Dodaj do ulubionych

Jak zrobić nebulizację

18.11.19, 23:43
To dziwne, ale prawdziwe- jako stara 40 letnia matka dwojga dzieci nigdy nie używałam elektrycznego inhalatora/ nebulizatora ( jaka to różnica, swoją drogą?). Starszy zaliczył swoje obturacje oskrzelowe na takiej tubie, w którą psikało się lek, zresztą zaczął jako pięciolatek, więc już kumał. Młodszy dostał pierwszy raz zalecenie, nebulizacja z berodualu, a ja przerażona, bo to narowisty prawie trzylatek, któremu łyżeczkę syropku trzeba wdrażać podstępem. Chodzi mi głównie o sam proces wdychania- przez cały czas trzeba trzymać maseczkę przy twarzy? A jak ją oderwie, to powtarzać? Poradźcie, jak to robicie i jakim sprzętem, bo zielona jestem.
Obserwuj wątek
        • iza232 Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 09:48
          niu13 napisała:

> A odrobina soli to ile? Lekarka kazała wlać fiolkę. Ile trwa cały seans?

Odrobina to właśnie cała fiolka, tam jest chyba 5 ml. Cały seans wdychania trwa ok. 10 minut. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na tym, że nebulizator ma pojemnik na wlanie leku a inhalator nie ma.
        • cruella_demon Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 11:00
          A w życiu, chyba, że ci dzieciak wysiedzi tyle czasu. Ja np. na ml nebudu dawałam ml soli. I żeby nie było, to nie moje wymysły, tylko zalecenie ze szpitala.
          Faktycznie według starej szkoły trzeba było dopełniać do 5 ml, ale to już od dawna nieaktualne.
    • z_lasu Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 09:56
      Przede wszystkim maski nie trzeba trzymać, bo ma gumkę, zakładasz na głowę i trzyma się sama. Unieruchamiasz dziecko za pomocą bajki i po problemie. Jeśli jeszcze nie kupiłaś nebulizatora to zwróć uwagę na głośność - niestety, bajka musi przekrzyczeć nebulizator i to był dla nas jedyny problem.
      • turzyca Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 12:24
        >Jeśli jeszcze nie kupiłaś nebulizatora to zwróć uwagę na głośność - niestety, bajka musi przekrzyczeć nebulizator i to był dla nas jedyny problem.

Smutna informacja: ciche ultradźwiękowe nie nadają się do sterydów i leków. Smuteczek.
        Membranowe też są ciche i się nadają.
        Przy czym większość dzieci i tak się gapi na migające obrazki, więc głośność nie szkodzi.

--
        Dzenderowy potfur A.D. 1904
    • maja0026 Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 11:20
      moje dziecko musiałam na początku na sile nebulizowac, wygladalo to tak ze one wyła i sie szaprpala a ja ja trzymalam i przykładałam maske zeby chociaż troszke cos tam powdychala, z czasem bylo lepiej, siedziala mi na kolanach i oglasala bajkę, teraz ma 3 lata i wreszcie jlnie placze na widok inhalatora
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Jak zrobić nebulizację 19.11.19, 18:55
      U nas to relaksik, od niemowlęcia dziecko z maseczką na twarzy przy byle infekcji.
      Inhalujemy się solami, lekarstwo może raz syn brał jakieś.
      Jak był niemowlakiem to siedział ja z nim i pokazywałam mu książeczki, obrazki, itp., zawsze robiłam mu legowisko godne księżniczki na ziarnku grochu, jak był trochę starszy to YouTube i pepa, teraz gra na telefonie, albo ogląda przeróbki bajek/gier, zawsze w wyrku, zawsze wygodne poduszki żeby siedział jak w bolidzie.
      Czasem jak zaczyna się jakieś przezibienie to sam krzyczy ... mamo dzisiaj inhalacja, oki?!
    • miriam_73 Re: Jak zrobić nebulizację 20.11.19, 12:02
      Podaję ludzki berodual z nebulizatora pieskowi (daję określoną ilość kropelek na pół ampułki soli fizjologicznej, bo tak kazał vet). Lekarz mi powiedział, że nie trzeba koniecznie mu non stop wciskać ryjka do maski, chodzi o to, żeby para z maseczki była ustawiona tak, żeby odbiorca ją wdychał. Myślę więc, że synkowi też nie musisz wciskać maseczki na twarz - ważne by noskiem i ustami oddychał tą parą. Pół ampułki soli to jakie 20 minut parowania. Ile się da faktycznie, tyle się da. Może mu się ten berodual na początku nie podobać, bo on nie jest neutralny zapachowo (co nie znaczy, że śmierdzi, jednakże czuć, że tam jest podawany lek). Ale nie jest źle smile Dasz radę na pewno.
      Nie pamiętam jakie mamy konkretnie urządzenie, musiałabym sprawdzić jak wrócę do domu. W zestawie jest klika maseczek w różnej wielkości i kształcie, pojemnik do którego wlewa się płyn do podania. Po każdym użyciu trzeba to wszystko umyć i wysuszyć. Rurki można dokupywać bez problemu. Sprawdza się bardzo dobrze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka