy, Kuropatach, na polach śmierci Kambodży.
                                      "skąd masz pewność, że nazywając obozy polskimi nie ma tym manipulacji."
                                      Nie bardzo rozumiem. Nie znalazłam dowodu by ktoś twierdził, że obozy były polskie w sensie tworzenia i zarządu. Ponieważ od wojny minęło sporo czasu, uznaję, że może być sens w spokojnym rugowaniu tego określenia ("polskie obozy" jeszcze za Sikorskiego wprowadzono na indeks BBC i paru innych takich nadawców). Jednocześnie widzę jednak - na przykład po stronie niemieckiej - raczej akceptowanie coraz bardziej bolesnej prawdy niż chęć jej ukrywania. Proponuję żebyś spokojnie poczytała książki, artykuły, zobaczyła, czego uczą szkoły, jakie są kręcone filmy. Wątpię żebyś znalazła dowody na manipulacje.

• flegma_tyczka Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 07:44
                                      Manipulacja filmem nie wymarła wraz z PRL.
                                      Żaden film nie jest przypadkowy. Nie bądźmy głupcami.
                                      Już teraz trwa proces wybielane Niemców, wystarczy obejrzeć filmy fabularne z ostatnich lat dotyczące II wojny.
                                      Choćby flagową "Złodziejkę książek", praktycznie całe miasteczko (z jednym wyjątkiem) dobrych Niemców, którzy ukrywają Żydów, a finalnie giną na skutek bombardowań.
                                      Albo francuski film w ko-produkcji o dziewczynce żydowskiej, która ucieka z transportu. Na terenie Polski od razu jakiś chłop goni ją widłami gdy chce coś zjeść, później Polacy z AK zabijają wilczycę, z którą się zaprzyjaźnia, na koniec dziewczynkę ratują mili przedstawiciele (nie żartuję, tak zostali przedstawieni) .... wyzwoleńczej Armii Czerwonej (może dziewczynka była za mała na gwałt?).

--
                                      Wolność wypowiedzi - dla każdego.
                          • rexona_sport Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:24
                            Znaczy na przeklad od teraz premier Francji zacznie lekceważyć naszego premiera ponieważ złożył on podpis pod wnioskiem o sprostowanie zakłamanej mapy historycznej jaki składa Rzeczpospolita Polska? Hm, ciekawy pomysł. Inni tez? Być może Elon Musk wystosuje szyderczego tweeta na ten temat? I jeszcze bada nam naciskać klawisze 🤷‍♀️
              • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 17:56
                olena.s napisała:

> Rzecz jest w tym, że państwo pokazuje, iż u jego s
                > teru stoją histeryczne durnie, okazujace swoją słabość, słabe punkty i brak ori
                > entacji w dyplomacji. Pokazuje to stojącym u sterów innych państw.

Tu się zgodzę. Polacy są przewrażliwieni na punkcie swojej historii i reagują histerycznie na zakłamania, choć mogliby reagować np. językiem prawa - jeden z drugim dostałby wyrok za szkalowanie narodu polskiego, to odechciałoby mu się słabych prowokacji.
                To takie jeżdżenie patykiem po prętach klatki z rozjuszoną małpą. Fajnie jest drażnić małpę, to takie zabawne.
                Ciekawa natomiast jestem jak zareagowałyby władze Izraela na hasło o żydowskich obozach zagłady. Dlaczego żydowskich? No przecież ginęli tam głównie Żydzi.
                • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 19:35
                  dramatika napisał(a):

> to odechciałoby mu się słabych prowokacji.

Przeświadczenie o tym, że ktoś chce cię "prowokować" jest przejawem histerycznej manii prześladowczej.

Ale ja rozumiem twoje pochodzenie z kultury "zupa była za słona" czy "spódniczka za krótka".

--
                  Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
                  • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:06
                    araceli napisała:

> Przeświadczenie o tym, że ktoś chce cię "prowokować" jest przejawem histeryczne
                    > j manii prześladowczej.

Ciekawe przejawem czego jest żydowska mania widzenia wszędzie antysemityzmu. Polacy nie mają prawa protestować, gdy jakiś "dokument" sugeruje, że to Polacy budowali obozy koncentracyjne na swoich terenach, ale już Żyd ma prawo nazwać antysemityzmem krytykowanie polityki państwa Izrael (sic!).

> Ale ja rozumiem twoje pochodzenie z kultury "zupa była za słona" czy "spódniczk
                    > a za krótka".

A ja nie rozumiem jaka to "kultura" każe ci posługiwać się łgarstwami i tanimi insynuacjami w co drugiej twojej wypowiedzi. Kultura bycia tępą dzidą, jak to ktoś inny był uprzejmy zauważyć?

• araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:12
                      dramatika napisał(a):
                      > Ciekawe przejawem czego jest żydowska mania widzenia wszędzie antysemityzmu.

A to kolejna forsowana przez histeryczne prawaczki bzdura big_grin Nosa nie wyściubicie poza granice ale co się na świecie dzieje wiecie najlepiejbig_grin

> A ja nie rozumiem jaka to "kultura"

Doskonale rozumiesz. Nawet rżnąc głupa.

--
                      • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:24
                        araceli napisała:

> Doskonale rozumiesz. Nawet rżnąc głupa.

Sprzedałaś już swoje mieszkanie/dom by zamieszkać w lepiance? Nie?! To nie rżnij głupa, że jesteś przeciwna pedofilii. Wszyscy przecież wiedzą, że najwięcej pedofili jest wśród murarzy, więc mieszkając w budownictwie murowanym lub choćby tam, gdzie zachodziła konieczność zatrudnienia murarza, wspierasz kulturę gwałtu na dzieciach.
                      • beaucouptrop Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 20:59
                        To wtrace tak anegdotycznie na temat znajomości przez ludzi zza zelaznej kurtyny tego co działo się na terenie Polski w czasie II wojny.
                        Zwiedzalam obóz w Oświęcimiu że znajomymi z zagranicy. Ludzie wykształceni, oczytani i ogólnie interesujacysię historia.
                        Po zwiedzaniu powiedzieli mi, że było dla nich novum to co powiedział przewodnik, ze pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy. W iich świadomości był to obóz gdzie eksterminowano wyłącznie Żydów.
                        I co dalej nie powinniśmy prostować takich informacji historycznych?
                        • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:05
                          beaucouptrop napisał(a):
                          > I co dalej nie powinniśmy prostować takich informacji historycznych?

Tak - powinnaś była ustalić personalia tych osób, przekazać IPNowi, który powinien zadbać, żeby wysłać naganę do wszystkich szkół do których chodzili z osobistym podpisem premiera big_grin

--
                          Emigrancka troska o ojczyznę:
                          araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
                          black_halo: Na zlosc tobie spale.
                        • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:13
                          beaucouptrop napisał(a):

> Po zwiedzaniu powiedzieli mi, że było dla nich novum to co powiedział przewodni
                          > k, ze pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy. W iich świadomości był to ob
                          > óz gdzie eksterminowano wyłącznie Żydów.
                          > I co dalej nie powinniśmy prostować takich informacji historycznych?

Ba, Auschwitz był zbudowany pierwotnie aby mordować Polaków i to robiono do roku 1942, kiedy zaczęto przywozić także Żydów.
                          Zresztą przekonanie, że w obozach zagłady mordowano w zasadzie tylko Żydów to jest w zasadzie nic. Do dziś duża liczba osób w USA nie ma zielonego pojęcia o zbrodniach sowieckiego komunizmu, stąd też spora tam popularność idei komunistycznych w ogóle. Niemniej fakt, o słabym wykształceniu Amerykanów krążą legendy, wiec może to nie funkcja celowych przekłamań, ale zwykłego historycznego analfabetyzmu.
                          • snakelilith Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 22:04
                            dramatika napisał(a):

> beaucouptrop napisał(a):
                            >
                            >
                            > > Po zwiedzaniu powiedzieli mi, że było dla nich novum to co powiedział prz
                            > ewodni
                            > > k, ze pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy. W iich świadomości był
                            > to ob
                            > > óz gdzie eksterminowano wyłącznie Żydów.
                            > > I co dalej nie powinniśmy prostować takich informacji historycznych?
                            >
                            > Ba, Auschwitz był zbudowany pierwotnie aby mordować Polaków i to robiono do rok
                            > u 1942, kiedy zaczęto przywozić także Żydów.

No i? Pierwszy nazistowski obóz koncentracyjny powstał w 1936 roku w Niemczech. w Sachsenhausen i pierwszym ofiarami nazistów byli NIEMCY, ale obchodzi to kogoś w Polsce? Protestujesz, jak Polacy przekłamują historię i chcą obozy koncentracyjne nazywać niemieckie, a nie jak jest poprawnie historycznie nazistowskie? Nie wstyd ci wtedy, że uwłaczasz niemieckim ofiarom, które zginęły w Sachsenhausen? Na pewno nie, bo jesteś sama faszystką i zakłamaną kreaturą próbująca fałszować historię na korzyść jednej nacji. Na szczęście nieudolną, jak cały ten wasz polski rząd, którego histeryczne fochy goowno kogo na świecie obchodzą. big_grin
                            • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 22:27
                              snakelilith napisała:

> ? Nie wstyd ci wtedy, że uwłaczasz niemieckim ofiarom, które zginęły w Sachsenh
                              > ausen?

Ale co się tak rzucasz. Broni ci ktoś rozpowszechniania wiedzy, że Niemcy sami siebie eksterminowali w obozach i nazywa histeryczką, gdy tę wiedzę rozpowszechniasz? Naziści to nie był desant ufoludków na niemieckie ziemie, sami sobie i nie tylko sobie zgotowali ten los. Rozmywanie tej odpowiedzialności to jest dopiero uwłaczanie ofiarom.

• snakelilith Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 23:05
                                dramatika napisał(a):

>Rozmywanie tej odpowiedzialności to jest dopiero uwłaczanie ofiarom.
                                >

Ale rozmywanie odpowiedzialności, to tylko urojenia polskich nacjonalistów. Do tego hipokrytów i ignorantów, konstruujących martyrologiczną narrację, w której Polska jest najważniejszą ofiarą. Jeżeli bowiem przeszkadza ci, że jakiś tam amerykański tłuk wychowany na kreacjoniźmie, Ku Klux Klanie i innych ordynarnych bzdetach, nie wie, że ofiarami w Auschwitz byli TAKŻE Polacy, a nie tylko Żydzi, to dobrze by było, gdyby Polacy jako nacja ofiar nie stosowała czarno-białych wytłumaczeń na "odpowiedzialność" i nie powtarzała na przykład takich bzdur, że większość Niemców wybrała w wyborach Hitlera i popierała potem zbrdonie wojenne. A jeżeli chcemy już ugólniać i nie zawracać sobie głowy szczególikami historycznych zależności, to możemy pominąć i polskie ofiary w Auschwitz, i mówić głównie o Żydach. Sprawdź sobie bowiem proporcje zamordowanych tam ludzi.
                                • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 00:07
                                  snakelilith napisała:

> dobrze by było, gdyby Polacy jako nacja ofiar nie stosowała czarno-b
                                  > iałych wytłumaczeń na "odpowiedzialność" i nie powtarzała na przykład takich bz
                                  > dur, że większość Niemców wybrała w wyborach Hitlera i popierała potem zbrdonie
                                  > wojenne.

Jest tylko jeden mały problemik. Ja tego nie napisałam.
                                  A jeśli chodzi o kwestię pomordowanych w obozach zagłady pod względem narodowości, to jest to akurat pomniejszy problem w stosunku do tego, że zaczyna się wprost sugerować, że Polska była w podobnym stopniu odpowiedzialna na eksterminację Żydów jak mityczni naziści, a kto wie, może to Polacy byli nazistami. Zapamiętaj sobie zatem, że jeżeli ktoś z rozmysłem używa określenia "Niemcy", zamiast np. "naziści" czy "niemieccy naziści", to nie jest to sugestia, jakoby zwykli cywile popierali masowo eksterminację całych narodów i próba jakiegoś pominięcia kontekstu historycznego, ale obrona przed całkowicie absurdalnym przypisywaniem odpowiedzialności za Holokaust Polakom. Wobec takich oskarżeń trudno oczekiwać, że Polak będzie używał określenia "niemiecki nazista", bo to może sugerować, że istnieli jacyś "polscy naziści". Natomiast pretensje o próbę tak drastycznego zakłamywania historii sama wiesz chyba dobrze do kogo kierować.
                                  • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 00:27
                                    dramatika napisał(a):
                                    > zaczyna się wpr
                                    > ost sugerować, że Polska była w podobnym stopniu odpowiedzialna na eksterminacj
                                    > ę Żydów jak mityczni naziści,
                                    (...)
                                    > obrona przed całkowicie absurdalnym przypisywanie
                                    > m odpowiedzialności za Holokaust Polakom. Wobec takich oskarżeń

Retoryka Konfederacików, którzy Ppróbuja krzewić faszyz pod płaszczykiem dbania o prawdę historyczną. Stworzyć mistycznego wroga, zagrożenie i jechać na paranoi...

--
                                    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
                                  • snakelilith Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 01:16
                                    dramatika napisał(a):

> A jeśli chodzi o kwestię pomordowanych w obozach zagłady pod względem narodowoś
                                    > ci, to jest to akurat pomniejszy problem w stosunku do tego, że zaczyna się wpr
                                    > ost sugerować, że Polska była w podobnym stopniu odpowiedzialna na eksterminacj
                                    > ę Żydów jak mityczni naziści, a kto wie, może to Polacy byli nazistami.

Gdzie spotkałaś się takim sugestiami? Gdzie zrzucono odpowiedzialność z Niemców na Polaków? Podawaj dowody, a nie konfabuluj sobie teorii. Bo chyba nawet niemieccy naofaszyści nie używają takiej narracji, oni negują od razu istnienie obozów koncentarcyjnych/zagłady, co jest zresztą objęte odpowiedniem paragrafem i tępione przez niemieckie media. I z pewnością byli też polscy naziści, o pakcie Piłsudzikeigo z Hitlerem z 1934 roku i o pozytwnych nastrojach w stosunku do Trzeciej Rzeszy w Polsce nie słyszałaś? Antysemityzm w Polsce też nie był pojęciem obcym. Więc najpierw proponuję uderzyć się we własną polską pierś i przepracować własną nieprzyjemną przeszłość, a potem wołać, że znowu naszych biją.
                                    • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 07:34
                                      snakelilith napisała:

> dramatika napisał(a):

> > zaczyna się wprost sugerować, że Polska była w podobnym stopniu odpowiedzialna na eksterminację Żydów > > jak mityczni naziści, a kto wie, może to Polacy byli nazistami.

> Gdzie spotkałaś się takim sugestiami? Gdzie zrzucono odpowiedzialność z Niemców
                                      > na Polaków? Podawaj dowody, a nie konfabuluj sobie teorii.

Gdzie ty żyjesz, w jakiejś ciemnej piwnicy bez dostępu do świata zewnętrznego?

"Polish Holocaust", od 1:07:
                                      www.youtube.com/watch?v=dEXMU3GoT00
                                      Israel Katz:
                                      "Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holocaustu. Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wyssany z mlekiem matki"

Dyrektor FBI:
                                      "Mordercy Żydów i ich wspólnicy z Niemiec, Polski i Węgier byli przekonani, że postępują słusznie"

Czy z wczoraj:

"Wielu Polaków wciąż nie chce zaakceptować badań wskazujących, że - obok tysięcy Polaków, które ryzykowały życie by pomoc Żydom - tysiące Polaków brało udział w Holokauście"

I nie mam zamiaru wdawać się teraz w didaskalia, które nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Wielu Żydów także kolaborowało z nazistami. Niemniej zarówno po stronie polskiej, jak i żydowskiej były to indywidualne decyzje jednostek w warunkach ekstremalnych. Tymczasem po stronie niemieckiej eksterminację przeprowadzano systemowo i to dlatego tylko i wyłącznie Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holokaust.
                                      • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 08:03
                                        dramatika napisał(a):
                                        > I nie mam zamiaru wdawać się teraz w didaskalia, które nie mają kompletnie żad
                                        > nego znaczenia. Wielu Żydów także kolaborowało z nazistami. Niemniej zarówno po
                                        > stronie polskiej, jak i żydowskiej były to indywidualne decyzje jednostek w wa
                                        > runkach ekstremalnych. Tymczasem po stronie niemieckiej eksterminację przeprowa
                                        > dzano systemowo i to dlatego tylko i wyłącznie Niemcy ponoszą odpowiedzialność
                                        > za Holokaust.

Żaden z przytoczonych przez ciebie cytatów temu nie przeczy.

--
                                        • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 08:20
                                          araceli napisała:

> Żaden z przytoczonych przez ciebie cytatów temu nie przeczy.

Z chęcią bym z tobą pogawędziła tylko po to, aby zobaczyć, pod jakim pretekstem do wątku o oskarżeniach Polaków o udział w Holokauście wpleciesz tematykę "za krótkich spódniczek", "bękartów" i "za słonych zup", ale jakoś tak nie mam dziś nastroju.
                                          Żartuję. Wiadomo, że nie potrzebujesz żadnego pretekstu tongue_out
                                          • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 08:25
                                            dramatika napisał(a):
                                            > aby zobaczyć, pod jakim pretekstem

Jak zwykle nie na temat.

Mnie osobiście wystarczą manifestacje prawaczków, konfederatków i hasła na nich głoszone, żeby wiedzieć, że zdanie o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki jest 100% prawdziwy. Bo Histeryki i jej koledzy znają tyle Żydów co homoseksualistów - ZERO a nienawidzą tak mocno, jakby im co najmniej matkę zabili.

--
                            • beaucouptrop Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 23:16
                              Acha czyli wszystkich powinny obchodzic to że piewszymi ofiarami nazistów byli ich rodacy, ale to że Polacy byli ofiarami nazistowskich Niemiec goowno kogokolwiek na świecie obchodzi. Przeszkadza ci, że obozy koncentracyjne są nazywane niemieckimi, ale nie przeszkadza ci, ze niektorzy uzywaja nazwy polskie obozy koncentracyjne.
                              Jesli nazistowskie a nie niemieckie to moze nazistowski obozy koncentracyjne na terenie Polski. To byloby zgodne z prawdą. Nie wydaje ci się?
                              W jaki sposób Dramatika fałszuje historię?
                        • mdro Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 22:21
                          beaucouptrop napisał(a):

> To wtrace tak anegdotycznie [...]
                          > Zwiedzalam obóz w Oświęcimiu [...]

Który obóz? Bo to, o czym mówił przewodnik, dotyczyło Auschwitz I, obóz zagłady to był Auschwitz II, czyli Birkenau. Mam nadzieję, że znasz różnicę między obozem koncentracyjnym a obozem zagłady?

--
                          "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
          • tapatik Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:24
            tanebo2.0 napisał:

> I jest to ryzykowna gra. Polska nigdy nie podpisała traktatu pokojowego.

Ale kiedy?

> Nigdy nie zaakceptowała okupacji. I ci "geniusze" już twierdzą że Polski nie było...

Nie rozumiem co ma akceptowanie okupacji czy podpisanie jakiegoś pokoju do istnienia bądź nie istnienia Polski.
            Podczas II Wojny Światowej Polska została zajęta przez Niemców i Rosjan. Jako państwo przestało istnieć. Obozy śmierci były budowane przez okupanta, czasem przy wykorzystaniu polskich robotników przymusowych, ale pod kierownictwem szwabów.

--
            Pieniądze nie zmieniają człowieka.
            Pieniądze pozwalają mu być sobą.
        • rexona_sport Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 19:06
          Nie, po prostu pilnować faktów przekazywanych przez miniserial DOKUMENTALNY które są takie ze ten obóz był na terenie Trzeciej Rzeszy.

W dobie kiedy ludzie czerpią wiedzę z samych nagłówków tudzież obrazków to bardzo wazne.

Jak ogólnie PiS mnie denerwuje to tutaj w pełni popieram akcje i nie rozumiem oburzenia.
            • tapatik Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:30
              araceli napisała:

> I jeżeli ktoś by chciał obejrzeć jego pozostałości to rozumiem ma się udać
              > do Trzeciej Rzeszy?

A istnieje TERAZ taki kraj?

Pokazywanie mapy obecnej Polski z zaznaczonymi obozami śmierci, które istniały w czasie II Wojny Światowej, może sugerować, że te obozy BYŁY w Polsce i że były budowane przez Polaków.
              Tymczasem te obozy BYŁY w Niemczech i były budowane przez Niemców.
              Dlatego uważam, że powinno się pokazywać mapę z czasów II Wojny Światowej i na niej zaznaczać obozy śmierci.

--
              Pieniądze nie zmieniają człowieka.
              Pieniądze pozwalają mu być sobą.
              • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:32
                tapatik napisał:
                > Pokazywanie mapy obecnej Polski z zaznaczonymi obozami śmierci, które istniały
                > w czasie II Wojny Światowej, może sugerować, że te obozy BYŁY w Polsce i że był
                > y budowane przez Polaków.
                > Tymczasem te obozy BYŁY w Niemczech i były budowane przez Niemców.

Apelujesz o dokładność ale "w Niemczech przez Niemców"??? Oł łał...

--
                • dramatika Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 11.11.19, 21:47
                  araceli napisała:

> Apelujesz o dokładność ale "w Niemczech przez Niemców"??? Oł łał...

Racja, nie w Niemczech tylko III Rzeszy i nie przez Niemców, tylko nazistów. Ba, przecież same Niemcy były okupowane przez nazistów, co Merkel ostatnio zauważyła podczas obchodów rocznicy Lądowania w Normandii mówiąc "ta wyjątkowa operacja wojskowa ostatecznie przyniosła Niemcom wyzwolenie od nazistów".
                  • araceli Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 21:41
                    tapatik napisał:
                    > Co jest nie tak w stwierdzeniu "w Niemczech przez Niemców"?

Nic. Natomiast wpisałaś się do odnogi drzewka z linią "obozy nie były w Polsce bo Polski wtedy nie było tylko w Trzeciej Rzeszy". No więc wypadałoby ustalić konsekwentnie co było - Niemcy, Rzesza, Mars...?

--
                      • snakelilith Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 12.11.19, 23:09
                        tapatik napisał:

> Nie ma znaczenia czy okupant nazywał się III Rzesza czy Niemcy, bo na tę III Rz
                        > eszę i tak mówiliśmy Niemcy, i nadal mówimy.
                        >

Lol, to na pewno nie masz nic przeciwko by świat Polskę nazywał dziś PRL i uważał Polaków za komunistów. Przecież to nie ma żadnego znaczenia. big_grin
                        • 45rtg Re: Kompromitowanie Polski przez PiS - odsłona en 13.11.19, 13:44
                          snakelilith napisała:

> tapatik napisał:
                          >
                          > > Nie ma znaczenia czy okupant nazywał się III Rzesza czy Niemcy, bo na tę
                          > III Rz
                          > > eszę i tak mówiliśmy Niemcy, i nadal mówimy.
                          >
                          > Lol, to na pewno nie masz nic przeciwko by świat Polskę nazywał dziś PRL i uważ
                          > ał Polaków za komunistów. Przecież to nie ma żadnego znaczenia. big_grin

Ale on nie mówi na obecne Niemcy - III Rzesza, tylko na III Rzeszę mówi Niemcy. Co jest absolutnie prawidłowe, tak samo jak mówienie na PRL - Polska.