Dodaj do ulubionych

ocena za udział w marszu

13.11.19, 15:17
Pani od historii mojego syna powiedziała, żeby przyjść na marsz 11 listopada i do niej podejść, żeby wpisała na listę. Obiecała dać piątki do dziennika - z wagą 1, gdy ktoś przyjdzie ubrany zwyczajnie, i z wagą 2, gdy się przebierze. Przed marszem - msza, potem start spod kościoła.
Zgrzytnęło mi to mocno.
Syn chciał iść. Zapytałam go, co będzie, jeśli nauczycielka rozda wam transparenty z hasłami typu "Polska dla Polaków". To nie są hasła, które mój syn popiera, jest za tolerancją dla osób innej narodowości w Polsce (mamy tutaj sporo Ukraińców w sąsiedztwie) czy osób LGTB. Uznał, że na pewno nie będzie rozdawać.
No i poszedł. Dostanie tę piątkę z wagą 1.

Co myślicie o całej sprawie?
Obserwuj wątek
      • mama-ola Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 15:42
        Z tego, co zrozumiałam, to w stroje z epoki. Skąd niby dzieci miałyby je wziąć. Żartowaliśmy w domu, żeby syn twierdził, że jego buty są po pradziadku. Całkiem możliwe, że wystarczyłby wąs Piłsudskiego (kilka dni wcześniej mieli w szkole Dzień Wąsa), no ale na to syn nie wpadł.
      • iwoniaw Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 20:35
        mia_mia napisał(a):

> Do kuratorium tego nie warto zgłaszać, bo jeszcze medal dostanie, ale może RPO
        > się zainteresuje.

Rozumiem, że może u kogoś wystąpić brak entuzjazmu dla udziału w marszu z tego czy innego powodu, ale jakie prawa obywatelskie narusza twoim zdaniem nauczyciel plusując dodatkową i dobrowolną aktywność uczniów?

--
        "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
          • iwoniaw Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 21:08
            triss_merigold6 napisała:

> Taka sama zachęta jak do przygotowania plakatu czy dekoracji z okazji.

Też tak uważam. Albo innego wyjścia gdzieś (na sprzątanie świata za piątkę z biologii czy coś takiego - szkoły robią takie rzeczy na okrągło, w różnych dziedzinach; czasem jest to okazja do pozyskania dobrej oceny niskim kosztem, czasem można wzruszyć ramionami - dopóki nie jest to namawianie do czynów szkodliwych czy choćby dwuznacznych (np. niesienie transparentów z wątpliwymi hasłami) to nie widzę powodów do robienia afery).

--
            Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
            Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
          • chicarica Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 21:09
            Już widzę jak klaskałabyś uszami, gdyby dziubdziusiowi zaproponowano udział w marszu równości za piątaka.

--
            ---
            Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
    • ga-ti Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 23:32
      U mojego dziecka jest punkt dla przyznania punktów dodatnich (są widełki) z zachowania: reprezentowanie szkoły na zewnątrz, wchodzą w to różne zawody, konkursy wyjazdowe, uroczystości patriotyczne, kulturalne. Moje dzieci się angażują, przychodzą na apele, składanie wieńców, czy właśnie 11.11. Trochę to nam zgrzyta, bo dzieci jako harcerze często biorą udział w takich wydarzeniach ze swoją drużyną, ale gdy jest ktoś ze szkoły to punkty wpisuje. Dla równowagi, robią sporo więcej 'patriotycznie' i bez punktów smile
    • 71tosia Re: ocena za udział w marszu 13.11.19, 23:39
      powiedz pani nauczycielce ze pomysl miala swietny ale ty w ramach kontynuacji tematu moze jej pomoc zorganizowac spotkanie np z kims z gminy zydowskiej by przedyskutowac role tej grupy w odzyskaniu niepodleglosci, bo tobie ten temat jest szczegolnie bliski, ciekawe jak zareaguje wink
    • umi Re: ocena za udział w marszu 14.11.19, 00:01
      Ale ze nie lubisz parady z okazji swieta niepodleglosci, a lubisz parady LGBT, czy o co chodzi??? Co ma jedno do drugiego? Ja rozumiem protesty jakichs bojowek, ale co ma swietowanie niepodleglosci kraju z ktorego sie pochodzi (plus w tym przypadku jeszcze mieszka) do LGBT to nijak nie widze. Odzyskanie niepodleglosci po ponad wieku zaborow to takie zle wydarzenie bylo, czy jak? Nie ta wojna wprawdzie, tylko nastepna, ale przypominam, ze bycie LGBT w III Rzeszy to nie byl cud miod. Takze tego... Dziwna reakcja suspicious
      • 71tosia Re: ocena za udział w marszu 14.11.19, 00:20
        bo nawet uczen ma prawo wybrac czy chce i jak chce swieto niepodleglosci uczcić a pani ocenami probuje 'zachecic' do tej formy ktora jej odpowiada wsrod rzucach rac i spiewow 'raz sierpem raz ...' Oceny za świętowanie niepodleglosci ucza nie partiotyzmy, swiadomego obywatelstwa, obrony wartosci tylko czegos przeciwego - konformizmu.
        • umi Re: ocena za udział w marszu 14.11.19, 23:20
          A zbieranie na pieski/chore dzieci/inna dowolna dzialalnosc charytatywna? Pomoc w jakichs osiedlowych wydarzeniach typu dzien-czegos-tam? Odwiedzenie starszych ludzi? Nawet organizacja dni otwartych w szkole i rozmowy z kandydatami na przyszlych uczniow. Takie zajecia szkola rowniez nagradza (np. dodatkowymi punktami za wolontariat). Tez ucza konformizmu?

Wyjscie sprzed komputera, pomyslowe przebranie sie, udzial w jakichs tam uroczystosciach okolicznosciowych (czy to pokaz np. czolgow, czy mozliwosc przymierzenia sie do broni, czy pokaz tresury psow czy co tam akurat bylo w progamie) to sa zajecia, ktore rozwijaja i wymagaja wyjscia poza wirtualny swiat. Plus dzieci maja mozliwosc lizniecia historii w ciekawszej formie. Czemu maja nie byc nagrodzone za to, ze sie postaraly? O ile nikogo nie gonia sila pod sankcjami, wynagradzanie za dodatkowy pozytywny wysilek jest wedlug mnie OK. Tak samo wynagradzani sa uczestnicy wielu innych aktywnosci. Nie wiesz, co z takich dzieci wyrosnie. Wolontariusz w schronisku moze odkryc, ze chce byc weterynarzem. Wolontariusz w domu opieki, ze lubi pracowac z ludzmi. Dzieciak, ktory raz sie przebierze z okazji 11 listopada moze sie wciagnac w jakies inscenizacje historyczne, zainteresowac strzelectwem albo po prostu lepiej zapamietac pewien okres historii.
          • 71tosia Re: ocena za udział w marszu 15.11.19, 00:32
            jezeli dziecko opiekuje sie pieskami w schonisku bo dostanie za to punkty na swiadectwie to tak - szkola uczy konformizmu. Woluntariat powinien byc wolutariatem a nie ciulaniem ocen i puntkow. Szkola powinna zachecac do takiej dzialnosci, ale nie ocenami ale np przykladem samych nauczycieli bioracych udzial takich akcjach.
            ps Na marszu narodowcow przynajmnij w Warszawie to dziecko nauczy sie perfekcyjnie klac, puszczac petardy, argumentowac dlaczego 'ciapatych' trzeba wybic do nogi i podspiewywac o komunistach co zamiast lisci... No ale to juz spawa rodzicow czy tego chca, i czy punkty ktore dziecko w szkole za to dostanie są wazniejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka