Dodaj do ulubionych

Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie

12.11.19, 07:52
Proszę pomóżcie przy wyborze modelu dzbanka.
Na co trzeba zwrócić uwagę?.Widzę, że najpopularniejsze są Brity. Mam już butelkę filtrującą z tej firmy i jest ok. Teraz czas na dzbanek. Mamy bardzo twardą wodę.
Lepiej większą pojemność -2 l brać?. Ile kosztuje miesięczna eksploatacja? Jest w ogóle sens. Planuję docelowo zakup ekspresu do kawy. Podobno dobrze wlewać przefiltrowaną wodę by się szybko nie zakamieniał.
Wszelkie porady i polecane modele mile widziane.
Obserwuj wątek
    • homohominilupus Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 08:04
      Zaraz Ci ktoś napisze, ze ten filtr w Bricie jest do niczego, bo najlepszy jest taki z odwrócona osmoza, działający na energie kosmiczna i zamieniający wodę w wino wink
      Ja mam Brite, bardzo jestem zadowolona, nie wiem jaki model. Koszt miesięcznej eksploatacji zależy od tego, ile jest osób w domu. Ikonka wymiany filtra miga po ok 4 tyg ale dopóki smak jest ok to nie wymieniamy. Można w ten sposób znacznie ograniczyć użycie plastiku, co było dla mnie kryterium nr 1 ale myślę, ze jest to tez dużo bardziej ekonomiczne niż zakup wody w butelkach.

--
      Never trust a man in a blue trench coat
      Never drive a car when you're dead
    • princy-mincy Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 08:23
      My mamy Brittę, pojemność dzbanka coś ok 1,7l a moze 2l?
      Wg mnie nie ma sensu kupowac mniejszego, przynamniej u nas nie ma sensu, bo my tej wody uzywamy do gotowania, goracych napojow, picia, do ekspresu do kawy itp wiec maly u nas by sie nie spradzil.
      Filtr maz wymienia chyba raz na 4-5 tygodni.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 08:45
      Jak zdecydujesz się na zakup, to kup większy/szerszy. Wąski dzbanek jest beznadziejny w obsłudze. Ta cześć, gdzie wkłada się filtr, jak źle ją włożysz to lubi się zaklinować. Raz tak załatwiłam cały dzbanek, bo się tak zaklinowało i za Chiny nie dało wyciągnąc. Możliwe, że to mój talent do psucia rzeczy, ale nawet jeśli to i tak lepiej zawsze kupić większy, niż męczyć się co chwilę z dolewaniem wody. Poza tym, jak masz naprawde twardą wodę to trzeba będzie zmieniać filtr co 3 tygodnie, a może i częściej. Ja mam niby średniotwardą, a całego miesiąca nie wytrzymuje. Poza tym, ja osobiście wolałabym kupić szklany i na taki będe polowała, jak juz stwierdzę, żę ten co mam się wysłużył. Szklany głównie ze względów eko i zdrowotnych, lepiej mieć pewność, że nie pijesz wody z plastikiem...
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 12:29
          No ja widzę po czajniku, w którym się robi kamień, kiedy trzeba wymienić filtr i na pewno jest to czas krótszy niż te 4 tygodnie. Co do zepsucia się, trzeba ten przezroczystą część, w którą wkłada sie filtr, idealnie prosto włożyć do dzbanka, a wystarczy trochę przekrzywić, i jak się dociśnie nieopatrznie, to potem jest ptroblem z wyjęciem, a jak jest tak krzywo włożone to nie da się pokrywki założyć. Zdarza mi się to nader często... O i jeszcze fajnie, jak jest model, gdzie nie trzeba tej pokrywy zdejmować całej, żeby nalać wody, tylko jest dziurka z klapką i tamtędy można wodę nalewać.
          • ga-ti Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 19:07
            Witaj w klubie, wiem,o czym piszesz. Ja swój dzbanek w niemocy potraktowałam pięścią i pękł sad
            Podejrzewam, że winny jest kamień, u nas filtr wytrzymuje 3 tygodnie, w czwartym już nie jest w stanie odfiltrować kamienia, np. jak zlewam przegotowaną wodę, by ostygła (dla dzieci dolewam chłodnej do gorącej i mają dobre do picia) to robi się osad, pływają drobinki kamienia. No i ten osad syfi części dzbanka, które ciężko doczyścić, a później ciężko porządnie spasować.
            Ale i tak polecam dzbanek filtrujący, u nas widać różnicę w wodzie.
    • kura17 Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 09:09
      my mamy britte "od zawsze" i jestesmy zadowoleni.
      ja kawy nie pijam, ale herbate tak i roznica w smaku jest ogromna - tez mamy twarda wode. nie mowie juz o osadzie na filizankach ... maz zawsze uzywa przefiltrowanej wody do ekspresu, tez mowi, ze widzi wielka roznice.

mojej mamie sprezentowalismy britte wiele lat temu i, jak twierdzi, "nie odda!" smile

koszty nie sa duze, teraz pojawily sie "podrobione" filtry do britty - u nas (niemcy) sprawdzaja sie ok, a sa sporo tansze.

--
      "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
    • asia-loi Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 09:31
      Ja mam Brittę już chyba z 10 lat i woda jest bez kamienia, ale mam też dobrą wodę w kranie (smakowo) bo kamienia, woda w moim kranie ma dużo. Generalnie polecam, czajnik zakamienia się mało. Raz na jakieś dwa miesiące go odkamieniam kwaskiem cytrynowym, a dopóki nie miałam Brity to musiałam odkamieniać raz na tydzień.
      I rosół od tej pory zawsze jest klarowny, a wcześniej różnie bywało.

--
      Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
      Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
          • bywalec.hoteli Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 09:56
            Np.
            dietetyk24.com/czy-kamien-znajdujacy-sie-w-czajniku-bezprzewodowym-jest-szkodliwy/

Przeanalizujmy następujące argumenty potwierdzające powyższą tezę:

Wapń i magnez jako niezbędne składniki diety człowieka, są o wiele łatwiej przyswajalne z wody niż z pożywienia, np. magnez zawarty w wodzie wchłania się 30-krotnie szybciej niż magnez pochodzący z produktów żywnościowych.

Wyniki licznych badań sugerują, że wody o wyższej twardości mogą mieć wpływ na protekcję m.in. przed chorobami układu krążenia. Ludzie, którzy piją twardą wodę, np. Gruzini mają wzmocniony układ krwionośny, natomiast Finowie, pijący miękką wodę umierali najczęściej na zawał serca.

Wapń i magnez regulują również prawidłowe działanie nerek i zapobiegają tworzeniu się kamieni i złogów. Powstawanie kamieni w organizmie człowieka ma związek głównie z zaburzeniami metabolizmu i nie ma związku z twardością spożywanej wody. Kamienie w organizmie człowieka to złogi z nierozpuszczalnych szczawianów, moczanów fosforanów, struwitu lub cholesterolu.

Woda miękka, pozbawiona jonów wapniowych i magnezowych nadaje się dobrze do celów przemysłowych, ponieważ nie odkłada się kamień, co nie powoduje zmniejszenia wydajności urządzenia oraz nie zmniejsza przepustowości przewodów. Woda taka nie wspiera jednak prawidłowego funkcjonowania organizmu.
            • mikams75 Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 10:36
              gdzies kiedys czytalam, ze te wszystkie wody mineralnie nic nie daja, bo wlasnie z wody czlowiek nie przyswaja, bo skladniki maja jakas tam forme i przez to sa slabiej przyswajalne niz z pozywienia.
              Takze co badanie, to inne wyniki wink
              Ja jestem za zmienianem i pijam wode z roznych zrodel i pod rozna postacia. Herbata z niefiltrowanej twardej wody mi nie smakuje.
    • mikams75 Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 09:44
      mam bardzo twarda wode i brite od lat - roznica jest bardzo duza co widac glownie w czajniku (nie nadarzalam odkamieniac a teraz odkamieniam raz na pare miesiecy), ekspresie do kawy (tez padlo cos tam, choc odkamienialam, kolejnego ekspresu wcale nie odkamieniam, i nic sie nie dzieje). Herbata czy zupy smakuja lepiej.
      Jakbym miala teraz wybierac, to wybralabym szklany. Te co maja szklane - one sa do filtrow brita?
      Pojemnosc - to zalezy ile osob pija u was herbate/kawe. I czy masz zamiar trzymac dzbanek w lodowce. Te waskie pasuja do lodowki.
      Koszty - nie wiem, kupuje wielopaki na promocjach. Moja mama miala kiedys jakas podrobe, ciezko powiedziec czy filtowala, dla mnie bylo dziwne, ze woda przez ten filtr przelatywala bardzo szybko. Przez brite leci duzo wolniej.
      Polecam i to bardzo.
      W dzbanku brity jest licznik czasu i jak sie zepsul to dostalam nowy za darmo, choc juz bylo dawno po gwarancji. Serwis firmy na plus.
    • iimpala Re: Dzbanek filtrujący typu Brita itp doradźcie 12.11.19, 12:47
      ja od lat mam brite, dzbanek 2,4 l. Woda używana do wszystkiego (herbaty, kawy, gotowania). Eksploatacja? filtr wymieniany raz na 2 miesiące (niby 200 l wody). Oryginalny ok 16 zł jeden. Lub zamienniki za ok.10 zł.
      Mniejsza pojemnosc dzbanka bez sensu.
      Dzbanek także (!) zakamienia sie i jego czyszczenie jest troszke upierdliwe. Ja wszystkie brzegi obkladam ściereczkami nasączonymi octem, na całą noc - przy okazji wymiany filtra. Dopiero wtedy "puszcza", inaczej cięzko jest spasować części (pokrywkę).
      Nie wiem, czy to cos daje, wierzę, że tak. Czajnik i tak sie zakamienia, ekspresy także, ale moze wolniej...?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka