Dodaj do ulubionych

Połamał krzyż w kościele - uniewinniony.

12.11.19, 08:17
Sędzia zapewne czytał e-matkę w wątku o profanacji hostii smile

Wszak to tylko kawałek drewna, jaka profanacja? Poza tym księża to pedofile więc działał w słusznej sprawie.
A tak w ogóle po co od razu jakieś sądy? Wystarczyłaby ekskomunika.
Prawda E-mamy?

fakty.interia.pl/prasa/news-polamal-krzyz-w-kosciele-zostanie-uniewinniony,nId,3330832
--
Wolność wypowiedzi - dla każdego.
Obserwuj wątek
        • makurokurosek Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 10:29
          Pisze to co jest oczywiste. Wszystko co jest narzucone siłą wywołuje sprzeciw. Wiara katolicka w obecnej chwili w Polsce jest narzucana siłą, teoretycznie jest rozdzielność państwa od kościoła, a mimo to krzyże wiszą w każdym publicznym miejscu : urzędy, szkoły. Mimo ogromnej ilości terenów w rękach kościoła, przekazywane im są za 1% wartości kolejne tereny. Nic dziwnego, że budzi to sprzeciw i coraz większą nienawiść do wiary chrześcijańskiej.
          Największą obrazą uczuć religijnych, to brak szacunku katolików do ich symboli religijnych i wieszanie ich wszędzie gdzie się da, nie bacząc na uczucia religijne innych ludzi oraz narażając swoje symbole religijne na znieważenie.

• natalia.nat Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 15:29
                  Ale piszesz o jednej sali? I stąd wyciągnęłaś wniosek, że w innych salach tej szkoły a tym bardziej innych salach w innych szkołach w Polsce nie ma krzyży?!
                  Ja widziałam krzyże w salach szkolnych u moich dzieci w różnych szkołach (i nie były to sale, w których odbywała się katecheza). Ale widziałam też takie, w których krzyża nie było. Nikt nie twierdzi, że są one w każdej sali.
              • 1elka26 Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 14:36
                A w tym świeckim urzędzie nie pracują przypadkiem także katolicy? na jakiej podstwie katolik nie może więc posiadac w miejscu pracy symboli religijnych?
                Zdumiewa mnie to, że akurat ktos taki jak ty protestuje - zwłaszcza że masz dar widzenia rzeczy kt6órych nikt nie widział i w dodatku upierasz się przy tym.
                W dodatku jako osoba przywiązana do praworzadnosci powinnas znac orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ktory jednoznacznie stwierdził, że obecnośc symboli religijnych praw człowieka.
                • makurokurosek Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 14:40
                  "A w tym świeckim urzędzie nie pracują przypadkiem także katolicy? na jakiej podstwie katolik nie może więc posiadac w miejscu pracy symboli religijnych?"

Po pierwsze dlatego, że jest to urząd, a póki co nie jesteśmy państwem wyznaniowym. Po drugie do symboli religijnych należy podchodzić z szacunkiem, w miejscu pracy jak i w szkole często ludzie używają wulgaryzmów, często padają dwuznaczne żarty. Naprawdę uważasz, że przy krzyżu należy opowiadać o bzykaniu?
                • natalia.nat Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 15:19
                  O, już przylazła, moja kompulsywna stalkerka! big_grin
                  A jakie to ma znaczenie, że w urzędzie pracują katolicy?! Przecież pracują tam też i ateiści i zapewne wyznawcy innych religii. Świeckie urzędy i szkoły nie są miejscem do wywieszania symboli religijnych na ścianach i to nie tylko katolickich, a i każdego innego wyznania. Katolik może sobie posiadać symbole religijne, być nimi obwieszony od stóp do głów i epatować nimi na kilometry, ale tylko prywatnie. A we własnym domu może sobie mieć nawet posadzkę z podobiznami jezusa i świetych.
                  I niestety, dopóki wy nie będziecie szanować praw innych, oni nie będą szanować waszych.
                  Mnie też wiele rzeczy w tobie zdumiewa, a nawet przeraża, ale jakoś żyję. Ty też musisz sobie z tym jakoś poradzić, ostojo tolerancji i miłości bliźniego, pożal się boże, katoliczko.
                  I nie mam żadnego daru widzenia rzeczy których nikt nie widział. Widocznie piszesz o sobie. Wybacz, ale twoje problemy mnie zupełnie nie interesują.
                  • 1elka26 Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 16:08
                    Nie istnieje coś takiego jak świecki urząd i świecka szkoła. Może warto trochę poczytać. Zdumiewa mnie natomiast to, że najwyraxniej nie obchodzą ciebie postanowienia tak ważnego organu jak Europejski Trybunał Praw Człowieka? - zdumiewające. Chociaż z drugiej strony zjawisko jak najbardziej typowe wśród naszych rodzimych "obrońców praworządności" wcielających w zycie filozofię Kalego.
                    Nie masz żadnego daru widzenia?? - no to jeżeli nie masz to może w końcu dowiem się kiedy to przelogowywałam się?
                    Teraz już zostałam nie tylko płatnym trollem ale nawet stalkerką?? Biedactwo - myślisz, że jak wymyślisz jakąś nowa obelgę to będzie to merytoryczna odpowiedź?
                    • natalia.nat Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 16:41
                      Dla ciebie może nie istnieć, ale dla mnie i dla innych normalnych ludzi (nie religijnych ortodoksów) istnieje świecki urząd i świecka szkoła, bo tak wynika z poszanowania praw ludzkich i zwykłej tolerancji. To, że w Polsce te kwestie są postawione na głowie, no to wiadomo nie od dziś, ameryki nie odkryłaś, i na ten temat już było milion wątków.
                      Jednak dopóki wy nie będziecie szanować praw ateistów, ateiści nie będą szanować waszych praw (patrz: sprawa i jej finał z tego wątku, bo chyba ci to umknęło). Jeżeli katolik może wywiesić w urzędzie krzyż, to tak samo może wywiesić swój symbol religijny wyznawca innej religii, a ateista może te symbole zdjąć. Na obrządki katolickie, w tym nachalne symbole, jest miejsce do tego przeznaczone, czyli kościół, nie trzeba wdzierać się w sferę publiczną, wolną od ideologii religijnej.
                      Zdumiewa mnie to, że najwyraxniej nie obchodzą ciebie postanowienia tak ważnego organu jak Europejski Trybunał Praw Człowieka? - zdumiewające. Chociaż z drugiej strony zjawisko jak najbardziej typowe wśród naszych rodzimych "obrońców łamania praworządności" wcielających w zycie filozofię Kalego.
                      Nie masz żadnego daru widzenia?? - no to jeżeli nie masz to może w końcu udowodnisz mi, że czytam media gazetopodobne.
                      Płatnym trollem byłaś od zawsze, a nie że nim "zostałaś". A że zachowujesz się też jak stalkerka, to chyba nie jest mój problem. Biedactwo - myślisz, że jak odwrócisz kota ogonem, to będzie to merytoryczna odpowiedź? Ano, zdecydowanie nie. big_grin
                      • kropka_kom Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 16:56
                        natalia.nat napisała:

> Dla ciebie może nie istnieć, ale dla mnie i dla innych normalnych ludzi (nie re
                        > ligijnych ortodoksów) istnieje świecki urząd i świecka szkoła, bo tak wynika z
                        > poszanowania praw ludzkich i zwykłej tolerancji. To, że w Polsce te kwestie są
                        > postawione na ....

jak czytam ciebie to jakbym się przeniosła w czasy komuny i walki komunistów z Kościołem...chyba wiesz jak to się skończyło?
                        • natalia.nat Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 17:55
                          Chyba sobie sama coś ubzdurałaś! A kto walczy z Kościołem? Przecież wyraźnie piszę o tym, że na obrzędy religijne i wywieszanie symboli wiary są miejsca ku temu przeznaczone. Nigdzie nie postuluję burzenia kościołów i prześladowania ludzi za wiarę. Gdzie tu jakakolwiek walka z Kościołem? Chyba tylko w twojej "tolerancyjnej inaczej" głowie.
                          Poza tym świat nie stoi w miejscu, rola Kościoła jest dzisiaj inna niż dawniej, społeczeństwa się laicyzują, jest większe zrozumienie, tolerancja i poszanowanie odmiennych przekonań. I zresztą bardzo dobrze. Tak samo kiedyś mieliśmy niewolnictwo, a kobiety nie miały żadnych praw.
                          Masz jakiś problem z tym, żeby kościół był miejscem wyznawania wiary, a szkoła czy urząd, gdzie siłą rzeczy przewijają się ludzie różnorakich wyznań i światopoglądów, był miejscem wolnym od symboli religijnych?
                          A może ty chciałabyś się przenieś w czasy, kiedy wieszano ludzi za krytykę jedynie słusznej religii i Kościoła?
                • iwles Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 16:09
                  1elka26 napisał(a):

> A w tym świeckim urzędzie nie pracują przypadkiem także katolicy? na jakiej pod
                  > stwie katolik nie może więc posiadac w miejscu pracy symboli religijnych?

Urzad jest SWIECKI !
                  Jesli ktos chce miec koniecznie przy sobie symbol religijny, to moze miec na szyi medalik, krzyzyk, albo oprawiony obrazek na swoim biurku.
                  Nie rozumiem tylko, po co komus te symbole w pracy, a juz w miejscu glownym na scianie - absolutnie nie powinno byc symbolu zadnej religii.

--
                  Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
            • makurokurosek Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 12.11.19, 14:20
              Gdyby kościół katolicki nie wchodził w strefę publiczną, to strefa publiczna nie wchodziłaby do kościoła. Skoro kościół swoje sprzeciwi i światopogląd przedstawia w strefie publicznej, to strefa publiczna ma takie samo prawo do przedstawiania swoich światopoglądów i sprzeciwów w kościele.
              Poglądy i wiara narzucona zawsze będzie wywoływała sprzeciw.
      • majenkir Re: 12.11.19, 20:13
        krwawy.lolo napisał:
        > Obraza uczuć religijnych jest pojęciem kuriozalnym i powinna w ogóle zniknąć z
        > klasyfikacji prawnej. Gościu natomiast powinien zostać skazany za wandalizm

Amen!
        Prokuratura będzie się odwoływać. Czy prokurator naprawde nie ma nic lepszego do roboty? I dlaczego to on jest strona a nie ten konkretny kosciol?

--
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
        Abby&Prada
      • 45rtg Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 13.11.19, 11:26
        krwawy.lolo napisał:

> Obraza uczuć religijnych jest pojęciem kuriozalnym i powinna w ogóle zniknąć z
        > klasyfikacji prawnej. Gościu natomiast powinien zostać skazany za wandalizm i e
        > wentualnie pokryć koszty naprawy zniszczonego, czy sporządzenia nowego krzyża.

Wytarcie butów we flagę państwową też nie powinno być karane, a jest.
    • ur-nammu Re: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. 13.11.19, 17:11
      flegma_tyczka: Połamał krzyż w kościele - uniewinniony. [...] Wszak to tylko kawałek drewna, jaka profanacja?

Tak, to tylko kawałek drewna, a gdyby ktoś chciał użyć sformułowań zaczerpniętych z Biblii, to mógłby napisać, że to bałwan.

flegma_tyczka: A tak w ogóle po co od razu jakieś sądy? Wystarczyłaby ekskomunika.

Z artykułu w Faktach wynika, że prokuratura zdecydowała się na oskarżenie o obrazę uczuć religijnych, sąd jednak nie dopatrzył się tego idiotycznego „przestępstwa”, i bardzo słusznie. Zresztą, trudno poważnie traktować ludzi, których uczucia obraża połamanie jakiegoś wyrobu z drewna.

Trzeba było wnieść oskarżenie o zniszczenie mienia, wtedy pewnie wyrok byłby inny. Jest pocieszające, że mimo szkodliwej działalności PiS-u są jeszcze w Polsce normalni sędziowie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka