Dodaj do ulubionych

Takie sobie porównanie

15.11.19, 23:50
Przekwalifikowanie zawodowe.

1. Przekwalifikowanie pewnej grupy zawodowej - stypendium do 40000 (czterdzieści tysięcy) pln na głowę. Finansuje prawdopodobnie państwo, chociaż pewności nie mam.

2. Wspaniałe przekwalifikowanie osób problemowych w dziedzinie IT przez wspaniałą fundację. Projekt. Kwota "do 700 złoty" na głowę(polszczyzna pani psycholog (niekompetentnej) autentyczna).

Uważam, że prowadzenie projektów typu drugi powinno być karalne.

Obserwuj wątek
   • double-facepalm Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 01:47
    taki-sobie-nick napisała:

    > dodam, że nru 1 raczej nie znajdziecie na stronach Urzędu Pracy tongue_out
    dość prosto znalezc, o ile się nie ma bana na google. gorzej z ofertą nr 2 bo pewnie nie ma tego online i jak ktos nie jest "beneficjentem" tej organizacji to sie nie dowie o tego typu kwiatkach.
   • kamin Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 07:03
    Raczej to nie fundacja wymyśla zasady udziału w programie aktywizacji, czas trwania stażu, wysokość stypendiów stażowych itp. Mają to narzucone z góry w dokumentacji konkursowej.
    Nie wiem kogo chcialabyś karać za prowadzenie projektu. Jak ci nie odpowiadają zasady uczestnictwa to nie bierzesz udziału.
    Jeszcze kilka lat temu wysokość stypendium stażowego w projektach z UE nie mogła być niższa od pensji minimalnej. Dodatkowo stypendia były płacone w całości, nawet gdy ktoś był chory i nie uczestniczył. Rodziło to patologie ponieważ osoby "bezrobotne" zgłaszały się do projektu aktywizującego, po czym po tygodniu przynosili L4 i tyle ich widziano. Do końca półrocznego stażu już chorowali, a stypendium i tak się należało.
     • kamin Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 09:43
      Nikt się nie burzy tylko obniżono wysokość stypendiów. Jak ktoś chce się nauczyć, to się nauczy nawet za 700zl. Jak ktoś chce wyciągnąć kasę za L4 to już mu się nie opłaca na stażu tylko szuka pracodawcy który go zatrudni.
      • double-facepalm Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 10:43
       kamin napisał(a):

       > Nikt się nie burzy tylko obniżono wysokość stypendiów. Jak ktoś chce się nauczy
       > ć, to się nauczy nawet za 700zl. Jak ktoś chce wyciągnąć kasę za L4 to już mu s
       > ię nie opłaca na stażu tylko szuka pracodawcy który go zatrudni.
       Właśnie watkodajka nie napisała czy 700 to całkowity budżet szkoleniowy na 1 osobe wliczając w to poczęstunek na przerwie kawowej albo obiad z cateringu. Za 700 - realna cena rynkowa - to prawdopodobnie pozna w max 2 dni podstawy np Microsoft Access. Dobre i to.
       • flegma_tyczka Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 10:48
        Ale czy takie osoby mają po tym pracę? Wątpię. Autorka średnio od 10 lat pisze o tych kursach lub fundacjach, które mają za zadanie aktywizować bezrobotnych i nadal (chyba, że coś się zmieniło, ale nic na forum o tym nie pisała) nie ma pracy.

        --
        Wolność wypowiedzi - dla każdego.
        • double-facepalm Re: Takie sobie porównanie 16.11.19, 10:56
         A to nie pisze po to żeby ponarzekać dla zasady tak jak na buty? Są szkolenia i szkolenia, prężnie i bardziej wujowo działające fundacje. Nowe tendencje w zakresie aktywizacji wykluczonych spolecznie (zatrudnienie wspomagane, trenerzy prscy to raczej nowosc niz norma). Niektorych bezrobotnych nie da się zaktywizowac a jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne to potrzebna jest dosłownie praca u podstaw z całym spoleczenstwem. Pi.si nierzad bardzo się przyczynia do sytuacji od doody strony wywalajac uczniów z kłopotami zdrowotnymi, jakimikolwiek na indywidualne lekcje w domach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka