Dodaj do ulubionych

Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa

12.11.19, 10:07

Mam 9 latka, w lV klasie.
Do tej pory żadnych problemow w nauce czy zachowaniu. Szkola niezmieniona, klasa ta sama, tylko przejscie z nauczania poczatkowego.
Na ten moment z jezyka polskieg wychodzi mu 2, od poczatku roku nie ma zadnych pozytywnych ocen z tego przedmiotu. Ostatnio za zadanie domowe zrobione z moja pomoca dostal 2 (trzeba bylo powyklejac wyrazy z gazety i wymyslic wierszyk), potem mi powiedzial, ze wyrazy to mialy byc tylko rzeczowniki, a dodatkowo mialy byc na osobnej kartce niz wiersz, ale nie powiedzial tego przed zrobieniem. Przed weekendem robili komiks, dostal 2. Dzis zagladam na librusa i widze 1, 2 i bz.
Nie dostaje do domu zadnych informacji zwrotnych od nauczyciela, wiec nie wiem co jest nie tak z jego praca
Napisalam w pazdzierniku do pani wiadomosc z prosba o wyjasnienie skad taka czy inna ocena i dostalam wiadomosc na zupelnie inny temat, tydzien temu napisalam z prosba o pilne spotkanie i brak odpowiedzi.
Generalnie zostal miesiac tego semestru, mam wrazenie, ze pani od polskiego chce z jakiegos powodu udupic dziecko, bo nie widze w niej jakiejkolwiek checi wspolpracy, nie wiem co moje dziecko robi zle i nad czym musimy popracowac, zeby dostawal lepsze oceny.
Psychicznie dzieciak mi zaczal nienawidzić szkoly, codziennie jest przeprawa, ze on do szkoly nie chce isc, boli go brzuch. Pytalam sie go za co dostaje takie oceny, czy za pismo, czy za to co napisal, to mi odpowiedzial ze za to, ze oddycha.
Z pozostalych przedmiotow ma srednia powyzej 5, pomijajac przyrode gdzie ma na dzien dzisiejszy 4,6.
Czyta plynnie dosc duze ksiazki, pisze bez wiekszych bledow ortograficznych, choc jak kura pazurem.
Na ten moment chce sie spotkac z dyrektorem i zobacze co z tego wyjdzie.

Pytanie mam, czy dziecko moze gdzies eksternistycznie poza szkola zaliczyc przedmiot?

--
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwa Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 10:33
      Nie było w szkole dnia otwartego?
      A zebrania jakiegoś nie będzie?
      Nie można podejść do szkoły i pójść do pani bez umawiania się?
      Rozmawiałaś z innymi rodzicami?
      Czy inne dzieci też mają z tą panią takie problemy, czy tylko twój syn?

Ja bym nie zaczynała od robienia rozróby u dyrektora, tylko spróbowałabym jakoś się z panią najpierw spotkać.
    • larix_decidua77 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 10:44
      Sprawdź czy na stronie szkoły nie ma godzin dyżurów nauczycieli. Jakie oceny ma syn z testów? Każdy test masz prawo zobaczyć, nauczyciel musi je przechowywać i udostępnić na twoją prośbę. Czy pismo twojego syna jest czytelne? Jeśli nie, to może być przyczyna złych ocen, ale wtedy miałby złe oceny z innych przedmiotów. Możesz zgłosić się do poradni ppp i poprosić o diagnozę i wskazówki dla nauczyciela. Nauczyciel musi się do nich zastosować.
    • dziennik-niecodziennik Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 10:46
      "Ostatnio za zadanie domowe zrobione z moja pomoca dostal 2 (trzeba bylo powyklejac wyrazy z gazety i wymyslic wierszyk), potem mi powiedzial, ze wyrazy to mialy byc tylko rzeczowniki, a dodatkowo mialy byc na osobnej kartce niz wiersz, ale nie powiedzial tego przed zrobieniem."

bardzo Cie przepraszam, ale - co Cie dziwi? zrobił nie to co mial zadane. dostał 2 za to że w ogole zrobił cokolwiek, a ze ma sie to nijak do zadania domowego - no to ciezko żeby miał wiecej.
      jesli jednak podejrzewasz złą wolę nauczycielki - idz do szkoły, do wychowawczyni, zażadaj zorganizowania spotkania z nauczycielką. moze sobie wyjasnicie o co chodzi.

--
      "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
      Pietrek + Solejuk wink
      • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 12:26
        Generalnie, to tak dziwi mnie to.
        Praca byla zrobiona, niecala polowa z niej nie do konca dobrze, bo na pewno nie wszystkie wyrazy byly rzeczownikami, ale czesc na pewno tak, a ze na jednej kartce a nie na dwoch to dla mnie problem z dupy.

--
        "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
          • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:48
            Uczymy sie polskiej szkoly, mlody ma za soba 3 lata w innym systemie nauczania gdzie choc bylo duzo prac domowych to jednak na takie niuanse nie zwracalo sie uwagi, liczyla sie wiedza, a nie ilosc kartek, ich kolor, podkreslenie wlasciwego czy skreslenie niewlasciwego 🤦‍♀️

--
            • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:59
              Chcesz powiedzieć, że nie załatwiłaś dziecku, które całe życie szkolne uczyło się w innym kraju dodatkowych zajęć, nie byłaś w bieżącym kontakcie z nauczycielem, zanim pojawiły się problemy?
              W dodatku takim, gdzie były inne zasady? Dziwisz się, że ma 2?
              • bukietlisci Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:10
                ja pierniczę... po co tam w takim razie nauczycielka? to lianis wszystko sama powinna zrobić łąćznie z nauczaniem dziecka"D
                o pojawiających się problemach powinien zasygnalizować nauczyciel. dobry nauczyciel.
                tymczasem mamy tu nauczycielkę która wali dwóje za dwóją i nie odpowiada na pytania rodzica.
                lianis musi sie jeszcze dużo nauczyć. np . tego że u nas dobrych nauczycieli jest garstka. doskonała część siedząca ( tak, siedząca) w szkolach nie nadaje się do zawodu.
                lianis musi wiedzieć, że u nas rzeczywiście nierzadkie są przypadki kiedy nauczycielkę trzeba dosłowanie lapać pod szkołą, prosić a wręcz błagać o chwilę rozmowy na temat ocen dziecka.
                librus? a co to? mieliśmy nauczycielkę, która nie udostępniała żadnych ocen, na zebraniach się nie pojawiala, w szkole wiecznie nie miala czasu - a oceny pojawiały się hurtem w librusie dwa tygodnie przed końcem semestru. oczywiście nikt nie miał najmniejszej szansy na poprawienie ocen, bo i kiedy?
                mieliśmy nauczycielkę, która stawiala wszystkim piątki i czwórki. dobrze, że nie celujące. bez względu na poziom wiedzy - wszystkim po równo.
                  • bukietlisci Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:21
                    wiesz, ja tu widzę tylko jeden błąd lianas.... kiedy w październiku napisała ( tak, zainteresowałą się, nie czekała do końca semestru) do nauczycielki i nie otrzymała wlaściwej odpowiedzi - powinna udać się do szkoły i zażądać rozmowy osobiście. tak, zażądać. a ona, gupia... czekała, pisała jeszcze raz...
                    tak jak napisałam: musi się jeszcze dużo nauczyć. np. tego, że w szkole nie ma wzajemnego szacunku czy uczciwości na linii rodzic - nauczyciel.
              • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:44
                To nie pierwszy rok po powrocie. Dyrekcja wiedziala zanim przyjela syna do szkoly, byly rozmowy i opisowe oceny z poprzedniej szkoly.
                W zeszlym roku robilismy od razu diagnoze w ppp i odnosnie j polskiego byla tylko informacja o pismie (uzywa drukowanych liter, nie laczy liter w wyrazie) syn bardzo dobrze czytal i pisal po polsku. Dostal w zaleceniach socjoterapie i indywidualny angielski.

--
                • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:50
                  Poradnie też się czasem mylą, ciesz się, że to tylko taki problem, do nadrobienia w rok czy dwa.
                  Możesz spróbować jeszcze raz iść do poradni, po spotkaniu z nauczycielką, może porozmawiaj z pedagogiem szkolnym, powinien trafić na zajęcia wyrównawcze, może uda się załatwić czasowe zalecenie do łagodniejszego oceniania.
        • berdebul Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:08
          big_grin big_grin
          A pózniej płacz, bo dzieciak dostał 0 pkt, bo nie przeniósł na kartę odpowiedzi, tylko zostawił w arkuszu. Albo napisał wypracowanie w brudnopisie.

Miał zapisana pracę domową? Moze ma słabe oceny, bo notuje niechlujnie i odrabia co innego, albo w ogóle.
            • berdebul Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:17
              Na inny przedmiotach nie ma wypracowań. Do matmy są ćwiczenia, ciężej pomylić zadanie, lub odrobić je w złym miejscu. Plus brzydkie pismo - rozmawiałabym o możliwości oddania wydruków, żeby pani było łatwiej czytać.
              Mozna iśc na wojnę z dyrekcja, ale lepiej najpierw panią poznać.
              • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:21
                niechlujne notatki i odrabianie nie tych zadań co trzeba lub wcale jednak powinno dotyczyć wszystkich przedmiotów jeżeli dziecko tak ma a nie tylko polskiego, mam takiego dziecko i wygląda to tak samo na KAŻDYM przedmiocie a nie na jednym wybranym albo dzieciak jest niechlujny i nie rozumie bądź nie słucha poleceń albo nie, nie da się na wszystkich przedmiotach oagrnaić a na jednym konkretnym nie-musi być jakiś powód

--
                Sygnaturka się zgubiła....
                  • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:14
                    Mam słabe dziecko z matmy, to jedyny przedmiot z którego ma 4 na koniec, to nie ten etap żeby piątkowe dziecko miało mierne z jednego przedmiotu , dzieciak może mieć dysleksje, dyskalkulie czy inne problemy ale one przekładają się i na inne przedmioty, oczywiście w mniejszym lub większym stopniu ale nie taka przepaść. Jeżeli dzieciak nie rozumie poleceń, jest niechlujne, nie dorabia zadań to z matmy tez powinno leżeć i kwiczeć. Mój syn dla odmiany słaby z polskiego ma takie oceny obecnie: 4+ 4+ 4 3 5 4- 5-, 2, 3- i polonistka poprosiła mnie o spotkanie po zebraniach w zeszlym tygodniu i zasugerowała badanie w ppp bo to niemożliwe, żeby takie zdolne dziecko miało takie oceny tylko na jej przedmiocie(jedyna czwórkę na koniec 4 klasy miał z polskiego).....to dziecko z zaburzeniami koncentracji, które nie notuje, pisze jak kura pazurem, nie ma pojęcia zazwyczaj co jest zadane i co gorsza i ma to głęboko gdzieś i ma tak na każdym absolutnie przedmiocie a nie na wybranych...

--
                        • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:32
                          „Uczymy sie polskiej szkoly, mlody ma za soba 3 lata w innym systemie nauczania gdzie choc bylo duzo prac domowych to jednak na takie niuanse nie zwracalo sie uwagi, liczyla sie wiedza, a nie ilosc kartek, ich kolor, podkreslenie wlasciwego”
                          Nawet jeśli zeszły rok zaliczył w Polsce i jakoś sobie radził to przeskok z polskiego z 3 do 4 klasy był dla niego za duży”
                            • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 14:45
                              Ma, bo nie miał szansy ćwiczyć polskiego tyle co inne dzieci. Do innych przedmiotów swobodne komunikowanie się, czytanie i pisanie po polsku w zupełności wystarcza.
                              Najczęsciej nie lecą punkty za błędy ortograficzne, stylistykę, nie patrzy się na bogate słownictwo, a na polskim to wszystko podlega ocenie.
                                  • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 16:14
                                    wcale nie musi mieć nic na piśmie. szkoła powinna zapewnić dziecku pomoc i ewentualnie zalecić wizytę w ppp jeżeli widzi problem z którym sama sobie nie poradzi a nie stawiać pałkę za pałką.." Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu, szkole i placówce jest udzielana z inicjatywy:
                                    1) ucznia;
                                    2) rodziców ucznia;
                                    3) dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki;
                                    4) nauczyciela, wychowawcy grupy wychowawczej lub specjalisty, prowadzących zajęcia z uczniem;
                                    5) pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania lub higienistki szkolnej;
                                    6) poradni;
                                    7) asystenta edukacji romskiej;
                                    8) pomocy nauczyciela;
                                    9) (uchylony);
                                    10) pracownika socjalnego;
                                    11) asystenta rodziny;
                                    12) kuratora sądowego;
                                    13) organizacji pozarządowej, innej instytucji lub podmiotu działających na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży."

--
                              • nangaparbat3 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 22:05
                                >>>>>a na polskim to wszystko podlega ocenie.

Takiemu dziecku indywidualizuje się wymagania i ocenianie, daje czas, powoli podnosi poprzeczkę.
                                Łatwo oceniać wg jednej sztancy, ale w uczeniu nie o to chodzi

--
                                "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
                                • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 07:45
                                  Po pierwsze, trzeba wiedzieć, że dziecko ma jakąś inną historię edukacyjną, w interesie rodzica jest dopilnować, żeby nauczyciel się dowiedział zaraz po rozpoczęciu roku.
                                  Po drugie, musi być jakaś podstawa na papierze, żeby dziecko oceniać inaczej, bez tego będzie to bardzo kontrowersyjne.
                                  • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 08:30
                                    Widzisz, wydawalo mi sie, ze skoro szkola wziela oryginal opini, ja mam tylko skan to ta opinia jest w dokumentacji dziecka ktora ma kazdy nauczyciel majacy z nim lekcje.

--
                                  • nangaparbat3 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:50
                                    To dziecko nie pierwszy rok chodzi do tej szkoły. Obowiazek informowania się wzajemnie o problemach uczniów spoczywa w takiej sytuacji na nauczycielach. W obie strony - nauczyciel "nowy", widząc, ze dziecko ma trudnosci, powinien zapytać o nie poprzedniego.

--
                                    • iwoniaw Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 15:03
                                      nangaparbat3 napisała:

> To dziecko nie pierwszy rok chodzi do tej szkoły. Obowiazek informowania się wz
                                      > ajemnie o problemach uczniów spoczywa w takiej sytuacji na nauczycielach. W obi
                                      > e strony - nauczyciel "nowy", widząc, ze dziecko ma trudnosci, powinien zapytać
                                      > o nie poprzedniego.

Pod warunkiem, że poprzedni jeszcze pracuje w tej szkole, co przy rotacji w tym zawodzie, zwłaszcza w ostatnich latach, wcale nie jest takie oczywiste. Wszyscy doskonale znamy teorię, jak powinno być w szkole idealnej, ale fakty są takie, że to dziecko nie jest dzieckiem szkoły, tylko ma matkę, która w interesie tegoż dziecka powinna się upewnić, czy aby spełniono przynajmniej minimum standardów w kwestii jego specyficznych potrzeb, jeśli takowe są.

--
                                      "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
                                      • nangaparbat3 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 20:48
                                        Naprawdę? A jak dziecko w szpitalu, to matka będzie dbać, żeby zastosowane odpowiednie porcedury lecznicze?
                                        A jak polecą na wakacje, będzie jej obowiązkiem zadbać o stosowanie procedur przez pilota?

--
                      • nangaparbat3 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 22:02
                        Dziecko najwyraźniej jest objęte PPP, należy mu się indywidualizacja wymagań. Jest jeszcze na tyle małym dzieckiem, że nauczyciel powinien raczej nagradzać wkład pracy, nawet małe 9 w stosunku do reszty klasy) postępy. Sprawdzać, czy dziecko dobrze zrozumiało, co jest zadane.
                        Trzeba się nim zająć po prostu.

--
        • amast Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:22
          > Praca byla zrobiona, niecala polowa z niej nie do konca dobrze, bo na pewno nie wszystkie wyrazy byly rzeczownikami, ale czesc na pewno tak,

Jeżeli polecenie "wklej rzeczowniki" miało za zadanie sprawdzić, czy dziecko odróżnia rzeczowniki od innych części mowy, to wklejając co popadnie, dziecko poniekąd pokazało, że nie odróżnia. I wtedy nie "niecała połowa nie do końca dobrze" tylko dziecko nie rozróżnia części mowy i ocena 2 jest adekwatna, o ile nie zawyżona.
        • aqua48 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:23
          lianis napisała:

> Generalnie, to tak dziwi mnie to.
          > Praca byla zrobiona, niecala polowa z niej nie do konca dobrze, bo na pewno nie
          > wszystkie wyrazy byly rzeczownikami,

Czyli nauczyciel nadal nie wie czy dziecko odróżnia rzeczowniki, prawda? Zatem ta część nie wyszła.

ale czesc na pewno tak, a ze na jednej ka
          > rtce a nie na dwoch to dla mnie problem z dupy.

Dla Ciebie być może ale nie znasz zamysłu dlaczego było takie polecenie? A Twoje dziecko nie wykonało polecenia.

• aerra Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 18:47
          Ale zdajesz sobie sprawę, że jak trzeba TYLKO rzeczowniki, to nie liczy się to, że NIEKTÓRE były rzeczownikami, ale tak poza tym, to losowo? To jest po prostu zadanie wykonane niepoprawnie i ta dwója to na wyrost dana.

--
          super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
          <*>
        • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 08:59
          Nie praca nie byla zrobiona.Polecenie dotyczylo rzeczownikow i bylo okreslone jak to ma wygladac.
          To ze dostal 2 to dobra wola nauczycielki, bo ja wstawilabym jeden za absolutne nie zrozumienie tematu i polecenia.

--
          "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
          • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:04
            Normalnie z kwiatami do niej pojde za ta dwoje, w podziece ze nie jest Toba.
            Wyjatkowo pedagogiczne podejscie, wlepiac kilkunasta juz dwoje dziecku i nie zastanawiac sie jak pomoc i co moze byc przyczyna

--
            • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:23
              Spójrz na sytuację z punktu widzenia nauczyciela. Dla niego dziecko uczące się na dwójach to nic niezwykłego, w każdej klasie takie są. Przecież nie siedzi i nie sprawdza jakie oceny ma z innych przedmiotów, więc nawet nie wie, że może ma większe możliwości.
              Jeśli nie dotarła do niej opinia to co ona ma zrobić?
              Musisz jakoś zorganizować to spotkanie, czy pisząc jeszcze raz, czy przez wychowawcę, czy w ostateczności przez dyrektora.
              • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:30
                Dokladnie,nauczyciel nie jest jasnowidzem.Opinia byla danach w 3klasie nauczycielce nauczania poczatkowego.W 4klasie nikt sie nie pofatygowal do nauczyciela wyjasnic mu specyficzna sytuacje ucznia.Nauczyciel ma wiedziec(szklana kula),czy uczen ma problemy,czy jest leniem i olewaczem,czy tez po prostu jest slabizna z j.polskiego.
                W dodatku pani sie uwziela,bo wystawila 2 za zle wykonane zadanie.Jakby 2 bylo za poprawnie wykonane to mozna byloby mowic o uwzieciu sie.

--
                "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
                • lianis Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:59
                  Blad,
                  Opinia byla dana w 3 klasie dyrektorowi szkoly do reki na spotkaniu, a nie nauczycielce i wyszlam z zalozenia, ze skoro nie zostala mi zwrocona na koniec roku to obowiazuje niejako dalej i zostanie przekazana do wiadomosci nauczycieli, ktorzy klase przejmuja. Szkola, ani dyrektor sie nie zmienili.
                  Nie sadzilam ze w 4 klasie szkoly podstawowej, gdzie mowimy o 9 latkach sa olewacze. Wydawalo mi sie, ze skoro jest przeskok z nauczania poczatkowego na to wlasciwe, i jednak jest to duze wyzwanie dla dzieci to nauczyciele tez beda bardziej wyczuleni na problemy i chetni do ich rozwiazania.

--
                  • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:07
                    To twoj problem,ze wyszlas z blednego zalozenia.Opinia zostala przekazana nauczycielce nauczania poczatkowego i nie wierze,ze nie ustalalyscie zadnego planu.Nie zdziwilo cie,je w klasie 4taki Plan nie powstal?
                    Oczywiscie,je sa olewacze w klasie 4.Dlaczego mialoby ich nie byc?
                    Nauczyciel w klasach 4.Ma w szkole Minimum 100dzieci przy zalozeniu jednej klasy na rocznik.W tym przynajmniej z 20 z roznymi problemami.To w twojej gesti jest poinformowac o problemach dziecka, nie za pomoca papierka tylko z nauczycielem.

--
                    • ichi51e Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:14
                      O jezu bez przessy / dziecko nie jest w tej szkole 1 rok a drugi i w zeszlym bylo ok wrecz bylo w czolowce. Ze wszystkich przedmiotow jest dobre albo bardzo dobre tylko z polonistka ma jakis problem ktory trzeba wyjasnic

--
                      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
            • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:24
              Nauczyciele powinni latac za dziubdziusiami i sie zastanawiac dlaczego dziubdziusie nie wykonuja polecen.
              To wina nauczyciela, ze dziubdzius zapomnial ,olal, nie zrozumial.
              Szczegolnie jak cala klasa nie miala problemu z ogarnieciem tematu.
              Co ty zrobilas przez te 3miesiace oprocz napisania maila?

--
              • majenkir Re: 13.11.19, 16:05
                edelstein napisała:
                > Nauczyciele powinni latac za dziubdziusiami i sie zastanawiac dlaczego dziubdzi
                > usie nie wykonuja polecen.

Nie nauczyciela wina, ale po kolejnej jedynce nauczycielka sama powinna skontaktowac sie z rodzicem, ze cos jest nie tak.

--
                http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
                Abby&Prada
                • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:38
                  Nauczyciel nie dostal zadnej opinii, opinie dostal nauczyciel nauczania poczatkowego.
                  Rodzic po 3miechach skapnal sie,ze dzieciakowi grozi 2 na polrocze i dam sobie reke uciac, je takich pielgrzymujacych rodzicow nauczyciel ma na peczki.
                  Nauczyciel nie ma zadnego obowiazku wyznaczac dodatkowych terminow spotkan.Termin jest za 2tygodnie.Nagle sie mamusi w d... zapalilo, przez 3miechy nawet do szkoly nie zajrzala.

--
                  • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:45
                    matka usiłuje skontaktować się z Panią od października, dzieci szkołę zaczęły we wrześniu(dodatkowo u moich przez pierwszy miesiąc klasy 4 nie dostają żadnych ocen niedostatecznych, w innych szkołach różnie bywa ale zazwyczaj tez pał od pierwszego dnia nie stwaiają ) , wiem, ze masz problemy z matmą bo chwaliłaś się tym niejednokrotnie ale żeby aż takie?

--
                    • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:54
                      "Napisalam w pazdzierniku do pani wiadomosc z prosba o wyjasnienie skad taka czy inna ocena i dostalam wiadomosc na zupelnie inny temat, tydzien temu napisalam z prosba o pilne spotkanie i brak odpowiedzi."

No bardzo sie postarala o skontaktowanie, napisala Maila z pytaniem skad jakas tam ocena.Slowa nie bylo, ze chce sie spotkac.
                      Drugiego maila wyslala tydzien temu z prosba o spotkanie,wiedzac je takie spotkania beda za 2tyg.
                      Moje problemy z matma nie powoduja iz nie potrafie policzyc do dwoch.Wiec odpusc sobie.

--
                          • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:25
                            bo w tym miesiącu wpadło najwięcej złych ocen, nie wiem co w tym dziwnego, raczej normalne że od samego początku nie wystawiają pał bo zwykle nie maja z czego...trzeba najpierw te dzieci czegoś nauczyć, kazać przeczytać lekturę, przerobić ją żeby im potem z czegoś robić sprawdziany....moj syn przez cały wrzesień nie miał żadnej oceny z polskiego, najwiecej miał wystawionych na koniec października i w tym miesiacu , jedna czy dwie słabsze w październiku też jakoś szczególnie by mnie nie zaniepokoiły, kilka kolejnych już tak..

--
                            • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:35
                              Mnie zaniepokoilby brak planu. Moj syn b.dobry z angielskiego bardzo tego przedmiotu nie lubil w podstawowce,nie lubil nauczycielki i mial uprzedzeniaprzez co srednio mu szlo choc potrafil.Po przejsciu w tym roku do szkoly sredniej rozmawialam z anglistka na ten temat,bo lezalo to w moim interesie.W efekcie zadnych problemow nie ma,jego prace klasowe sa jedne z 3najlepszych w klasie.Na poczatku staly Kontakt z nauczyciele.mozna?mozna.
                              Gdyby mial specyficzne problemy to bym juz ma poczatku roku stala na wycieraczce u wszystkich nauczycieli,ktorych moze to dotyczyc dla wlasnego swietego spokoju

--
                  • arwena_11 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 09:46
                    Opinię dostała SZKOŁA. Dyrektor jest odpowiedzialny za poinformowanie WSZYSTKICH nauczycieli uczących danego ucznia o opinii i nauczyciele mają obowiązek się z nią zapoznać i przedstawić w jaki sposób będzie ona realizowana na ich przedmiocie.

Moja córka ma opinię o dysleksji, problemach z koncentracją, brakiem słuchu fonematycznego. Zawsze zanosiłam ją do sekretariatu ( w liceum kazano do pani pedagog ). Na pierwszym zebraniu dostałam informację że nauczyciele zapoznali się z opinią i został wypracowany taki i taki plan działania - musiałam go podpisać. Była tylko prośba o kontakt z panią od niemieckiego - żeby wypracować indywidualne podejście ze względu na te problemy ze słuchem fonematycznym.
                    I tak byli potraktowani wszyscy uczniowie z opiniami.
                    • mia_mia Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:02
                      Więc jeśli opinia nie dotarła do nauczycielki, trzeba mieć pretensje do dyrektora, wychowawcy czy pedagoga
                      Do nauczycielki można mieć pretensje, że utrudnia kontakt, bo nawet nie o to, że stawia dwóje, jeśli robi to sprawiedliwie.
                      Powinna przynajmniej napisać, że w szkole ma ograniczony dostęp do komputera, nie odbywają się konsultacje dla rodziców, więc zaprasza na dni otwarte.
                    • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:02
                      Czyli zanosilas na kazdym etapie nauki. Klasy 1-3, a 4-8 to niby jedna szkola, a dwa rozne systemy, wiec powinna byla zaniesc ponownie i skonsultowac sie z nauczycielami.Nie zainteresowalo ja,je nie ma zadnego Planu pracy itp.

--
                    • berdebul Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:02
                      A w innej szkole, w listopadzie klasy IV technikum, pani pedagog zauważyła, że jakoś tak przeoczyła jednego dzieciaka z papierami z ppp. Jakoś jej umknęło. Rożnie bywa, jak dzieciak ma problem, to rodzice powinni byli się we wrześniu upewnić, że wychowawca wie i wiedzą inni nauczyciele.
                      • slonko1335 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:21
                        ale dzieciak we wrześniu nie miał problemów ze szkołą przecież? nie miał też problemów w 3 klasie gdy nauczyciele stosowali się do zaleceń z opinii i o dziwo cały czas nie ma najmniejszych problemów z innymi przedmiotami..

--
                        • edelstein Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 10:28
                          We wrzesniu to powinien byc Plan pod ktorym ona powinna byla sie podpisac.
                          Najwyrazniej jakies problemy jednak byly skoro byla w PPP.W dodatku to 3klasa zupelnie inny system nauki.
                          Wcale mnie nie dziwi brak problemow z innymi przedmiotami. W 4klasie mialam problem jedynie z matka.Fizyka to byly doswiadczenia,a nie obliczenia.Wiec inne przedmioty nie sprawialy mi problemow.

--
                      • arwena_11 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 13.11.19, 16:16
                        bo do listopada trzeba złożyć jakiś tam papier, że na maturze korzysta się z udogodnień. Podobnie jak przy egzaminach gimnazjalnych/ósmoklasisty.

Pamiętam jak wychowawca u syna przypominał, że jeżeli ktoś coś takiego ma - to musi donieść, jeżeli szkoła tego nie ma. Widocznie w waszym przypadku pani pedagog przeszukiwała papiery i znalazła.
    • ida_marcowa1 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 11:10
      Szkoły mają w planach przewidziane terminy konsultacji z "przedmiotowcami". Jeśli jest problem z umówieniem się z polonistką, poproś o pomoc wychowawczynię. Jeśli konsultacja jest w odległym terminie, to nauczyciele mają okienka i czasem można się umówić. Ja wiem,że sprawiedliwość jest pojęciem względnym, a nauczyciele nie są dobrymi jej przedstawicielami, ale udupienie dziecka w czwartej klasie jest bez sensu. Szkoły " rozliczają się" z drugoroczniaków, rywalizują miedzy sobą w różnych rankingach i raczej udupianie ucznia dla zasady jest traktowane jako strzał w stopę, kolano a nawet i brzuch. Może syn ma problem z organizacja pracy, planowaniem albo zapamiętywaniem drobnych szczegółów?
      • bukietlisci Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 11:45
        owszem, szkoły się rozliczają z drugoroczniaków. co nie przeszkodziło pewnej pani gnoić ucznia. powód? milion lat temu nie lubily się z mamusią chłopca. dzieciak dostawał minus za wyprostowanie się na krześle ( bo przeszkadza w lekcji) albo złe oceny z odpowiedzi ustnych - gdzie był przygotowany. także, da się.
          • bukietlisci Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:24
            a gdzie napisałąm że to szkolna norma? nie, po prostu takie rzeczy się zdarzają.
            nie bardzo rozumiem, czego chcecie od wątkodajki? jaki gluchy telefon?
            napisała wiadomość z prośbą o wyjaśnienie ocen? napisała
            napisała wiadomość z prośbą o pilne spotkanie? napisała
            to nauczycielka w tej sytuacji zachowuje się karygodnie. co ma zrobić wątkodajka? łapać panią przed szkołą bo pani nie potrafi odpisać na maila? może i do tego dojdzie, ale moim zdaniem w tym wypadku to nauczycielka zachowuje się źle.
            • bukietlisci Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:26
              i może tak, może syn autorrki wątku ma problemy z organizacją pracy itd. być może. i po to włąsnie powinien być dialog na linii nauczyciel - rodzic. w celu wyjaśnienia oraz podjęcia kroków zaradczych. a tu nauczycielka najpierw odpowiada nie na temat a potem nie odpowiada w ogóle.
      • magdzialena78 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 13:56
        Koniecznie kosultacja , rozmowa jak zwał....
        Moj 9 latek tez trochę nieogarniety ale jest w III klasie wiec mysle ze się jeszcze "wyrobi", tez czesto czegos zapomina ale oceny 4 i 5 chyba jeszcze patrza orzez palce w IV kl to juz rzut na głęboką wodę.
        W II kl dostal pałę z matematyki, poszlam do wych i poprosilam aby mogl poprawic, nie bylo problemu...
        Noe sadze ze nauczyciel robi komuś celowo pod górkę...moze poprostu ma problem z polskim
    • qs.ibidem Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 11:11
      I tak długo czekasz; ja bym w październiku pociągnęła tę korespondencję i chciała się spotkać. Ostatni mail: nie czekałabym tygodnia na odpowiedź. Moim zdaniem do spotkania z dyrektorem nie ma podstaw, to nie jest jakiś zaogniony konflikt. Musisz bardziej nalegać na spotkanie z nauczycielkami.

Podoba mi się treść Twojej sygnaturki wink
    • aqua48 Re: Zaliczenie przedmiotu szkola podstawowa 12.11.19, 11:52
      Z tego co piszesz dziecko ma problem nie tyle z językiem polskim ile ze skupieniem się zrozumieniem i zapamiętaniem. Wykonuje polecenia niedokładnie dostaje mierne oceny i zniechęca się nie widząc w czym tkwi jego błąd. To jest do wypracowania, porozmawiaj szybko nie z dyrekcja tylko z wychowawczynią - jej zgłoś problem jeśli nie możesz skontaktować się z polonistką. Czy dziecko czyta, umie opowiedzieć co przeczytało, wysłowić się poprawnie? Rozmawiajcie codziennie o tym co było w szkole co działo się na filmie, jak spędzicie weekend, co widzieliście podczas spaceru. Bawcie się w opowiadanie co był ubrany pan którego właśnie minęliście. Albo ile rzeczy z wystawy sklepowej i gdzie były umieszczone zapamiętacie po odejściu. Wyrabiaj koncentrację, umiejętność dostrzegania i opowiadania. Poza tym czy dziecko nie mogłoby robić tych zadań i uczyć się wspólnie z jakimś bardziej ogarniętym kolega? Przynajmniej przez jakiś krótki czas.