Dodaj do ulubionych

Orędzie Marszałka Senatu

14.11.19, 21:48
Dziś w TVP swoje orędzie wygłosił Marszałek Senatu Pan Tomasz Grodzki.
Mógł to zrobić dzięki zapisom ustawowym. Ta mowa była miód na sercu. Normalność, odrobina normalności.
Co ciekawe Wiadomości nie zawiodły. Już zaczęły pluć na Marszałka insynuując jakieś machlojki finansowe.

Obserwuj wątek
    • merces Re: Orędzie Marszałka Senatu 14.11.19, 21:56
      nie wiadomości, tylko pani na FB (z imienia i nazwiska) napisała, że zażądał 500 dolarów za operację jej matki. A co do samego pana - to jakby to ująć... myślę, że PiS już się cieszy, że akurat on jest tym marszałkiem
      • tifa_lockhart Re: Orędzie Marszałka Senatu 14.11.19, 22:11
        Przejrzałam FB pani Agnieszki Popiela, która oskarża marszałka Grodzkiego o łapówkę i jestem pod "wrażeniem":
        - zwolenniczka Polexit
        - retweety najobrzydliwszych PIStrolli
        - nacjonalistka
        - członkini komitetu popracia w wyborach samorządowych PIS
        - o krytyce PO nie wspomnę
      • magazynka Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 03:07
        Dopiszę jeszcze - a co mi tam.
        Wiem, że T.Grodzki jest uczciwym współczującym człowiekiem i znakomitym chirurgiem. Miałam z nim do czynienia.
        Chorowałam na raka i po badaniach PET stwierdzono przerzut do żebra. Pytałam swojego onkologa, gdzie mam się dalej udać. Bez wahania polecił mi profesora Grodzkiego - w innym szpitalu.
        Ten prowadził (10 lat temu, nie wiem, jak dziś) gabinet prywatny w mieście 2 dni w tygodniu po 2 godziny. Wizyta wtedy kosztowała chyba 150 zł. Poszłam, skonsultował mnie i zalecił jeszcze jakieś badania. Dostarczyłam je na kolejnej wizycie i wtedy powiedział, że wystarczy 100 zł, a nie 150, bo jestem jego pacjentką (po jednej wizycie).
        Czy łapówkarz obniżyłby cenę wizyty, na którą stracił czas? W poczekalni chmara pacjentów, bo opinię miał doskonałą. Okazał serce, był miły, kulturalny i rzeczowy.
        Krótki czas potem osobiście wyciął mi to żebro, a nawet ze śmiechem zdejmował mi potem szwy po moich błaganiach.
        Powiedział: "Droga pani, profesor ordynator nie zdejmuje szwów. Od tego są stażyści, ale skoro pani się upiera i tak ładnie prosi, to zrobię wyjątek". Nawet porządnie znieczulił mi skórę, by nic nie bolało, bo rana nie zrośnięta do końca. Pół oddziału torakochirurgii się zleciało oglądać to niewiarygodne wydarzenie.
        Panikara medyczna jestem i zawsze bałam się ściągania szwów i wyciągania drenów.

Podczas pobytu w jego oddziale obserwowałam, że potrafił przyjechać po pracy nawet o 22, by zajrzeć do pacjentów, których operował rano. Miły, spokojny i cierpliwy.
        Oczywiście dostał przy moim wyjściu jedynie bukiet kwiatów, a i tym był lekko zaskoczony. O żadnej innej formie wdzięczności nie było mowy. Podejrzewam, (po tylu rozmowach jakie z nim przeprowadziłam) że wyrzuciłby każdego z hukiem.
        I takiego człowieka oskarża bez dowodów jakaś zawzięta PISówka.
      • baltycki Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 07:11
        merces napisała:

> nie wiadomości, tylko pani na FB (z imienia i nazwiska) napisała, że zażądał 50
        > 0 dolarów za operację jej matki.

Nie, tego pani profesor nie napisala, to napisalas Ty.
        Musisz jeszcze nauczyc sie od pani profesor, jak rzucac g..nem, aby nie narazic sie na pozwy o pomowienie.

--
        W szkole mej siostrzenicy 6/5 uczniów miało czerwony pasek.

flegma_tyczka
      • tiszantul Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 07:35
        "PiS już się cieszy, że akurat on jest tym marszałkiem"

Sześciokrotny wzrost zadłużenia szpitala, którym zarządzał, a w garażu jaguar. Chyba wszyscy się zgodzimy, ze idealny lider opozycji.
        Jak tam antyfani pisu, "lekarz w jaguarze" to dla Was idealny wizerunek, co? Zdajecie sobie sprawę, jaki jest odbiór społeczny takiego wizerunku?
        Opozycja jak zwykle pełna entuzjazmu, ale do tego już przywykliśmy. Tylko powody entuzjazmu zmieniają się jak w kalejdoskopie

"Jak podawała szczecińska „Gazeta Wyborcza” za dyrektury Grodzkiego, między rokiem 2008 a 2016 doszło do sześciokrotnego wzrostu zadłużenia Specjalistycznego Szpitala im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie"

Toż to wypisz wymaluj idealny platformers, obrońca konstytucji i strażnik dyscypliny budżetowej smile
        • 1elka26 Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 08:11
          A któż to taki ten "rezydęt"? - masz na myśli zapewne "rezydęta" Europy konczącego swoją wspaniałą karierę w Brukseli.
          Trzeba przyznać, że nowy marszałek doskonale naśladuje swojego lidera. Bardzo dobre podsumowanie pierwszego dnia w roli marszałka:

"Nowy marszałek Senatu ładnie się przedstawia: już 3 kłamstwa: rzekoma próba skaperowania przez PiS (żadnego dowodu), brak flag UE (potwierdzone , że byly cały czas), znacznie zaniżona wartość majątku w oświadczeniu majątkowym (nieruchomości!!!) A dopiero się rozkręca..."
          twitter.com/AlonzoMourning1/status/1194894795510038528
    • taniarada Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 06:28
      Książe Senatutongue_outragnę zapewnić, że każda choroba, nawet najcięższa, zwłaszcza jeśli jest mądrze leczona, kiedyś się kończy, czasami szybciej niż ktokolwiek by przypuszczał, czego państwu i sobie życzę (...) - puentował Tomasz Grodzki.Ale raka się nie uleczy.I tyle w pacierzu.
      • iwoniaw Re: ja nie mogę 15.11.19, 08:46
        Aż dziw, że raptem jedno stanowisko, którego nie dali rady przejąć aż taki ból dudy wywołało, prawda? 😂
        Pewnie zleceniodawcy z Kremla nie są zadowoleni z efektywności wykorzystania wypłacanych środków i stąd takie wzmożenie 😉
        --
        'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
        'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
      • mdro Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:02
        A najlepsze, że PiS baaardzo chciał, żeby Grodzki został ministrem zdrowia u Morawieckiego...

--
        "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
        • 1elka26 Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:22
          mdro napisała:

> A najlepsze, że PiS baaardzo chciał, żeby Grodzki został ministrem zdrowia u Mo
          > rawieckiego...

Nie powielaj fake newsów. Chociaz zapewne masz takie polecenie. Przecież źr0dłem powyzszej informacji jest sam Grodzki!! - przedstawił jakiś dowód na potwierdzenie tych informacji? - oczywiście, że nie.
          Czyli jak to zwykle bywa u przedstawicieli "totalnej opozycji" - insynuacje

• bo_ob Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:25
            1elka26 napisał(a):

> Czyli jak to zwykle bywa u przedstawicieli "totalnej opozycji" - insynuacje

Będzie wam bardzo, bardzo trudno przeżyć utratę władzy
            • 1elka26 Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:57
              A może cos na temat insynuacji?
              Co ma do tego utrata władzy? Dla mnie nie ma znaczenia czy rzadzi PIS czy ktoś inny. Najważniejsze jest to, żeby nie dopuścić do władzy tych którzy zapominają, że w Konstytucji jest taki zapis: art. 8
              "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej."
                • 1elka26 Re: ja nie mogę 15.11.19, 15:38
                  Naprawdę??? Można więc w takim razie rzucać wszelkiego rodzaju oskarżeniami nie przejmując się czy mają chociaż cień jakiegoś prawdopodobieństwa?
                  A jeżeli nie zgadzasz się na pomówienia i insynuacje to udaj się do sądu i udowodnij że nie jesteś wielbłądem. No cóż - logika godna "obrońców praworządności", gdyż jak wiadomo nie jest winny ten kto wziął łapówkę tylko ten kto ujawnił taki proceder.
                    • sumire Re: ja nie mogę 15.11.19, 16:11
                      Jeśli o łapówkę oskarża się przedstawiciela tzw. totalnej opozycji, to oczywiście nie big_grin
                      Co ciekawe, pani Popieli jakoś zmiękła rura, dziwne.
                  • bo_ob Re: ja nie mogę 15.11.19, 16:06
                    1elka26 napisał(a):

> Naprawdę??? Można więc w takim razie rzucać wszelkiego rodzaju oskarżeniami nie
                    > przejmując się czy mają chociaż cień jakiegoś prawdopodobieństwa?

Jak widać można - bo pani ze Szczecina rzuciła. Powinna teraz spotkać się z marszałkiem Senatu w sądzie.
      • tiszantul Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:02
        Nie wiesz, co tu się wyrabia u nas w trollowni. Wszystkich o 6 rano obudziła syrena alarmowa, zerwaliśmy się z prycz i HEJTUJEMY wszędzie gdzie się da. Mnie dorzucili portal hodowców trzody chlewnej, komentarze na stronie czasopisma "Twój Pogrzeb" oraz forum fryzjerskie
        • iwles Re: ja nie mogę 15.11.19, 11:26
          tiszantul napisała:

> Nie wiesz, co tu się wyrabia u nas w trollowni. Wszystkich o 6 rano obudziła sy
          > rena alarmowa, zerwaliśmy się z prycz i HEJTUJEMY wszędzie gdzie się da. Mnie d
          > orzucili portal hodowców trzody chlewnej, komentarze na stronie czasopisma "Twó
          > j Pogrzeb" oraz forum fryzjerskie

co widać i czuć
          na 91 postów - 41 jest pistrolli
          Nie będę więc zaprzeczać twoim powyższym słowom. Przyjmuję, że po raz pierwszy powiedziałeś prawdę.

• sundace46 Re: ja nie mogę 15.11.19, 13:28
            iwles napisała:

> tiszantul napisała:
            >
            > > Nie wiesz, co tu się wyrabia u nas w trollowni. Wszystkich o 6 rano obudz
            > iła sy
            > > rena alarmowa, zerwaliśmy się z prycz i HEJTUJEMY wszędzie gdzie się da.
            > Mnie d

>
            >
            >
            > co widać i czuć
            > na 91 postów - 41 jest pistrolli

>
            >
            >
            >
            >
            Musiały im bardzo Grodzki i przegrana w senacie zaleźć za trollowską skórę big_grin
            • merces Re: ja nie mogę 15.11.19, 21:34
              to jest zabawne, jak "trole" - czyli osoby po prostu o innych poglądach niż tu obowiązujące wejdą w jakiś wątek, to zawsze to samo - ale ich boli, ból dudy. Jak nas nie ma -gdzie są, pewnie nie dostaly przekazu dnia. A liczenie postów w watku to juz większy odlot.
      • 1elka26 Re: ja nie mogę 15.11.19, 09:19
        I zapewne dlatego moderacja wycina posty zawierające konkretne informacje o tym jak wspanialym menadżerem jest nowo wybrany marszałek?
        Czy podanie takiej informacji jest hejtem??

https://images90.fotosik.pl/280/63bc501c17d49830med.jpg

twitter.com/andrzejet_ki/status/1194897121868165120

Taka przyszłość może czekać Polskę jezeli władzę przejmą ludzie o takich zdolnościach menadżerskich
        • iwoniaw PiS nie daje kasy szpitalom, bo wszystko kradnie 15.11.19, 13:17
          PiSrząd nie daje kasy szpitalom, bo wszystko kradnie, więc nic dziwnego, że dyrektorzy nie są w stanie opłacać rachunków, skoro nie wyrzucają pacjentów za drzwi, tylko ich leczą. PiS by tych chorych odgrodził dyktą, jak niepełnosprawnych w Sejmie, to i długów by nie miał, ale marszałek Senatu jak widać na szczęście z inną moralnością.

--
          "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
          • 1elka26 Re: PiS nie daje kasy szpitalom, bo wszystko krad 15.11.19, 15:32
            Co ma PIS wspólnego z dzialalnością obecnego marszałka jako dyrektora szpitala tego zapewne nikt nie wie. Zadziwiające są meandry twojego rozumowania.
            Kosmiczne zadłużenie szpitala powstało przecież w latach rządów, poprzedniej , pożal się Panie Boże, koalicji. Ciekawe dlaczego?
            • iwoniaw Re: PiS nie daje kasy szpitalom, bo wszystko krad 15.11.19, 15:43
              Towarzyszko Jelizawieto, ależ to wszystko, co piszecie, nie zmienia faktu, że szpital zadłużony, bo PiS kradnie i nie daje należnej mu kasy! Wszyscy słyszeliśmy wyraźnie i wielokroć powtarzane, że "wystarczy nie kraść", a wszelkie dziury finansowe powstałe za PO się uda zapełnić! A tu widzisz - PiS kradnie, przez cztery ostatnie lata kradł i właśnie piąty rok zaczyna kraść! Że też takie proste rzeczy trzeba ci tłumaczyć!

--
            • baltycki Re: PiS nie daje kasy szpitalom, bo wszystko krad 15.11.19, 15:54
              1elka26 napisał(a):

> Kosmiczne zadłużenie szpitala powstało przecież w latach rządów, poprzedniej ,
              > pożal się Panie Boże, koalicji. Ciekawe dlaczego?

15 LISTOPADA 2019, 11:45
              "Zgodnie z danymi statystycznymi Ministerstwa Zdrowia aktualnymi na dzień 7 listopada 2019 r. zobowiązania ogółem samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej na dzień 31 marca 2019 r. wyniosły 13,5 mld zł, natomiast na dzień 30 czerwca 2019 r 13,8 mld zł" - czytamy w piśmie.

W czasie rzadow obecnej, pożal się Panie Boże, koalicji rosnie o 100 milionow miesiecznie. Ciekawe dlaczego?

--
              W szkole mej siostrzenicy 6/5 uczniów miało czerwony pasek.

flegma_tyczka
              • iwoniaw Re: PiS nie daje kasy szpitalom, bo wszystko krad 15.11.19, 15:57
                baltycki napisał:

> W czasie rzadow obecnej, pożal się Panie Boże, koalicji rosnie o 100 milionow m
                > iesiecznie. Ciekawe dlaczego?
                >

Pytasz, rozumiem, retorycznie? Wszak wiadomo, że "wystarczy nie kraść", żeby żadnego zadłużenia w ogóle nie było, prawda? big_grin

--
        • znowu.to.samo Re: ja nie mogę 15.11.19, 18:34
          Stuknij sie w makówke. Wszystkie szpitale są zadłużone po korek, a za pisbolszewii dług wzrósł jeszcze bardziej.

--
          *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
      • tiszantul Re: Orędzie Marszałka Senatu 15.11.19, 09:47
        Jeśli kogoś interesuje tekst "bardzo dobrego orędzia", jest na stronie słynnego portalu Oko Press. Polecam Oko Press smile

"W naszej odysei przez życie w poszukiwaniu szczęścia i spełnienia marzeń jednym idzie łatwiej, innym trudniej, niektórych ta wędrówka wyrzuca na margines, a jeszcze inni muszą dźwigać czasami bardzo ciężki krzyż."

Bardzo głębokie spostrzeżenie, za swobodne nawiązanie do starożytności dodatkowy plus. Widać, ze mamy do czynienia z wszechstronnym umysłem. "Jak słusznie zauważył pan profesor", jednym idzie łatwiej, jednym trudniej. Opozycja będzie bronić najsłabszych, w tym bronić ich przed pisem.

"Tych, których życie doświadczyło bardziej od innych należy wspomóc i sprawić, aby znowu uwierzyli, że marzenia mogą się spełniać"

Opozycja realnie pozycjonuje się jako obrońca najsłabszych. Was to nie zaskakuje? Ja jestem sceptyczny. Ciekawe, czy najsłabsi uwierzą smile Jak wspomóc? Na przykład zabrać 500+, bo socjalizm demoralizuje. Dzięki temu ludzie zaczną się realizować w pracy

"Chorym należy stworzyć sprawną i dostępną ochronę zdrowia, ubogim ochronę przed niedostatkiem, dzieciom dobrą edukację, a obdarzonym zdolnościami artystycznymi możliwość tworzenia i ukazania światu ich niezwykłych dzieł"

Czy obecni na forum zwolennicy ORĘDZIA są gotowi uznać ten fragment za mądry i w jakikolwiek sposób istotny, a może chociaż wiarygodny? Zachęcam

"Pochodzę ze Szczecina, miasta nigdy nie zdobytego"

Nawet Hitler nie zdobył Szczecina, takie to wyjątkowe miasto. Stalin też go nigdy nie zdobył, w latach 45-91 funkcjonowało jako Wolne Miasto Szczecin - enklawa wolności i demokracji po sowieckiej stronie żelaznej kurtyny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka