Dodaj do ulubionych

Skuteczny dezodorant?

19.11.19, 08:39
Proszę, napiszcie, co kupić w Rossmanie (koniecznie tam), żeby działało i nie niszczylo ubrań. Może być w spreju, żelu, kulce, z alkoholem lub bez, z aluminium lub bez. Pojawiło się może coś nowego? Mam nivea w kulce - nie działa. Miałam Vichy z apteki i było ok, ale coś innego chciałam tym razem. A może męski kosmetyk...? Mocniejsze są chyba.
Obserwuj wątek
    • ms.piggy Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:01
      ale z czym sobie nie radzą te które używałas?....i czego oczekujesz?
      mnie wystarczają zwykłe w sprayu kupowane w ross : rexona black/white (nie przepadam za zapachem), fa, nivea, cd...a przyjemnym zaskoczeniem był kupiony Isana 0 alkoholu, taki zielony
      może masz jakies problemy hormonalne albo jesz ostre przyprawy, dużo mięcha, czosnku, to pot tez jest intensywniejszy?
      • lilia-anna Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:04
        Nie mam smile Nie jem smile Po prostu pachy wilgotne, co mnie wkurza. Nie ma plam z potu na ubraniach, nie aż tak. Chciałabym pachy suche jak z reklamy wink Myje się i depiluje, żeby nie było... Może mam za wysokie oczekiwania po prostu.
        • ms.piggy Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:17
          aż się pomacałam pod pachą smile sucha - rano (po 6) brałam prysznic i jeden lekki psik pod pachę tym najzwyklejszym isana zielonym
          wydaje mi się, ża taka całkowita suchość przez cały dzień (ale nie taki siedzący, i nie o tej porze roku) to tylko bloker
          jak mam jakis intensyny wysiłek fizyczny to poce się i pomiędzy biustem, i pod pachami, i na plecach, więc dziwne było by oczekiwac całkiem suchej pachy smile
    • chicarica Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:01
      Moim zdaniem lady speed stick w żelu (nie w sztyfcie czy kulce, bo brudzą czarne ubrania) używam od milionów lat.
      Kombinacja lady speed stick plus adidas niebieski w sprayu nie zawiodła mnie nawet w ektremalnych warunkach. Na co dzień sam lady speed stick.
      Czasami, raz na ruski rok, mam gorszy okres i robię sobie wtedy tak, że przez kilka dni używam ziaja bloker, potem przez dłuższy czas mam spokój i jadę na samym lady speed stick w żelu.

--
      ---
      Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
        • chicarica Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:09
          Właśnie martwi mnie to, bo on już tyle lat jest na rynku, ze 20 lat albo i więcej. Firmy mają w zwyczaju wycofywać dobre produkty, a ja naprawdę tylko tego używam, nic innego na mnie nie działa tak dobrze. Do tego stopnia, że wyprowadziłam się do innego kraju, gdzie ta marka nie jest w sprzedaży, i za każdym razem przy wizycie w Polsce robię sobie potężny zapas, żeby na pewno mi nie zabrakło. Poważnie nie ma? Ostatni raz byłam we wrześniu i był, kupiłam!

--
          ---
          Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
          • fibi00 Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 23:21
            chicarica napisała:

> Właśnie martwi mnie to, bo on już tyle lat jest na rynku, ze 20 lat albo i więc
            > ej. Firmy mają w zwyczaju wycofywać dobre produkty, a ja naprawdę tylko tego uż
            > ywam, nic innego na mnie nie działa tak dobrze. Do tego stopnia, że wyprowadził
            > am się do innego kraju, gdzie ta marka nie jest w sprzedaży, i za każdym razem
            > przy wizycie w Polsce robię sobie potężny zapas, żeby na pewno mi nie zabrakło.
            > Poważnie nie ma? Ostatni raz byłam we wrześniu i był, kupiłam!
            >

Swego czasu byłam w kilku drogeriach i nie było w żelu więc kupiłam w sztyfcie. Za drugim razem też szukałam w sklepie który najczęściej odwiedzam (i tam Lady speed stick kupowałam) i znów nie było ale że ten w sztyfcie nie był zły więc już dalej nie szukałam tylko kupiłam w sztyfcie. Może zbieg okoliczności że jak szukałam to nie było, może teraz już jest...
            • fibi00 Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 23:25
              fibi00 napisała:

>
              > Swego czasu byłam w kilku drogeriach i nie było w żelu więc kupiłam w sztyfcie.
              > Za drugim razem też szukałam w sklepie który najczęściej odwiedzam (i tam Lady
              > speed stick kupowałam) i znów nie było ale że ten w sztyfcie nie był zły więc
              > już dalej nie szukałam tylko kupiłam w sztyfcie. Może zbieg okoliczności że jak
              > szukałam to nie było, może teraz już jest...

Akurat sprawdzałam w necie i jest dostępny więc może w sklepach był chwilowy brak ale jakby co to zawsze można przez internet zamówić 😉
    • damartyn Re: Skuteczny dezodorant? 19.11.19, 09:38
      Sprawdziłam i wyszło mi , ze w Polsce tez jest. Kup sobie Mitchum;
      www.ceneo.pl/59231052

używam w sprayu, w kulce, latem w sztyfcie. Są trzy rodzaje -2 zapachowe i jeden bez. Kupuje bezzapachowy-działa jak należy.
    • aurinko Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 00:33
      Ałun. Wszystkie dezodoranty mogą się schować. Sprawdził się w największych upałach, nie kłóci się z perfumami, mega wydajny, wydatek kilkunastu złotych na wiele miesięcy. Nie brudzi ubrań, nie zostawia żadnych śladów, nie szkodzi zdrowiu.
        • aurinko Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 18:25
          mikams75 napisała:

> To sa sole aluminium, a aluminium nie jest obojetne dla organizmu.

Są różne rodzaje ałunu i spokojnie można wybrać bez aluminium i naturalny, nie produkowany w laboratorium. Wystarczy trochę zainteresować się tematem.
            • mooi Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 20:07
              >Są różne rodzaje ałunu i spokojnie można wybrać bez aluminium i naturalny, nie produkowany w laboratorium. Wystarczy trochę zainteresować się tematem.

jak dla mnie to był wyjątkowy badziew, który niczego nie eliminował. Jeszcze dziś chyba mam gdzieś ten cudowny "kamień".
              A w najwieksze upały to niczego używać nie musiałam, kiedy byłam na wakacjach. Sama byłam zdziwiona, że tu żar z nieba sie leje a ja BEZ DEZODORANTU! i nie czuć żadnego charakterystycznego smrodku.
              Wniosek z tego, że to stres, pośpiech, cywilizacja, powoduje efekt m.in. w postaci nadmiernego pocenia.
              Reasumujac, jeśli człowiek żyje niespiesznie to mu i ałun wystarczy (= niczego używać nie musi), a jeśli szybko i w pośpiechu, goniąc swój ogon, to ten ałun na pewno nie wystarczy.
              • mikams75 Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 20:12
                tez gdzies jest w domu, maz sobie kiedys kupil, uzylam pare razy i jak dla mnie nieskuteczny a jak sie okazalo, ze sklad tez slaby, to nie widze sensu uzywania. Na dodatek piecze skora, jak sie uzyje po goleniu. I zostawia biale slady soli na czarnym ubraniu (ok, w praniu znikaja).
              • aurinko Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 20:21
                A ja jestem bardzo zadowolona. W końcu mam coś skutecznego, nie muszę zagłębiać się w skład chemicznego badziewia, oszczędzam kasę, nie ryzykuję zniszczenia ubrań, nie generuję plastikowych śmieci. Moja córka w okresie dojrzewania też bardzo sobie chwali, dlatego obie zostaniemy przy tym co jest dla nas najlepsze.
              • mikams75 Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 22:08
                alunow w internecie jest cale mnostwo, przejrzalam, sa z aluminium. Nie wiem czemu nie chcesz polecic jak masz juz sprawdzony a ja znalezc nie moge. Nazwa, producent, moze byc bez linku.
              • eliszka25 Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 23:54
                Przecież ałun, ten naturalny właśnie, to siarczan glinu potasu. Glin, to aluminium, więc nie wiem jakim cudem kupujesz ałun bez soli aluminium, ale tez chętnie poznam nazwę i producenta.
      • mooi Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 19:45
        MNIE tam pasują wszystkie, które nie są antyperspirantami. Wszystko jedno jakiej marki, kieruje się ładnym zapachem.
        Każdy antyperspirant powoduje wzmożenie pocenia i, za przeproszeniem, smród spod pach, im częściej dozowany tym smród intensywniejszy/bardziej dokuczliwy.
      • mooi Re: Skuteczny dezodorant? 20.11.19, 19:57
        nie sądzę, żeby woda utleniona dobrze wpływała na ubrania, które pod tymi pachami się znajdują...na skórę zresztą też raczej nie, no ale na ubraniach szybciej widać (negatywne skutki). Albowiem ma działanie m.in. wybielające i jest "żrąca" czyli niszczy ubranie. Stosuje się do odkażania ran i nie sadzę, żeby długotrwałe działanie na skórę pach miało dobroczynny wpływ.
        "Jakikolwiek krem" też może nieźle zatłuścić te ubrania (trudno sprać).
        Natomiast sama soda może dobrze się spisać, w przypadku "zwyklego" pocenia wystarczy. Sama często stosuję, kiedy skończy mi się dezodorant a nowego nie kupiłam. "Sodowanie" nalezy powtarzać, jesli siedzi się np. w pracy, kilka godzin bo na tak długo to jednorazowa aplikacja raczej nie wystarczy.
          • mooi Re: Skuteczny dezodorant? 21.11.19, 12:34
            ja kiedys trafiłam na przepis na "domowy dezodorant" na bazie sody. Chyba na bazie oleju kokosowego. A że akurat miałam jego całe pudełko to postanowiłam zrobić tenże dezodorant.
            Efekt? kurteczka, letnia taka, wiatrówka - pod pachami obrzydliwe ciemne ślady. Z początku zastanawiałam się "skąd ci one"? aż zajarzyłam, że to ten cudowny naturalny dezodorant. Baardzo ciężko było to sprać. I podkreślę - to była kurtka, pod nią były bluzki przecież. Te ciemniejsze także z ciemnymi śladami pod pachami....
            Kremy także są tłuste więc osobiście to nie ryzykowałabym, po swoich doświadczeniach.
            Natomiast soda spisuje się dobrze ale ona nie powstrzymuje pocenia. Ona tylko pochłania wilgoć. I zapach, w ograniczonym zakresie. No..u mnie na 8 godzin pracy, co najmniej bo przecież wcześniej jesteś w łazience, a potem podróżujesz do tej pracy, czesto spiesząc się i stojac w korku (stres), nie wystarcza.
            Zwykly dezodorant jednak spisuje się lepiej. Chociaż też mam go w torebce i stosuję w miare potrzeby.
            • mid.week Re: Skuteczny dezodorant? 21.11.19, 13:15
              Używam jakiegoś aloesowego kremu nawilżającego z apteki. Kostował jakieś 7 zł za duży pojemnik a cudnie się wchłania. Wsypuję do niego trochę sody, wodę utlenioną jak pamiętam to też, jak nie to nie... Smaruję rano pachę odrobinka mieszanki i wytrzymuję cały dzień. Nic mi się złego z ubraniami nie dzieje.
              To, że soda nie wstrzymuje pocenia jest dla mnie akurat zaletą. Mam wrażenie, że antyperspiranty w dłuższej perspektywie robią więcej szkody niż pożytku. Kiedyś musiałam używać blokerów, i mam wrażenie że im mocniejszy specyfik używałam tym pocenie, po jakimś czasie, przybierało na sile. Jakiś czas się przemęczyłam na tej sodowej mieszance (faktycznie na początku było słabo, mokre plamy pod pachami miałam codziennie) i po jakimś czasie praktycznie przestałam się pocić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka