Dodaj do ulubionych

Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku

15.11.19, 11:09
Ciekawe na ile mi starczy motywacji.Mam 4 pokoje, kuchnię.Może zdążę w ciągu tygodnia.A co najważniejsze pozbędę się niepotrzebnych rzeczy .
Obserwuj wątek
  • zadz.iora Re: Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku 15.11.19, 12:49
   Jak co roku odgruzowujesz, czy jak co roku zbierasz się i nic z tego nie wychodzi? big_grin
   Ja mam tak z szafą z ubraniami. Tylko moje rzeczy i jeden wielki kołtun z ubrań w środku po roku, aż wstyd otwierać. Posprzątałam wczoraj i nawet kilka bluzek sprzed 2 lat znalazłam zdatnych do noszenia, ha.
   W planach mam szafki kuchenne i przyprawy - więcej z tym roboty, ale sama robota jest dla mnie przyjemniejsza, bo i efekt trwalszy i jakoś bardziej oko cieszy. A pozbywania się niepotrzebnych rzeczy uczę się nie od dziś i chociaż baardzo daleko mi do minimalistki, to nie mam już żalu, kiedy muszę wyrzucić lub oddać jakiś ciuch czy nienoszone buty. Wraz z kuchnią przyjdzie czas na przebranie garnków, bo niektóre o pomstę do nieba już wołają. W zasadzie to takie porządki nauczyłam się lubić nawet, tylko zebranie do nich zajmuje najdłużej, więc dzięki za inspirację smile
   • korniz Re: Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku 15.11.19, 13:50
    Zakupy mam ok.Tylko jak mieszka się z rodziną to ten położy nie tam gdzie należy,albo bo szkoda i wlozy cos do szafki.A w ciagu roku sie tego nazbiera,albo za małe ubrania tez trzeba segregacje zrobić .Nawet jak w ciągu roku posprzątam poukładam swetry np to po miesiącu bym musiała na nowo skladać.
  • wrotek0 Re: Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku 15.11.19, 14:11
   Ja jestem w trakcie jesiennego pucowania i czyszczenia. Domu na wsi, nie mieszkania. Zaczynam pod koniec października lub nieco wcześniej, jak dzień już za krótki, żeby w ogrodzie po południu pracować. I jadę po kolei wszystkie schowki, szafki, półki, regały. Zawsze coś się znajdzie do wyrzucenia, ale sporo jeszcze leży i czeka na większą motywację. Pajęczyny z kątów wymiecione, kanapa i fotele wyprane, w przyszłym tygodniu szorowanie kamiennych podłóg. Do początku grudnia powinno być ogarnięte.
  • iwoniaw Re: Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku 15.11.19, 16:22
   korniz napisała:

   > Ciekawe na ile mi starczy motywacji.Mam 4 pokoje, kuchnię.Może zdążę w ciągu ty
   > godnia.A co najważniejsze pozbędę się niepotrzebnych rzeczy .


   Ja nie mam za bardzo siły, a prawdę powiedziawszy, to i czasu na to, żeby w ciągu tygodnia odgracić wszystko. Ale sama idea jest mi bliska i praktykuję wersję cykliczną nieustającą - tzn. w wolnych chwilach jadę po kolei małymi partiami, tzn. na raz jedna półka, szuflada, pudełko, szafka, aż zatoczę krąg i jestem z powrotem przy pierwszej półce, szufladzie, pudełku... Taka opcja sprawia, że z jednej strony człowiek się nie zajeżdża, a z drugiej - jednak pewien poziom ładu i ogarnięcia terenu jest cały czas utrzymywany. Jak mam więcej chęci i weny, to robię oczywiście więcej (czyli po pierwszej półce zabieram się od razu za drugą, a po niej i za trzecią), ale nigdy w wersji "zaatakujmy cały pokój" (albo, co gorsza, piętro big_grin )

   --
   "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • krwawy.lolo Re: Muszę odgruzować szafki ,półki- jak co roku 15.11.19, 18:47
   Mnie czeka poważne odgruzowanie piwnicy. Jak zapewne u sporej części populacji piwnica stanowi u mnie rodzaj czyśćca, dokąd trafiają przedmioty w międzystanie, między jeszcze używanymi, potencjalnie używalnymi a tymi, z przeznaczeniem anihilacji pozapiwnicznej. W związku z odpimpowaniem mieszkania część przedmiotów z góry wyprze te z dołu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka