Dodaj do ulubionych

Dokąd jedziesz?

14.11.19, 18:02
-Dokad jedzuesz?
- do rzeźni...
Dzialaja ba was akcje/ reklamy przeciwko jedzeniu prod.zwierzecych?
Obserwuj wątek
    • zazou1980 Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 21:03
      Reklamy mam w pompce, zadnych nie ogladam, za to widok 3 ciezarowek ze swiniami jadacymi w zeszla sobote obok nas i swiadomosc, ze zaraz wszystkie zostana zabite, oskorowane, pokrojone, przemielone zrobily na mnie spore (bardzo niekomfortowe) wrazenie 🙁
      Zapewne we wtorek byly juz w sklepach ladnie zapakowane i gotowe do zakupu. Dostepnosc miesa jest tak tania i latwa, ze wiekszosc ludzi kupuje je duzo bardziej pochopnie i bezrefleksyjnie niz kiedykolwiek w przeszlosci...
      • homohominilupus Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:12
        zazou1980 napisała:

> Reklamy mam w pompce, zadnych nie ogladam, za to widok 3 ciezarowek ze swinia
        > mi jadacymi w zeszla sobote obok nas i swiadomosc, ze zaraz wszystkie zostana z
        > abite, oskorowane, pokrojone, przemielone zrobily na mnie spore (bardzo niekomf
        > ortowe) wrazenie 🙁
        > Zapewne we wtorek byly juz w sklepach ladnie zapakowane i gotowe do zakupu. Dos
        > tepnosc miesa jest tak tania i latwa, ze wiekszosc ludzi kupuje je duzo bardzie
        > j pochopnie i bezrefleksyjnie niz kiedykolwiek w przeszlosci...

Masz absolutną rację.
        Dość często widuję transporty zwierząt - świnie i owce. Zawsze spojrzę któremuś zwierzakowi w oczy. A raz widziałam przez szparę jak się te biedne owce do siebie tulą.

--
        Never trust a man in a blue trench coat
        Never drive a car when you're dead
        • flegma_tyczka Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:32
          Dlatego nie jadam jagnięciny ani baraniny, w sumie nawet nie wiem jak smakują.
          A wieprzowinę ograniczyłam do minimum, że w sumie w ciągu miesiąca jem góra 1-2 wędlinę i to tylko przy gościach.

--
          Wolność wypowiedzi - dla każdego.
    • joanna266 Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:19
      Mięsa nie jadam od dawna. A reklamy uświadamiające są bardzo potrzebne. Lud musi wiedzieć i widzieć że mięso wcześniej żyło, czuło, było. Że to nie tacka z bardzo z resztą słabym jakościowo pokarmem..

--
      gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
      • flegma_tyczka Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:34
        Wiadomo, że mięso jest ze zwierzęcia, ale nie zgadam się, że dobry (nie z hipermarketu) kawałek mięsa jest słaby jakościowo. O nie, mięso to życie, to białko, to budulec zwłaszcza dla młodego i rozwijającego się organizmu, to krzepa, to żelazo, to ferrytyna, to B12, to wzmocnienie, zwłaszcza chorych i rekonwalescentów oraz anemicznych kobiet.

--
        • joanna266 Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:39
          Poczytaj nt. jakości mięsa ogólnie dostępnego w sklepach. A jeśli chodzi o krzepę, zdrowie,zdolnośc do nauki itp,itd zapraszam do mnie. Troje nastolatków uprawiających sporty,nie chorujących w ogóle. Bezmięsni są od kilku lat wink

--
          • flegma_tyczka Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:44
            To muszą mieć świetne geny skoro brak mięsa w diecie nie poczynił spustoszeń albo (skoro są już nastolatkami) dożywiają się jak należy "na mieście" lub u życzliwej rodziny kolegów.

--
            • joanna266 Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:50
              Wiesz ,ciekawostka polega na tym że ja do wege w domu dołączyłam ostatnia. I nie sądzę żeby chodziło o geny.po prostu dobra wege dieta powoduje że człowiek czuje się świetnie, wygląda super i nie choruje.Nie biorą nas zadne sezonowe grypy i dziwne alergie,które tak na marginesie miewałam wcześniej. I cóż coraz więcej znajomych tak chce. A ja tam nikogo nie namawiam. Dorosły już syn lubi mięcho a ja go nadal lubię wink

--
      • milka_milka Re: Dokąd jedziesz? 14.11.19, 22:37
        Wiem o tym, ale nie zniechęca mnie to do jedzenia mięsa.
        A o jakości można dyskutować.

--
        Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka