Dodaj do ulubionych

Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie?

17.11.19, 16:24
Tak się zastanawiam...
Mogłybyście napisać, jak praktykujecie?
Z rozgraniczeniem, ile od rodziców, ile innych?
Raczej pakujecie po kilka rzeczy razem? Czy każdy drobiazg osobno?
A ciuchy? Skoro się przydadzą, to lądują już pod choinką, czy dajecie jeszcze przed świętami?
Obserwuj wątek
      • maja0026 Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 17:33
        po jednym od rodziców, dziadków i reszty rodziny. Okazji jest sporo w roku zajaczek, urodziny, dzien dziecka, Mikołaj i gwiazdka to tych zabawek wychodzi naprawdę sporo. Ja w ostatnich latach mocno odczuwam przesyt wszystkim i wiem juz ze duża ilosc nie służy niczemu. Moja starsza córka jako jedyne dziecko w rodzinie przez kilka lat byla nimi po prostu zasypywana co po pewnym czasie skutkowalo tym ze wszystko cieszyło ja przez krótką chwilę i bylo rzucane w kat a byly to naprawdę drogie prezenty, dlatego teraz wole mniej ale bardziej przemyslane prezenty. Poza tym mam dość tych plastikowych gratów ktorymi były zawalone pokoje dzieci
    • anku1982 Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 16:40
      Każdy prezent osobno chyba że tematyka spójna, np. maszynka do castoliny plus opakowanie dodatkowej ciastoliny. Od rodziców zwykle jeden główny prezent (zabawka) plus książka, od innych członków rodziny czasem jeden od babci i wujków bo np. jest duży i drogi, to robią zrzutę, zwykle od każdej z rodzin rodzeństwa plus dziadkowie z obojga stron po jednym prezencie. Głównie dostają dzieci, dorośli dają sobie stroiki, świeczki, własnoręcznie upieczone pierniki.
    • ania.n-82 Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 16:41
      Ja zwykle kupuję dzieciom po kilka prezentów. Teściowa też kupuje im sporo rzeczy, ale głównie ubrania i (niestety) słodycze. Więc paczek pod choiną zbiera się sporo. Pakuję raczej pojedynczo. Ubrań zwykle nie daję pod choinkę, ale głównie dlatego że teściowa wkłada tam już wystarczająco dużo ubrań.
    • ruscello Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 17:28
      Różnie wychodzi, bo raczej mam podobny budżet i raz jeden drogi prezent, innym razem kilka mniejszych. Ciuchy nie, chyba że byłby to jakiś wymarzony gadżet. Wszystko pakujemy oddzielnie, w tym wieku jeszcze liczy się ilość wink Dziadkowie i ciocie dają zwykle w jednej dużej torebce nawet kilka rzeczy.
    • mikams75 Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 17:33
      jeden glowny prezent od rodzicow i zawsze jakies drobiazgi sie jeszcze do tego uzbieraja. Rodziny nie mamy duzo, wiec od reszty tez pare drobiazgow bedzie. Ubrania - to zalezy. Te pierwszej potrzeby jak kupie w grudniu, to nosi od razu, ale jakis ekstra ciuszek laduje pod choinka. Prezenty zawsze pakuje pojedynczo.
    • mea8 Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 18:08
      Wigilie spędzamy zawsze w tym samym gronie: ja, mąż, 2 synów, moi rodzice i moja siostra. Wszyscy dostają prezenty. Każdy od każdego. Kazde z dzieci od dziadków, od cioci i od rodzicow. Czyli dzieci po 3 prezenty. Zawsze przed swietami WSZYSCY piszemy listy do św. Mikołaja i się nimi wymieniamy wiec prezenty są przemyslane i trafione. Czasem ktos pojdzie na żywioł i wtedy jest śmiesznie bo prezent zaskakujący.

--
      Bocianom już dziękuję smile
    • kyrelime Re: Ile prezentów dla dziecka jest optymalnie? 17.11.19, 18:57
      Jeden wiekszy prezent i kilka drobiazgów, pakowane osobno. Ubrania wtedy, gdy wiem, że to coś, co ucieszy dziecko, np.z jego ulubionym bohaterem itd. Dzieci dostają też prezenty od dziadków, ale to pod ich choinkami (kolację wigilijną jemy u nas w domu, a dziadkowie u siebie, jak już poimprezujemy u siebie to zabierany prezenty dla dziadków i odwiedzamy najpierw jednych, potem drugich, gdzie również pod choinkami czekają prezenty i impreza zaczyna się na nowo😊)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka