Dodaj do ulubionych

Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom

14.11.19, 00:30
Mam abonament z pracy do jednego z dużych centrów medycznych. Zawsze starannie wypełniam formularze opinii pacjenta po wizytach.
I teraz tak sprawdzam - dwie lekarki były naprawdę świetne w swoim fachu, ciężko się było do nich dostać ale mogłam w ramach abonamentu i terminy się udawało zaklepać. Wystawiłam im bardzo dobrą opinię, zapewne nie ja jedna.
Chciałam się niedawno zarejestrować znowu- ale nie są dostępne na liście. Myślałam, że zrezygnowały z pracy w tej placówce. Okazuje się jednak, że nadal w tym centrum medycznym przyjmują- tylko nie są dostępne w ramach usługi dla tych co mają wykupione abonamenty, ale jak najbardziej można się do nich umówić na konsultację pełnopłatną wizytę... słono płatną.
Sprawdziłam też inną lekarkę- ta była beznadziejną wredną i niekompetentną osobą, czego nie omieszkałam się w ankiecie oceny im napisać. No i oczywiście do tej pani mogę się zarejestrować, mam ją w ramach abonamentu, pani pracuje tam cały czas..

Kurcze- myślałam naprawdę, że wystawiając taką opinię przyczynię się do poprawy poziomu usług tego Centrum medycznego. Że beznadziejnych lekarzy się pozbędą a dobrym dadzą premię. A tymczasem wygląda, ze firma wykorzystała te oceny do tego by więcej ze mnie (i innych)kasy zedrzeć za możliwość przyzwoitych usług- a w pakiecie płatnego abonamentu dać byle co i niski standard na odczep się..
Obserwuj wątek
    • terazkasia Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 14.11.19, 06:51
      Czy sprawdzałaś tylko raz czy kilka razy na przestrzeni dłuższego czasu, np. paru dni? Bo może uda Ci się mimo wszystko "złapać" wizytę u którejś z tych lepszych lekarek - może ktoś zrezygnuje itp.
      Natomiast zgadzam się, że te centra robią jakieś manipulacje, tylko że w moim przypadku nie jestem w stanie dojść, według jakiego klucza. W każdym razie ja zaglądam często i w końcu udaje mi się zarejestrować, do kogo chcę.
        • unaluna Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 14.11.19, 23:47
          Przez kilka lat miałam abonament w Enel-medzie, czekałam na wizyty u dobrych specjalistów po 3 miesiące. Tak się składa, że równolegle miałam wykupiony u nich abonament stomatologiczny. To pozwalało mi na podgląd terminów wszystkich lekarzy dostępnych dla pacjentów komercyjnych. U tych samych lekarzy, do których musiałam w Enel-medzie czekać na wizytę w ramach ich abonamentu po 3 miesiące mogłam się dostać w góra dwa tygodnie, gdybym była pacjentem komercyjnym. Bardzo mnie to zmotywowało do poszukania alternatywy. Teraz, mając abonament towarzystwa ubezpieczeniowego czekam na wizytę u tych lekarzy w Enel-medzie góra 3 tygodnie,a to wszystko dlatego, że TU płaci dopiero po zrealizowaniu wizyty, więc opłaca im się szybko to załatwić.
      • 12gram Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 14.11.19, 12:40
        Jakiś rok temu tak to działało jeszcze, że polując na konkretnego lekarza udawało się umówić bo ktoś termin zwolnił. A w tym momencie przy tej najlepszej lekarce nie wyświetlają się w ogole jej godziny tylko od razu hasło że do tego lekarza można się umówić tylko na płatną wizytę.
      • terazkasia Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 14.11.19, 07:02
        leni6 napisała:

> Myślę że bardziej jest to związane z liczba chętnych na wizyty u tych lekarzy n
        > iz z wystawioną opinią.

Też tak myślę, i wydaje mi się, że opinie nie mają wpływu na to, że centrum zwiększa liczbę godzin lekarza z dobrymi opiniami. Zresztą taki lekarz nie musi być tym zainteresowany, z reguły każdy z nich pracuje jeszcze w kilku miejscach.
        • 12gram Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 14.11.19, 12:37
          No ale jeśli lekarz nie bylby zainteresowany większą ilością godzin, to by tam nie pracował. Tymczasem on tam pracuje i ma terminy ale płatne. Zrobili tak, że do tych najlepszych można się umówić tylko na płatne wizyty, a marnej jakości lekarze zostali dla abonamentowców. Lub-podejrzewam- że tych lepszych udostępniają gdy ktoś płaci abonament super-vip , a na zwykłe pracownicze abonamenty dostajesz bylejakość..
      • paniusia.aniusia Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 07:22
        Bardzo możliwe, ze Luxmed. Kiedyś miałam abonament TU i korzystałam głównie z wizyt w Centrum Damiana. Terminy były krótkie, wszystko w miarę ok. Od kilku lat mam LuxMed i niestety z każdym rokiem jest gorzej. W Medycynie Rodzinnej (Lux Med) łatwiej umówić lekarza w ramach NFZ niz abonamentu. Organizowane w taki sposób abonamenty abonamenty w końcu przestaną być bonusem praciwniczyn.

--
        Nie chcę o tym teraz myśleć – postanowiła Scarlett. – Jeżeli zacznę o tym myśleć teraz, będę się musiała martwić. Nie ma powodu, aby sprawy nie miały się ułożyć tak, jak tego chcę (…wink
        • 12gram Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 10:06
          U mnie nie luxmed a inna firma. Jak kilka lat temu było całkiem sprawnie z wizytami, tak teraz mam wrażenie nabrali abonamentowców masę a nie mają żadnej możliwości sprawnego przerobu tylu klientów, dbaja o potencjalnie nowych ai tych z abonamentu ustawiają na koniec kolejki.
        • lauren6 Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 10:22
          U mnie w Luxmed czas oczekiwania na ortopedę to 3 miesiące. Chyba, że chcę iść płatne do ich jednostki współpracującej (lokalizacja ta sama, przypadek?) wtedy płacę 180 zł i termin mam tego samego dnia.

Gdyby nie to, że mam pakiet za darmo z pracy to sama bym nie zapłaciła ani złotówki za takiego prywatnego ubezpieczyciela. 3 miesiące, albo i krócej to się czeka na NFZ.
      • iimpala Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 13:57
        Luxmed przejeło w pewnym momencie, inne abonamentowe firmy medyczne i juz przestał się wyrabiać.
        Ja też mam abonament w luxmedzie. Lepiej jest dzwonić do rejestracji niż rezerwować wizyte przez internet. I wtedy szukasz (a raczej rejestratorka) wizyty do konkretnego lekarza. I lepiej jest umawiać wizytę kontrolną (jesli przewidujesz) od razu po wyjsciu z gabinetu od lekarza. - jesli kontynuujesz leczenie to wiadomo, ze u jednego lekarza a nie ciągle innego.
        A jeszcze lepiej poskarzyć sie pracodawcy (grupowo). W koncu pracodawca też dorzuca sie do abonamentu i powinno mu zależeć na zadowoleniu pracowników.
        My poskarżylismy sie i nasza firma dostała oddzielny nr telefonu, na ktory mozemy zadzwonić, jesli mamy problem z terminami wizyt.
      • aerra Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 15:03
        W Luxmedzie wszystko zależy od umowy. My mamy tak, że maksymalny czas oczekiwania na wizytę to 3 dni (u internisty) i 3 tygodnie do specjalisty.

--
        super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
        <*>
    • swinka-morska Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 15.11.19, 10:15
      Niech zgadnę - Luxmed i Profemed?
      Też to obserwuję - dużo sensownych lekarzy migruje do wizyt płatnych poza abonamentem.
      Mi to akurat broszka, bo mój ubezpieczyciel zrefunduje mi takie wizyty, ale rozumiem wkurzenie. Niedługo chyba zrezygnuję z abonamentu Lx bo nie mam tam już z czego korzystać.
      • 12gram Re: Centra medyczne - wystawianie opinii lekarzom 16.11.19, 13:59
        Powinni dać premię i większa ilośc godzin pracy by lekarz z którego pacjenci sa zadowoleni był częściej dostępnysmile A zrobili dokładnie odwrotnie. Obcięli dostępność w ramach abonamentu. Czyli kwestionariusze ocen zbierane od pacjentów wykorzystali przeciw interesom tych pacjentów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka