Dodaj do ulubionych

Robot sprzatajacy (Roomba itp)

19.11.19, 19:36
Pytania praktyczne mam:
1. Co robi robot, kiedy napotyka na swojej drodze np buty. Nie hlupieje, nie wjezdza na buty i nie zawiesi sie na nich?
2. Co robi robot, gdy napotka na swojej drodze mate wejsciowa. W tym przypadku dotyczy robota myjacego (irobot) lub hubryda (xiaomi). Wjezdza i "mopuje" taka mate?
3. Co robi robot podjezdzajacy do okna, w ktorym wisi firanka? Jedzie do konca, czy zatrzymuje sie przy firance i w rezultacie do posprzatania musze odslonic wszystkie firanki?
4. Czy silikonowe szczotki wciagaja wlosy do zbiornika?
5. Jak czesto zbiornik sie oczyszcza?
6. Czy mozna taki robot przeniesc na inne pietro bez kazdorazowego skanowania?
7. Polecacie?
Obserwuj wątek
    • 1matka-polka Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 19:48
      1. Tak, wjeżdża na tego typu niskie przeszkody i czasem się zawiesza a czasem walczy przez 5 minut aż zjeździe.
      2. Nie wiem, nie mam w zestawie mopa.
      3. Raczej wciąga firanke.
      4. U mnie wciągają.
      5. Po każdym odkurzanie, u mnie 140m2.
      6. Raczej tak, czasem zamykam go w pokoju, kiedy jest wyjątkowo uparty i wtedy odkurza tylko dany obszar.
      7. Polecam na duże płaskie powierzchnię, inaczej ciągle walczy z przeszkodami i nie zdąży odkurzyc na jednej baterii. U mnie to 140m2 odkurza 2 godziny, jeśli krzesła położę na stołach i nikt nie wchodzi mu w drogę. I jeśli się nie zawiesi na nodze od łóżka, nie wiem co jest tam takiego ale za każdym razem się tam wiesza....

--
      "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
      Psalm 23
    • 21mada Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:11
      Na butach się nie zawiesza.
      Na grubsza matę nie wjedzie.
      Zasłonek nie wciąga, jedzie do końca.
      Tak.
      Zależy ile masz brudu. Jak się napełni to daje znać.
      Ja przenoszę na inne piętro i chodzi az się baterie wyczerpią.
      Bardzo polecam!
      Ja z prac domowych już nie odkurzam, nie prasuje i nie chodzę po zakupy. Ile to zaoszczędzonego czasu!

• heca7 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:28
      1. mój buty będzie popychał aż dojedzie z nimi do ściany np. Ale na psie zabawki raczej wjeżdża.
      2. na matę taką z niskim meszkiem wjeżdża. Ale ja nie mam mopującego.
      3. nie mam takich firanek ale miałam leżące zasłony. Dojeżdżał do nich, trochę popychał i wycofywał się.
      4. do pojemnika wciągane jest wszystko.
      5. czyszczę codziennie lub co drugi dzień. Codziennie odkurza 60m.
      6. odkurzacz biorę pod pachę, niosę na pietro, stawiam na podłodze, odpalam, klikam "wszystkie pokoje", on sobie skanuje i rusza do pracy. Na koniec wraca do miejsca, z którego zaczął.
      7. mam vorwerka.

--
      Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
      • heca7 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:37
        A krzesła przesuwam , nie stawiam na stole wink Raz stoją tu, drugiego dnia tam. Bez przesady, świnie mi po domu nie biegają żeby codziennie się pod stołem tak brudziło tongue_out

--
        Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
        • 1matka-polka Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:40
          Ale co to ma do rzeczy, czy się brudzi, czy nie. Ważne, że się kręci między tymi nogami jak smrod po gaciach🙄

--
          "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
          Kurt Vonnegut
    • 1matka-polka Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:35
      Widzę, że mój jest bardziej brutalny, niż wasze, na walki robotów by się nadal...

--
      "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
      Kurt Vonnegut
    • odnawialna Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:47
      Mam roombę 980
      1. popchnie buty i pojedzie dalej, to samo kable, inne przedmioty na tyle duże, że nie da rady ich wciągnąć. Zaciął mi się na połówce kredki świecowej, a koleżance na klocku lego
      2. - nie mam mopa, mój wjeżdża i odkurza matę typu trawa
      3. wjeżdża pod firanką, pod kapą pod łóżko itp.
      4. tak wciąga włosy jak inne śmieci, ale u nas dwie osoby z długimi włosami, więc te długie owijają się wokół szczotek, kółek itp. To nie przeszkadza w odkurzaniu, ale wiadomo, że jak opróżniam pojemnik, to wyciągam też włosy ze szczotek.
      5. Po każdym sprzątaniu, jak zaleca producent wink ale u mnie jakieś 130m2 faktycznie po kazdym sprzątaniu, a jak długo nie było sprzątane, to nawet 2 razy wrzeszczy, że już pełny pojemnik
      6. oczywiście, mój skanuje na bieżąco, zanosisz, włączasz i natychmiast odkurza. Nie mam żadnych zeskanowanych pomieszczeń. Wjeżdza tam, gdzie da radę, z wyjątkiem spadków (schodów) i wirtualnych ścian, które mu ustawię. Wirtualne ściany mogą być w linii prostej lub po okręgu.
      7. TAK! Mój ma jeszcze wifi, więc mogę nim z pracy sterować. Widzę mapę sprzątania, mogę włączyć powtórzenie sprzątania i takie tam.
        • agniesia331 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 20.11.19, 21:15
          Moja ma 3 lata ponad, 780 model. Na wycieraczek do butów wjeżdża i płaski dywanik kuchenny, firanki omiata od dołu. Muszę chować kabel od lampki nocnej, który ma kontakt na dole i ładowarkę tam podłączona do tel. Reszta ok
          • joxanna1 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 24.11.19, 19:09
            Dziewczyny, a czy można taki odkurzacz tak zaprogramować, żeby sprzątnął tylko kuchnię i jadalnię, ale już nie jechał dalej - chociaż kuchnia i jadalnia nie mają drzwi i są połączone z całą reszta mieszkania?
            • 1matka-polka Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 24.11.19, 20:50
              "Dziewczyny, a czy można taki odkurzacz tak zaprogramować, żeby sprzątnął tylko kuchnię i jadalnię"
              W Xiaomi, przy pomocy rozciąganego prostokąta, zaznaczasz w aplikacji ten obszar, który ma odkurzyć.

--
              Kurt Vonnegut
              • joxanna1 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 24.11.19, 23:35
                Super. A co z taką kwestią : te odkurzacze maja 8-9 cm. Nie wejdą pod moje kanapy. Jest ok, mogę im przesuwać. Ale jeśli w trakcie pracy przesune mu kanape, abo kwiaty to czy on nie zwariuje? Nie zawiesi się?

I jeszcze intryguje mnie kwestia WiFi. Po co mi, realnie, WiFi? Nie muszę go programowac zdalnie, ani kontrolować. Super, że poinformuje, że się zablokował, ale nie rzucę pracy z tego powodu. Jedyny argument który mnie zastanowił to że jest zdalnie aktualizowany. Ale na litosc boska co trzeba aktualizować w oprogramowaniu odkurzacza?
              • odnawialna Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 25.11.19, 01:18
                To było odnośnie sprzątania tylko jednego, otwartego pomieszczenia.

Możesz przestawiać meble, nie wariuje, skanuje pomieszczenie i cały czas odkurza. Choć może się zdarzyć, że jakiś obszar uzna za już posprzątany i nie wraca. Ja mam taki system, że po jednym odkurzeniu, kiedy zasygnalizuje koniec cyklu, przesuwam meble w inne miejsce i włączam go ponownie. Odkurzacz od nowa skanuje obszar do posprzątania.

Wifi przede wszystkim przydaje się do włączenia odkurzacza zdalnie. Siedzisz w pracy, przypominasz sobie, że miałaś odkurzyć i włączasz sprzątaczkę smile
                Inna opcja: możesz go zaprogramować, że ma sprzątać np. tylko w środy o 13.40. Dostajesz info na telefon, ze zaczął sprzątać. Potem dostajesz mapkę jaki obszar posprzątał. A gdyby akurat Ci się odwidziało to zdalnie możesz go wyłączyć w trakcie sprzątania. Albo kazać mu posprzątać ponownie.
      • 1matka-polka Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 20:58
        "z wyjątkiem spadków (schodów) i wirtualnych ścian, które mu ustawię. Wirtualne ściany mogą być w linii prostej lub po okręgu.
        7. TAK! Mój ma jeszcze wifi, więc mogę nim z pracy sterować. Widzę mapę sprzątania, mogę włączyć powtórzenie sprzątania i takie tam."

Mój też to wszystko ma ale czasem głupiej. Do tego można nim nawet sterować, jak samochodzikiem.

--
        W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
        Fryderyk Nietzsche
      • heca7 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 21:12
        Moim można sterować przez telefon. W sumie nie wiem po co wink Wjeżdża mi na wełniane dywany a , że próg w drzwiach na taras jest niziutki to już kilka razy zapomniałam zamknąć drzwi i ganiałam odkurzacz po tarasie big_grin Wiecie jak trudno mu wytłumaczyć, że ta wielka przestrzeń to nie podłoga?!

--
    • morsk2 Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 22:20
      Mam Roombę, ale jakiś badziewny model (chłop wybrał, to dlatego...)
      1. Nie zostawiam butów, bo by je popychała, a potem na nie wjechała. A jak ze sznurowadłami, to bankowo wkręci i będzie gadać, że ma błąd.
      2. Nie mam funkcji mopa. W różnych miejscach mam takie same, niziutkie wycieraczki - na niektóre wjeżdża i odkurza, inne wlecze za sobą po całym pomieszczeniu, a na jedną (identyczną) nie potrafi podjechać.
      3. Nie mam długich firanek. Ale jakby nie były aż do samej podłogi, to by podjecha pod nie, jak pod meble.
      4. U mnie są 3 osoby długowłose i to problem. Włosy zatrzymują się na dwóch szczotkach pod spodem i co jakiś czas wyciągam taki dinks z nożykiem i je wydłubuję. Najgorzej jak za dużo się nawkręca w te szczoteczki, które się obracają - włosy potrafią je zblokować. Więc pod ręką mam też zawsze śrubokręt, żeby te szczoteczki odkręcić i oczyścić. Tak, to upierdliwe.
      5. Zależy od stopnia zasyfienia pomieszczeń, ale standardowo obleci całe piętro.
      6. Przestawiam, gdzie potrzebuję. Mój niczego nie skanuje. Albo powinnam znaleźć instrukcjębig_grin
      Krzesła podnoszę. Kable chowam, bo wkręci. Własnej bazy nie rozpoznaje i czasami ją przesuwa, a potem nie może podjechać na ładowanie i odkurza, aż się wyczerpie. Wkurza mnie to.
      7. Jak ktoś chce mieć ładnie wysprzątane, to nie. Ale jest dobry do codziennego pobieżnego ogarnięcia okruchów w kuchni czy kocich kłaków w salonie.

--
      sygnaturki brak
    • asfiksja Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 19.11.19, 23:30
      1. Od ciężkich butów się odbija, lekkie popycha, wjazdu na buty nie zaobserwowałam.
      2. Nie mam mat.
      3. Jedzie dalej, firanka omiata go górą.
      4. Tak, ale długie nawijają się na rolkę.
      5. Trzeba go oczyszczać w zależności od napełnienia brudem.
      6. Nie wiem, mam tylko parter.
      7. Gdyby jeszcze sortował zabawki ...
    • huexido Re: Robot sprzatajacy (Roomba itp) 20.11.19, 14:14
      Mam roborocka Xiaomi
      2. Wjedzie ale po zmapowaniu możesz ustawić w aplikacji no cleaning zone i nie będzie wjeżdzał.
      4.tak
      7.Bardzo. Ja jestem fanką xiaomi, a ten odkurzacz to moja miłość, jak zmywarka czy suszarka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka